X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 21:01

    Iza34 lubi tę wiadomość

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza 1 maja, bo to też ja 🙋

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rocznik 88 i dzisiaj będę się zapisywać na johsona chyba. Mogę wcześniej bo w styczniu zadeklarowałam chęć szczepienia.

    Niestety oboje musimy chcieć ale chyba ja bardziej póki co chce. Nie zostaje mi nic innego jak czekać na jego decyzję. Pewnie nie chce on wracać do kliniki leczenia niepłodności (udało się za pierwszą iui). Już umówiłam wizytę u hematolog, tylko zastanawiam się jakie dorobić badania. Już mam mutacje pod kontem trombofilii wrodzonej chce dorobić białko s i białko c. Ale nie wiem czy coś więcej.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    Nobis to musi byc wasza wspolna decyzja. Zakladam ze wizja dziecka w domu z przed porodu a teraz roznia sie diametralnie wg. twojego meza, ze nie tak to widzial, myslal ze bedzie inaczej, lzej i dlatego zmeczony i nie chce. Ja tak mialam po pierwszym dziecku.
    Zgadam się z Tobą. Ja nie wiedziałam na co się szykujemy i jka to będzie. Trafił nam się mega fajny i uśmiechnięty egzemplarz ale strasznie rozpieszczony przez tatusia. Jak tylko go widzi to odrazu na ręce u taty i nikt inny może nie istnieć. Przy mnie samej zachowuje się syn zgoła inaczej. Chcę uwagi ale nie muszę cały czas mieć go na rękach.

    Miśkowa może mu brakować życia sprzed posiadania dziecka ale i mi brakuje pewnych rzeczy. Zresztą on jakoś szczególnie rozrywkowy nie był i za wiele czasu z kumplami nie spędzał więc tym bardziej mnie to dziwi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2021, 12:18

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calanthe wrote:
    1 maja '84-'85

    No to juz! Myslalam ze z ich tempem nigdy sie nie doczekam. Ciekawe kiedy szczepienie.

    Musze nauczyć sie pokory 😳. Przy dzieciach ciezko cos zaplanować.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Zgadam się z Tobą. Ja nie wiedziałam na co się szykujemy i jka to będzie. Trafił nam się mega fajny i uśmiechnięty egzemplarz ale strasznie rozpieszczony przez tatusia. Jak tylko go widzi to odrazu na ręce u taty i nikt inny może nie istnieć. Przy mnie samej zachowuje się syn zgoła inaczej. Chcę uwagi ale nie muszę cały czas mieć go na rękach.

    Miśkowa może mu brakować życia sprzed posiadania dziecka ale i mi brakuje pewnych rzeczy. Zresztą on jakoś szczególnie rozrywkowy nie był i za wiele czasu z kumplami nie spędzał więc tym bardziej mnie to dziwi.

    A moj to sie cieszy że Ola chce do niego tylko robi sie problem jak musi wyjsc.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się właśnie zapisałam na 1 maja🙂

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja jestem 87 ale zgłosiłam się w styczniu i wczoraj dostałam skierowanie więc dziś od razu się umówiłam i nawet udało mi się zapisać na pfizera. Ja we wrześniu mówiłam że na bank się nie zaszczepie... Ale 2 i 3 fala sprawiły że nie chcę dygotać jesienią ze strachu kto się zajmie dziećmi jak zachoruje... Mój mąż jest zaszczepiony i jedyne co to bolała go ręka i spocil się w nocy (zawsze poci się przy chorobie).

    Mother a to można w ciąży? Myślałam że nie...

    Nobis co do badań nie pomogę bo się na tym nie znam. Natomiast mój mąż też nie jest typem imprezowicza ale czasem doprowadza mnie do szału bo nie rozumie że wieczorem jest czas kolacji, kąpieli i usypiania dzieci... On by sobie wolał posiedzieć z telefonem, film obejrzeć czy pograć w rzutki.. No i wiele rzeczy musisz planować pod dziecko. Widzisz mi też długo zajęło przestawienie się - tym bardziej że pierwsza córka dała mi w kość, a druga jak się okazuje jest "mami-cycem" i się mocno zastanawiam jak zorganizować wizytę u fryzjera (jak już u nas będzie można) albo umówić na upragnione jazdy samochodem żeby w końcu zyskać trochę niezależności... Macierzyństwo to zawsze szukanie kompromisów albo rezygnacja z czegoś... Ale i tak uważam że warto :)

    Piszczak to bardzo dobre wieści! Co do różnych myśli... To zupełnie normalne - każda z nas je miała/ma/będzie miała... Wykorzystaj ten czas wolny, pospij, odpocznij... Za chwilę będzie ciepło więc już też inaczej. No i... Niestety zobaczysz jak błyskawicznie mija druga ciąża 😉 będzie dobrze ☺️

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, można w ciąży, ale ja już nie chcę przed porodem, bo w sumie nie znam dnia ani godziny, a gdybym miała gorączkę czy coś to nie chciałabym w takim stanie jechać na porodówkę 😉 zatem zaszczepię się już po porodzie.
    Tak, właśnie Ci, którzy wpisali się w styczniu to mogą już się umawiać. Ja niestety się nie wpisałam, więc czekam do tego 1 maja🙂

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 21:02

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calanthe wrote:
    Chyba terminy szybkie. Szwagier męża rejestrował się wczoraj i ma 7 maja pierwszą dawkę, zaś siostra dziś i termin 13 maj. Oboje mają Pfizer.

    Zobaczymy jak u mnie. A moj maz cos trefi. Chyba wezme jego komorke i sama go zarejestruje 😋. Co, w ślady rodzicow idzie? To ja pojde w slady za moimi.

    Miskowa ja tez wszystko pod dzieci robie.

    Mi to sie kiedys śmiać chcialo bo 3 razy podgrzewalam sobie zupe, zawsze cos- a to placz, a to pielucha, w koncu nalalam sobie tą zupe, siadam zeby zjesc, przychodzi Zuzia "mama daj zupy", a to byla ostatnia porcja. Tak wiec takie zycie matki. Ale ja sie ciesze jak chca jesc zupe, ja moge nie jesc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2021, 14:51

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2852 2742

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bede sie szczepic ale jeszcze nie teraz. Mam przeciwciala wiec szkoda nakladac na to jeszcze szepionke. Poczekam, zrobie za jakis miesiac sprawdzajace ile mi spadly i czy jeszcze mam i wtedy pomysle co dalej. Bardzo bym chciala pfizera jezeli juz bym miala wybrac ale cos czuje, ze dostalabym astre.
    Dzieki dziewczyny za kazde mile slowo, tez mam nadzieje, ze bedzie dobrze, ze dobra decyzje podjelam. Jeszcze troche mnie czeka ciezkich dni ale moze w koncu dojde do momentu, ze odsapne.

    Ciesze sie, ze juz luzuja obostrzenia, moze razem z nimi przyjdzie do nas wiosna, piekna pogoda i chec do zycia. My juz planujemy zeby w maju wyrwac sie na weekend nad morze na maly reset. ☺️

    Nobis- pogadaj tak otwarcie z mezem na temat dziecka, tak wiesz, zeby wyrzucic z siebie wszystkie pytania i watpliwosci. To pomaga i bedziesz wiedziala na czym stoisz czy dajecie sobie luz na jakis czas czy faktycznie zaczynacie myslec na powaznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2021, 15:17

    🐭 28
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po covid mogę się zaszczepić dopiero po 3mc. Dzwonilismy i tak nam.powiedzieli. nawet nie mogę bukować terminu tylko dopiero jak minie 3mc. Ja dalej w szpitalu walczymy tabletkami dziś coś się w końcu ruszyło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2021, 16:06

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, Emrica mój szwagier też musiał odczekać 3 miesiące. Trzymaj się dzielnie... Wiem co czujesz 😔 mam nadzieję, że po tabsach ruszy i jeśli nie wszystko to większość samo się oczyści.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother odpisuje juz ktorys raz i odpisac nie moge.. :/ nie zalapalam soe na zdjecie brzuszka 😭 ale na pewno jest sliczny. Wszystko juz przygotowane? I nie pamietam-bedziesz rodzila sn czy masz miec cc?

    Emrica zatrzymalam sie na Twojej ciazy a teraz czytam i rozumiem,ze cos poszlo nie tak :( trzymaj sie. Mialam zabieg lyzeczkowania po cytotecu, chwale sobie. Po 3cyklach bylam w ciazy z pierszym synkiem.

    Iza Ty to taki typ smerfa marudy ale ja juz Cie rozgryzlam kobieto 😎 Ty tego tu potrzebujesz, takiego ojojania i ja to rozumiem. Wiec dziewczyny dalej musimy ojojiwac Ize slowotworstwo haha :D ). Cyc do przodu kobieto :) tylko tesciowa zakop gleboko niczym skarb (woem, powtarzam sie z tym ale akurat twoja tesciowa jest wyjatkowa..)

    Mysza zajmij sie swoją psyche to i organizm sie zregeneruje. Buziaki!

    U nas wszystko dobrze, Szymo ma 7,5miesiaca, stoi na czworaka i sie buja ale nie umie jeszcze ruszyc do przodu. Za to do tylu idzie mu swietnie hehe i musze wyciagac go z roznych dziwnych miejsc. Rozszerzanie diety nadal idzie pomalutku, w sensie Szymo chetnie probuje nowe rzeczy ale nie zjada ich na tyle duzo zeby zastapic mleczko. A mleczko z cycusiow kocha najbardziej na swiecie.. :) starszak chodzi do przedszkola i generalnie wszystko u nas naprawde ok-byle tylko cos nie pierdaknęlo jak to zwykle bywa jak jest za dobrze :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2021, 21:14

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie tarczyca, to nerwica. Juz mi podniesli cisnienie. Tesciowa- szkoda gadac. I mąż ktory nie chce sie szczepic, ubzdural sobie że na pewno po szczepieniu bedzie chory i ze Astra mu zaszkodzi, że on nie ma czasu ani na szczepienie ani na chorowanie, zaczal krecic i wydziwiac. A ja nerwa zlapalam, wzielam jego pesel i zadzwonilam. I okazalo sie że nie ma juz wolnych terminow (nie rozumiem tego?), ja zła a on happy. Oj nie odpuszczę, bede dzwonic w sobote o siebie to i jego zapisze. Glupie gadanie ze nie ma czasu. A, i jeszcze że on ma robotę w polu i nie moze byc chory po szczepieniu a ja siedze w domu to moge sie szczepic i chorowac. Rozumiecie to? Ja siedze w domu i mam czas! 😤 A mial byc fajny wieczór.

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza nie odpuszczaj szczepienia. Jak nie chce astra to mu znajdz inną. Powinno go przekonac to,ze na covid mlodsi umierali a szczepienie chroni przed smiercią. Dla mnie to najwazniejsze.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap super, że u Was wszystko ok i sobie radzicie 🙂 oby tak dalej 🙂 u nas raczej wszystko gotowe, a rodzić planuję sn.
    Iza spróbuj przekonać męża. U mnie mąż już pierwsza dawka zaszczepiony, teściowa, siostra i mama też, a babcia męża i mój tata już dwiema. Zawsze jakoś taki komfort psychiczny jest.
    Mnie ostatnio dopada burza hormonów chyba, bo płaczę i denerwuję się z byle powodu, mężowi ciągle zmieniają godziny pracy, prawie wcale go nie ma, on sam zmęczony i nie robota. Ogólnie to jakiś chyba taki stres przedporodowy mnie dopada 🙊 z jednej strony ogromnie się cieszę, a z drugiej boję.

    Wczoraj wyszłam na dłużej na spacer i mnie dziś gardło boli i ucho przytkało znowu 😤

    Miłego dnia dziewczyny 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2021, 06:21

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother wszystko bedzie dobrze :) gwarantuje,ze jak urodzisz ta druga Kruszynke,o ktora tak dlugo musialas walczyc to swiat bedzie piekniejszy!!! Ja jestem taka szczesliwa i spelniona (marzy mi sie jeszcze tylko córa ale na 99% nie bedzie juz trzeciej dzidzi-m9j organizm juz mowi dosc ciazy bo mialam przeciez i cukrzyce i nadcisnienie i jak by zatrucie ciazowe PO PORODZIE..)
    Przypomnij sobie tylko,ze ten czas z noworodziem, ten kiesiac (choc ja bym powiedziala,ze 3miesiace)to wiszenie na mamusi, ciagłe cycowanko(no bo chce byc blisko bo zna tylko Ciebie)i brak czasu nawet na siusiu.. ale z drugim dzieckiem mi sie wydaje jakos latwiej-nawet jak chwilke zapłacze a Ty musisz isc do wc to latwiej to przychodzi niz jak na kazde kwekniecie pierwszego czlowiek zaciskal nogi haha. Jak wrocisz z dzidzia to zobaczysz jaki starszak nagle DUUUUZY. :) wszystko bedzie fajnie!

    mother84, AdelaX lubią tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap pieknie to napisalas.

    Bede przekonywac męża do szczepienia. Juz mu troche wczoraj powiedzialam.

‹‹ 2531 2532 2533 2534 2535 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ