X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania 40+
Odpowiedz

Starania 40+

Oceń ten wątek:
  • Akinom 59 Autorytet

Wysłany: 15 sierpnia, 18:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37 wrote:
    Hej.
    Byłam tu już kiedyś z Wami...
    Wracam z historią i pytaniami

Mam 42 lata
    W domu 3 zdrowych dzieci
    I 3 straty na koncie
    2010 córka
    2018 córka
    2019 poronienie 8 tc
    2020 syn
    2022 maj strata 8/10 tc
    i wczoraj 8+4 serce nie bije

Wszystkie straty to najprawdopodobniej wady genetyczne.
    W ciążach straconych zawsze wychodziły ok. tygodnia młodsze a nie było opcji przesuniętej owulacji.
    Do tego wolniejsze bicie serca.
    W tej czekałam na usg specjalne prawie do 9 tc i już nawet serduszka nie zobaczyłam.
    Ogólnie obraz usg w straconych był nieprawidłowy- a to za duży pęcherzyk, a to zarodek jak obrzęknięty
    W tych donoszonych co dnia się zgadzał wiek ciąży i wszystko było całą ciąże idealnie.
    Teoretycznie zawsze istnieje opcja że coś w moim organizmie szwankuje ale na 99% wadliwe komórki jajowe.
    Stąd wady genetyczne

42 lata, mąż 50
    3 zdrowych dzieci...

Nie wiem co robić.
    Rozum mówi- odpuść.
    Ale serce...

Ma ktoś podobne historie?
    Zdrowe dzieci, potem straty, zaawansowany wiek?

W diagnostyke raczej nie będę szła bo kupa kasy a przede wszystkim czas...A tego mało.
    Planuję zbadać tylko podstawy typu tarczyca itd.

Nie robiłam w kierunku trombofilii ale brałam teraz acard.
    No i generalnie jednak ta 3 zdrowych dzieci jest (wiem że to trombofilii nie wyklucza ale...)
    Od października biorę też inozytol, nac i reserwatrol.
    Witaminy ciążowe z kwasem foliowym, wit d od 2016 praktycznie bez przerwy...

Z zachodzeniem nie było większych problemów.
    Przy staraniach o 2 wyszedł jeden niedrożny jajowod I owu zazwyczaj tylko po jego stronie ale po lekach z obu i się udawało już później po odkryciu przyczyny.
    zazwyczaj 2-3 cykl...

Nie było żadnych plamień itd.
    Ostatnio w tej straconej w maju dostałam progesteron chociaż to było bez sensu bo nie w tym problem leży...Dał gin inny niż mój prowadzący, który już na 1 usg widział że słabo to wygląda
    Tylko sobie wydłużyłam to co nie uniknione.

Pierwsza strata to zabieg

teraz w maju samoistnie
    a teraz czekamy i zobaczymy...
    Tak ja tak miałam dokładnie tak samo jak ty wszystko,po 4 stratach odpuściłam
    Chodzę teraz do psychologa i zaczynam normalnie żyć i już nie chce słyszeć o ciąży
    Mi też serce podpowiadało co innego a rozum co innego życie samo zdecydowało i cieszę się z tego

• nick nieaktualny

Wysłany: 17 sierpnia, 19:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października, 12:11

• Akinom 59 Autorytet

Wysłany: 18 sierpnia, 15:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hanna_ wrote:
    Witajcie,

jestem na rozdrożu mam 2 dzieci 13 i 8 lat, a sama mam jeszcze 39.
    Zawsze chciałam 3, mąż tak od pół roku chce tzn wie ze nie mam wkładki i co ma być to będzie, ale ja sama zaczęłam mieć wątpliwości choć ciąża byłam moja obsesja to teraz jakoś opadło, nie wiem co robić...
    Nic nie rób na przekur sobie!
    Albo postaw na spontan i los co będzie to będzie

• nick nieaktualny

Wysłany: 19 sierpnia, 09:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie dziewczyny dalej nic. W pazdzierniku 41 lat i juz straciłam nadzieje :(

• Akinom 59 Autorytet

Wysłany: 19 sierpnia, 10:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Przykro mi kochanie
    Ale proszę nie załamuj się!
    Żyj! Ciesz się wszystkim innym

• nick nieaktualny

Wysłany: 19 sierpnia, 10:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akinom 59 wrote:
    Przykro mi kochanie
    Ale proszę nie załamuj się!
    Żyj! Ciesz się wszystkim innym
    Ech, cieszę ale brakuje.

• Akinom 59 Autorytet

Wysłany: 19 sierpnia, 11:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Ech, cieszę ale brakuje.
    Wiem że brakuje ,ale nie myśl o tym

• nick nieaktualny

Wysłany: 19 sierpnia, 11:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akinom 59 wrote:
    Wiem że brakuje ,ale nie myśl o tym
    Nie chcę się jeszcze godzić ,że się nie uda.

• Hekate42 Autorytet

Wysłany: 19 sierpnia, 12:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Nie myśl o tym obsesyjnie.
    Jak ma być Ci dane - to będzie.
    Poszukaj innych pozytywów życia

Akinom 59 lubi tę wiadomość

„Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Hekate42 Autorytet

Wysłany: 19 sierpnia, 12:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akinom 59 wrote:
    Tak ja tak miałam dokładnie tak samo jak ty wszystko,po 4 stratach odpuściłam
    Chodzę teraz do psychologa i zaczynam normalnie żyć i już nie chce słyszeć o ciąży
    Mi też serce podpowiadało co innego a rozum co innego życie samo zdecydowało i cieszę się z tego
    🤗

„Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
  • nick nieaktualny

Wysłany: 19 sierpnia, 13:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Nie myśl o tym obsesyjnie.
    Jak ma być Ci dane - to będzie.
    Poszukaj innych pozytywów życia
    Hekate, nie myślę o tym obsesyjnie, napisałam w 1 dc. Z tego co pamiętam robiłaś podobnie. Jak łatwo ocenić ot tak. Ciesz się, że Tobie się udało i nie jesteś na miejscu jakiejkolwiek staraczki.

• Akinom 59 Autorytet

Wysłany: 19 sierpnia, 15:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj 😠

• Hekate42 Autorytet

Wysłany: 19 sierpnia, 15:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Hekate, nie myślę o tym obsesyjnie, napisałam w 1 dc. Z tego co pamiętam robiłaś podobnie. Jak łatwo ocenić ot tak. Ciesz się, że Tobie się udało i nie jesteś na miejscu jakiejkolwiek staraczki.
    Źle mnie zrozumiałaś Bławatku - poradziłam Ci z własnego doświadczenia - dopiero jak przestałam myśleć i odpuściłam, to zaskoczyłam.
    Życzę Ci jak najszybszego zafasolkowania✊

Akinom 59 lubi tę wiadomość

😇11.02.2021 r.
  • nick nieaktualny

Wysłany: 19 sierpnia, 15:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Źle mnie zrozumiałaś Bławatku - poradziłam Ci z własnego doświadczenia - dopiero jak przestałam myśleć i odpuściłam, to zaskoczyłam.
    Życzę Ci jak najszybszego zafasolkowania✊
    Ok, dziękuję :) tylko jak odpuścić? Dziś trudny dzień...

Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia, 15:26

• Milkana Autorytet

Wysłany: 19 sierpnia, 18:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Och Bławatku, przykro mi bardzo, Hekate ma racje, ja również zaskoczyłam dopiero jak odpuściłam. A odpuściłam bo amh wyszło 0,05 co nie pozostawiło mi żadnych złudzeń, już wiedzieliśmy ze nic z tego. A miesiąc później miałam pozytywny test ciążowy, jak to wyszło - nie wiem, to był pierwszy cykl bez notorycznego sprawdzania pasków owulacyjnych i pierwszy cykl z seksem na spontanicznie, w każdej pozycji bez spiny, bez myśli, żeby tylko doszło do zapłodnienia. Serio po odebraniu wyniku i po rozmowie z lekarzem, zwyczajnie sie z tym pogodziłam i na maksa zluzowałam już. Także naprawdę życie jest zaskakujące i wiem ze łatwo sie mówi: wyluzuj 😔

Hekate42, Blawatek, Akinom 59 lubią tę wiadomość

Starania o drugie dziecko od 10/2020 na luziku
    od 01/2021 starania z testami owu i dokładną obserwacją
    Cykle regularne co 32 dni

13.09- beta 147 :)

gannvfxm94uozd8n.png
‹‹ 229 230 231 232 233
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ