X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 20 kwietnia 2021, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica tak mi przykro 😕

    Mother o nie z tym uchem😬

    Nadzieja a jak Twoja mama?

    Miskowa jeju 3 latka❤ duzo zdrowia dla córci ❤ dla mnie Wiki jest ciagle malutka, ale Szymon mógłby juz byc duzy🤣

    Wiera tule cie i to zrozumiałe, ze tak sie czujesz. Najgorsze to jest takie czekanie, uda sie nie uda i to życie pod to ułożone. Ale widac tu na forum, ze dziewczyny sie doczekały, wierze ze i u Ciebie tak będzie 😘

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica kurcze... Trzymaj się kochana♥️

    Mother rzeczywiście jak nie urok to sraczka :/ mam nadzieję że szybko ucho Ci odpuści!

    Wiera doskonale rozumiem Twoj nastrój... Każda ma do tego prawo, te starania to masakra psychiczna. Cały czas ściskam kciuki za Ciebie i wszystkie staraczki!

    Iza ja jak wiem że będzie ciężko (jal nie śpi w dzień i ma gorszy humor) to kapie wcześniej nawet 17/18 bo wiem że później będzie z płaczem, a tak wykapana jeszcze się bawi ale ja już mam luz :)

    Mysza mnie na początku wkurzaly ciąże znajomych aż zaszła moja bardzo bliska koleżanka (oni też się starali dłuższą chwilę) i wtedy bardzo się ucieszylam tak szczerze a za pół roku sama byłam w ciąży :) daj sobie czas na leczenie, zrób remont, uporzadkuj sprawy, zobacz co Cię relaksuje a potem jak lekarz da zielone światło to do boju :) naprawdę wierzę że każdej się w końcu uda :)

    Piszczak zadzwoń do gina albo do poz a napewno dadzą Ci receptę.

    Moja koleżanka też stara się od ponad roku o pierwsze i widzę że ją też to dobija tym bardziej że już jest trochę po 30. Smutne to bo wiem jak bardzo lubi dzieci...

    Miłego dnia dziewczyny! I u mnie wyszło słońce.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też dziś ma być cały dzień ☀️ zaraz idę wstawić pranie, zrobię obiad itp. Od razu mam więcej energii jak taka pogoda 😊 miłego dzionka 😘

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak zmierzyc dziecku długość stopy jak sobie nie daje? Teoretycznie wiem jak sie robi- stopa na kartke, obrysowac, zmierzyc. Praktycznie-awykonalne, nawet nie chce postawic na kartkę, to chcialam bezposrednio na podłodze odrysowac i tez nie. Na spiocha to wyjdzie prawidlowo jak nie stoi? Bo tak zmierzylam ale nie wiem czy dobrze. Moje dziewczyny minęły sie z rozmiarami i trzeba kupic nowe buty.
    A wogole przyszly dzis z ccc i zla jestem. Bo w tabeli rozmiarow podali dl.wkladki 13 cm na stopę 12,5 cm, w rzeczywistości wkladka ma 11 cm 😤. Rozumiem rozminiecie o 0,5 cm ale zeby 2 cm? Az sprawdzalam czy dobrze odczytalam tą tabele.

    Miskowa wykapalam a raczej ochlapalam rano 😁. I tez byl placz. Cos sie odmienilo?

    Ja dzis wzielam "bombe lekowa" ma bol glowy bo nawet Cinie nie pomoglo ☹

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia mama ciagle w szpitalu bez zmian.

    Pisalam wam jak sie czuje cala ta sytyacja zmeczenie brak sil w maju mam wizyte w poradni to zrobilam wynki spojrzycie?

    Emrica przykro mi bradzo.

    Wiera Mysza czuje sie tak samo.

    72030ed331c8.jpg

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza współczuję bólu głowy. Mi cinie nie pomagało. A co do pomiaru to tak, najlepiej jakby stała, na leżąco to nie to samo. A na chwilę nie ustanie na kartce? Szybko zaznacz kreskę za piętą i przy palcach. Nie musisz całości obrysować. Albo zamów więcej par i na spokojnie będziesz mierzyć buty w domu i resztę oddasz. Ja nienawidzę kupować dziecku butów. Nawet jak zmierzę to zawsze potem coś nie gra. A z tymi wkładkami to też już nie jeden raz się przejechałam, że źle podawali i to nie tylko w CCC ale w różnych sklepach. Najlepiej jak wkładki są wyjmowane, wtedy przykładam stopę na wkładce i widzę czy jest zapas czy nie ma 😉

    A ja myślałam że mi się pralka popsuła...a okazało się, że wyłączyli wodę i nie nabierała wody 🤣 tylko teraz pytanie kiedy włączą 😤 ładnie jest to już by dawno schło

    Nadzieja masz ładnie wszystko w normie. Może przy staraniach TSH mogłoby być bliżej 1,5. Ale tak to wszystko super

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2021, 10:57

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, w sobote jedziemy do fizjo to wstapie do ccc, te oddam i kupie inne. Tylko w czym teraz bedzie chodzic. Na kozaki za cieplo, na sandałki za chlodno, trzewiki wygladaja na za małe albo takie na styk. Kurczaki, problem sie zrobil. Tez nie nawidze kupowac dziecku butow.
    Mother nawet jak tylko chce obrysowac tylko przy palcach i piete to Ola podkula paluszki i po robocie 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2021, 11:13

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2849 2728

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja az zazdroszcze takich wynikow, u mnie wszystko albo strzalka w dol albo w gore 🤣
    Dzis dostalam skierowanie na gastroskopie ( nie przezyje nie ma bata, chyba poszukam prywatnie w znieczunieniu) i do pulmonologa i tak chodze ciagle po tych lekarzach jak emerytka, a moj lekarz nie da za wygrana tylko drazy te moje samopoczucie 🤪

    U nas dzis bylo ladnie ale tylko z rana. Teraz ponuro, zaraz jade po corke do przedszkola, zrobie obiad i pod wieczor jade do kolezanki wlosy podciac.

    Jestem okrutnie zmeczona, przygnebiona, mysle ze taki duzy niedobor wit d3 swoje robi i jeszcze ta anemia. A nie moge zelaza brac bo moj zoladek sobie nie radzi, musze jakos naturalnie sprobowac 🤷‍♀️

    Iza ja zawsze malej stope przyciskalam do mojej dloni i zaznaczalam sobie kreskami, szlam tak do sklepu i kopowalam jej buty 🤣. Ale to jak malutka byla, teraz musi sobie sama wybrac 😎

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zostawilam Ole z tesciem bo chcialam na chwile jechac do mamy, ubieralam sie to bylo słońce, jak wyjechalam z garazu- juz lało. A zaraz idziemy na spacer i nie wiem jak ubrac.

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza ja z kolei bym wolała usłyszeć: tu i tu jest źle, poprawimy i będzie ok. A takie słowa " wszystko jest super" mnie tylko irytują, bo jak jest super jak nie jest 😆 Kobiecie nie dogodzisz😆;)
    Mnie już chyba nie samo czekanie dobija psychicznie, bo że prędzej czy później się (prawie) każdemu udaje to nawet tu na forum widzę, ale zaczęłam się zastanawiać czy ja w ogóle powinnam mieć więcej dzieci, czy sobie poradzimy z moimi i męża nieregularnymi godzinami pracy przy zerowej pomocy babć, bo babcie zdrowotnie bardzo się pogorszyły i już wiem że na nie nie będzie zupełnie co liczyć.. Duża różnica wieku do tego...Przerabiałam w swoim przypadku, między mną a siostrami 13 i 19 lat, z tą młodszą byłam w super stosunkach, jako nastolatka i studentka, a potem się to zaczęło sukcesywnie psuć a ostatnio mi takie świństwo wywinęła, że mi ręce opadły i tak się zawiodłam... Już sama nie wiem czy czasami lepiej nie mieć rodzeństwa i przez takie przykrości nie przechodzić 🙄 Czy w ogóle mój synek będzie zadowolony z rodzeństwa, czy znajda wspólny język, zwłaszcza jakby się trafiła dziewczynka ;) Do tego czuję się już taka jakaś "stara", wyczerpana, noc zarwana to już tragedia, jak ja z niemowlęciem dam radę funkcjonować 😅 I tak sobie rozkminiam ostatnio i już sama nie wiem czego chcę 😬 Jakby się trafiło od razu to by nie było czasu na rozmyślania i wątpliwości ;)

    Iza ja zamawiam z internetu buty często, ale CCC akurat jest takim sklepem, że wolę stacjonarnie, jeśli już. Kiedyś dla synka mi się spodobały sandały i nie było rozmiaru wkładek tylko jakiś "esize" i w końcu zamawiałam w ciemno, na szczęście rozmiar był standardowy i było ok.

    Nadzieja też sądzę, że wyniki dobre :) Oby mamę szybko ze szpitala wypuścili. 🤗

    Emrica tak bardzo mi przykro, też liczyłam, że mimo wszystko serduszko się pojawi 😔 Jeszcze te objawy z których człowiek by się normalnie cieszył, a one tylko powoduje większy ból i złość. 😒


    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera masz takie rozkminy jak ja mialam w sobote tyle ze ja juz po fakcie to stwierdzilam. I doskonale cie rozumiem ze tsk myslisz.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera to mogę Ci powiedzieć, że też miałam takie rozkminy - czy nie jestem za stara, czy dam radę, że duża różnica itp itd. Akurat na szczęście ja czuję się młodo psychicznie więc to mnie ratuje 😂 a co do różnicy to jestem zdania, że lepiej mieć rodzeństwo niż nie mieć go wcale. Z tą różnicą i stosunkami to może być bardzo różnie, u męża mała różnica z bratem bo 3 lata, a normalnie stosunki beznadziejne, a między mną a siostrą 9 lat wiadomo na początku to się mijałyśmy raczej,bo każda swój świat, ale potem super i do teraz naprawdę mamy ekstra kontakt. Tu nie ma co rozkminiać 😜 wszystko będzie dobrze 😉

    Ps. Umówiłam się w końcu do fryzjera na poniedziałek, bo w naszym województwie odmrozili 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2021, 19:14

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nas tez odmrozili 🙆‍♀️. A ja zamiast sie cieszyc to sie martwie czy Zuzia bedzie mogla juz isc do szkoly.

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my niestety nie odmrożeni 😭😭😭

    Emrica bardzo mi przykro miałam dużo nadziei co do tego ze tym razem Wam się uda

    Wiera ile ja miałam tych rozkminek, gdybym się tego trzymała to bym w życiu się nie zdecydowała na drugie dziecko. Nie jest łatwo ale radzimy sobie 🙂

    Ja teraz zamówiłam buty w ciemno dla dzieci i dla starszego sporo za duże mimo ze innej firmy ten rozmiar pasuje wrrr ale to trampki to stwierdziłam ze chyba zostawię do szkoły. Na sczesxie na młodszego lekko za duże to zaraz powinny być dobre

    U nas dzis słonecznie było mimo ze cały czas pokazywali deszcz na ten tydzien

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2849 2728

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie wrocilam od kolezanki fryzjerki mam o polowe wlosow mniej. Ale ja tak lubie, ostatnio mam te wlosy fatalne suche, wypadaja, siwieja 🤣. Za duzo stresow, chorob itp. Cale zycie mialam wlosy dlugie do pasa a teraz do ramion i dluzsze nie da rady bo wygladam jak zmokla kura 🤣 Jeszcze tylko farbe kupie co mi maz pomaluje i bedzie mozna wychodzic do ludzi bez wstydu 🤪

    Wiera, ja Cie bardzo dobrze rozumiem. Tez mam takie rozkminy. Czy to dobry pomysl by miec jeszcze dziecko, przy moich problemach zdrowotnych, godzinach pracy meza. Moja mama nie zyje wiec juz pomocy nie mamy zadnej bo maz tez mamy nie ma. Nie wiem jak by mi przyszlo pogodzic wszystko, prace meza gdzie czasami i w nocy go nie ma, jedno dziecko, dom, drugiego malucha. Zle znosze wstawanie w nocy bo zaraz potem caly dzien mnie glowa boli, kregoslup mi siada przez siedzaca prace, po 10 godzin przy biurku. Baaardzo chce to dziecko, chocby dla corki bo ona marzy o tym, ale czesto mam takie mysli ze moze los ma na nas inny plan niz wszyscy myslimy 🤷‍♀️ Nie wiem, nie mam pojecia. Pozostaje mi czekac i zobaczyc co bedzie dalej. Teraz taki ciezki czas bo wszyscy dookola nas maja albo maluszki albo w ciazy aby ja jedna jedyna jestem z takim wiekszym dzieckiem i ciagle slysze "ze moze pora juz na drugie ????" Bliskim powiedzialam ze mam problemy ale osob dalszych nie bede wtajemniczac.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za podzielenie się Waszymi przemyśleniami, mimo wszystko mi raźniej, bo myślałam, że Wy od zawsze byłyście zdecydowane i nie miałyście żadnych wątpliwości 😅 ale wiecie co jest zabawne... Że im bardziej ja się wycofuje już i mam ochotę dać sobie spokój to mój mąż mnie mobilizuje, zamieniliśmy się rolami 😅 To akurat mnie cieszy, że poznaliśmy się z innej strony i wzajemnie się wspieramy.
    Przypominam sobie jeszcze słowa koleżanki "nie znam nikogo kto by żałował że urodziło mu się kolejne dziecko, nawet nieplanowane, ale znam takich co się nie zdecydowali a jak już nie mogli to dopiero żałowali nie mają więcej dzieci.."

    Mother duchem to ja nadal się zatrzymałam w okolicach trzydziestych urodzin, ale ogólnie czuje, że fizycznie już słabsza jestem... Może jeszcze ten ciężki okres w pracy mnie wykończył dodatkowo. Czuję się ciągle zmęczona, w weekend śpię po 9h i mi mało...
    Stwierdziłam że wezmę się za siebie, uruchomiłam jakieś ćwiczenia na YT, jak zaczęły mi kolana trzeszczeć 🙈 Masakra 🤣

    Iza córka mojej koleżanki na wieść że może otworzą szkoły, mówi "coo?! a ja mam tyle zadań nieuzupełnionych.. ja nie wracam do szkoły!" 😂 To się ucieszy, bo nasze województwo zamknięte 🤪

    Mysza u mnie wśród znajomych też trochę ciąż się posypało... Czekam na wieści od koleżanki co mniej więcej zaczęłyśmy podobnie się starać że jest w ciąży z drugim 🙈 Ale jakoś mi wszystko jedno się zrobiło, nie smuci mnie to bo przecież świat się nie zatrzyma tylko dlatego, że ja żyję od jakiegoś czasu w dziwnym zawieszeniu 😌 Też tak się pocieszam, że widocznie taki jest "plan", że może Opatrzność wie co robi ;)

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja żałuję że nie dalam corce tego antybiotyku. Jutro ostatni dzien ważności recepty i nie wiem co robic, wiem tyle że nie mam najmniejszej ochoty wracac do lekarza z przychodni. No kaszle, wydalalo mi sie ze jest lepiej, wydawalo mi sie ze zmienil sie kaszel na mokry to i ja zmienilam syrop a tu znow suchy i meczacy.

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2849 2728

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza to wykup ten antybiotyk jutro. Jak sie nie zdecydujesz dac to bedziesz miec na zas w razie co, a jak nie to po prostu dasz teraz czy za pare dni ☺️

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza123 wrote:
    Iza to wykup ten antybiotyk jutro. Jak sie nie zdecydujesz dac to bedziesz miec na zas w razie co, a jak nie to po prostu dasz teraz czy za pare dni ☺️

    Mysle ze po tygodniu to nie antybiotyk tylko ponowna wizyta u lekarza jest potrzebna. I mysle do kogo isc. Dobrze mam w przychodni gdzie jestem bo jesli chodzi o recepty czy skierowanie to nie ma problemu ale lekarze... hmmm, nie dosc ze mnie muli (od migreny?) to na samą mysl o kolejnej wizycie jeszcze mi gorzej, to moge juz w ciemno podać antybiotyk. W czasach pandemii nie tak latwo o lekarza, o wizyte. Jutro z rana bede dzwonic i moze gdzies ktos cos pomoze. Jak zdecyduja ze antybiotyk to juz bronic sie nie bede.

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza tydzień kaszlu to jeszcze nie tak źle, jeśli nie zaczęła gorączkować w trakcie to raczej nadkażenia być nie powinno.. U synka mojego kaszel przy takiej porządniejszej wirusówce trwa średnio 10 dni i się ucina z dnia na dzień, a ostatnio to niecałe dwa tygodnie pokasływał, gorączka po trzech dniach ustąpiła, kaszel został, ale przeszło bez antybiotyku. Tyle, że miał inhalacje zlecone ze sterydu oprócz syropu.
    Choć oczywiście jeśli słyszysz, że ten kaszel się zmienił i Cię niepokoi to najlepiej jakby lekarz osłuchał czy nie zeszło na oskrzela cichaczem bez gorączki.

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
‹‹ 2526 2527 2528 2529 2530 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ