X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania 40+
Odpowiedz

Starania 40+

Oceń ten wątek:
  • LateBloomer Ekspertka
    Postów: 155 137

    Wysłany: 7 marca 2023, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena41 wrote:
    Hej. Niestety Młody mam się pochorował i musiałam zrezygnować z wizyty w Białymstoku za długa podróż. Na szybko umówiłam się bliżej czyli w Bocianie w Łódzi. Byłam w piątek i mam mieszane uczucia. Zrobili drożność jajowodu i drożny. Zrobiłam ponownie Amh po miesiącu i mam 0,63 -dramat. Miesiąc temu było 0,7. Ehhh. Natomiast przebadaliśmy starego i wszystkie parametry ma ok za wyjątkiem morfologi. Morfologia 0 prawidłowych pływaków. Płakać mi się chce. Stary załamany. Kupiłam mu suplementy. Wyłączył grzanie fotela. Ale czy pomoże? Przed badaniem nie uprawialiśmy sexu co najmniej 10 dni. W klinice zaproponowali invitro. Od badania sonohsg bolą mnie jajniki i plamie. Ehhh mam nadzieję że sobie krzywdy nie zrobiłam. Idę na monitoring w tym tygodniu. Zobaczymy czy jest owulacja. Jak jest to będziemy się starać. Jednak wydaje mi się że w maju zrobimy podejście do invitro.
    Czy lekarz powiedział że parametry nasienia są wystarczające do in vitro? Jesli tak to nie ma co płakać. Będą mogli wybrać najlepsze plemniki i zapłodnić komórki.
    Badanie nasienia najlepiej robić po ok. 3-4 dniach przerwy od ejakulacji.
    U nas też jest oligospermia i teratozoospermia - czyli właśnie morfologia poniżej normy. Z 10 komórek KD udało się uzyskać 2 zarodki. Więc się da.
    Suplementy działają po ok. 3 miesiącach. Ważny jest też ruch i dieta. Głowa do góry i do dzieła🤞💪

    Mas lubi tę wiadomość

    Rocznik 78
    Torbiel endometrialna na jednym jajniku.
    Mała niedoczynność tarczycy, MTHFR, PAI hetero, rozchwiane cytokiny, Ana
    Novum: 1 podejście
    Kriobank: 2 podejścia
    Unica Praga Czechy: Transfer 04.2023 🤞🤞🤞

    preg.png
  • Mas Autorytet
    Postów: 3984 2746

    Wysłany: 7 marca 2023, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LateBloomer wrote:
    Czy lekarz powiedział że parametry nasienia są wystarczające do in vitro? Jesli tak to nie ma co płakać. Będą mogli wybrać najlepsze plemniki i zapłodnić komórki.
    Badanie nasienia najlepiej robić po ok. 3-4 dniach przerwy od ejakulacji.
    U nas też jest oligospermia i teratozoospermia - czyli właśnie morfologia poniżej normy. Z 10 komórek KD udało się uzyskać 2 zarodki. Więc się da.
    Suplementy działają po ok. 3 miesiącach. Ważny jest też ruch i dieta. Głowa do góry i do dzieła🤞💪

    Część, jeśli wszystkie parametry są ok, to morfologia nie jest aż takim dramatem. To się zmienia. Na pewno mieliście za długą abstynencję przed badaniem. Nasz androlog mówił, że optymalnie to 3 dni. To naprawdę mogło wpłynąć na wynik.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Ata76 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 7 marca 2023, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem po wizycie, wszystko ok a serce najgłośniejsze z wszystkich dzieci na dzisiejszych wizytach .Mam już skierowanie na prenatelne i po nich już mogę się chwalić wszystkim 🙂

    LateBloomer, Niebieska Gwiazda, FrezJa, SzuumFal lubią tę wiadomość

  • LateBloomer Ekspertka
    Postów: 155 137

    Wysłany: 7 marca 2023, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ata76 wrote:
    Hej dziewczyny. Jestem po wizycie, wszystko ok a serce najgłośniejsze z wszystkich dzieci na dzisiejszych wizytach .Mam już skierowanie na prenatelne i po nich już mogę się chwalić wszystkim 🙂
    Gratulacje! Tak trzymać 😀💪. Zrób sobie suwaczek w stopce 👍

    Ata76 lubi tę wiadomość

    Rocznik 78
    Torbiel endometrialna na jednym jajniku.
    Mała niedoczynność tarczycy, MTHFR, PAI hetero, rozchwiane cytokiny, Ana
    Novum: 1 podejście
    Kriobank: 2 podejścia
    Unica Praga Czechy: Transfer 04.2023 🤞🤞🤞

    preg.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 7 marca 2023, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena41 wrote:
    Hej. Niestety Młody mam się pochorował i musiałam zrezygnować z wizyty w Białymstoku za długa podróż. Na szybko umówiłam się bliżej czyli w Bocianie w Łódzi. Byłam w piątek i mam mieszane uczucia. Zrobili drożność jajowodu i drożny. Zrobiłam ponownie Amh po miesiącu i mam 0,63 -dramat. Miesiąc temu było 0,7. Ehhh. Natomiast przebadaliśmy starego i wszystkie parametry ma ok za wyjątkiem morfologi. Morfologia 0 prawidłowych pływaków. Płakać mi się chce. Stary załamany. Kupiłam mu suplementy. Wyłączył grzanie fotela. Ale czy pomoże? Przed badaniem nie uprawialiśmy sexu co najmniej 10 dni. W klinice zaproponowali invitro. Od badania sonohsg bolą mnie jajniki i plamie. Ehhh mam nadzieję że sobie krzywdy nie zrobiłam. Idę na monitoring w tym tygodniu. Zobaczymy czy jest owulacja. Jak jest to będziemy się starać. Jednak wydaje mi się że w maju zrobimy podejście do invitro.

    Tak się troszkę zastanawiam nad twoją sytuacją.Jak miałam 41 lat staraliśmy się o bobasa.Miałam amh 0.26.Trafiłam na lekarza speca od naprotechnologii.Nie wiem czy w takie cos wierzysz I bierzesz pod uwagę.On jest ginekologiem andrologiem I normalne jest to,że na wizytę idzie para I on patrzy całościowo na problem I rozwiązuje.My staraliśmy sié trzy lata,trafiłam do niego przepisał sporo leków mi I mężowi I po czterech cyklach byłam w ciąży.Człowiek przyjmuje w Łodzi I Warszawie.Jeśli będziesz zainteresowana pisz podam namiary.

  • Magdalena41 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 7 marca 2023, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska Gwiazda wrote:
    Tak się troszkę zastanawiam nad twoją sytuacją.Jak miałam 41 lat staraliśmy się o bobasa.Miałam amh 0.26.Trafiłam na lekarza speca od naprotechnologii.Nie wiem czy w takie cos wierzysz I bierzesz pod uwagę.On jest ginekologiem andrologiem I normalne jest to,że na wizytę idzie para I on patrzy całościowo na problem I rozwiązuje.My staraliśmy sié trzy lata,trafiłam do niego przepisał sporo leków mi I mężowi I po czterech cyklach byłam w ciąży.Człowiek przyjmuje w Łodzi I Warszawie.Jeśli będziesz zainteresowana pisz podam namiary.
    Oczywiście poproszę o namiary.

  • Magdalena41 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 7 marca 2023, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wsparcie.
    Dziś byłam na monitoringu tj 10 DC pęcherzyk w prawym jajniku 20 mm. Owulacja z jajnika bez jajowodu. Dziś się przytulalismy i będziemy się przytulać co drugi dzień. Trzeba trenować 😁.
    Mąż ciężko znosi wynik badania nasienia. Ja mam wahania nastroju od euforii po placz. Dałam na luz w tym cylku i następnym, bo raczej marne szanse ale przytulać się będziemy. Na monitoring w tym cylku jeszcze pójdę, bo biorę duphaston.

  • Magdalena41 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 8 marca 2023, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LateBloomer wrote:
    Czy lekarz powiedział że parametry nasienia są wystarczające do in vitro? Jesli tak to nie ma co płakać. Będą mogli wybrać najlepsze plemniki i zapłodnić komórki.
    Badanie nasienia najlepiej robić po ok. 3-4 dniach przerwy od ejakulacji.
    U nas też jest oligospermia i teratozoospermia - czyli właśnie morfologia poniżej normy. Z 10 komórek KD udało się uzyskać 2 zarodki. Więc się da.
    Suplementy działają po ok. 3 miesiącach. Ważny jest też ruch i dieta. Głowa do góry i do dzieła🤞💪
    Dzięki wielkie. Wyniki badań nasienia dostaliśmy na maila więc nie omawialiśmy z lekarzem. Wszystko jest w normie tylko ta morfologia koszmarna. Pożyjemy i zobaczymy co dalej

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 8 marca 2023, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ata76 wrote:
    Hej dziewczyny. Jestem po wizycie, wszystko ok a serce najgłośniejsze z wszystkich dzieci na dzisiejszych wizytach .Mam już skierowanie na prenatelne i po nich już mogę się chwalić wszystkim 🙂
    Brawa dla Maluszka!! Pięknie! Ale się cieszę!!

    Ata76 lubi tę wiadomość

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 10 marca 2023, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena41 wrote:
    Oczywiście poproszę o namiary.
    Dr Radosław Maksym.W Łodzi przyjmuje w przychodni CODE na ulicy Tuwima.Jak do niego chodziłam to przyjmował raz w miesiącu w sobotę.Wiem,że pracuje w stolicy ,ale nie wiem gdzie przyjmuje.

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 28 marca 2023, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ata76 , Magdalena41...Co tam dziewczyny....
    Piszcie z jakimiś newsami ,co u Was??

  • Ata76 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 29 marca 2023, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FrezJa wrote:
    Ata76 , Magdalena41...Co tam dziewczyny....
    Piszcie z jakimiś newsami ,co u Was??
    Hejka. Czuję się ok a 7.04. mam prenatalne i wtedy coś więcej napiszę. Pozdrawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2023, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam pytanie odnośnie tego lekarza, którego tu polecacie Radosława Maksym czy faktycznie jest to godny polecenia człowiek?

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 29 marca 2023, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest godny polecenia?Jest.Patrzę właśnie na 3.5 letniego śpiącego rozrabiakę.Miałam kiepskie wyniki I amh 0.26.Zapodał leki I mnie I facetowi I po czterech miesiącach zaskoczyło.Jakoś tak czuje co I jak.Nie czaruje I nie jest typem naciągacza.I w moim miescie przyjmował raz w miesiącu I za każdym razem jakaś nowa ciężarówka była.Zawsze to pocieszało I dawało nadzieje.

  • Ata76 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Melduję co jest. Dzisiaj byłam na badaniach, ostateczne wyniki dopiero w środę no i decyzja o ewentualnej amniopunkcji bo jak to doktor powiedział wiek mi ryzyko podnosi. A na USG przezierność ok, kości nosowe ok , rączki nóżki ok , serduszko i żołądek ok - czyli ogólnie prawdopodobnie zdrowa dziewuszka. Jestem szczęśliwa 😁 Ale mam inny problem. Dzisiaj robiłam krzywą cukrową i masakra. Na czczo cukier 81, po godzinie 204 a po dwóch 37 . Pewnie diabetolog się kłania. 😞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2023, 22:27

  • SzuumFal Ekspertka
    Postów: 227 325

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ata76 wrote:
    Hej dziewczyny. Melduję co jest. Dzisiaj byłam na badaniach, ostateczne wyniki dopiero w środę no i decyzja o ewentualnej amniopunkcji bo jak to doktor powiedział wiek mi ryzyko podnosi. A na USG przezierność ok, kości nosowe ok , rączki nóżki ok , serduszko i żołądek ok - czyli ogólnie prawdopodobnie zdrowa dziewuszka. Jestem szczęśliwa 😁 Ale mam inny problem. Dzisiaj robiłam krzywą cukrową i masakra. Na czczo cukier 81, po godzinie 204 a po dwóch 37 . Pewnie diabetolog się kłania. 😞

    Diabetolog do przeżycia
    Samokontrola leki jak będzie trzeba i będzie cacy

    Super ze wszystko Ok
    A ze tak dopytam jaki jest Twój wiek ?
    Podczytuje ale wiadomo bywa ze coś umyka i ciężko nadrobić od początku :))

  • Ata76 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzuumFal wrote:
    Diabetolog do przeżycia
    Samokontrola leki jak będzie trzeba i będzie cacy

    Super ze wszystko Ok
    A ze tak dopytam jaki jest Twój wiek ?
    Podczytuje ale wiadomo bywa ze coś umyka i ciężko nadrobić od początku :))
    W grudniu skończyłam 46 lat 😉

  • SzuumFal Ekspertka
    Postów: 227 325

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ata76 wrote:
    W grudniu skończyłam 46 lat 😉

    I można ;)

    Ata76 lubi tę wiadomość

  • FrezJa Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 10 kwietnia 2023, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ata76 Ale super!!!Bardzo się cieszę Twoim szczęściem!!! GRATULUJĘ dziewczynki!!!Też bym chciała!Póki co same chłopy w domu...Ja też miałam amniopunkcję.Mimo perfekcyjnego usg to wyniki pappa zwiększały ryzyko 1:77 ZD że względu na wiek no I miałam jeden wskaźnik podniesiony z krwi .Amnio do przeżycia natomiast to czekanie na wynik-tragedia.Gorszych nerwów chyba w życiu nie miałam.Wzielismy za dodatkową opłatą test fish-wykrywa 3 najczęstsze wady już chyba po 3 dniach była odpowiedź.Zadzwonila pani że szpitala I też ten numer na wyświetlaczu sprawił,ze prawie zemdlalam ze stresu A właśnie jechałam samochodem.Na szczęście wszystko ok.Tylko mnie płcią zaskoczyła,bo na USG wyszło,że dziewczynka.hahaha.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2023, 20:27

    Ata76 lubi tę wiadomość

  • SzuumFal Ekspertka
    Postów: 227 325

    Wysłany: 10 kwietnia 2023, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FrezJa wrote:
    Ata76 Ale super!!!Bardzo się cieszę Twoim szczęściem!!! GRATULUJĘ dziewczynki!!!Też bym chciała!Póki co same chłopy w domu...Ja też miałam amniopunkcję.Mimo perfekcyjnego usg to wyniki pappa zwiększały ryzyko 1:77 ZD że względu na wiek no I miałam jeden wskaźnik podniesiony z krwi .Amnio do przeżycia natomiast to czekanie na wynik-tragedia.Gorszych nerwów chyba w życiu nie miałam.Wzielismy za dodatkową opłatą test fish-wykrywa 3 najczęstsze wady już chyba po 3 dniach była odpowiedź.Zadzwonila pani że szpitala I też ten numer na wyświetlaczu sprawił,ze prawie zemdlalam ze stresu A właśnie jechałam samochodem.Na szczęście wszystko ok.Tylko mnie płcią zaskoczyła,bo na USG wyszło,że dziewczynka.hahaha.


    Najważniejsze ze wszystko Ok i z reszta wyników tez tak będzie
    Czyli dziewczynka
    Cudownie !!!! Gratuluje

    Ata76 lubi tę wiadomość

‹‹ 232 233 234 235 236
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ