X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 27 maja 2022, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😉 ja w końcu w domu. Od poniedziałku na szkoleniu i tak mi się nie chciało wstawać dzisiaj na pobranie krwi ale wstałam z łóżka i jestem już po 😊

    Spóźnione ale również życzę wszystkiego dobrego z okazji dnia mamy, cierpliwosci, zdrówka i upragnionych dwóch kresek 😊

    Gusia ale super ! Poród przed urodzinami ! Woow. Super prezent zrobiłaś mężowi ❤

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2383 2371

    Wysłany: 27 maja 2022, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz mamy w lutym tydzień świętowania :D
    A ja czekam na męża i zaczynam pakowanie przed wyjazdem. Ma być kiepska pogoda niestety

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 27 maja 2022, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia udanego wyjazdu 😊 może nie będzie tak źle z pogodą. Oby nie padało

    Ja juz odebrałam wyniki i są w normie. Juz nie wiem o co chodzi. Tsh w normie, prolaktynę i estradiol w normie a cykle po 42-43 dni 🤷‍♀️

    Prolaktyna na czczo 9,40 ng/ml zakres 2.8 - 29.3
    Estradiol na czczo 46,40 pg/ml zakres w pierwszej fazie cyklu 19.5 - 144.2

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2870 1190

    Wysłany: 27 maja 2022, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Gusia właśnie wracam z Warszawy i nie jest źle. Trochę pochmurno ale nie jest jakos zimno. Oczywiście fajnie by było jakby było ciepło i słonecznie, ale na pewni nie było tak jak zapowiadała prognoza.

    Malutka niestety nie znam się na wynikach i co od czego itp. Ale chyba lepiej się wybrać do lekarza..

    Ja dziś pierwszy raz 9 godzin bez mojego maleństwa 🙈 i ono beze mnie.. I dziwne uczucie. Niby taka swoboda, ale z drugiej strony co chwilę sprawdzałam telefon i myślałam a co tam.. 😔

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 27 maja 2022, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka będę dzwoniła w poniedziałek żeby się umówić do lekarza. Zobaczymy co powie 😊 chyba że taka moja uroda 🤷‍♀️ będę w tym miesiącu dla pewności robić testy owulacyjne i zobaczymy co wyjdzie .

    U nas w Płocku właśnie przeszła chmura z deszczem i gradem 😔

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2870 1190

    Wysłany: 27 maja 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby może być taka uroda. Ale chyba ponad 40 dniowe, to już po za normę wychodzi taki cykl. Uważam że lepiej z lekarzem skonsultować więc dobrze, że idziesz.

    No ja teraz jak wróciła mi @, to chwilę ją poobserwuje i też trzrba będzie wybrać się na kontrolę i cytologie, bo teraz w maju pół roku minęło.

    A w ogóle jak się centrum Warszawy zmieniło! Ile budynków, niby niecałe dwa lata jak przestałam pracować i jeździć a taka zmiana. Coś tam jeździliśmy do rodziny czy znajomych. Ale to w inne dzielnice. Ah i jechałam tramawjem 🙈 matko jak dziecko byłam zafascynowana gwarem, różnorodnością 🤣 wypuscili matke do ludzi 🤣

    Iza37 lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2870 1190

    Wysłany: 27 maja 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaleonka wrote:
    Wszystkiego najlepszego mamuśki ❤️
    Aby niedługo pojawiły się wam upragnione dwie kreski 😊

    Ja dopiero dziś zaczęłam brać kwas foliowy bo mi zupełnie z głowy wypadło, czy wasi partnerzy tez biorą kwas foliowy?

    Ah zapomniałam odpisać, mój mąż jak sie staraliśmy o córkę. To przez chwilę brał kwas foliowy., ale on strasznie zapominalski jest jeśli chodzi o leki 🙈 ale może mu teraz przypomnę 😉

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2022, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka tsh warto zrobić z ft3 i ft4. Ja tsh zawsze miałam w normie a okazało się, że mam niedoczynność. Warto też zrobić progesteron ok 21dc. Ale jak ty masz trochę dłuższe cykle to może ok 25. Jak już będą wyniki może warto monitoring owulacji zrobić.

  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 28 maja 2022, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pójdę do lekarza zobaczymy co on na to. Robiłam Tsh z ft3 i ft4 bo tak mi pani w laboratorium podpowiedziała i wyszło w normie. Robiłam z miesiąc temu. Kupiłam już testy owu wiec będę testować ale zrobię jeszcze ten progesteron dla pewności. Dzięki dziewczyny za podpowiedzi 😚

    Przepraszam ale nie pamiętam która z Was opowiadała o żelazie że nie sama wartość żelaza się liczy a jakiś inny parametr który odpowiada za wchłanianie go do organizmu. Możesz napisać jeszcze raz 😊

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2870 1190

    Wysłany: 28 maja 2022, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba chodziło o ferretryne, że żelazo najlepiej z ferretryną robić i chyba to Piszczak właśnie pisała 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2022, 07:43

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2022, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak żelazo z ferrytyna. A co do panelu tarczycowego to tu możesz sobie wpisać wyniki i sprawdzić czy ich stosunki, proporcje są prawidłowe. Bo niby mogą byc w normie ale np. Stosunek ft4 do tsh będzie za wysoki i to już nie będzie prawidłowe.

    https://hashimotoplan.com/kalkulator-optymalnego-poziomu-hormonow/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2022, 08:48

  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 28 maja 2022, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak bardzo dziękuję 😊 Na pewno sobie to przeliczę tak z czystej ciekawości ale wezmę wszystko do lekarza zobaczymy co on na to 😉

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2870 1190

    Wysłany: 28 maja 2022, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko ferrytyna a nie ferretryna 🤦‍♀️ ale tak jest jak sie pisze w godzinach juz 'południowych' o 7 rano 🤣

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • MamaH Koleżanka
    Postów: 68 9

    Wysłany: 28 maja 2022, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, u mnie to już 11 CS o drugie dziecko. Starsze ma już 5 lat, czas najwyższy o rodzeństwo. W tym miesiącu chyba znowu nici. Dzisiaj jestem 10dpo i test negatywny , a cykle krótkie 24-26 dni. Miała któraś tak ,że pierwszy test wyszedł jej negatywny a następny pozytywny? Wykres też szału chyba nie robi. Jakoś tak sama nie wiem, nie potrafię o tym cyklu myśleć pozytywnie

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2870 1190

    Wysłany: 28 maja 2022, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaH, pamietaj, że 10 dpo to i tak wcześnie i nie koniecznie musi być już widać kreskę na teście. pomimo krótkich cykli i po za tym póki nie ma @ jest nadzieja. Ja osobiście nie miałam takiego przypadku że był negatywny, ponieważ w obydwu ciążach testowałam w dniu albo w następnym spodziewanej miesiączki. Ale wiem że są takie przypadki jak się testuje wcześniej, bo po prostu stężenie hormonu jest jeszcze za małe aby wykryć.
    Myślę, że poprostu masz chwilę zwątpienia, jak tutaj każda z nas i to normalne. Ale trzymam kciuki, żeby jednak okazało się, że ktoś tam się rozwija . Tylko jeszcze sie ukrywa przed światem😉

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • MamaH Koleżanka
    Postów: 68 9

    Wysłany: 28 maja 2022, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    MamaH, pamietaj, że 10 dpo to i tak wcześnie i nie koniecznie musi być już widać kreskę na teście. pomimo krótkich cykli i po za tym póki nie ma @ jest nadzieja. Ja osobiście nie miałam takiego przypadku że był negatywny, ponieważ w obydwu ciążach testowałam w dniu albo w następnym spodziewanej miesiączki. Ale wiem że są takie przypadki jak się testuje wcześniej, bo po prostu stężenie hormonu jest jeszcze za małe aby wykryć.
    Myślę, że poprostu masz chwilę zwątpienia, jak tutaj każda z nas i to normalne. Ale trzymam kciuki, żeby jednak okazało się, że ktoś tam się rozwija . Tylko jeszcze sie ukrywa przed światem😉

    Niby wiem , ale jakoś tak ciężko na sercu po raz kolejny, ale nikt nie rozumie tak dobrze jak Wy wszystkie na tym forum🙂 osobiście dla mnie rozmowa tutaj jest jak terapia 🙂

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1184 59

    Wysłany: 28 maja 2022, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaH a wiesz kiedy byla owu? Ja bym poczekala jeszcze ze 2 dni i znow zatestowala. Innej rady jak czekac nie mam dla ciebie.

    Kropka, co- czułaś sie jak wypuszczona z buszu do cywilizacji 😂? Skads znam to uczucie. Dobre to bylo.

    A ja trochę z boku bo obowiazki- ja tez wylazlam z buszu (czytaj z domu) ale do drugiego buszu czyli w truskawki a do tego źle sie czuje tzn. od srody boli mnie brzuch, żołądek, myslalam ze moze jelitowke od corki złapałam ale nie bo to nie te objawy, mnie sciska i boli po jedzeniu i często miedzy posilkami a nie muli i nie bierze na wymioty. Jak nadal bedzie źle to musze isc do lekarza. A we wtorek mam cytologie, moj mąż odmowil mi seksika w nocy a dzis caly dzien chodzi za mna i biaduli bo żałuje, wiadomo- noc, on zaspany, zmeczony to spanie bylo wazniejsze a teraz zonk, 3 dni celibatu 🤣.

    A, mamy tak zimno w domu ze jednej nocy spałam w bluzie a wczoraj maż zarzucil na glowe kaptur po czym stwierdzil ze nie idzie wytrzymac i poszedl napalic w piecu ☹. Koniec maja a dym z komina. Jak nic zamarzniemy tego lata.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2022, 19:58

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2870 1190

    Wysłany: 28 maja 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaH wrote:
    Niby wiem , ale jakoś tak ciężko na sercu po raz kolejny, ale nikt nie rozumie tak dobrze jak Wy wszystkie na tym forum🙂 osobiście dla mnie rozmowa tutaj jest jak terapia 🙂

    Tak, tutaj na forum chyba najlepiej się rozumie te stany, bo niestety mężowie często nie mogą pojąć naszych obaw, zwątpień czy w ogóle tego całego starania.. Ale mam nadzieję, że masz wsparcie w mężu/partnerze.
    Ale tutaj ogolnie człowiek sobie uświadamia, że nie jest taki odosobniony w swoich czasem dziwnych zachowaniach, bo okazuje się że inne kobiety też tak robią 🙈

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2870 1190

    Wysłany: 28 maja 2022, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, tak! Troche się tak czułam 🙈 tzn do marca mieszkaliśmy w mieście, ale to małe miasto w porównaniu z Warszawą. Więc na prawdę czułam się dziwnie zafascynowana wszystkim dookoła 🙈🙈🙈 w ogóle 12 lat mieszkałam w Warszawie, ale pracować nigdy nie przestałam w niej. wiec mam sentyment trochę, i tym bardziej byłam taka oczarowana na nowo 😉

    Jejku myślałam, że tylko my mamy taki problem z ciepłem. 🤦‍♀️ mąż mówił gdzie w maju palić w piecu! Ale w czwartek też napalił, bo nie daje sie wytrzymać, nawet wykąpać normalnie człowiekowi się nie chce, bo wyjscie z wanny czy prysznica, to szok termiczny🤷‍♀️ a opału co raz mniej..

    Może te bóle z woreczkiem żółciowym związane wiec warto skontrolować 🤔

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1184 59

    Wysłany: 28 maja 2022, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w łazience mam piecyk, całą zimę byl schowany a teraz zmuszona bylam go wyciagnac bo naprawde samemu ciezko sie rozebrac i umyc a co dopiero dzieci ktore lubia posiedziec w wannie. I to ma byc globalne ocieplenie? Co rok maj coraz zimniejszy.
    O woreczku zolciowym nie pomyslalam. Ale wkurza mnie ze co chwila jestem glodna, i to taki glupi głód jak w pierwszych tygodniach ciąży, a jak zjem to mnie boli, nie zjem tez boli. W ciazy nie jestem bo jestem tuż po @. Ale moja Zuzia juz tydzien po wymiotach a mowi że nadal brzuch ją boli.

‹‹ 2704 2705 2706 2707 2708 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ