X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania 40+
Odpowiedz

Starania 40+

Oceń ten wątek:
  • Magdalena41 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 12 lutego 2023, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź. Czekam. Zobaczymy jutro. Oczywiście dam znać co tam na USG wyjdzie.

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 13 lutego 2023, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Magdalena41. Trzymam kciuki by się udało!!!
    Pisz z newsami!!!
    :)

  • Magdalena41 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 13 lutego 2023, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś na USG i pęcherzyka już nie było. Lekarz stwierdził że jest ślad po nim tj pękł. Endometrium prawidłowe. Zaczęłam brać duphaston.
    I za 11 dni test.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2023, 20:27

  • Ata76 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 15 lutego 2023, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Wczoraj robiłam betę i progesteron i chyba jest dobrze. Beta 6033 a prog. 31,74. Jutro powtórka bety i zaczynam 6 tydzień.

    Niebieska Gwiazda, Asik 123, Hekate42 lubią tę wiadomość

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 20 lutego 2023, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ata76 wrote:
    Hej dziewczyny. Wczoraj robiłam betę i progesteron i chyba jest dobrze. Beta 6033 a prog. 31,74. Jutro powtórka bety i zaczynam 6 tydzień.
    Ale superancko!!!!
    Cieszę się z Tobą, co za wspaniałe uczucie!!!
    A jak Ty się czujesz???

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 20 lutego 2023, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena41 wrote:
    Byłam dziś na USG i pęcherzyka już nie było. Lekarz stwierdził że jest ślad po nim tj pękł. Endometrium prawidłowe. Zaczęłam brać duphaston.
    I za 11 dni test.
    No to kciuki zaciskamy!!!!!!

  • Ata76 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 21 lutego 2023, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FrezJa wrote:
    Ale superancko!!!!
    Cieszę się z Tobą, co za wspaniałe uczucie!!!
    A jak Ty się czujesz???
    Hej . Czuję się super ale dzisiaj mój optymizm zgasł. Byłam dzisiaj na USG i …. Pęcherzyk ciążowy za duży jak na wiek ciąży, zarodek zgodny z wiekiem ciąży ale serduszko troszkę wolno bije tętno 104 . No i jutro beta i za tydzień powtórka bety i ponowne USG. Czyli wiem że nic nie wiem 😞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2023, 22:20

  • Magdalena41 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 23 lutego 2023, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny. Dziś zrobiłam test pink super czuły niestety negatyw. Biel vizira. Raczej czekam na kolejny cykl. Na początku marca jedziemy do kliniki. W marcu kończę 42 lata. Trzeba działać z pomocą medyczną. Podejrzewam, że jajowód który mi został może być niedrożny. Ehhh. Życie. Będę informować już po wizycie w klinice. Zapisałam się do dr. Kuczynskiej z Białegostoku. 250 km od domu. Może będzie miała na mnie jakiś pomysł.

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 24 lutego 2023, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ata76 wrote:
    Hej . Czuję się super ale dzisiaj mój optymizm zgasł. Byłam dzisiaj na USG i …. Pęcheżyk ciążowy za duży jak na wiek ciąży, zarodek zgodny z wiekiem ciąży ale serduszko troszkę wolno bije tętno 104 . No i jutro beta i za tydzień powtórka bety i ponowne USG. Czyli wiem że nic nie wiem 😞
    Agata!Tą wielkością pęcherzyka to się nie martw.U mnie też był za duży do wieku ciazy do tego płaski!Potem się wyrównało.
    Co do tętna to się nie wypowiem.Co powiedział lekarz???
    Czy Ty bierzesz jakieś leki? Mi przepisany został Neoparin I na początku brałam też Acard.Część ciąży także luteinę.
    W poprzedniej ciąży, która straciłam nie brałam żadnych leków. Wiek ciazy był niższy niż wychodziło z miesiączki oraz właśnie słabsze tetno niż normy.Na pewno jest to jakiś wskaźnik.

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 24 lutego 2023, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena41 wrote:
    Hej Dziewczyny. Dziś zrobiłam test pink super czuły niestety negatyw. Biel vizira. Raczej czekam na kolejny cykl. Na początku marca jedziemy do kliniki. W marcu kończę 42 lata. Trzeba działać z pomocą medyczną. Podejrzewam, że jajowód który mi został może być niedrożny. Ehhh. Życie. Będę informować już po wizycie w klinice. Zapisałam się do dr. Kuczynskiej z Białegostoku. 250 km od domu. Może będzie miała na mnie jakiś pomysł.
    Magda! No bo ja kciuki to cały czas trzymam!! Hahaha
    W takim razie nie puszczam...
    Ja tez byłam na konsultacji w klinice.W invikcie w W-wie.Na szczęście lekarz nie był naciagaczem I jasno powiedział,że przy in vitro mamy tak samo znikome szanse na powodzenie jak I przy próbach naturalnych.Dlatego pozostawiliśmy sprawy biegowi natury.
    Tak jak pisałam w pewnym momencie troszeczkę odpuściłam to myślenie,że koniecznie musi być dzidziuś....I wtedy się udało ..ja wiem,że teraz to łatwo mówić .Ale możesz spróbować troszeczkę pomyslec w tę drugą stronę,jeśli dzidziusia nie będzie to też nie Będzie niewyspania,nerwów, wrzaskow,pieluch i tej,co tu kryć ciężkiej pracy...u mnie jakby na przekór właśnie wtedy zaciąźylam...hehe

  • Magdalena41 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 24 lutego 2023, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FrezJa wrote:
    Magda! No bo ja kciuki to cały czas trzymam!! Hahaha
    W takim razie nie puszczam...
    Ja tez byłam na konsultacji w klinice.W invikcie w W-wie.Na szczęście lekarz nie był naciagaczem I jasno powiedział,że przy in vitro mamy tak samo znikome szanse na powodzenie jak I przy próbach naturalnych.Dlatego pozostawiliśmy sprawy biegowi natury.
    Tak jak pisałam w pewnym momencie troszeczkę odpuściłam to myślenie,że koniecznie musi być dzidziuś....I wtedy się udało ..ja wiem,że teraz to łatwo mówić .Ale możesz spróbować troszeczkę pomyslec w tę drugą stronę,jeśli dzidziusia nie będzie to też nie Będzie niewyspania,nerwów, wrzaskow,pieluch i tej,co tu kryć ciężkiej pracy...u mnie jakby na przekór właśnie wtedy zaciąźylam...hehe

    Dzięki. Dziś przyszła @. Powoli się rozkręca. Jutro dzwonię umówić się do kliniki. Najważniejsze aby jajowód był drożny, jeśli jest, będziemy próbować dalej, myślę że wcześniej czy później się uda. Jak jest niedrożny, pozostaje nam in vitro i też się uda. Oczywiście staram się nie mieć ciśnienia ale jakoś nie radzę sobie z tym wszystkim. Stresująca praca, dom. Może wiosna i praca w ogródku pomogą trochę się odstresować.

    FrezJa lubi tę wiadomość

  • LateBloomer Ekspertka
    Postów: 155 137

    Wysłany: 25 lutego 2023, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena41 wrote:
    Hej Dziewczyny. Dziś zrobiłam test pink super czuły niestety negatyw. Biel vizira. Raczej czekam na kolejny cykl. Na początku marca jedziemy do kliniki. W marcu kończę 42 lata. Trzeba działać z pomocą medyczną. Podejrzewam, że jajowód który mi został może być niedrożny. Ehhh. Życie. Będę informować już po wizycie w klinice. Zapisałam się do dr. Kuczynskiej z Białegostoku. 250 km od domu. Może będzie miała na mnie jakiś pomysł.
    Kriobank to bardzo dobry pomysł. Tam się jeszcze starają wyciągnąć najwięcej z jajników. Jakie masz AMH?

    Rocznik 78
    Torbiel endometrialna na jednym jajniku.
    Mała niedoczynność tarczycy, MTHFR, PAI hetero, rozchwiane cytokiny, Ana
    Novum: 1 podejście
    Kriobank: 2 podejścia
    Unica Praga Czechy: Transfer 04.2023 🤞🤞🤞

    preg.png
  • Ata76 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 25 lutego 2023, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FrezJa wrote:
    Agata!Tą wielkością pęcherzyka to się nie martw.U mnie też był za duży do wieku ciazy do tego płaski!Potem się wyrównało.
    Co do tętna to się nie wypowiem.Co powiedział lekarz???
    Czy Ty bierzesz jakieś leki? Mi przepisany został Neoparin I na początku brałam też Acard.Część ciąży także luteinę.
    W poprzedniej ciąży, która straciłam nie brałam żadnych leków. Wiek ciazy był niższy niż wychodziło z miesiączki oraz właśnie słabsze tetno niż normy.Na pewno jest to jakiś wskaźnik.
    Czuję się bardzo dobrze tylko piersi bardzo bolą. Powtórzyłam betę i wynik ponad 51000 tys. i przeliczając przyrost wychodzi 71%. Poza folikiem nic mi nie kazał brać. W środę powtórka bety a w czwartek wizyta i wszystko będzie wiadomo. Na razie nie kazał się ciążą chwalić. 😞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2023, 22:21

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 26 lutego 2023, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ata76 wrote:
    Czuję się bardzo dobrze tylko piersi bardzo bolą. Powtórzyłam betę i wynik ponad 51000 tys. i przeliczając przyrost wychodzi 71%. Poza folikiem nic mi nie kazał brać. W środę powtórka bety a w czwartek wizyta i wszystko będzie wiadomo. Na razie nie kazał się ciążą chwalić. 😞
    A To też dziwny gin.Zadnej luteiny nawet....???
    No ja jestem z Tobą !!Wierzę,że będzie dobrze!!!
    Do czwartku jeszcze tylko troszeczkę, choć wiem, jak to jest kiedy się czeka,żyjąc w niepewności (A po tych moich 2 stratach to w tej ciazy odetchnelam dopiero w 7miesiacu).
    A Ty myśl tylko o dobrych rzeczach.Wizualizuj sobie jak dzidziuś rośnie,odpoczywaj...No i czekam na wieści!

  • Magdalena41 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 5 marca 2023, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LateBloomer wrote:
    Kriobank to bardzo dobry pomysł. Tam się jeszcze starają wyciągnąć najwięcej z jajników. Jakie masz AMH?
    Hej. Niestety Młody mam się pochorował i musiałam zrezygnować z wizyty w Białymstoku za długa podróż. Na szybko umówiłam się bliżej czyli w Bocianie w Łódzi. Byłam w piątek i mam mieszane uczucia. Zrobili drożność jajowodu i drożny. Zrobiłam ponownie Amh po miesiącu i mam 0,63 -dramat. Miesiąc temu było 0,7. Ehhh. Natomiast przebadaliśmy starego i wszystkie parametry ma ok za wyjątkiem morfologi. Morfologia 0 prawidłowych pływaków. Płakać mi się chce. Stary załamany. Kupiłam mu suplementy. Wyłączył grzanie fotela. Ale czy pomoże? Przed badaniem nie uprawialiśmy sexu co najmniej 10 dni. W klinice zaproponowali invitro. Od badania sonohsg bolą mnie jajniki i plamie. Ehhh mam nadzieję że sobie krzywdy nie zrobiłam. Idę na monitoring w tym tygodniu. Zobaczymy czy jest owulacja. Jak jest to będziemy się starać. Jednak wydaje mi się że w maju zrobimy podejście do invitro.

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 5 marca 2023, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena41, nie narzekaj na AMH!!!Ja miałam 0,07-0,2 pdczas starań także ten...
    Poza tym to się to zmienia w zależności od cyklu. Generalnie nagle nie skoczy o jakoś dużo już Ale zawsze coś...To nam pokazuje,że rezerwa już na wyczerpaniu. Ale Może się zdarzyć lepszy cykl dlatego trzeba po prostu się kochać zwłaszcza w czasie sprzyjającym zaplodnieniu I szansa jakaś jest.U nas był jednak ten plus,że u mojego męża wszystkie parametry nasienia były bardzo dobre.
    Trzymam za Was kciuki!!

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 5 marca 2023, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta76 A co tam u Ciebie?

  • Magdalena41 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 6 marca 2023, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FrezJa wrote:
    Magdalena41, nie narzekaj na AMH!!!Ja miałam 0,07-0,2 pdczas starań także ten...
    Poza tym to się to zmienia w zależności od cyklu. Generalnie nagle nie skoczy o jakoś dużo już Ale zawsze coś...To nam pokazuje,że rezerwa już na wyczerpaniu. Ale Może się zdarzyć lepszy cykl dlatego trzeba po prostu się kochać zwłaszcza w czasie sprzyjającym zaplodnieniu I szansa jakaś jest.U nas był jednak ten plus,że u mojego męża wszystkie parametry nasienia były bardzo dobre.
    Trzymam za Was kciuki!!
    Dzięki. Jutro idę na monitoring. Mam ból jajnika po sonohsg i plamienia.Mam nadzieję że żadnego dziadostwa nie spowodowało to badanie. Ehhh

  • Ata76 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 6 marca 2023, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FrezJa wrote:
    Aneta76 A co tam u Ciebie?
    Hej. Jutro po 16 wizyta, miała być 2 marca ale lekarz się pochorował. Także wszystkiego jutro się dowiem. Jestem dobrej myśli. Beta z środy ponad 110 tyś czyli prawidłowo jak na 8 tydzień, piersi coraz bardziej nabrzmiałe i dzisiaj porane mdłości i to sikanie 😉

  • Ata76 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 6 marca 2023, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FrezJa wrote:
    Magdalena41, nie narzekaj na AMH!!!Ja miałam 0,07-0,2 pdczas starań także ten...
    Poza tym to się to zmienia w zależności od cyklu. Generalnie nagle nie skoczy o jakoś dużo już Ale zawsze coś...To nam pokazuje,że rezerwa już na wyczerpaniu. Ale Może się zdarzyć lepszy cykl dlatego trzeba po prostu się kochać zwłaszcza w czasie sprzyjającym zaplodnieniu I szansa jakaś jest.U nas był jednak ten plus,że u mojego męża wszystkie parametry nasienia były bardzo dobre.
    Trzymam za Was kciuki!!
    Magdalena41 tak jak Frezja mówi , może się zdarzyć lepszy cykl. Amh 0,2 to ja miałam w sierpniu 2021 a obecnie jestem w ciąży a w grudniu skończyłam 46 lat i ponoć naturalnie w tym wieku to się nie da a mi się udało. Bądź dobrej myśli 🙂

‹‹ 232 233 234 235 236
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ