X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 16 marca 2023, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza , ma prawo boleć, to naturalny objaw rehabilitacji 😉 więc spokojnie będzie dobrze 😉

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 66

    Wysłany: 16 marca 2023, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Iza , ma prawo boleć, to naturalny objaw rehabilitacji 😉 więc spokojnie będzie dobrze 😉

    Nie sądziłam że mnie tak "połamie". Aż dzisiaj wzięłam przeciwbólowe.
    I nie wyrabiam na zakrętach, rano obiad ogarniam żeby mieli co jeść, a potem jak wracam to już prawie 16 i już nic mi się nie chce, a teraz i sił brakuje.

    P.s. chyba ból odpuszcza. Może to moc cukru 🤔 bo napewnie nie przeciwbólowych. Kupiłam na imieniny ciacho i tyle zjadłam że aż mi głupio 😳. I jak tu wagę trzymać?

    Wrócę jeszcze do wagi. Moja "miła" teściowa już się cieszy na moment kiedy wejdę w menopauzę i w końcu zacznę tyć. Bo ona jasnowidz to mi wróży bo każda kobieta tyje 🤔. A że już dawno mi powiedziała że ja do nich nie pasuje bo za chuda jestem to już nie może się doczekać tego momentu. Dzisiaj była taka rozmowa bo powiedziałam że ważę 50kg mniej niż pani Ukrainka która u nas pracuje (dodam że ta pani jest tylko 3 lata starsza ode mnie). I co się okazało, moja teściowa ze wzrostem 157cm waży więcej niż mój mąż 182 cm. To chyba wszystko tak mówi z zazdrości lub ze zgryzoty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2023, 09:08

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2023, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza teściowa Ci chyba zazdrości i źle się czuje w swoim ciele i tak gada, żebyś Ty się też źle czuła sama ze sobą .
    Jak tam dzisiaj, boli Cię dalej?

    U nas kiepska nocka. Młodej idą zęby, chyba trzonowe (nie da sobie popatrzeć do buzi). W nocy gorączka (ma 15 miesięcy i pierwszy raz gorączkowała 🙈). Daliśmy jej lek na zbicie, trochę na siłę bo tak się rzucała i wyrywała. Zwymiotowała nam trochę tym lekiem na łóżko. .. zmęczona zaraz usnęła. Gorączka całkiem spadła po godzinie. Ale spała niespokojnie i nocka z głowy. A od rana maruda i ciągle cyca by chciała 🤦 takie to nasze odstawianie od piersi 🤪
    A ja czekam na @, powinna być wczoraj. Test negatywny.
    No i tyle, chciałam się trochę pożalić 🤣

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 66

    Wysłany: 17 marca 2023, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril kiepsko z tą nocka. I z tym testem ☹️.

    Mnie boli jak ch... 😠. Po tych zabiegach jest nieco lepiej, pewnie po krioterapii ale dziś rano musiałam już coś mocnego przeciwbólowego na receptę wziąć. Mam nadzieję że przejdzie. Mam problem bo w czwartek powinnam jechać na pogrzeb pod białoruska granicę i wtedy zabiegi mi przepadną, mogę przyjść na inną godzinę ale to też odpada bo nie zdążę. I nie wiem co robić.
    A teściowa to odkąd pamiętam to się odchudza. Czego ona nie próbowała? Nawet lekarze każą jej schudnąć. I się nie dziwię że może mi zazdrościć bo jako panienka to szprotka była, mała ale szczuplutka. Tak przykro jak tyle jej przybyło. Teraz zwala na choroby tarczycy i przekwit.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 18 marca 2023, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko melduję, w domu. Jutro poczytam co napisaliście

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 66

    Wysłany: 18 marca 2023, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka już w domku? Szybciutko.

    Ola zaczyna mnie przyzwyczajać do wcześniejszego wstawania. Ona chyba jest "światłoczula" 😆, im wcześniej słońce wstaje to ona też.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2023, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza a kładzie się chociaż wcześniej spać? 🤣

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 66

    Wysłany: 18 marca 2023, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Iza a kładzie się chociaż wcześniej spać? 🤣

    No, 21-22 🤦

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 18 marca 2023, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jej, to aż chce wie powiedzieć, że Twoja teściowa po prostu jest otyła. Kurcze waga to taki śliski temat, bo rzeczywiście menopauza i choroby mogą powodować taki stan rzeczy. Ale też są ludzie którzy podobnie przechodza i aż tak otyli nie są i udaje im sie 'jakos' trzymać wagę. A niech ona sie nie cieszu, że przytyjesz, bo znam kobiety które weszły w menopauze i zaczęły chudnąć i sie zrobilu chudzinki. Więc możesz być do końca chuda 😉

    Tiril oni gorączka zawsze kurcze rozstraja rodzine. Bo nie wiadomo co robić. Tzn wiadomo, ale jakoś czlowiek bardziej sie martwi o tego szkraba.

    A no i u nas takie 37,5 jest. Raz nawet 38 pokazało i nie wiem co robić. Czy do lekarza czy czekać. Bo wczoraj na płycie lotniska pizgalo jak w kieleckim, a i jak wróciliśmy to było 12 stopni 🤦🏻‍♀️ no i leci z nosa woda . Wiec podejrzewam że ją przewiało z zimna.. ale i wirus też może być. Bo jednak lotnisko to siedlisko..

    Mąż do 4 nie spał, bo w piecu palił i dokładał. Bo mamy piec z buforem. Ogrzanie poczatkowe nie takie proste jakby sie wydawało.

    Wakacje super, Mała spisała sie na 5. Ale wczoraj to padłam. Chyba że zmęczenia, jak drzwi samochodu pod bramą otworzyłam, to 3 razy wymiotowalam na podwórku zanim do domu weszłam 🤦🏻‍♀️ i położyłam się w ubraniach spać bez mycia 🙈

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2023, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka fajnie że wakacje się udały 😉 może mała odczuwa zmianę temperatury i dlatego ta temperatura i katarek. Współczuję tych mdłości, nieźle się umordujesz. Kiedy masz kolejną wizytę u lekarza?

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 66

    Wysłany: 18 marca 2023, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka dobrze że wyjazd udany i wy zadowoleni.
    Co, przywiozłeś rzyganko do Polski?

    No moja Zuzia ma katar. Ale i tak nie ma co narzekać bo ze 2 miesiące była zdrowa, na pewno cały luty aż do teraz.

    Ja od rana biegam jak kot z pęcherzem, sprzątam, obiad gotuje, pranie nastawilam. Chciałam się wyrobić do obiadu a żeby teraz iść na spacer.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2023, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka ale szybko to zleciało.
    Iza mój mały też wstaje jak tylko słońce się pojawi. O ile w tygodniu jest ok, bo do żłobka go budzę przed 6,to w weekend już nie bardzo. Dzisiaj już od 5 rządził. Ale wydaje mi się że, jest już głodny o tej porze,i dlatego się budzi. Chyba przez te zęby nie chce za bardzo jeść kolacji, więc się nie najada na noc. A jaka maruda z niego. Nie wiadomo co z nim zrobić.
    Ja dzisiaj rano na zakupach, później obiad, a jak dzieci wyszły z domu to okno jedno machnęłam, upiekłam chleb, odkurzyłam i Umyłam podłogi. Łazienkę chyba już sprzątnę jutro

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2023, 17:20

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 66

    Wysłany: 18 marca 2023, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze kawałek ogródka przepielilam już zaliczyłam "wieczorna" kąpiel 😆.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 18 marca 2023, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja chyba złamałam mały palec u stopy 🤦🏻‍♀️

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2023, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka jak to złamałaś ???

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 66

    Wysłany: 18 marca 2023, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka pewnie uderzyłas stopą o otwarte drzwi i trafiło na palec. Współczuję bólu.

    Moja Zuzia ostatnio tak genialne szła i gapiła się w drugą stronę że łup - czołem o futrynę, aż sine ma 🤦

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 18 marca 2023, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Kropka ale szybko to zleciało.
    Iza mój mały też wstaje jak tylko słońce się pojawi. O ile w tygodniu jest ok, bo do żłobka go budzę przed 6,to w weekend już nie bardzo. Dzisiaj już od 5 rządził. Ale wydaje mi się że, jest już głodny o tej porze,i dlatego się budzi. Chyba przez te zęby nie chce za bardzo jeść kolacji, więc się nie najada na noc. A jaka maruda z niego. Nie wiadomo co z nim zrobić.
    Ja dzisiaj rano na zakupach, później obiad, a jak dzieci wyszły z domu to okno jedno machnęłam, upiekłam chleb, odkurzyłam i Umyłam podłogi. Łazienkę chyba już sprzątnę jutro

    A z kim wyszły dzieci? Z teściowa? 😉
    Jejku tak czytam, że wy wszystkie gotujecie, sprzątacie i myślę co Was opętało. A to przecież sobota 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
    Dobrze, że o 5 sie budzi na jedzenie. A nie o 3 jak co niektóre dzieci.. 😉

    Tiril, we wtorek mam wizytę i to będzie juz usg prenatalne! Mam nadzieję, że wszystko dobrze po wojażach z kropeczkiem.

    Iza 2 miesiące bez gila, to bardzo dobry wyniki. Teraz tylko uważać na Ole, żeby nie zlapalaa.. bo biedna przecież nieda chorowała.

    A nie uderzyłam w drzwi. Właśnie bawiła sie na dywanie z córką i czytaliśmy między innymi książki. I chciałam wstać i ona wtedy na rączki i jakoś noga mi sie poślizgnąła na tej książce i nie chciałam upaść na małą, że jakos dziwnie postawiłam stopę, że palec mi sie podwichnął i cały ciężar poszedł. I było wielkie ała.. i to było jakoś okoo 15. A teraz tak boli. Spuchło aż skóra naciagnieta i błyszczy, a fioletowy palec jak kretki mojego dziecka.. a no i stanąć nie mogę na stopę..

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 66

    Wysłany: 18 marca 2023, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się przyznam ze wstydem że cały tydzień nic a nic nie sprzątałam 😳 (poza kuchnia na bieżąco). Przez to jeżdżenie na rehabilitację i ból pleców. Ale już w czwartek nie mogłam patrzec na podłogę i cały bałagan.
    Ola jak ma być chora to i tak będzie, nie uchronie jej. Jeszcze dzisiaj się spocila na dworzu. Czas poszukać cieńszej kurtki. To i tak dzisiaj założyłam cieńsza, ale jeszcze za ciepła. I w głowę zachodzie w czym Zuzia chodziła bedac w tym wieku 🤔.

    Kropka to tak nieszczęśliwie się zrobiło ☹️. Obkladalas czymś zimnym?

  • molisia Autorytet
    Postów: 982 564

    Wysłany: 18 marca 2023, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć mamusie ;) u mnie na pokładzie 4 latka ❤️
    Zapragnęłam już drugiego dzidziusia , wiec od tego miesiąca działamy :)
    We wtorek miałam monitorowana owulacje , może nam się udało :)
    Nie napalam się narazie bo życie nauczyło mnie zimnego opanowania ( chodź ciężko :p )
    Od paru dni mam bóle jak na okres i promieniują mi jajniki , chyba się przejdę do ginka

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08


    28.5 drugie połówkowe

    preg.png
  • Chantelle Autorytet
    Postów: 422 314

    Wysłany: 19 marca 2023, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    molisia wrote:
    Cześć mamusie ;) u mnie na pokładzie 4 latka ❤️
    Zapragnęłam już drugiego dzidziusia , wiec od tego miesiąca działamy :)
    We wtorek miałam monitorowana owulacje , może nam się udało :)
    Nie napalam się narazie bo życie nauczyło mnie zimnego opanowania ( chodź ciężko :p )
    Od paru dni mam bóle jak na okres i promieniują mi jajniki , chyba się przejdę do ginka

    Czyli taka sama sytuacja, jak u nas 😊 Tylko, że my staramy się o drugie dziecko od roku (z przerwami). Jeśli mogę Ci doradzić, to nie sugeruj się żadnymi bólami podbrzusza i jajników. Piszę z doświadczenia. Ja byłam już przez te bóle chyba w sześciu urojonych ciążach w ostatnich miesiącach 😅 Trzeba zająć się codziennością, a cierpliwość kiedyś popłaci. U mnie w każdym cyklu zupełnie inne dolegliwości, które (dla mnie) świadczyły o 100% ciąży, w której nie byłam. I właśnie znów siedzę, jak na szpilce, bo dziś lub jutro ma pojawić się @. Zobaczymy 🫣
    W każdym razie trzymam kciuki, może to będzie Twój szczęśliwy cykl 🙏🏼😃
    Powodzenia!

    3️⃣cs

    Wcześniej 2 lata nieregularne starania.

    Badania ✅
    Częsta niedokrwistość…

    👧🏼 5 👩🏽 34 👱🏼‍♂️ 41
‹‹ 2783 2784 2785 2786 2787 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ