X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania 40+
Odpowiedz

Starania 40+

Oceń ten wątek:
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 13 lutego 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    6 tc. Byłam po tym jak wpadłam w histerię, bo zaczęłam plamić w 4t4d. Pęcherzyk był, więc ulżyło, że nie pozamaciczna znowu.
    Nie wiem czy zrobię kolejne usg przed 12 tc. Mam wizytę w 10 tc. w poprzedniej ciąży po usg ciąża przestała się rozwijać, więc się boję. A z drugiej strony znowu chodzić parę tygodni z martwą ciążą... i tak źle i tak niedobrze.
    Wczoraj spałam w piżamie, koszulce, swetrze, pod kołdrą i kocem tak mi było zimno. Nie jest to dobry objaw...
    Poza tym martwię się czy dziecko będzie zdrowe. Czy dam radę. itd...

    U mnie uczucie zimna było pierwszym z objawów ciąży. Trzesło mnie przy 25 stopniach w mieszkaniu, w swetrze i pod kocem ;) Trwało to jakiś miesiąc aż. Także to dobry objaw moim zdaniem. Rób regularnie usg i bądź dobrej myśli.

    Akinom 59, inessa, Freja000 lubią tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 14 lutego 2020, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    U mnie uczucie zimna było pierwszym z objawów ciąży. Trzesło mnie przy 25 stopniach w mieszkaniu, w swetrze i pod kocem ;) Trwało to jakiś miesiąc aż. Także to dobry objaw moim zdaniem. Rób regularnie usg i bądź dobrej myśli.

    U mnie to był w poprzedniej objaw poronienia zatrzymanego. Tylko dodatkowo miałam biegunki. Teraz nie mam, ale tak jak w ciąży też nie jest. Mam IBS i tylko w ciążach jest normalnie, a tym razem nie jest. Ale czuję piersi i wieczorem miewam mdłości, więc tego się trzymam.
    Pozostaje czekać.

    Akinom 59 lubi tę wiadomość

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2020, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje kochane, dziś Walentynki! Życzę wam wszystkim,cudownych,upojnych i mega romantycznych walentynek 💗💗💗💗😘😘😘😘😘

    pawojoszka, inessa, jastin lubią tę wiadomość

  • Samanta72 Przyjaciółka
    Postów: 80 64

    Wysłany: 14 lutego 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akinom 59 wrote:
    Moje kochane, dziś Walentynki! Życzę wam wszystkim,cudownych,upojnych i mega romantycznych walentynek 💗💗💗💗😘😘😘😘😘
    Monia kochanie wzajemnie 💕💕💕💕💕😍😍😍😘😘😘

    Akinom 59 lubi tę wiadomość

    Samanta1006
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2020, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniko wzajemnie <3
    I dla Dziewczyn rowniez <3

    Freja wiesz rozumiem Twoj stres bo ja ostatnio nawet mam ciezkie sny :( ale staram sie sobie wmawiac,ze musi byc dobrze,mowie do Maluszka ze ma tam rosnac,byc zdrowy :)
    No i co wazne kazda ciaza jest inna i nie powinno sie porownywac nawet poronienie jest inne.
    Ja mam uderzenia goraca w ciazach i to jest meczace bo np.ide do sklepu i nagle robi mi sie tak goraco,ze az slabo :(
    Mam tez popoludniowe mdlosci wczoraj bylo ciezko oj ciexko a tu jeszcze male dzieci ... ale np.dla mnie objawy nie sa wyznacznikiem zdrowej ciazy bo mialam poronienia a objawy nadal trwaly conajmniej tydzien,dwa.
    Dlatego dla mnie jedyny wyznacznik,ze wszystko jest ok to USG a pozniej ruchy dziecka.
    Moja ginekolog zawsze mi powtarzala,ze rozumie moj strach ale prosze dac szanse dziecku pod sercem aby zylo i roslo i tego staram sie mimo wszystko trzymac.
    A stres niestety zwlaszcza w ciazy nie jest dobry.
    Zatem trzymajmy sie Nadziei,ze Maluchy pieknie rosna pod naszymi sercami !!!!!

    Akinom 59, Szczęśliwa Mamusia, Freja000, jastin, kayama lubią tę wiadomość

  • Misia78 Autorytet
    Postów: 487 408

    Wysłany: 14 lutego 2020, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, melduję się i ja:)
    41 lat, 2 córki (12 i 9), od 2018 starania o 3.
    Od tego czasu byłam w ciąży 3 razy, za każdym razem samoistne poronienie.. Wczoraj zobaczyłam kolejny raz 2 kreski, nie nastawiam się, ale wiadomo nadzieja jest:)

    Akinom 59, pawojoszka, Freja000, inessa, kayama lubią tę wiadomość

    17u96iyefisxlskp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2020, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia78 wrote:
    Hej, melduję się i ja:)
    41 lat, 2 córki (12 i 9), od 2018 starania o 3.
    Od tego czasu byłam w ciąży 3 razy, za każdym razem samoistne poronienie.. Wczoraj zobaczyłam kolejny raz 2 kreski, nie nastawiam się, ale wiadomo nadzieja jest:)

    Hej Misia ✋✋👋😘😘 kochanie kciuki mocne za kropeczka💗

    Misia78 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mam do was pytanie,jak to jest u was z piciem alkoholu przy staraniach?? Czy po owulacji już nie? Czy w ogóle nie pijecie ???? Tylko szczerze proszę 😁😁😘

  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 14 lutego 2020, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika nie uważam żeby alkohol zaszkodził maluszkowi zanim test pokaże dwie kreski dwa tygodnie po zapłodnieniu zarodek czerpie z tego co było zawarte w komórce jajowej a nie z organizmu kobiety ,dlatego ani leki ani alkohol nie przenikają do niego więc mu nie zaszkodzą,alkohol poza tym rozrzedza krew podobnie jak akard więc wręcz pomaga w zagnieżdżeniu czerwone wino dobrze działa na endometrium. To też zależy jaki alkohol i w jakich ilościach. Kieliszek czy dwa czerwonego wina nie zaszkodzą ,ale już picie do oporu na jakiejś imprezie to bym odpuściła bo zatrucie organizmu może powodować różne rzeczy . Jak już zobaczyłam pozytyw na teście tak już ani alkoholu ani papierosa choć przed ciążą paliłam regularnie kilka lat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2020, 14:24

    Akinom 59, inessa, kayama lubią tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 14 lutego 2020, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle nie piję alkoholu, więc nie miałam tego problemu :)

    A ja mam pytanie o to jak odnalazłyście się po latach bez pieluch i bez wstawania w nocy z niemowlęciem?

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2020, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 3 latka i mega problem z oduczaniem także ten😁 i w nocy jeszcze wstaję do niego w ogole wstaję odkąd mam dzieci( czyli 25 lat) bo spie czujnie bo zawsze sprawdzam czy są przykryci , sprawdzam głowy😉 ale pamietam czasy kiedy nie stawałam i hm było super bo sie wysypiałam😅😁

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2020, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Misia :)

    Ja b.malo alkoholu w zyciu pilam mam zbyt slaba glowe haha ale przed tesrem mozna troche wypic ze spokojem.

    Co do wstawania to nie mam innego doswiadczenia niz z ostatnich 4 lat :) co noc wstaje bo obecnie corka sie budzi jeszcze w nocy.

    Akinom 59, Misia78 lubią tę wiadomość

  • Phyllis Autorytet
    Postów: 719 1438

    Wysłany: 14 lutego 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po 10 latach przerwy musiałam się przestawić, gdyż moja córcia budzi się w nocy co 2 godziny (sic!). Na szczęście śpimy razem, więc tylko przystawiam ją do piersi i śpimy dalej. Nie wyobrażam sobie, żeby przy takiej częstotliwości pobudek spała w łóżeczku. Marzę choć o jednej przespanej w całości nocy, ale wiem, że taka nastąpi. Czekam cierpliwie ;)

    witaj Misia :)

    Akinom 59, jastin, Misia78 lubią tę wiadomość

    Wiktoria 2004, Adrian 2009, [*] 24.10.2014, Laura 2019

    "Nie rezygnuj na 5 minut przed cudem" ❤️
    km5sdf9hv11x35hq.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 14 lutego 2020, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzynasty rok ciągle w pieluchach tak że ten... Obecnie dwoje w dzień troje w nocy . Pieluchowania wielorazowe trochę ratuje sytuacje bo produkowaliśmy sterty pampersów wcześniej teraz pampers na noc w dzień wielo. Co do przespanych nocy to jest lepiej bo jak maluszek jest to wiadomo że pobudki w nocy są choć nie jakoś dużo ale tak już po 6-8 miesiącu śpią całe noce i lubią pospać tak że i ja mogę . Wiem że kiedyś przyjdzie dzień że nie będzie już pieluch i nocnego wstawania ,obecnie już nie pamiętam jak to było przedtem

    Akinom 59, inessa lubią tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 14 lutego 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moi przestali z nami spać jak skończyli 10 lat hahaha, tzn przychodzić do nas, więc kolejne pewnie będzie podobnie.

    A teraz od nowa ;)

    Akinom 59, inessa lubią tę wiadomość

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 14 lutego 2020, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny cudownych Walentynek!, dopiero mogłam tu zajrzeć. Moja najpiękniejsza i najukochansza Walentynka już smaczne śpi w łóżeczku :-) Ale weekend mamy więc my świetujemy do niedzieli ;) Dziś byłam u kosmetyczki zrealizowałam bon który dostałam pod choinkę, takie tam prądy na zmarszczki :) A jutro idziemy na romantyczną kolację, babcia posiedzi z mała. Chciała bym jeszcze do kina ale to za długo na tyle Wiki nie zostawie. Może za tydzień.. wchodzi nowy Bond.
    Co do objawów ciąży jak widać są różne czy ciąża jest zagrożona czy nie. Bo ja w ciąży miałam na początku okropnie biegunki i nie był to objaw poronienia czy nawet zagrożenia nim. Myślę że od hormonów.

    Akinom 59, inessa lubią tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • jastin Koleżanka
    Postów: 52 41

    Wysłany: 14 lutego 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pije do testu nie ma problemu oczywiście wino drink bez szaleństw ;)
    U mnie było do 9 mc co dwie godz a teraz trzy razy w ciągu nocy też potrafi sie budzic do piersi...
    Jakoś mnie to specjalnie nie męczy leży z nami więc tylko się odwracam ,nie muszę wstawać to duże udogodnienie. Ten czas tak szybko biegnie i jak widzę jak mała się zmienia i rośnie to aż mi żal że nie jest jeszcze taka malutka:) do roku nie było z nią wogole problemu teraz zaczyna rozrabiac i najgorsze są wieczory z zasypianiem, zanim zaśnie to cały rytuał musi przejść :-/ Ale damy radęchpc czasem łatwo nie jest ;)

    Phyllis, inessa lubią tę wiadomość

    klz9vcqgtj0l9yz1.png
  • jastin Koleżanka
    Postów: 52 41

    Wysłany: 14 lutego 2020, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udanych walentynek już nie życzę a miłego i udanego weekendu który jest przedłużeniem tego dnia. Dziś nie było mowy aby choć na chwilę usiąść więc jutro ustaliliśmy z babcią że ja wieczorem wezmie A my wyskoczymy na dłuższą kolację:-)

    Akinom 59, kayama, Phyllis, inessa lubią tę wiadomość

    klz9vcqgtj0l9yz1.png
  • Phyllis Autorytet
    Postów: 719 1438

    Wysłany: 15 lutego 2020, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja na Walentynki zrobiłam test bezowy z owocami i na tym się skończyło świętowanie, bo poszłam wcześnie spać :D Ale może dziś sobie odbijemy :)

    Miłego dnia :)

    Akinom 59, inessa, jastin lubią tę wiadomość

    Wiktoria 2004, Adrian 2009, [*] 24.10.2014, Laura 2019

    "Nie rezygnuj na 5 minut przed cudem" ❤️
    km5sdf9hv11x35hq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2020, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha ha to tak jak ja cały dom wysprzątałam, zrobiłam pranie, zakupy, 2 sałatki , z córką do dermatologa potem do galerii bo chciała cos koleżance na urodziny kupić wróciłam do domu o 19 dzieci, kolacja kąpiel wypiłam 1 drinka i padłam taka byłam zmęczona😂😂

    inessa, jastin lubią tę wiadomość

‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ