X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 19 marca 2023, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril i jak przyszła @?

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 19 marca 2023, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    molisia wrote:
    Cześć mamusie ;) u mnie na pokładzie 4 latka ❤️
    Zapragnęłam już drugiego dzidziusia , wiec od tego miesiąca działamy :)
    We wtorek miałam monitorowana owulacje , może nam się udało :)
    Nie napalam się narazie bo życie nauczyło mnie zimnego opanowania ( chodź ciężko :p )
    Od paru dni mam bóle jak na okres i promieniują mi jajniki , chyba się przejdę do ginka

    Hej hej. Witaj na pokładzie! Tak jak pisała chantelle, objawami nie można sie sugerować. Bo jak sie chce, to one się nasilają z jakąś ogromną siłą i człowiek fiksuje 🙈 ale trzymamy kciuki, żeby od razu załapało. U mnie był ponad rok starań. I teraz zaczynam 12 tydzień ❤️

    Chantelle lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Chantelle Autorytet
    Postów: 422 314

    Wysłany: 19 marca 2023, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6, ale Ci fajnie 🤗
    Rośnijcie zdrowo!

    3️⃣cs

    Wcześniej 2 lata nieregularne starania.

    Badania ✅
    Częsta niedokrwistość…

    👧🏼 5 👩🏽 34 👱🏼‍♂️ 41
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2023, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Tiril i jak przyszła @?

    Właśnie nie. Dziś już 31 dc, ostatnio miałam takie 26-27 dyniowe cykle. Chyba jutro kupię drugi test 🙈

    Molisia trzymam kciuki żeby się udało ✊🍀

    Chantelle oby @ nie przyszła ✊🍀

    Chantelle lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2023, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka a wybierasz się gdzieś z tym palcem? W sensie do lekarza 🙈

  • molisia Autorytet
    Postów: 982 564

    Wysłany: 19 marca 2023, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Hej hej. Witaj na pokładzie! Tak jak pisała chantelle, objawami nie można sie sugerować. Bo jak sie chce, to one się nasilają z jakąś ogromną siłą i człowiek fiksuje 🙈 ale trzymamy kciuki, żeby od razu załapało. U mnie był ponad rok starań. I teraz zaczynam 12 tydzień ❤️



    Nie nakręcam się , mysle ze wszelkie bole przedmiesiączkowe są pozostałością psychiczna po ciąży pozamacicznej

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08


    28.5 drugie połówkowe

    preg.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 66

    Wysłany: 19 marca 2023, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie nowe dziewczyny.
    Właśnie najlepiej zaczekać do terminu @. Wiem że to trudne.

    Kropka jak Twój palec?

    Nie cierpię niespodziewanych wydatków. Musimy wymienić opony, mieliśmy nadzieję że może wystarczy wyważyć koła i jeszcze chwilę pojeździmy ale dziś mechanik powiedział że tylko wymiana i nie zwlekać bo zawieszenie siądzie. I mąż na cito wybiera, może zdążymy wymienić przed czwartkiem, moi rodzice pożyczają samochód żeby jechać na ten pogrzeb o którym wspominałam, ja się waham czy jechać ale raczej pojadę i byśmy wtedy naszym samochodem pojechali.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 19 marca 2023, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia czyli też trochę swoje przeszłaś.. ile kobiet tutaj tyle różnych historii.

    Tiril to zawsze jest nadzieja 😉

    Nic nie robie z palcem. Bo prześwietlenia i tak nie zrobią, bo ciąża. Smarować niczym nie mogę. Jedynie okłady. A na złamania małego palca i tak nic sie nie robi. Jak tylko usztywnienie. Czyli do palca przylegajacego. I tak też zrobiłam i jest o niebo lepiej. Ale fioletowy nadal jest 🙈 jak odkleilam go od palca teraz na czas kapieli. To znowu zaczął boleć. Ale jednak wierze, że może tylko stluczenie

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2023, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dalej kiepsko. Okazało się że ta gorączka nie przez zęby skoczyła. Małą wysypało konkretnie. Tak że ma trzydniówkę 😐 marudna taka że masakra 😭

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 66

    Wysłany: 20 marca 2023, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    U nas dalej kiepsko. Okazało się że ta gorączka nie przez zęby skoczyła. Małą wysypało konkretnie. Tak że ma trzydniówkę 😐 marudna taka że masakra 😭

    Ale jak już obsypalo to już prawie po chorowaniu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2023, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Ale jak już obsypalo to już prawie po chorowaniu.
    Na szczęście tak! I apetyt jej już wraca, to może da trochę spokoju moim biednym cyckom 🙈🤣

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 20 marca 2023, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak apetyt wraca. To znaczy że juz prawie zdrowa 😉

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 21 marca 2023, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale miałam sen dziewczyny ... Moja babcia zmarła 14 lat temu. I ogólnie to relacja była taka. No babcia to mama taty. Chłodna. Bez jakis takich oh babcia najmilsza osoba świata. No i rzadko kiedy mi się śniła. A dziś śniła mi się. Że mieszkała jakby z nami. Tzn ja mieszkałam z siostra i rodziami (jakbym była nastolatką) i że ona zachorowała i tata mówi, że nocy może nieprzezyc i tak płakał i w ogóle wszyscy przerazenie że babcia zaraz umrze.. masakra..
    I oczywiście obudziłam się przerażona, że to jakiś zły znak. A dziś mam wizytę u ginekologa 😔😔😔😔😔😔

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • molisia Autorytet
    Postów: 982 564

    Wysłany: 21 marca 2023, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy , czy któraś w trakcie starań była chora i brała antybiotyk ?
    Dzisiaj idę do lekarza bo coraz gorzej się czuje ( gardło kaszel) zapewne da mi antybiotyk no już za długo mnie trzymaci teraz już sie podłamałam
    Za tydzień mam 1 dzień okresu i boje się ze antybiotyk moze wpłynąć na „ ewentualna” ciaze

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08


    28.5 drugie połówkowe

    preg.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 21 marca 2023, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia, musisz mu powiedzieć o tym. Ogólnie ja nigdy nie brałam, ale wiem że są kobiety które brały bo np nie wiedziały że sa w ciąży i wszystko było ok. Ogólnie 1 trymestr jest niebezpieczny, ale tez natura nas tak skonstruowała. Że ten zarodek mały jest chroniony właśnie na wypadek gdybyśmy nie wiedzieli że jesteśmy w ciąży.

    Ale jak mu powiesz że sie staracie i być może jesteś w ciąży, to raczej antybiotyku nie poda. Po za tym jeśli to wirus, to tym bardziej nie przepisze.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 66

    Wysłany: 21 marca 2023, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka powodzenia na wizycie bo pewnie jeszcze jesteś przed.
    A sny bywają naprawdę przerażające. Mi też ostatnio śni się babcia, sen a jak w realu i potem przeżywam. Niby mówią że w ten sposób zmarli potrzebują naszej modlitwy lub też wizyty na grobie.

    Milusia są też bezpieczne antybiotyki w ciąży. Ale to już lekarz decyduje.

    Jak Ola zagoraczkuje to nie pojadę na ten pogrzeb. Oni sobie beze mnie nie poradzą, ja już wiem jak postępować. A już ma stan podgorączkowy ☹️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2023, 15:56

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2023, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam antybiotyk w ciąży.

    Normalnie nawet nie mam czasu nic wiecej napisać... 😔

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 21 marca 2023, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jest 6cm zdrowego czlowieczka. Parametry w normie 😀 na razie nie wiadomo kto tam mieszka, bo ogólnie się wykręcał i były problemy żeby pomierzyć to wszystko. Musieliśmy przez pochwowo. Na koniec zaczął fikać 😉
    Ogólnie nie zauważyłam w wynikach badań, ale mam podwyższony cukier i mam zrobić już krzywą cukrową. Tzn na następną wizytę.

    Piszczak mam nadzieję, że brak czasu nie oznacza jakiś wiekszych problemów z Twoim starym.

    Iza, no wiadomo jak bliska rodzina to czasem szkoda nie jechać. Ale dziecko wazniesjz niż nieboszczyk. Bo taka prawda. To Ty bedziesz jak coś przejeżdżać pewnie przez moje okolice A2 na Siedlce? 😉

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1217 66

    Wysłany: 21 marca 2023, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka super wiadomości. Tylko ten cukier ☹️

    Chyba bardziej dla tych żyjących chce jechać bo osobę zmarłą widziałam raz w życiu.
    Tak, przez Siedlce, to najlepsza opcja. Gdzieś przez Wisłę musimy się przeprawić i kawał województwa mazowieckiego przejechać, ponad 200km w jedną stronę. Jadę na zabranego więc nie wiem jaka trasę wybierze mój tata. I czyj samochód 🤔. Nic nie wiem, a najbardziej to jak się ubrać bo pogoda taka zmienna, ciort wie czy będzie 15st czy 8 jak dzisiaj. Wiem że brzuch mnie boli i @ się czai więc jak okresu dostanę to wrócę polzywa albo trup, nic tylko isc spać. A zabiegi odpuszczę, co prawda mogę przyjść najpóźniej na 19 ale chyba już nie dam rady.


  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 21 marca 2023, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza w sumie jutrzejszy dzień zadecyduje czy jedziesz. No kawał drogi masz do przejechania, w dodatku, że z województwa Łódzkiego jesteś jeśli dobrze pamiętam?

    Mam nadzieję, że ten cukier to tylko jednorazowy wtedy wyskoczył. W dodatku 97. Więc chyba norma jest 92. To nie tak dużo.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
‹‹ 2784 2785 2786 2787 2788 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ