X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 29 maja 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele a ktory dzis dc? U mnie jak wczoraj bralam ostatniego dupka na wieczor a dzis mam 26dc to plamienie bedzie za 2-3dni a na nastepny dzien rozkreca sie @ wiec dupek mi na to pomaga. Ale to byly moje 3cykle na nim. Ciekawe jak bedzie w nastepnym.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 29 maja 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś 27dc

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 30 maja 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja dzisiaj idę na pierwszą wizytę, miałam iść dopiero za tydzień, ale wczoraj zadzwoniła Pani, że lekarza nie będzie i albo dzisiaj albo dopiero za 2tygodnie więc wolałam dzisiaj. Wiecie to 3ciąża, ale jakoś trochę się stresuje, a czy to przypadkiem nie pozamaciczna, albo żeby nie bliźnięta, albo jeszcze coś innego. Im człowiek starszy to powinien być i mądrzejszy i bardziej doświadczony, a ja jakoś odwrotnie- glupieje 😁
    PAP, Adel, ja też chyba pomolestowalabym jakiegoś lekarza o steryd bo czasem potrzebny jest jakiś taki kopniak mocniejszy, no i Adele też zastanowilabym się dobrze nad tym laparo bo dzięki temu wszystko dokładniej zabaczyli by tam w środku tym bardziej, że jest jakieś ognisko endometriozy....

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 30 maja 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia powodzenia. Daj znać po wizycie do u was słychać.

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wrocilam od lekarza na nfz i juz z tym dr nie chce miec wiecej do czynienia. Nawet nie zbadal mnie na fotelu, ja tu sie martwue tym kaszlem, bolami brzucha a on do mnie ze to zdrowa ciaza i nic wiecej nie trzeba robic tylko urodzic. Gdyby nie to ze jeszcze dzis mam wizyte prywatnie to bym mu nie odpuscila tego badania. Moj poprzedni lekarz tez nie badal, usg w 3 trym.nie zrobil i skonczylo jak sie skonczylo. Wole zaplacic i byc pewna ze wzzystko ok a nie. I te bajki o braniu magnezu, co wizyta to inna gadka. A wiecie co, na tyle dobrze sie czulam ze pojechalam sama na wizyte, no i w drodze powrotnej w trakcie jazdy slabo mi sie zrobilo. Bylam juz glodna i zmęczona, troche stresu i sie zrobilo. Ale zatrzymalam się, zjadlam czekolade z kinder jajka, przewietrzylam samochod i jakos wrocilam. Zostal tylko bol głowy. Teraz mąż ze mna jedzie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia powodzenia.

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 30 maja 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    A ja wrocilam od lekarza na nfz i juz z tym dr nie chce miec wiecej do czynienia. Nawet nie zbadal mnie na fotelu, ja tu sie martwue tym kaszlem, bolami brzucha a on do mnie ze to zdrowa ciaza i nic wiecej nie trzeba robic tylko urodzic. Gdyby nie to ze jeszcze dzis mam wizyte prywatnie to bym mu nie odpuscila tego badania. Moj poprzedni lekarz tez nie badal, usg w 3 trym.nie zrobil i skonczylo jak sie skonczylo. Wole zaplacic i byc pewna ze wzzystko ok a nie. I te bajki o braniu magnezu, co wizyta to inna gadka. A wiecie co, na tyle dobrze sie czulam ze pojechalam sama na wizyte, no i w drodze powrotnej w trakcie jazdy slabo mi sie zrobilo. Bylam juz glodna i zmęczona, troche stresu i sie zrobilo. Ale zatrzymalam się, zjadlam czekolade z kinder jajka, przewietrzylam samochod i jakos wrocilam. Zostal tylko bol głowy. Teraz mąż ze mna jedzie.
    No trochę słabo, więc jeśli tylko urodzić to po co chodzić więcej na te wizyty, trzeba siedzieć do końca w domu 😉 Ja chodzę co prawda prywatnie, ale mój lekarz przyjmuje też na NFZ i bez badania na fotelu to u niego nie ma wizyty.

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 30 maja 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele high five 🖐 u mnie tez dzis 27dc i plamionko.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Mojra1983 Przyjaciółka
    Postów: 244 26

    Wysłany: 30 maja 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej odebralam dzis wyniki TSH 2,277 To dobry wynik czy za wysoki

    Starania od 2015 r.
    Jajniki drożne
    Niskie amh
    Menopur, mensinorm,ovitrelle, clo teraz 3 ostatni z letrozolem
  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 30 maja 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie @ dziewczyny ✌️😋 norlamnie przyszła, cykl 27 dni był. Pójdę na kontrolę sobie na usg czy ten pęcherzyk się wchlonal 😊

    Spytam ginki o steryd Odrazu też co ona na ten temat myśli 😉😎

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po drugiej wizycie, wszystko ok.

    Kasia 1805, PLPaulina, aLunia, mother84 lubią tę wiadomość

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 30 maja 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też po wizycie i wszystko ok. Ciąża pojedyncza(na szczęście). Termin z OM na 13.01, a z usg na 07.01

    Hugo87, Iza34, PLPaulina, aLunia, mother84, pola89 lubią tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia a ogolnie jak samopoczucie? Dajesz rade przy maluchach?

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 30 maja 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Kasia a ogolnie jak samopoczucie? Dajesz rade przy maluchach?
    Gdyby nie te całodobowe mdłości to byłby luz, a tak to czasami mam ochotę po prostu tylko leżeć, nawet na spacer to muszę się bardziej poświęcić niż iść z przyjemności. Ale ogólnie nie jest źle 😉 ostatnio nawet tak się zmobilizowalam, że opielilam pół ogrodu, a już tak zarosl że chociaż kosa kosic 😱 starszy już jest bardzo samodzielny, a mały zaczął już chodzić tak na dobre więc już nie muszę go tyle nosić 😉

    Iza34 lubi tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 30 maja 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świetnie dziewczyny :)

    Kasia jednak jak trzeba to trzeba i nie ma taryfy ulgowej... Oby szybko mdłości przeszły.
    Ciekawe co tam dzidziuś ma między nóżkami. Pewnie każdy będzie teraz o tym gadał. Nie wiem czy przy drugim synku się nasłuchałas że jaki pech, że nie parka?

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 30 maja 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Świetnie dziewczyny :)

    Kasia jednak jak trzeba to trzeba i nie ma taryfy ulgowej... Oby szybko mdłości przeszły.
    Ciekawe co tam dzidziuś ma między nóżkami. Pewnie każdy będzie teraz o tym gadał. Nie wiem czy przy drugim synku się nasłuchałas że jaki pech, że nie parka?
    Nie ukrywam, że chciałbym córeczkę, ale najważniejsze aby zdrowe.
    Tak, przy drugim to do końca część się ciągle pytała co będzie, pomimo że u nas z góry było wiadomo że drugi chłopak bo u mnie w rodzinie jest tak że albo 2dziewczyny albo 2chłopaków, jedynym wyjątkiem jest brat bo ma parę, ale jego żona jest jakąś wielką pomyłką pod każdym względem więc i tu się coś pomyliło 😉 no i najstarsza siostra ma 3dzieci( 2chłopcy i po 10latach wpadka- dziewczyna)😁 wiem, że teraz wszyscy będą czekać na chwilę aż zostanie potwierdzona płeć bo czy się sprawdzi itp. Dlatego nie chcemy mówić o ciąży najdłużej jak się uda, chociaż marne szanse bo brzuch zaczyna mi powoli wychodzić 🙂 mąż chciałby dziewczynkę i nawet powiedział że jak będzie córeczka to schludnie 10kg😂(waży niecałe 100 i nie byłoby tak źle tylko ma ogromny brzuch).

    aLunia lubi tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2019, 05:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem co ludzie mają z chęcią posiadania parki. 🤔

    Hmm. Mnie się marzy 2 dziewczynka. 😊 I żadne argumenty starszego pokolenia że parka to coś cudownego do mnie nie przemawiają 😀

    Choć na te chwile to marzy mi się zajsc w ciążę. ☺️ Choć Hania ostatnio z całych sił dba o brak rodzeństwa. Mało z mężem czasu mamy😲

    jangwa_maua lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia to naprawde mialas powera. Ja moge kawalek podłogi odkurzyc i koniec, o myciu nie ma mowy bo o ile mam checi to brzuch boli. A co do brzuchow u chlopow- ciezki temat, nie to ze nie chca ich sie pozbyc tylko ich pozbycie sie jest ogromnie trudne. Moj to teraz przerabia.

    Ja jeszcze nie znam plci. I moze dobrze. Czas na wypranie odpowiednich ubranek jeszcze jest, mam od groma i dla dziewczynki i dla chlopca a zbedne komentarze nie sa mi potrzebne. Nie wiem i tyle.

    A dzis bylam w szoku- moj TESC spytal dzis co lekarz powiedzial, czy jest dobrze. Tesciowa nie pytala. Ona pyta raz na 10 tyg.to albo w tej dekadzie juz pytala albo jeszcze ma czas 😂🤣

    Okropnie od wczoraj boli mnie glowa. Nie wiem czy to migrena czy znow zatoki bo jak bylam u gina na nfz to mial wlaczona klime i cale zimno prosto na mnie. Marzyłam zeby z tamtad jsk nsjszybciej wyjsc. I musiało mnie zaciągnąć bo i w gardle gryzie. A drugi gin na zatoki polecal inhalacje parowe z rumianku, zaraz bede robic.

    Kasia 1805 lubi tę wiadomość

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 31 maja 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugo idź, idź do gina niech zetknie to tam się dzieje :) a o steryd spytaj, a co! ;)

    Mojra ten wynik jest ok, niby przy staraniach najlepiej ok. 1.5 mieć, ale ja na razie bym nic nie robiła. Skontroluj za jakiś czas i tyle.

    Iza, Kasia super że wizyty udane :)

    Kasia 1805, Iza34 lubią tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 31 maja 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Kasia to naprawde mialas powera. Ja moge kawalek podłogi odkurzyc i koniec, o myciu nie ma mowy bo o ile mam checi to brzuch boli. A co do brzuchow u chlopow- ciezki temat, nie to ze nie chca ich sie pozbyc tylko ich pozbycie sie jest ogromnie trudne. Moj to teraz przerabia.

    Ja jeszcze nie znam plci. I moze dobrze. Czas na wypranie odpowiednich ubranek jeszcze jest, mam od groma i dla dziewczynki i dla chlopca a zbedne komentarze nie sa mi potrzebne. Nie wiem i tyle.

    A dzis bylam w szoku- moj TESC spytal dzis co lekarz powiedzial, czy jest dobrze. Tesciowa nie pytala. Ona pyta raz na 10 tyg.to albo w tej dekadzie juz pytala albo jeszcze ma czas 😂🤣

    Okropnie od wczoraj boli mnie glowa. Nie wiem czy to migrena czy znow zatoki bo jak bylam u gina na nfz to mial wlaczona klime i cale zimno prosto na mnie. Marzyłam zeby z tamtad jsk nsjszybciej wyjsc. I musiało mnie zaciągnąć bo i w gardle gryzie. A drugi gin na zatoki polecal inhalacje parowe z rumianku, zaraz bede robic.
    Nom, ja ogólnie lubię pielic, ale teraz mogę tylko jak młodszy śpi 😉 W domu robię wszystko tak jak i przed ciążą, jedynie nie pamagalam wnosić paczek z meblami, ale składania już nie odpuscilam bo uwielbiam 😁 Ale brzuch też czasami boli, wtedy więcej odpoczywam. Ja płeć chciałbym znać w miarę wcześnie bo o ile dla chłopca rzeczy mam to dla dziewczyny zero. Siostry większość już posprzedawaly.

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
‹‹ 1445 1446 1447 1448 1449 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ