X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania 40+
Odpowiedz

Starania 40+

Oceń ten wątek:
  • Ata76 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FrezJa wrote:
    Ata76 Ale super!!!Bardzo się cieszę Twoim szczęściem!!! GRATULUJĘ dziewczynki!!!Też bym chciała!Póki co same chłopy w domu...Ja też miałam amniopunkcję.Mimo perfekcyjnego usg to wyniki pappa zwiększały ryzyko 1:77 ZD że względu na wiek no I miałam jeden wskaźnik podniesiony z krwi .Amnio do przeżycia natomiast to czekanie na wynik-tragedia.Gorszych nerwów chyba w życiu nie miałam.Wzielismy za dodatkową opłatą test fish-wykrywa 3 najczęstsze wady już chyba po 3 dniach była odpowiedź.Zadzwonila pani że szpitala I też ten numer na wyświetlaczu sprawił,ze prawie zemdlalam ze stresu A właśnie jechałam samochodem.Na szczęście wszystko ok.Tylko mnie płcią zaskoczyła,bo na USG wyszło,że dziewczynka.hahaha.
    Też mnie tą dziewczynką profesor zaskoczył ale i ładnie wytłumaczył i pokazał na jakiej podstawie już może stwierdzić że to dziewczynka. Bardzo się cieszę bo laleczkę chciałam i mam nadzieję że nic między nogami już nie wyrośnie 😉

    FrezJa lubi tę wiadomość

  • Ata76 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Przed chwilą do mnie dzwonili kliniki i 25 kwietnia mam się stawić na amniopunkcji. Znowu stres 😞

  • SzuumFal Ekspertka
    Postów: 227 325

    Wysłany: 13 kwietnia 2023, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ata76 wrote:
    Hej dziewczyny. Przed chwilą do mnie dzwonili kliniki i 25 kwietnia mam się stawić na amniopunkcji. Znowu stres 😞

    Nie denerwuj się i bo to nic dobrego nie przynosi
    Postaraj się nastawić na pozytywne myślenie i same dobre wiadomości
    Będzie dobrze zobaczysz !!!
    Trzymam kciuki 💚💪☺️

    Ata76 lubi tę wiadomość

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 13 kwietnia 2023, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ata76 wrote:
    Hej dziewczyny. Przed chwilą do mnie dzwonili kliniki i 25 kwietnia mam się stawić na amniopunkcji. Znowu stres 😞
    Ooo,znam ten stres...Jedyne,co mogę poradzić to test fish żebyś zamowila-jesli jest taka opcja..To znacznie szybciej dowiesz się, czy wszystko okej.Przy okazji potwierdzasz płeć. A jak wyszedł test PAPPA?

  • SzuumFal Ekspertka
    Postów: 227 325

    Wysłany: 13 kwietnia 2023, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki czy macie jakieś opinie o preparacie dla chłopa Novu Vita ??
    Chcemy się wspomóc ale nie wiem czym warto

  • Ata76 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FrezJa wrote:
    Ooo,znam ten stres...Jedyne,co mogę poradzić to test fish żebyś zamowila-jesli jest taka opcja..To znacznie szybciej dowiesz się, czy wszystko okej.Przy okazji potwierdzasz płeć. A jak wyszedł test PAPPA?
    Wyniku testu nie znam bo pani przez telefon mi nie powiedziała. Zapytała czy przyjadę na omówienie wyniku czy od razu na amniopunkcję. Ponieważ mam 130 km na badanie stwierdziłam że jechać tylko po wynik to bez sensu i bo i tak byłam przygotowana na amniopunkcję i dopiero wtedy poznam wyniki.

    FrezJa lubi tę wiadomość

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 15 kwietnia 2023, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ata76 wrote:
    Wyniku testu nie znam bo pani przez telefon mi nie powiedziała. Zapytała czy przyjadę na omówienie wyniku czy od razu na amniopunkcję. Ponieważ mam 130 km na badanie stwierdziłam że jechać tylko po wynik to bez sensu i bo i tak byłam przygotowana na amniopunkcję i dopiero wtedy poznam wyniki.
    No i racja!!A nie probowalas się czegoś dowiedzieć przez telefon? Daj w kazdym razie znać po!
    Jak się w ogóle czujesz???Który to już tydzień? Widać już brzuszek?:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2023, 18:53

  • zozolka Przyjaciółka
    Postów: 113 25

    Wysłany: 16 kwietnia 2023, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dziewczyny mam ogromną prośbę o pomoc dla mojej koleżanki. Świetna dziewczyna ale co krok dostaje od życia kłody .

    https://zrzutka.pl/mu39fj

    AZOOSPERMIA - > M-TESE 0 plemnikow - > decyzja o dawcy
    2016: AID X 5 ;(
    1. ICSI 4 komórki - 4 zarodki - mamy synka 😍 i ❄️❄️❄️
    2019: zarodki się nie rozmroziły 😢
    2020:
    2.ICSI
    4 komórki - > 4 zarodki ( wszystkie z fragmentacja) 😢😢😢😢
    3.ICSI - > AMH 1,64, pozostałe badania OK - >mocna stymulacja
    16 komórek - 6 zarodków - hodujemy do blastki - > mamy 4.A.A. Pozostałe maja przedłużona hodowle ale niestety nie mamy co mrozić😭
    HCG <2 😭
    03-04.2021
    4 ICSI - Rekovelle 14
    ... Covid ... Przed punkcja!
    06.2021
    5 ICSI - Rekovelle 14-16,66j
    2ladne blastki, w pozostałych sporą fragmentacja było 5zarodkow
    Ostatni transfer i ciąża biochemiczna ( tutaj na własną rękę 20mg encorton)
    03.2023
    6 ICSI - 16j Rekovelle
    6komorek- 6 zarodków
    Blastki 2x5.1.1 ♥️ 4.1.1♥️ 2x4.3.3♥️
    6dpt bhcg 35mlU/mL
    8dpt bhcg 75mlU/mL próg 51ng/ml
    11dpt bhcg 214 mlU/mL próg 63,62ng/ml
    13dpt bhcg 460 mlU/mL próg 108ng/ml
    15dpt bhcg 857 mlU/mL prog 93ng/ml
  • Ata76 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 16 kwietnia 2023, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FrezJa wrote:
    No i racja!!A nie probowalas się czegoś dowiedzieć przez telefon? Daj w kazdym razie znać po!
    Jak się w ogóle czujesz???Który to już tydzień? Widać już brzuszek?:)
    Nie próbowałam żeby się za bardzo nie denerwować. Jakoś do 25 kwietnia wytrzymam a im mniej wiem tym mniej się denerwuję. Obecnie 14 tydzień , brzuszka jak na razie nie widać. Ogólnie czuję się dobrze gdyby nie ten cukier to byłoby idealnie. Te spadki mocno odczuwam ale we wtorek mam wizytę u diabetologa i zobaczymy. Ogólnie to ja jestem wysportowana i dostałam zielone światło na bieganie nawet do 32 tygodnia jak oczywiście wszystko będzie nadal ok. A ten weekend spędziłam w Bieszczadach z zaliczeniem Tarnicy - korzystam póki mogę 😉

    FrezJa lubi tę wiadomość

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ata76 wrote:
    Nie próbowałam żeby się za bardzo nie denerwować. Jakoś do 25 kwietnia wytrzymam a im mniej wiem tym mniej się denerwuję. Obecnie 14 tydzień , brzuszka jak na razie nie widać. Ogólnie czuję się dobrze gdyby nie ten cukier to byłoby idealnie. Te spadki mocno odczuwam ale we wtorek mam wizytę u diabetologa i zobaczymy. Ogólnie to ja jestem wysportowana i dostałam zielone światło na bieganie nawet do 32 tygodnia jak oczywiście wszystko będzie nadal ok. A ten weekend spędziłam w Bieszczadach z zaliczeniem Tarnicy - korzystam póki mogę 😉
    Haha masz rację!!A Ty już masz dzieci,czy Malutka będzie pierwsza ? To dobrze,że jesteś wysportowana.Łatwiej Ci będzie urodzić I wrócić do formy.Ja jakoś brzuszka nie mogę zgubić.Jak byłam młodsza to łatwiej poszło.
    Pamiętaj,że Ci tu kibicuję bardzo , więc pisz czasem jak tam ...
    :)
    Uściski!

    Ata76 lubi tę wiadomość

  • Ata76 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FrezJa wrote:
    Haha masz rację!!A Ty już masz dzieci,czy Malutka będzie pierwsza ? To dobrze,że jesteś wysportowana.Łatwiej Ci będzie urodzić I wrócić do formy.Ja jakoś brzuszka nie mogę zgubić.Jak byłam młodsza to łatwiej poszło.
    Pamiętaj,że Ci tu kibicuję bardzo , więc pisz czasem jak tam ...
    :)
    Uściski!
    Mam trójkę. Dwoje już dorosłych córka i syn i ośmiolatka. Po dzisiejszej wizycie u diabetologa glukometr i ostra dieta i zobaczymy co będzie przez dwa tygodnie, jak się nie uda to pójdzie insulina. W trzeciej ciąży też miałam cukrzycę i przytyłam tylko 6 kg. Zobaczymy teraz , ja i tak chuderlak i jak znieść ten zakaz jedzenia słodyczy 😞

  • Ata76 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 25 kwietnia 2023, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja już po wkłuciu a wyniki za trzy tygodnie. Odebrałam też wynik PAPP-A - 1,463 MoM i wolne Beta-hcg 1,111MoM , cokolwiek to oznacza. Pozdrawiam

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 11 maja 2023, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ata czekamy na wieści od ciebie.

    Ata76 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2023, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Wrzucam wam link do ciekawego konta, które ostatnio odkryłam, może Wam też się przyda, prowadzą go położne i bardzo fachowe informacje 😊

    https://instagram.com/nurses_midwives_ivf?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==

  • Ata76 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 17 maja 2023, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Przed chwilą dzwonili do mnie z Lublina z wynikiem z amniopunkcji. Wszystko jest w porządku , wynik nie wymaga konsultacji i mogę dopiero go odebrać przy kolejnym USG czyli 13 .06. Czyli jest wszystko ok 😁

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 18 maja 2023, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ata76 wrote:
    Hej dziewczyny. Przed chwilą dzwonili do mnie z Lublina z wynikiem z amniopunkcji. Wszystko jest w porządku , wynik nie wymaga konsultacji i mogę dopiero go odebrać przy kolejnym USG czyli 13 .06. Czyli jest wszystko ok 😁
    Bardzo się cieszę!!
    Nie pozostaje nic innego jak wybrać imię i zacząć się cieszyć na całego.Ja dopiero po Amnio odetchnelam..

    Ata76 lubi tę wiadomość

  • Gucik Ekspertka
    Postów: 139 56

    Wysłany: 1 września 2023, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.. pisze bo mam chwile kryzysu, nikt mnie nie rozumie nikt nie jest w podobnej styuacji, wszyscy w okoli maja dzieci, kolezanki j przyjaciolki nie chca mnie wcale wysłuchiwać, licza sie tylko ich dzieci musze tylko sluchac o tym jaka kupe zrobiło lub ze od 3 dni nie zrobilo, o tym ze idzie do zlobka jak sobie poradzi, wyzywaja sie na wszytskich w kolo bo dziecko zostawia w obcym miejscu bez nich j kazda jedna przezywa. A ja jestem ze wszytskim sama. Maz sie smieje ze mam sie nie przejmowac brakiem ciazy ale ja sie juz frystruje, nie chodzi k brak ciazy a brak przyczyny, jestem zasmucona i zalamana. Mam duze pogrodzenie stanu zdrowia po clostybegycie bardzo zaluje wzietej kazdej tabletki tego czegos. Mam pernementne zawroty glowy i trudnosci w skupieniu sie, podwojne widzenie. Jestem felerna i mam naprawde kryzys. Pomogla mi mecydhna chisnka. Ze nasilenie jest w drugiej fazie cyklu ale ostanio moj cykl trwa po 60-70dni . Czyki mieisac kreci mi sje w glowie. Ginekolodzy nie wjedza co mi jest . Nie moge przebolec tego co ze mna ske stalo przez ten lek. I naprawde mam kryzys… nie moge nic zrobic , nie moge skonczyc kursu bo oczy nie pozwalaja mi czytac. Jestem taka zla na wszystki taka bezsilna.

    Poczatek starań grudzień/styczeń 2021
    -brak swoich owulacji
    -nieregularny okres
    -Stosunek lh do fsh 2.8
    1 stymuacja clo 2x1 5-9d.c.
    Efekt: 7 pecherzykow po 8cm. Torbiele. Duphaston przepisany na caly miesiąc.
    2 stymulacja marzec 2021 zmniejszoną dawką
    2 pecherzyki owu byla dzieki ovitrelle, endometrium kiepskie.
    Brak kropka:(
    3 stymulacja
    Sierpień 2021
    1x stymulacja lamette ze zmniejszona dawką, plus estrofem, pecherzykow brak i endometrium tragedia.
    Kolejna stymulacja 3x1 lamette + estrofem Pecherzyki nie porosly i endometrium 4mm.
    Stymulacja wrzesień 2021: cyclo-progynova biale tabletki tylko, na endometrium, zaniast estrofem,+porzyn włochaty tabl.+ clostybegyt 6-10d.c. + ovitrelle 1amp.+duphsaton (pecherzyk peknal sam bez ovitrelle chyba dzięki porzynowi, endo 12 mm 🤩dzięki mensil, ale ciazy brak..)
    -walczymy dalej:
    Październik 21
    clo+1amp. ovitrelle
    Pecherzyk urósł dopiero po 25 d.c. , kolejny cykl- walka z torbielem.
    12.01.2022 - hsg
    02.2022 2 pecherzyki
  • Ata76 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 10 października 2023, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Wczoraj ze względu na małą ilość wód zrobili mi CC i mam swoją kruszynkę Zojkę koło siebie . I w wieku prawie 47 lat można zostać mamą naturalnie . Cuda się zdarzają i taki ważący 3200 leży koło mnie. Trzymam kciuki za wszystkie staraczki i niech wam się takie cuda zdarzają. Pozdrawiam

    MadziaIsm, Milkana lubią tę wiadomość

  • OvuFriend

    Wysłany: 12 października 2023, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ostatni moment, aby otrzymać darmowy abonament Premium lub voucher na badania!! :)

    Masz PCOS lub zaburzenia tarczycy (niedoczynność, nadczynność lub Hashimoto) potwierdzone diagnozą w ciągu ostatnich 2 lat? Podziel się z nami anonimowo swoimi wynikami w celach naukowych i otrzymaj prezent!

    Jak to działa?

    ❣️Napisz do nas na [email protected] w temacie maila wpisując PCOS / tarczyca i załącz zdjęcie lub skan swoich wyników badań potwierdzających diagnozę.

    ❣️Otrzymaj darmowy voucher na wybrane badania hormonalne z krwi w pobliżu Twojego zamieszkania LUB bezpłatny dostęp Premium do aplikacji OvuFriend do śledzenia cykli i ciąży ❤

    Czekamy na Twoją wiadomość - [email protected] 🙂

    Pula voucherów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

    P.S. Jeśli już wysłałaś nam swoje wyniki, zignoruj ogłoszenie. Dziękujemy za Twoje dotychczasowe wsparcie 🍀

‹‹ 232 233 234 235 236
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ