X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Karloina Autorytet
    Postów: 2096 813

    Wysłany: 22 października 2023, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie.
    Pamiętam jak przeżywałam swoją pierwszą ciążę, długo czekałam na bijące serduszko, w miedzy czasie covid. Dzięki kobietom tutaj , miałam ogrom wsparcia. ❤️
    Anka32 długie masz cykle?

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
    3.04- 13+4/ 7,21 cm 👶🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2023, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karloina wrote:
    Dokładnie.
    Pamiętam jak przeżywałam swoją pierwszą ciążę, długo czekałam na bijące serduszko, w miedzy czasie covid. Dzięki kobietom tutaj , miałam ogrom wsparcia. ❤️
    Anka32 długie masz cykle?

    Ja tu jestem od niedawna ale wsparcie jest większe niż mam od przyjaciółki ale od niej nie mam żadnego właściwie 🤣

    27/28 dni 😊

  • Karloina Autorytet
    Postów: 2096 813

    Wysłany: 22 października 2023, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka32 wrote:
    Ja tu jestem od niedawna ale wsparcie jest większe niż mam od przyjaciółki ale od niej nie mam żadnego właściwie 🤣

    27/28 dni 😊

    Ja w sumie nikomu nie mówiłam o tym, że chcemy drugie dzieciątko .
    Trochę boję się tego gadania i straszenia że z dwójką będę miała bardzo ciężko. A przecież ja wiem jak wyglądają początki macierzyństwa. Kto powiedział że ma być łatwo?

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
    3.04- 13+4/ 7,21 cm 👶🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2023, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karloina wrote:
    Ja w sumie nikomu nie mówiłam o tym, że chcemy drugie dzieciątko .
    Trochę boję się tego gadania i straszenia że z dwójką będę miała bardzo ciężko. A przecież ja wiem jak wyglądają początki macierzyństwa. Kto powiedział że ma być łatwo?

    Ja w sumie żałuję, że powiedziałam jednej osobie bo napisała, że średnio ją interesują moje starania ale będzie się cieszyć jak już mi się uda 🤣
    Wiadomo, że nie musi podzielać mojego entuzjazmu ale jednak od osoby którą uważałam za przyjaciółkę spodziewałam się nieco innej reakcji..
    Raczej w ogóle jej nie powiem nawet jak się uda 😉

    Mnie nikt nie raczy takimi tekstami na szczęście 🤣
    Zresztą nawet jak będzie ciężko z dwójką to i tak wiemy na co się piszemy więc 😁

  • Karloina Autorytet
    Postów: 2096 813

    Wysłany: 22 października 2023, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To między moim synem a siostry córka jest 4 dni różnicy. Tadzio miał wyjść wcześniej ale przetrzymali mi go.
    I moja siostra jak usłyszała o powiększeniu rodziny to powiedziała " już nie wyjdziesz na imprezkę i nie napijesz się winka" I ja tak siedzę i myślę.. czy rzeczywiście w życiu chodzi tylko o to żeby się napić? Serio?
    Przecież dla mnie ważniejsze jest to , żeby mieć dwójkę dzieci. Nie rozumiem jej rozumowania. Pwooed$iala też że już mi wspolczuje😅

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
    3.04- 13+4/ 7,21 cm 👶🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2023, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karloina wrote:
    To między moim synem a siostry córka jest 4 dni różnicy. Tadzio miał wyjść wcześniej ale przetrzymali mi go.
    I moja siostra jak usłyszała o powiększeniu rodziny to powiedziała " już nie wyjdziesz na imprezkę i nie napijesz się winka" I ja tak siedzę i myślę.. czy rzeczywiście w życiu chodzi tylko o to żeby się napić? Serio?
    Przecież dla mnie ważniejsze jest to , żeby mieć dwójkę dzieci. Nie rozumiem jej rozumowania. Pwooed$iala też że już mi wspolczuje😅

    Nie ma to jak wsparcie od najbliższych 🤣
    Ja też mam Siostrę która zaliczyła trzecią (!!!) wpadkę i bardzo mnie denerwują jej teksty żebym wyluzowała, żebym się przebadała, ona nie chciała ujrzeć dwóch kresek i zobaczyła 🤣

  • Karloina Autorytet
    Postów: 2096 813

    Wysłany: 22 października 2023, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka32 wrote:
    Nie ma to jak wsparcie od najbliższych 🤣
    Ja też mam Siostrę która zaliczyła trzecią (!!!) wpadkę i bardzo mnie denerwują jej teksty żebym wyluzowała, żebym się przebadała, ona nie chciała ujrzeć dwóch kresek i zobaczyła 🤣
    To może lepiej nie rozmawiać z siostrą o tym?
    Wiem jak bardzo potrafi zdołować najbliższą osobą.. serio odechciewa się wszystkiego. :)

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
    3.04- 13+4/ 7,21 cm 👶🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2023, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karloina wrote:
    To może lepiej nie rozmawiać z siostrą o tym?
    Wiem jak bardzo potrafi zdołować najbliższą osobą.. serio odechciewa się wszystkiego. :)

    Jedyna ciąża o jakiej z nią rozmawiam to jej własna 😊

    Przykre, że nieraz obce osoby wykażą większe zrozumienie niż rodzina czy przyjaciele.

  • Karloina Autorytet
    Postów: 2096 813

    Wysłany: 22 października 2023, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka32 wrote:
    Jedyna ciąża o jakiej z nią rozmawiam to jej własna 😊

    Przykre, że nieraz obce osoby wykażą większe zrozumienie niż rodzina czy przyjaciele.
    Najważniejsze żebyś Ty sama nie traciła nadziei. Naprawdę jak Ty będziesz szła w zaparte i w zgodzie ze sobą to będzie tak jak Ty chcesz.
    ❤️

    Ja jestem 5 dni przed okresem i niestety ale czuję że nadchodzi .. mam małą nadzieję że ta zgaga i skurcze brzucha czy żyłki na piersiach to moje upragnione 2 kreski ale jak będzie inaczej , to się podniosę i będę dalej z mężem próbować.

    Anka32 lubi tę wiadomość

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
    3.04- 13+4/ 7,21 cm 👶🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2023, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karloina wrote:
    Najważniejsze żebyś Ty sama nie traciła nadziei. Naprawdę jak Ty będziesz szła w zaparte i w zgodzie ze sobą to będzie tak jak Ty chcesz.
    ❤️

    Ja jestem 5 dni przed okresem i niestety ale czuję że nadchodzi .. mam małą nadzieję że ta zgaga i skurcze brzucha czy żyłki na piersiach to moje upragnione 2 kreski ale jak będzie inaczej , to się podniosę i będę dalej z mężem próbować.

    ❤️🫂

    U mnie juz też przedokresowe objawy. Łącznie z wilczym apetytem. Waga już mi podskoczyła 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2023, 14:07

  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 22 października 2023, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karloina wrote:
    Ja w sumie nikomu nie mówiłam o tym, że chcemy drugie dzieciątko .
    Trochę boję się tego gadania i straszenia że z dwójką będę miała bardzo ciężko. A przecież ja wiem jak wyglądają początki macierzyństwa. Kto powiedział że ma być łatwo?

    Niekoniecznie. Ja lepiej odnalazłam się w macierzynstwie przy dwójce niż z jednym dzieckiem. Tylko że między dziećmi mam 7 lat różnicy, no i pewne zmiany pozachodziły w domu. Tak więc takie bezpodstawne gadanie.

    Ale wiem jak to jest z rodziną. Tak naprawdę ktoś kto nie przeszedł przez mękę wieloletnich starań drugiej pary nie zrozumie. Za mną już ten temat, ha to taki forumowy dinozaur ale gdy wrócę pamięcią ... wrrr... Teraz mam wrazenie że to dziecko samą sobą odpłaca za te nasze trudy.

  • Karloina Autorytet
    Postów: 2096 813

    Wysłany: 22 października 2023, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Niekoniecznie. Ja lepiej odnalazłam się w macierzynstwie przy dwójce niż z jednym dzieckiem. Tylko że między dziećmi mam 7 lat różnicy, no i pewne zmiany pozachodziły w domu. Tak więc takie bezpodstawne gadanie.

    Ale wiem jak to jest z rodziną. Tak naprawdę ktoś kto nie przeszedł przez mękę wieloletnich starań drugiej pary nie zrozumie. Za mną już ten temat, ha to taki forumowy dinozaur ale gdy wrócę pamięcią ... wrrr... Teraz mam wrazenie że to dziecko samą sobą odpłaca za te nasze trudy.
    I ja mam nadzieję, że przy dwójce jakoś to udźwignę! A może właśnie tak jak mówisz, będzie latwiej;)

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
    3.04- 13+4/ 7,21 cm 👶🏻
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 22 października 2023, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karloina wrote:
    I ja mam nadzieję, że przy dwójce jakoś to udźwignę! A może właśnie tak jak mówisz, będzie latwiej;)

    Ze wszystkim dasz radę jeśli tylko będziesz chciała.

    Ja mam teraz taka sytuację (ale nie związana z dziećmi) że teściowie ciągle powtarzają jak mantrę że nie damy rady, nie ogarniemy tego, że to za dużo. A my uważamy inaczej i nie zamierzamy się ich słuchać. Nie widzą naszych chęci, zapału i energii.
    Wogole ostatnio teść pokazuje to gorsze oblicze. Co za człowiek. On do mnie wczoraj że miejsce kobiety to jest w garach, ma robić w domu, słuchać męża, obiadki mu podawać bo to jej obowiązek a nie jak ja że chce rządzić i decydować, że ja powinnam mieć takiego chłopa jak jego dziadek i wtedy byłabym grzeczna i posłuszna 😤.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2023, 17:17

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2023, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Ze wszystkim dasz radę jeśli tylko będziesz chciała.

    Ja mam teraz taka sytuację (ale nie związana z dziećmi) że teściowie ciągle powtarzają jak mantrę że nie damy rady, nie ogarniemy tego, że to za dużo. A my uważamy inaczej i nie zamierzamy się ich słuchać. Nie widzą naszych chęci, zapału i energii.
    Wogole ostatnio teść pokazuje to gorsze oblicze. Co za człowiek. On do mnie wczoraj że miejsce kobiety to jest w garach, ma robić w domu, słuchać męża, obiadki mu podawać bo to jej obowiązek a nie jak ja że chce rządzić i decydować, że ja powinnam mieć takiego chłopa jak jego dziadek i wtedy byłabym grzeczna i posłuszna 😤.


    Matko bosko, chyba bym powoedziala zeby z takimi przedpotopowymi poglądami cofnął się do owych czasów a nie teraz wyskakiwał z czymś takim.

    Jak dobrze, że moi teściowie są normalni.

  • Karloina Autorytet
    Postów: 2096 813

    Wysłany: 22 października 2023, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj miałam teściów na kawie i słuchajcie jaki hit!
    Mój synek w grudniu ma swoje drugie urodziny. Chrzestny chciał mu kupić albo zestaw majterkowicza albo kuchnie. Moim zdaniem kuchnia ma więcej opcji, uczy fajnie dzieci i jest na dłuższy czas, rzeczy w niej można wymieniać bądź dokupywać. A nie zestaw majsterkowicza a tam do przykrecenia 3 śrubki. I się zaczęło.. że ja chyba oszalala, że przez takie myślenie później dzieci mają w głowie zmiany płci.. No szok!
    Szanuje moich teściów ale bardzo się zdziwiłam ich oburzeniem
    W każdym razie mimo przeciwności losu.. Syn dostanie od mamy fajna kuchnie!🤭

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
    3.04- 13+4/ 7,21 cm 👶🏻
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 23 października 2023, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina kolejni z poronionymi poglądami. A tak zapytam- twój mąż potrafi gotować? Robi coś w kuchni czy wodę na herbatę w czajniku potrafi przypalić? Pytam tak jaką miał "szkołę" w domu że teraz jego rodzice z takimi poglądami. I mam nadzieję że nikogo nie uraziłam.

  • Karloina Autorytet
    Postów: 2096 813

    Wysłany: 23 października 2023, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Karolina kolejni z poronionymi poglądami. A tak zapytam- twój mąż potrafi gotować? Robi coś w kuchni czy wodę na herbatę w czajniku potrafi przypalić? Pytam tak jaką miał "szkołę" w domu że teraz jego rodzice z takimi poglądami. I mam nadzieję że nikogo nie uraziłam.

    Jeżeli chodzi o gotowanie to ma dwie lewe ręce. Także już wiesz skąd te poglądy 🙄😅
    Dzisiaj rano zrobiłam test. Okres wypada mi 27 października. Oczywiście negatywny. Więc już nie mam złudzeń. Czekam na małpę..

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
    3.04- 13+4/ 7,21 cm 👶🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2023, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karloina wrote:
    Jeżeli chodzi o gotowanie to ma dwie lewe ręce. Także już wiesz skąd te poglądy 🙄😅
    Dzisiaj rano zrobiłam test. Okres wypada mi 27 października. Oczywiście negatywny. Więc już nie mam złudzeń. Czekam na małpę..

    🫂

    U mnie ma być pojutrze ale testowałam ostatnio w czwartek i była ⚪️ więc nie mam nadziei.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2023, 09:42

  • Karloina Autorytet
    Postów: 2096 813

    Wysłany: 23 października 2023, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest jeszcze szansa że te 2 kreski pojawią się w dniu @🤨🙄

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
    3.04- 13+4/ 7,21 cm 👶🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2023, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karloina wrote:
    Jest jeszcze szansa że te 2 kreski pojawią się w dniu @🤨🙄

    Dopóki nie ma 🐒 to pilka w grze jak to piszą na innych wątkach 😁

‹‹ 2842 2843 2844 2845 2846 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ