X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Margo2023 Autorytet
    Postów: 281 179

    Wysłany: 7 października 2023, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta a miałaś już miesiączkę po porodzie? Jeśli był pik to owu jest możliwa. Jeśli były starania w tym czasie to teraz pozostało tylko poczekać jeszcze trochę i zrobić test. Ale na test ciążowy pozytywny moim zdaniem jest za wcześnie. Owulacja występuje 24-36 h po piku. Jeśli pik był 26 września to robiłabym test w okolicach 14 października. A zdjęcie można dodać poprzez https://zapodaj.net/
    Trzymam kciuki 🤞

    Mama KP
    Starania od 03.2023
    Długie cykle spowodowane KP
    06.09.2023 - beta HCG 19 miu prog 9,51 ng/ml
    11.09.2023 - beta HCG 438 miu prog 12,7 ng/ml
    29.09.2023 - pierwsza wizyta ♥️
  • Megipta Autorytet
    Postów: 1729 3733

    Wysłany: 7 października 2023, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/plik-AS56jdDsXe
    Oh dzięki za pomoc 💖
    Tak, poród w grudniu, @ regularna miesiąc w miesiąc od lutego, zawsze 12go lub 13go dnia każdego miesiąca. Nie karmie piersią.
    Co zabawne w 1 ciąży test pozytywny wyszedł mi 6 kwietnia a owu miałam 25go więc bardzo podobnie. Ale rozumiem, że za każdym razem może być inaczej. Jednak to prawda, że ten czas do @ baaardzo się dłuży 😆

    👱‍♀️ 34l. 🧔‍♂️28l. 👶 02.12.2022 💙
    ______________________
    26.03.2024 r. ⏸️🥹Beta: 40,00 mlU/ml🔸️ 28.03.24 r. Beta: 216,00 mIU/ml 🫣440%! 🫨🔸️ 02.04.24 r. Beta: 2722,00 mlU/ml
    ______________________
    🩺17.04.24r. 7tc+0 6,6mm i ♥️
    🩺08.05.24r. 10tc+0 2,93cm ♥️
    🩺03.06.24r. 13tc+5 8,02cm chłopczyk?🩵🦋
    🩺19.06.24r. 16tc+0 🩵Chłopiec na pokładzie🩵
    🩺17.07.24r. 20tc+0 🥰 321g słodyczy
    🩺23.07.24r. 20tc+6 II prenatalne 🫶 392g
    🩺21.08.24r. 25tc+0 740g🩵
    🩺18.09.24r. 29tc+0 1360g🤗
    ______________________
    Termin 🎄🎅06.12.24r.☃️🌟

    preg.png
    ______________________
    🧬Pai-1 4G/5G hetero -💊Acard150 +💉Clexane 0,4 +💊Luteina 100mg + 🧪 Sorbifer2x1
  • Margo2023 Autorytet
    Postów: 281 179

    Wysłany: 7 października 2023, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę słabo widać na zdjęciu ale jeśli już to 25-26. Polecam aplikacje premom robisz fotkę i pokazuje Ci jak mocna jest druga kreska i kiedy pik. Bo tak to jednak wyschły te testy i ciężko porównaniać po czasie. A zdjęcie zrobione w odpowiednim czasie i nic nie pociemnieje ani nie rozjaśni się. A test można wyrzucić do kosza. Pokaże Ci jak to wyglądało u mnie w szczęśliwym cyklu. Tam mam po dwa zrobione w ten sam dzień bo akurat telefon mi zawiesił się.
    https://zapodaj.net/plik-CJmaa5Umxr

    Mama KP
    Starania od 03.2023
    Długie cykle spowodowane KP
    06.09.2023 - beta HCG 19 miu prog 9,51 ng/ml
    11.09.2023 - beta HCG 438 miu prog 12,7 ng/ml
    29.09.2023 - pierwsza wizyta ♥️
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 8 października 2023, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margo czego to nie wymyśla żeby życie ułatwić 🙆

    Ale dziś zmarzlam, zimne wiatrzysko a ja cały dzień na polu. Aż w piecu napalilam, rozpoczęłam sezon grzewczy bo i w domu zimno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2023, 18:54

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2023, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Margo czego to nie wymyśla żeby życie ułatwić 🙆

    Ale dziś zmarzlam, zimne wiatrzysko a ja cały dzień na polu. Aż w piecu napalilam, rozpoczęłam sezon grzewczy bo i w domu zimno.

    U nas na południu też zimno i okropny wiatr 🙄
    Na szczęście po porannych ulewach wyszło słońce więc chociaż tyle 😆

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3184 1346

    Wysłany: 8 października 2023, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margo, a masz umowe o pracę?.
    To nie może Ci dać wypowiedzenia.. jesteś chroniona. Od pierwszego dnia ciąży. Więc niech sie spada.. sprawa dla Pipu.

    Karolina niezła historia z chrzcinami. No ja za swoją nie przepadam. Bo zlote rady wciskajace na siłę tonem rozkazujacym. Pierwszy mój rok macierzyństwa nadszarpnęły.. masakra. To źle robiliśmy. To źle i ciągle patrzenie na ręce.. i obrażanie się o coś..

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2023, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margo2023 wrote:
    Ja ostatnio rzadko na forum. Stresy mam. Jak szef się dowiedział o ciąży to mi dał wypowiedzenie. Porażka człowiek. Jak mi nie wycofa to odwołuje się do sądu. Na złość chyba chciał zrobić. Na szczęście jestem na zwolnieniu lekarskim to nie muszę patrzeć i się stresować. Właściwie to i tak nie miałabym gdzie wrócić bo moje stanowisko jest zajęte.

    😳
    Co za typ..

    Ja kilka lat temu pracowałam w pewnej firmie gdzie było nas trzy. I tylko ja w przeciągu kilku miesięcy nie zaszłam w ciążę. Na wszelki wypadek szefowa też nie przedłużyła mi umowy. Chyba nie chciała ryzykować. Oczywiście oficjalny powód był inny 😅

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3184 1346

    Wysłany: 10 października 2023, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina Margo jak się czujecie? Na kiedy macie terminy? Margo chyba kwiecień? Karolina na maja? Bo mi teraz tygodnie uciekaja przez palce i tak nie wiem czy dobrze liczę 🤣

    A to u mnie z pracą też było ciekawe. Jak podpisuealam umowe pierwsza to była mowa, że trzecia bedzie na czas nieokreślony. No i akurat zeszło się tak, że ślub bralismy kilka 2 miesisce przed skonczeniem się umowy. Wiec po slubie ide i mówię, że no to już 3 umowa i z mojej strony jest dalej chęć pracy. A kadrowa do mnie, że ale owsze 3 umowa, tylko jest zapis że iles miesięcy trzeba pracować i wtedy pracodawc zobligowany jest juz na stałe taka umowę dać z automatu. A mi ta umowa wygasa przed tym terminem wiec dostane umowę czasowa. Wiecie wyczułam, że slub, to pewnie od razu dziecko pomyśleli. No i po tej rozmowe zaraz dowiedziałam się że jestem w ciąży. Więc sobie myślę. No nic musze i taka umowe podpisać, bo mi potrzebne świadczenia są. Kilka dni przed podpisem dali mi do zapoznania się. A ja patrze a tam jakis smiesznu termin trwania tej umowy.. wiec ewidentnie chcieli, żeby wraz z tym dniem tych ilus miesiecy sie skończyła umowa, żeby nie przedłużać, żebym czasem nie miala na czas nieokreślony. Tylko najlepsze jest to że Pani w kadrach sie pomylila i nie ten miesiąc. Zamiast miesiąc wcześniej, to miesisc później. Więc od razu stwierdziłam podpisuję 😛 no i na macierzyńskim będąc przekroczyłam ten czas tych to chyba 36 miesięcy. Jeszcze na umowie. Dopiero miesiąc później sie ta umowa kończyła. Więc z automatu wskoczyłam na umowe o prace na czas nieokreślony. Jakiez ich było zdziwienie jak napisałam maila do nich. Czy mam przyjechsc po jakis aneks do umowy. A oni a dlaczego przecież mialo pani rozwiązać sie umowa 😛 także tego. Wiec po macierzyńskim wróciła do pracy. Popracowałam chwilkę i jak zaszłam w ciążę. To praktycznie od razu poszłam na l4. Ale to tez z innych względów L4 było. Bo jednak mialam wymioty. A do pracy jeździłam godzine w zatloczonym pks na stojąco. Plus stresujaca atmosfera.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3184 1346

    Wysłany: 10 października 2023, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dlatego też trochę jest pomysł, żebym teraz szybko nie wracała, że moze wychowawczy wybrać. Jsk już mam ta umowe. A na wychowawczym coś innego robić. Bo można. W sensie sie przekwalifikować ( bo ta obecna moja praca. To była praca przejściowa, gdy odeszłam z zawodu. Żeby mieć właśnie umowe o prace na wypadek ciąży. Bo od 2018 sie staraliśmy o dzidziusia.)

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 10 października 2023, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też straciłam pracę jak wyszłam za mąż. Ale na innych zasadach bo byłam zatrudniona na staż z urzędu pracy, jak się dopatrzyli że mój mąż ma ziemie i ja automatycznie "mam tam pracę" to rozwiązali umowę. I po robocie.
    Kropka widzisz, każdy kombinuje żeby było mu dobrze. masz pewien pomysł co dalej, i dobrze. Ja też ciągle myślę co robić, co siać, co sadzić żeby było warto.
    Wogole jestem dzisiaj nie w formie i bez sił. Nie wiem dlaczego bo mi nic nie dolega. Dzieci w szkole/przedszkolu, trochę luzu, teściowa też chodzi na pole jak nie ma dzieci a taki zjazd formy mam.
    Ale za to mam myszy w samochodzie 🤦. Na serio. Wszystko na to wskazywało, wczoraj położyłam w bagażniku lep na myszy - 3 sztuki się złapały przez noc 😱.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2023, 13:48

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3184 1346

    Wysłany: 10 października 2023, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko myszy w samochodzie... byle nie przegryzły żadnych przewodów!

    No to nie ładnie. Tzn każdy ma swój wybór, ale trochę przykre że po takim czasie tak z dnia na dzień odeszli.. ale nie pozostaje Wam nic innego jak zakasac rekawy i iść dalej.
    Iza u Ciebie to nic nadzwyczajnego. Po prostu jest zmeczenie materiału i dlatego taki zjazd. A no ta bene chyba dziś jest dzień zdrowia psychicznego i depresji.. wiec może warto dziś czy jutro abyś zadbała o odpoczynek umysłu. Może jakks glupkowaty film albo komedia. My z racji połogu, to Na Netflix już drugi serial oglądamy 😉 no i Znachora obejrzeliśmy 🙈 i powiem szczerze jestem zadowolona chociaż i tak całym sercem jestem za stara wersja 💗

    Dziś była u nas położna i Michalinka waży juz 3735 czyli w miesiąc przybrala 1015 g 💗 i jutro oficjalnie jest niemowlakiem i dziś otworzyła oczka, ja coś do niej standardowo mowie jakieś pierdoły jak to do noworodka. A ona rozumnym wzrokiem na mnie spojrzała i zatrzymala wzrok 🥰 jakie to fascynujace. Wczoraj jeszcze miała taki mętny i pusty a dzis już wodzi oczkami.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Margo2023 Autorytet
    Postów: 281 179

    Wysłany: 10 października 2023, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Margo, a masz umowe o pracę?.
    To nie może Ci dać wypowiedzenia.. jesteś chroniona. Od pierwszego dnia ciąży. Więc niech sie spada.. sprawa dla Pipu.

    Karolina niezła historia z chrzcinami. No ja za swoją nie przepadam. Bo zlote rady wciskajace na siłę tonem rozkazujacym. Pierwszy mój rok macierzyństwa nadszarpnęły.. masakra. To źle robiliśmy. To źle i ciągle patrzenie na ręce.. i obrażanie się o coś..

    Mam na nieokreślony. Tylko najgorsze jest to,że Pip nic nie zrobi , muszę sprawę do sądu podać i się sądzić. A sądy to wiadomo ile trwa.

    Mama KP
    Starania od 03.2023
    Długie cykle spowodowane KP
    06.09.2023 - beta HCG 19 miu prog 9,51 ng/ml
    11.09.2023 - beta HCG 438 miu prog 12,7 ng/ml
    29.09.2023 - pierwsza wizyta ♥️
  • Margo2023 Autorytet
    Postów: 281 179

    Wysłany: 10 października 2023, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka bo kobieta, która zachodzi w ciążę jest wiecznie problemem w firmie, gdzie tak naprawdę to ZUS opłaca macierzyński. Pracodawca opłaca 33 dni zwolnienia i potem też ZUS płaci. Jest dyskryminacjavw zatrudnieniu jeśli chodzi o kobiety, które są matkami albo planują być. Polskie realia. Smutne to bo pracujesz długo w firmie i starasz się , poświęcasz, a później idziesz na macierzyński i wyrzucają Cię jak zużyty mop.
    Michalinka ładnie przybiera 😊. Jak idzie karmienie piersią? Wszystko w porządku?

    Iza współczuję przykrych doświadczeń z zatrudnieniem i obecnych pracowników. Ale to wszyscy odeszli i sami zostaliście? Dużo tych jabłek zostało Wam? Dałaś im pracę w trudnej chwili, a teraz w trudnej chwili oni Was zostawiają. Ale wierzę,że dacie radę bo z tego co zdążyłam tu przeczytać na wątku to jesteś bardzo silna 😉.

    Mama KP
    Starania od 03.2023
    Długie cykle spowodowane KP
    06.09.2023 - beta HCG 19 miu prog 9,51 ng/ml
    11.09.2023 - beta HCG 438 miu prog 12,7 ng/ml
    29.09.2023 - pierwsza wizyta ♥️
  • Margo2023 Autorytet
    Postów: 281 179

    Wysłany: 10 października 2023, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuję się lepiej,a termin mam z USG na 19 maja😊.

    Kropka6 lubi tę wiadomość

    Mama KP
    Starania od 03.2023
    Długie cykle spowodowane KP
    06.09.2023 - beta HCG 19 miu prog 9,51 ng/ml
    11.09.2023 - beta HCG 438 miu prog 12,7 ng/ml
    29.09.2023 - pierwsza wizyta ♥️
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 10 października 2023, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka no właśnie widziałam że Michalinka ma już 4 tyg. Super rośnie i się rozwija. Zaraz będziecie "gadać" 😁.

    Widziałam że dziś dzień zdrowia psychicznego i depresji. Znajoma udostępniła wpis ratownika medycznego o takich przypadkach jak u nas w rodzinie, no bo okazuje że ten chlopak też miał depresję, do tego alko i jak to ten ratownik napisał demon opętał... No i depresji nie widać ☹️. Ja już to trochę sobie poukładałam. Gorzej chyba z najbliższą rodziną, widzę że jego siostra codziennie rano jest na cmentarzu. Tylko czas im pomoże.

  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 11 października 2023, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tak myślę sobie że ja też miałam taki czas załamania że codziennie płakałam, może to nie była depresja, po prostu gorszy czas. Trochę chodziłam do psychologa, jakoś się wydzwignelam. Ale potrzebowałam wielu lat żeby pewne rzeczy zrozumieć, żeby walczyć o swoje i to na moich zasadach a nie bo komuś się to nie podoba albo żeby ktoś był zadowolony tylko nie ja. Jestem ja, mój mąż, nasze dzieci i to najważniejsze i w .... mam zdanie innych. Tylko do wszystkiego trzeba dojrzeć i żałuję że u mnie to trwało tak długo ☹️.

    Przełamałam felerna środę. A już myślałam że Ola nie pójdzie do przedszkola, strzeliła focha jak był czas wychodzić ze ona nie idzie i w placz, Zuzia na 8 do szkoly a Ola nawet nie chciała się ubrać żeby Zuzię zawieźć. Ale w końcu poszła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2023, 08:28

  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 11 października 2023, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margo2023 wrote:
    Czuję się lepiej,a termin mam z USG na 19 maja😊.

    Tak czytam tego posta i tak pomyślałam "19 maja- to ile w tej ciąży będziesz, przecież maj dopiero co minął". Jestem tak zakręcona że nie dociera do mnie że to już prawie połowa października 🤦.

    A pracownicy - uzgodniliśmy że zostają jeszcze na 1,5 tyg. Potem będziemy kombinować i zobaczymy co będzie dalej. Może będzie dobrze. Wogole do rwania jabłek to oni są w porządku, wolniej idzie niż gdyby było więcej osób ale jabłek w sadzie ładnie ubywa.

  • OvuFriend

    Wysłany: 12 października 2023, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ostatni moment, aby otrzymać darmowy abonament Premium lub voucher na badania!! :)

    Masz PCOS lub zaburzenia tarczycy (niedoczynność, nadczynność lub Hashimoto) potwierdzone diagnozą w ciągu ostatnich 2 lat? Podziel się z nami anonimowo swoimi wynikami w celach naukowych i otrzymaj prezent!

    Jak to działa?

    ❣️Napisz do nas na [email protected] w temacie maila wpisując PCOS / tarczyca i załącz zdjęcie lub skan swoich wyników badań potwierdzających diagnozę.

    ❣️Otrzymaj darmowy voucher na wybrane badania hormonalne z krwi w pobliżu Twojego zamieszkania LUB bezpłatny dostęp Premium do aplikacji OvuFriend do śledzenia cykli i ciąży ❤

    Czekamy na Twoją wiadomość - [email protected] 🙂

    Pula voucherów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

    P.S. Jeśli już wysłałaś nam swoje wyniki, zignoruj ogłoszenie. Dziękujemy za Twoje dotychczasowe wsparcie 🍀

  • BusiaT Ekspertka
    Postów: 232 228

    Wysłany: 12 października 2023, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:)
    Chciałam napisac w którymś wątku i chyba ten jest najbardziej odpowiedni, bo staramy się o drugie bobo:) już ponad rok …
    Czy któraś z Was badała przed pierwsza ciąża AmH i porównywała z obecnym ?
    Moje AmH spadło o polowe:(( coraz częściej mam cykle bezowulacyjne. Jestem załamana :(

    f2d7ab81ec.png
  • Wenka Autorytet
    Postów: 582 1022

    Wysłany: 14 października 2023, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK wrote:
    Wenka - jakkolwiek to brzmi, gratulacje!!! Oby następna już nie przyszła :P

    Dzięki 🤗

    Margo czyli tandem odpada 😆 też liczę na to, że gdyby udało się zajść w ciążę, to młody sam się odstawi. Na razie nadal bardzo tego potrzebuje, to go nie odstawiam. Słaba ta sytuacja w pracy, ostatnie czego teraz Ci trzeba to tyle stresu. Szef jest niepoważny, żeby w ten sposób Cię potraktować. Trzymam kciuki żeby jak najszybciej wszystko się ułożyło 😊

    Mama kp
    💙 lipiec 2022
    ⏸️ 19.12.2023
    preg.png
‹‹ 2840 2841 2842 2843 2844 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ