X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 65

    Wysłany: 4 stycznia 2023, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka umoralniające gadki- coś wiem na ten temat. A najgorsze to że księża nie mają rodzin tzn.nie żyją jak my a pouczają.

    Piszczak to jak z koslawoscia kolan. Dziecko ma czas chyba do 6-7 roku życia. Trochę wkurzające było jak płacilam za wizytę u ortopedy a oni że nic z tym się nie robi, rehabilitacja nie potrzebna. Ale rzeczywiście Zuzia z koslawosci kolan wyrosła, ma jeszcze nawyk brzydkiego stania ale pozostała jej nadmierna gibkość stawów i co by nie robił to nogi jak pałąki (ręce też jak wyprostuje), tu tylko starość pomoże 🤣. Okropnie to wygląda.

    Cieszyłam się na jesieni że nie muszę kupować Oli butów na zimę bo były w świetnym stanie po Zuzi, praktycznie nie chodzone. A gucio. Chyba starość ich wzięła, tak popękały na zgjęciach i tak odchodzi ta "skórka" płatami że aż wstyd takie buty zakładać. I myślę czy kupować nowe czy jakieś używane.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2023, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja na vinted zamawiam. Chyba że trafi sie jakąś okazja na nówkę to wtedy tak. Ale już się nauczyłam, że u moich dzieci nie warto przepłacać.

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 65

    Wysłany: 4 stycznia 2023, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Iza ja na vinted zamawiam. Chyba że trafi sie jakąś okazja na nówkę to wtedy tak. Ale już się nauczyłam, że u moich dzieci nie warto przepłacać.

    Ja nawet apki vinted nie mam. Ale może czas pomyśleć.

    Jaki ja mam zawalony ten długi weekend. Nie wiem jak mam to wszystko ogarnąć. A myślałam że sobie odpocznę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja to chyba musiałabym komuś sprzedać dzieci, żebym odpoczęła.
    Mi to już ręce opadają. Mały dzisiaj wstał z gorączka. I się zastanawiam, czy to infekcja bo nasilił mu się katar i kaszel, czy zęby bo wyszła mu czwórka, a ślina leje się strumieniami. Się śmiejemy, że na górze będzie miał wszystkie zęby, a na dole zostaną mu dwie jedynki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2023, 17:15

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 65

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak i co, oddasz dzieci a sama weźmiesz się za sprzątanie? Albo wejdziesz do łazienki umyć głowę a całą łazienkę przy okazji sprzatniesz?

    Ja cały długi weekend w gościach i z gośćmi. Już wczoraj zaczęłam bo była u mnie moja mama aż na pół dnia, dzisiaj ja byłam u mojej babci, jutro rano do kościoła, po południu na wigilię ukraińska, wieczorem siostra ma przyjechać, w sobotę rano jadę z Zuzia na zajęcia a potem do stolicy w gości, niedziela -rano do kościoła a po południu w gości do Ukraińców. Intensywnie. A ja typ domatorki.

    A jaka z mojej Oli cyganicha. Pobiegała u prababci a potem poszła z ciocią do jej domu, i to bez nas, my zostaliśmy u babci. A tam u cioci o wszystko się wypytała, wszystko opowiedział a, no jak u siebie albo z kimś kogo doskonale zna a ciocie widziała ze 2 razy i to w sklepie a wujka pierwszy raz 🤣.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2023, 18:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak to Twój mały ma już tyle zębów, wow 😮 nasza ma dopiero 5 , i póki co też się zapowiada że kolejne górne będą szły.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza w jakim wieku są Twoje córki? 🙈

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 65

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Iza w jakim wieku są Twoje córki? 🙈

    10 z kawałkiem i 3 lata

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Piszczak to Twój mały ma już tyle zębów, wow 😮 nasza ma dopiero 5 , i póki co też się zapowiada że kolejne górne będą szły.

    U góry miał cztery a teraz piąty wychodzi.
    Iza pewnie by tak było. Niby niewyspana chodzę a jakoś jak mogę to nie umiem się położyć.
    Zrobiłam małemu test combo. I co? I grypa. Jestem już po nocnej opiece. Na szczęście osluchowo czysto. Gardło tylko lekko czerwone. Dostał lek przeciwwirusowy, ibuprofen na przemian z paracetamolem przy gorączce i probiotyk.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2023, 20:50

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 65

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    U góry miał cztery a teraz piąty wychodzi.
    Iza pewnie by tak było. Niby niewyspana chodzę a jakoś jak mogę to nie umiem się położyć.
    Zrobiłam małemu test combo. I co? I grypa. Jestem już po nocnej opiece. Na szczęście osluchowo czysto. Gardło tylko lekko czerwone. Dostał lek przeciwwirusowy, ibuprofen na przemian z paracetamolem przy gorączce i probiotyk.

    Test combo to i na grypę i na covid? A co podkusilo cię żeby zrobić ten test?

    Ja też robię do upadłego. Dziś już jestem zmęczona a jeszcze wafelki i sałatkę zrobiłam, umyłam gary, zlew, kuchenkę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    10 z kawałkiem i 3 lata

    I dogadują się ze sobą? To chyba spora różnica w tym wieku? Inne zabawy itd. Zuzia zajmuje się Olą czy nie bardzo?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Test combo to i na grypę i na covid? A co podkusilo cię żeby zrobić ten test?

    Ja też robię do upadłego. Dziś już jestem zmęczona a jeszcze wafelki i sałatkę zrobiłam, umyłam gary, zlew, kuchenkę.

    Covid, grypa typu A i B, RSV. Tak jakoś mnie naszło. Jakby nic nie wyszło to goraczka pewnie przez zęby by była. No ale jak ta czwórka już wyszła i dopiero dostał gorączki to coś mi nie grało.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah a ja dziś padam na twarz i co chce coś się odnieść do każdego Waszego postu, to zapominam co było napisane 🙈 więc pewnie jutro wieczorem się odezwę ..

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 65

    Wysłany: 5 stycznia 2023, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    I dogadują się ze sobą? To chyba spora różnica w tym wieku? Inne zabawy itd. Zuzia zajmuje się Olą czy nie bardzo?

    Zuzia mimo lat to jeszcze dzieciuch (sen z powiek spędza mi myśl o momencie jak dostanie miesiączki, jesteśmy już po rozmowach na ten temat i trudno będzie), ona bardzo lubi sie jeszcze bawić nawet zabawkami Oli. Ola z kolei wydaje się starsza niż na swój wiek a że nigdy nie brała do buzi czegoś co nie jest do jedzenia to od dawna ma dostęp do Zuzi zabawek z małymi elementami i też wspólnie się bawią (np. lalkami barbie a tam drobnicy nie brakuje). Wogole Ola jest strasznie za Zuzia, gdzie starsza tam i młodsza, Zuzia mówi "nie" to i Ola. Dogadują się dobrze, czasami kłócą się bo Zuzi rzeczy to świętość i nie raz nie pozwala ich nawet dotknąć a akurat Ola coś chce, na odwrót też tak jest, szkola siostry- to moje, Zuzia nie ruszaj. Jeśli chodzi o opiekę to nigdy nadmiernie Zuzi nie obciazalam, przypilnuje na chwile jak trzeba (mogę na krótko wyjść z domu), pobawi się, książki poczyta, przypilnuje w wannie. Nie mogę narzekać na ich relacje, że jest jakaś nienawiść, agresja, chociaż pani psycholog twierdzi że niektóre zachowania Zuzi są dlatego że jest zazdrosna, nie potrafi tego powiedzieć tylko tak to wyraża i zabiega o moje zainteresowanie tylko nią. ostatnio czesto jak na nie patrze to aż miło mi się robi ze tak są razem i wspólnie coś robią.

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 65

    Wysłany: 6 stycznia 2023, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola wstała z gorączką. Ręce opadają. Innych objawów infekcji brak.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2023, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza to super że się dogadują i mają takie relacje. No i że Zuzia przypilnuje siostrę, zawsze to jakaś pomoc. A zazdrość to chyba naturalna sprawa.

    A moja nadal marudna. Sama nie wie czego chce, nic nie pasuje, eh...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2023, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Iza masakra jakaś jest. Mały nie był w żłobku od piątku, a jednak gdzieś złapał to grypsko. U męża mojej mamy po świętach test pokazał covida, mój grzesiek też był chory jak masakra.

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 65

    Wysłany: 7 stycznia 2023, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No masakra.
    Dzieci niedawno poszły spać, ja padam na ryjek a i tak muszę nastawić budzik na 2-3 żeby Oli zmierzyć temperaturę. Bo dziś przeholowalam bo biegała, bawiła się, ja się zagapilam że to już tą godzina, mierze temperaturę a tam 40,5st 😱, zawsze mierze 3 razy i najniższa 39,5. A dziecko normalnie biega jak zdrowe. Od razu dałam Nurofen, mąż zmienił baterie w termometrze i po 20 min.spadla do 37,2. Nikt nie wierzy ze miała taką temperaturę, twierdzą że dlatego że biegała i bawiła się w chowanego a te 20 min.siedziala i organizm ochłonął. możliwe to jest? I tak się zastanawiam co jutro robić, czy jechać w te gości czy zostać z Ola w domu?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2023, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza Zobaczysz jak dzisiaj będzie.

    Moja Natala rano wstała z płaczem, że czoło ja boli, kaszel jak u gruźlika, a temperatura narazie 37,2. Lekarz już jej przepisał przeciwwirusowe leki i wykrztusne. Pewnie od małego się zaraziła

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 65

    Wysłany: 7 stycznia 2023, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaraz coś mnie trafi 😡. Teściowa co chwilę przychodzi żebyśmy jechali w gości bo się obraża (brat męża z żoną). Ja prawie nie spałam, Ola w nocy znów z wysoką gorączką, spać nie mogła, gadała o jakiś duchach, kręciła się, płakała jak to chore dziecko, teraz z gorączką nie ma tragedii ale pojawił się katar i ona ledwo dycha a teściowa z tekstem " niech jedzie, pobawi się to jej przejdzie choroba". Aby tylko tamci się nie obrazili. A ja zadzwoniłam do nich i mówię jaka jest sytuacja, że nie chce roznosić chorób bo oni mają przedszkolne dziecko i przyjedzie taki 1,5 roczny maluch, co innego jakbym nie wiedziała że juz jakaś infekcja się czai. Z resztą żeby dziś jechać to od wtorku dzwoniłam do poradni żeby przełożyć Zuzi zajęcia i się udało a tu choroba Oli pokrzyżowała plany. I oni zrozumieli powód naszej nieobecności a teściowa nie rozumie. Ola nie chce jeść, nie daje się dotknąć, uczesać, to jedź teraz z takim dzieckiem w gości te 80km. Bo się obraża. I jeszcze pretensja do mnie że oni przeze mnie na święta nie przyjechali bo ja byłam chora i nie chcieli się zarazić. Mam dość. Dobro mojego dziecka jest najważniejsze a nie jakieś widzimisię teściowej.

‹‹ 2757 2758 2759 2760 2761 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ