X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evs6 nic na siłę, wszystko przyjdzie w swoim czasie i załapie ten nocnik 😊

    evs6 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • imarevolution Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jak u Was było poczas starań o drugie maleństwo? Czy miałyście jakieś problemy z zajściem w ciążę po pierwszej ciąży? Ja urodziłam córeczkę 20 msc temu i teraz staram się o drugie maleństwo. Może staram to za dużo powiedziane bo dopiero pierwszy cs, ale zastanawiam się jak to było? Za pierwszym razem też z OVU i się udało, teraz nie mam pewności bo boje się, że coś jednak się rozlegulowało.

    Szczęśliwa mama ślicznej dziewczynki.
    —————————————
    14.07 - II / 2cs ❤️
    #babyboy
    xf1pfcq.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    imarevolution wrote:
    Hej, jak u Was było poczas starań o drugie maleństwo? Czy miałyście jakieś problemy z zajściem w ciążę po pierwszej ciąży? Ja urodziłam córeczkę 20 msc temu i teraz staram się o drugie maleństwo. Może staram to za dużo powiedziane bo dopiero pierwszy cs, ale zastanawiam się jak to było? Za pierwszym razem też z OVU i się udało, teraz nie mam pewności bo boje się, że coś jednak się rozlegulowało.
    Witaj, w moim przypadku niestety na drugą ciążę musieliśmy też sobie "poczekać" aż rok, a udało się też dopiero po laparoskopii. Też byłam pewna że pójdzie szybko zwłaszcza że o pierwszą staraliśmy się aż 2lata i oczywiście też potrzebna była laparoskopia, dopiero za trzecim razem udało od razu w pierwszym cyklu starań 13m-cy po porodzie. Ale to mój przypadek, a jak wiadomo każdy jest inny 😉

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    imarevolution wrote:
    Hej, jak u Was było poczas starań o drugie maleństwo? Czy miałyście jakieś problemy z zajściem w ciążę po pierwszej ciąży? Ja urodziłam córeczkę 20 msc temu i teraz staram się o drugie maleństwo. Może staram to za dużo powiedziane bo dopiero pierwszy cs, ale zastanawiam się jak to było? Za pierwszym razem też z OVU i się udało, teraz nie mam pewności bo boje się, że coś jednak się rozlegulowało.

    Długo by opowiadać. Troszkę jest w moim suwaczku a moja ciaza to istny cud.

  • maria.marysia Koleżanka
    Postów: 80 3

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    imarevolution wrote:
    Hej, jak u Was było poczas starań o drugie maleństwo? Czy miałyście jakieś problemy z zajściem w ciążę po pierwszej ciąży? Ja urodziłam córeczkę 20 msc temu i teraz staram się o drugie maleństwo. Może staram to za dużo powiedziane bo dopiero pierwszy cs, ale zastanawiam się jak to było? Za pierwszym razem też z OVU i się udało, teraz nie mam pewności bo boje się, że coś jednak się rozlegulowało.

    Trochę cierpliwości, mniej stresu i wszystko się uda ;)

  • evs6 Autorytet
    Postów: 484 273

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imarevolution u mnie pierwszy synek z 1 cs, druga ciąża 7cs, ale tak jak napisała Kasia każda z nas jest inna wiec nie ma co się sugerować...

    a5e703bbfa.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w sobotę wyjeżdżamy do Włoch, cały tydzień szykowania bo nie wiadomo jak tu się spakować na dwa tygodnie. Jedziemy autem trochę się boje jak to będzie z dwójką dzieci w podróży.

    A upały są okropne, dużo odpoczywajcie szczególnie brzuchate dziewczyny :)
    Za resztę ogromne kciuki trzymam cały czas :)

    boo123 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    imarevolution wrote:
    Hej, jak u Was było poczas starań o drugie maleństwo? Czy miałyście jakieś problemy z zajściem w ciążę po pierwszej ciąży? Ja urodziłam córeczkę 20 msc temu i teraz staram się o drugie maleństwo. Może staram to za dużo powiedziane bo dopiero pierwszy cs, ale zastanawiam się jak to było? Za pierwszym razem też z OVU i się udało, teraz nie mam pewności bo boje się, że coś jednak się rozlegulowało.

    My o pierwsze staraliśmy się 2 lata, dopiero przy bromergonie i duphastonie zaskoczyło.
    Teraz mija rok starań o drugiego maluszka,.na razie nie mamy diagnozy dlaczego nie możemy zajść, bo prolaktynę mam w normie tym razem.

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    My w sobotę wyjeżdżamy do Włoch, cały tydzień szykowania bo nie wiadomo jak tu się spakować na dwa tygodnie. Jedziemy autem trochę się boje jak to będzie z dwójką dzieci w podróży.

    A upały są okropne, dużo odpoczywajcie szczególnie brzuchate dziewczyny :)
    Za resztę ogromne kciuki trzymam cały czas :)
    Jaaa... udanego wypoczynku 😊

    aLunia lubi tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    My o pierwsze staraliśmy się 2 lata, dopiero przy bromergonie i duphastonie zaskoczyło.
    Teraz mija rok starań o drugiego maluszka,.na razie nie mamy diagnozy dlaczego nie możemy zajść, bo prolaktynę mam w normie tym razem.
    Hej. Widzę że mamy podobne przejścia- chodzi mi o czas starań.

    boo123 lubi tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, niestety trochę schodzi z tym zajściem. Myślałam że jak już z pierwszym zaszłam to z drugim nie będzie problemu. Tak chciałam mieć różnice między dziećmi do 3 lat. A teraz się to wydłuża.
    Ty masz bardzo fajna różnice między dziećmi 😀 gratuluję i zdrówka życzę 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2019, 15:27

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    Kasia, niestety trochę schodzi z tym zajściem. Myślałam że jak już z pierwszym zaszłam to z drugim nie będzie problemu. Tak chciałam mieć różnice między dziećmi do 3 lat. A teraz się to wydłuża.
    Ty masz bardzo fajna różnice między dziećmi 😀 gratuluję i zdrówka życzę 😘
    Dzięki może i u Was wyjdzie podobnie 😉

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie chyba pierwszy okres przy kp zawita..
    Na razie tylko plamie. Zobaczymy czy się rozkręci🤔

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dawało w nocy, spac nie moglam przez te burze, co jedna odchodzila to następna, jak przysnelam jak walnęło gdzieś blisko to az sie zerwalam z łóżka. Biedna moja dzidzia bo ja taka zestresowana. A mam jechać na pobranie i do lekarza a jestem taka zmęczona i głodna ze nie wiem co robic. I jeszcze męża teraz opie... I tesciowa jeszcze muszę bo nie potrafią delikatnie klamki nacisnąć i cicho wejsc do domu tylko z hukiem niczym te pioruny az znow się wystraszyłem.

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Ale dawało w nocy, spac nie moglam przez te burze, co jedna odchodzila to następna, jak przysnelam jak walnęło gdzieś blisko to az sie zerwalam z łóżka. Biedna moja dzidzia bo ja taka zestresowana. A mam jechać na pobranie i do lekarza a jestem taka zmęczona i głodna ze nie wiem co robic. I jeszcze męża teraz opie... I tesciowa jeszcze muszę bo nie potrafią delikatnie klamki nacisnąć i cicho wejsc do domu tylko z hukiem niczym te pioruny az znow się wystraszyłem.
    U nas w nocy był spokój, dopiero rano przyszło i pokrzyczalo, ale chyba już sobie idzie. Za to całą noc i jeszcze teraz- bolała głowa 😖

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALunia życzę udanych wakacji :) wypoczywajcie i bawcie się dobrze 😀

    PlPaulina to może i dobrze, że @ przyjdzie, jakoś to wszystko się ureguluje i może zaskoczysz ;)

    imarevolution u nas pierwsza ciąża w 6cs, druga 17 CS, ale poronienie, teraz jest 7cs i na razie bez efektu. To jest tak różne u każdego, że nie ma co patrzeć

    Iza u nas też straszna burza. A dziś w drodze do przedszkola tak mnie komary pogryzły...mam ich dość. Męża nie ruszają, a ja z synkiem cierpię przez te dziadostwo

    aLunia lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nas akurat objęła 3 strefa zagrożenia, mieszkam na pograniczu woj. mazowieckiego i łódzkiego. A moj tesc wybrał się do Łodzi z truskawkami, wstrzelil się miedzy burze, sprzedał i zdążył wrócić tuz przed tym najgorszym. Mial chlop szczescie. A moj mąż spał jak dziecko jak przyszla druga burza gdzie grzmoty az rozdzieraly niebo. Jeszcze musimy przejść sie po sadzie czy przypadkiem gradu nie bylo.

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Wiecie co, fajna taka przerwa od tych upałów. Wczoraj momentami nie miałam czym oddychać, a teraz taka świeżość i przyjemny chlodek 🙂

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • lithium Autorytet
    Postów: 292 271

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Jestem tu nowa. :)
    Staramy się od 7 miesięcy o rodzeństwo dla naszego półtorarocznego synka. Testowanie niby za 4 dni, ale z objawów to tylko wysoka temperatura. A no i wzmożony aptetyt ale nie wiem czy to przez te gorączki na dworze, czy po prostu tak o.

    ??.03.2020 - na świat przyjdzie nasza druga kruszynka <3
    Nasze pierwsze szczęście:
    04.12.17 - 2620g, 51cm <3
    _________________
    0b182e8fb0c3d04aa70cf68ce999b37e.png
    svchvfxmbzkqadry.png
    5b09j44j7dhkxihf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to okres.. Może to dziwne ale mam mieszane uczucia.
    Z jednej strony się cieszę. A z drugiej mam wyrzuty że skoro przyszedł to może coś nie tak karmiłam, że tak szybko się pojawił 😑

‹‹ 1452 1453 1454 1455 1456 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ