X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 23 stycznia, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej, Dziewczyny, ja już myślałam, że się trochę uspokoi 🤷 a tu Mały wczoraj biegunka... Czyli jednak wirus z oddziału. Jeszcze wieczorem męża przetestowałam bo się czuł choro i wyszło mu RSV. Dziś lepiej, to nie jest groźne dla dorosłych w sumie. Ale mały w nocy robił kupki, rano też woda... Więc podjechaliśmy na oddział na gwarancję, ale nas odesłali na SOR. Na szczęście, nie jest źle, pani się śmiała że na zespół RR. Że przyszedł z RSV a wyszedł z rotawirusem...
    Niestety w międzyczasie zaczęłam wymiotować jak kot. Kazali mi przyjść do przychodni, właśnie jadę, ale tak sobie to widzę, jak będę musiała czekać...

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 23 stycznia, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolin a to traf. Jak nie urok to s....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia, 16:26

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 23 stycznia, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, to Was przeora ten czas.. żeby Tobie też szybko minęło.. bo ciąża to sie nameczysz. .

    Iza no bo kto myśli, że dywan będzie porwany.. i zdjecia będzie robić. Raczej oczekuje że usługa bedzie należycie wykonana..

    A z tymi rozmiarowkami to fakt. Ostatnio na Zalando stanik sportowy kupowałam i była babeczka na zdjeciu z dość większym biustem ode mnie i napisane, ze modelka ma rozmiar S. No to myślę będzie ok. Ja wyjmuję a tam chyba na dziewczynkę 10 letnia.. no za nic w świecie sie w to nie zmieściłam. A mam mały biuscik nawet przy karmieniu.

    A jaki masz rozmiar buta ?

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK wrote:
    Anka, jeśli zechcesz, to napisz jak się Kochana czujesz ❤️

    Już lepiej, dziękuję <3

  • ellevv Autorytet
    Postów: 986 920

    Wysłany: 23 stycznia, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ho! Tak od kilku dni was czytam bo szukam miejsca do przycupniecia i mam nadzieję że dobrze trafiłam 😇

    Jak już tu jestem to mam takie pytanko. Czy ktoś wyjmował spiralke? Jak długo trwało zanim okres przyszedł? A zwłaszcza jak wygląda to przy PCOS...

    Drugie pytanko, czy ktoś brał prenacaps ovi?

    PCOS, hiperinsulinizm?, nadwaga, depresja, pod kontrolą onkologa

    🔹️badanie progesteronu za tydzień
    🔹️do oddania krew w 3dc : SHGB, testosteron, estradiol, FSH, LH, TSH
    🔹️wizyta w listopadzie u ginekologa

    🔹️ starania od 02.2024

    🔸️ 07.2020 👨‍👩‍👦💙

    🔸️ 29.11.2019 - serducho ❤
    🔸️ 20.11.2019 - widać kropkę 🥰
    🔸️ 13.11.2019 - beta 228
    🔸️ 13.11.2019 - dwie kreski ⏸️

    🔸️ 04.2018 - nowotwór 🦀
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 23 stycznia, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka - cieszę się, ale wyobrażam sobie, że nie jest łatwo 💔

    No tak powiem Wam że nas dziś przeorało równo...najgorsze że trzeba sobie samemu poradzić, bo normalnie moja mama na pewno by przyjechała, ale musimy uważać, żeby jej nie zarazić.
    Mąż powinien dostać medal, wrócił zmęczony ze szpitala a tutaj na głowie dwójka do ogarnięcia 😅 i raz jedno wymiotuje a raz drugie i weź ogarnij. Moje dziecko ma dobrania tyle leków, że szkoda gadać... Ale też jest dzielny.
    Ale byłam u lekarza i jest szansa że to ze stresu a nie od zarażenia się 🙏 na szczęście wieczorem mi magicznie ustało także ufam że będzie dobrze bo mi serce pękało że mały wrócił do domu a ja nie mogę się nim zająć.

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 23 stycznia, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellevv witaj.

    Karolina no to nieźle. Współczuję.

    Kropka mam 38-39, córka ma nogę po tatusiu 🤦.
    A z tymi kieckami to licho mnie podkusilo i kupiłam wszystkie czarne i teraz nie wiem która wybrać, jedna ma głęboki dekolt (do poprawy), druga zapięta jest za ciasna pod szyją i raczej na zimę więc może poszukam czegoś cieńszego, trzecia za ciasna w biodrach, a w jednej czuje się jak stara baba- nie ten fason. Najlepsze ta "dresowa" na lato 😆.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia, 23:27

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, nie jest łatwo ale nic nie poradzę na to co już się wydarzyło, niestety 💔😪

    Dostałam wczoraj od Męża 🥹

    20240123-144153.jpg
    png co to

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka piękna bransoletka ♥️

    Anka32 lubi tę wiadomość

  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 24 stycznia, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka, piękna! Pięknie, że mąż tak Cię wspiera. Nie wiem nawet, co napisać w takiej sytuacji, ale wierzę, że jeszcze wszystko będzie jak najlepiej ❤️

    Anka32 lubi tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 24 stycznia, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK wrote:
    Anka, piękna! Pięknie, że mąż tak Cię wspiera. Nie wiem nawet, co napisać w takiej sytuacji, ale wierzę, że jeszcze wszystko będzie jak najlepiej ❤️

    Nic dodać, nic ująć.
    Anka cudowny gest męża.

    Anka32 lubi tę wiadomość

  • Sosenka93 Autorytet
    Postów: 322 546

    Wysłany: 24 stycznia, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Sosenka a jakie masz hula-hop. Dużo co dzień ćwiczysz?
    Hula hop piankowe z wypustkami. Póki co nie zaczęłam ćwiczyć 🤣 Kiedyś ćwiczyłam bardzo dużo, obecnie - lipa w tym temacie.
    Zaczynam od zmiany nawyków żywieniowych. Już trzeci dzień - idzie ok.

    Anka, dużo siły Ci życzę.

    Anka32, Iza37 lubią tę wiadomość

    Starania od 12.2023
  • Sosenka93 Autorytet
    Postów: 322 546

    Wysłany: 24 stycznia, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, dużo zdrówka dla Was.

    Starania od 12.2023
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 26 stycznia, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ellevv wrote:
    Hej ho! Tak od kilku dni was czytam bo szukam miejsca do przycupniecia i mam nadzieję że dobrze trafiłam 😇

    Jak już tu jestem to mam takie pytanko. Czy ktoś wyjmował spiralke? Jak długo trwało zanim okres przyszedł? A zwłaszcza jak wygląda to przy PCOS...

    Drugie pytanko, czy ktoś brał prenacaps ovi?


    Hej witaj! Rozgośc się u nas :)
    Ojeju zadajesz bardzo trudbe pytanie. Ja akurat żadnej antykoncepcji jeszcze nie stosowałam. Więc nie wiem jak to wygląda po spiralce 🤔

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 26 stycznia, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sosenka93 wrote:
    Hula hop piankowe z wypustkami. Póki co nie zaczęłam ćwiczyć 🤣 Kiedyś ćwiczyłam bardzo dużo, obecnie - lipa w tym temacie.
    Zaczynam od zmiany nawyków żywieniowych. Już trzeci dzień - idzie ok.

    Anka, dużo siły Ci życzę.

    A u mnie lipa z utrata wagi, albo nadal za dużo jem ale nie potrafię już mniej albo taki czas bo jestem tuż przed @ i może to mi nie pozwala zbić wagi a nawet lekko w górę idzie. Piersi to mnie tak bolą że zdjąć biustonosz to istne tortury, dzieci odsuwam żeby przypadkiem któraś w pierś nie uderzyła bo to bardzo bolesne. Za kilka dni idę do roboty, więcej ruchu, @ przyjdzie to może w końcu coś dygnie a ja będę lepiej się czuć.
    Ech, moja mama znów idzie do szpitala na serducho ☹️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjdzie wiosna to i kilogramy łatwiej polecą 🙈 a Ty Iza to już za niedługo pewnie nie będziesz nawet miała czasu żeby pomyśleć o jedzeniu, a co dopiero żeby zjeść 😂
    Ja mam hula hop plastikowe z wypustkami takimi odkrecanymi, do których się wrzuca magnesiki. Fajnie się nim kręci, ale przez pierwsze dni boli jak cholera 🙈 mam nadzieję, że po porodzie będę mieć czas na kręcenie, bo ze trzy lata temu fajną talię sobię nim wyrobiłam. Pięknie mi wtedy boczki zeszły dzięki kręceniu 😁

    Ja teraz robię sobię czas na relax. Nałożyłam maseczkę na włosy i na twarz i wyleguje się na łóżku 🤗 mąż mi w kuchni pichci super niedietetyczne hamburgery. W lodówce chłodzi się wino bezalkoholowe. Córcia grzecznie bawi się sama, tylko przybiega co chwilę i patrzy co mama ma na twarzy 🤣🤣🤣 marzy mi się gorąca kąpiel, ale nie mamy wanny.

    Iza a mamie się coś pogorszyło, czy po prostu jakieś badania?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mnie wybitnie denerwuje moja waga. Od 1 stycznia przyłożyłam się do zdrówko odżywiania, odstawiłam alkohol, jem z niskim ig.
    A waga albo się nie zmienia albo zwiększa. Wszystko zwalam na moją tarczycę bo dosłownie mam wrażenie, że tyję z powietrza.

  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 26 stycznia, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dzieci pójdą do szkoły/przedszkola to ja od poniedziałku grabie w garść i w pole wygrabiac patyki po cięciu zimowym. Nie nawidze tego robić, wogole ja i grabie nie kochamy się za szczególnie, teściowa niewiele pomoże bo kręgosłup jej nie pozwala i namawiam męża żeby kupił wygrabiarke 🤪. Ale to kosztuje 😠. Nasiona mamy już kupione tylko drugi tunel jeszcze nie postawiony, truskawki na jesieni nie opielone to teraz wiosna będę musiała, a jeszcze marzy mi się kapustą i myślę czy dam rade i gdzie żeby zajac nie zjadł. roboty ze najlepiej nie spać i robić całą dobę.
    Moja mama ciągle narzeka na serce, dzisiaj zdjęli jej holtera i ma migotanie przedsionków i jeszcze dziś powinna iść do szpitala ale musiała zaryzykować i pójdzie jutro bo bratowa wyjechała na ferie i chłopy nie mieliby co jeść a i ona sama nie gotowa na szpital a jedzie do Radomia, nie tu na miejscu.

    Tiril zazdroszczę domowego spa, prywatnego kucharza i spokoju w domu. Ja nie mam czasu na takie rzeczy. Najlepiej z maską złuszczająca na stopy- nie teraz bo tak na święta będzie mi skóra zlazic że stop, potem nie na sylwestra, później nie bo idę do neurologa i muszę zdjąć skarpetki, a to zapomnę, a to coś tam jeszcze i tak leży i czeka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia, 19:30

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 27 stycznia, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chwilę trochę nie było. Wiece rozpakowanie tego wszystkiego to przy dzieciach nie takie proste.. co prawda Marcelina do żłobka chodziła. Ale nie miałam gdzie Misie na dole odkładać, bo łóżeczka przenosnego nie wzięliśmy. Gondola tez tam została. S jeszcze pan poprawki robił wiec drzei ciągle otwarte, to podłoga odpadała żeby ją odłożyć. Ale fajnie jest na nowym starym 😍

    W ogóle miałam przygode, bo jakieś plamienie miałam jednego dnia. Tzn nic nie czułam ide doo toalety a tam poplamiona bielizna i później juz nic.. myślałam moze miesiączka wraca. Ale nic sie nie rozkręciło. Chyba że to jakies plamienie owulacyjne. Wiwc się dopiero pojawi.. albo może co innego 🙊 ogolenie się nie zabezpieczamy z mężem, bo wyszlismu z założenia, że zdajemy sie na slepy los. Jeśli z Misi nam sie nie udalo zrobic w czasie karmienia, to i teraz może tak będzie. A że sami z siebie nie chcemy juz 3. To jeśli teraz by wyszło, to taki mial być los. Ale kurczę będę musiała kupić ten test i jak teraz o tym plamieniiu pomyślałam, to jednak nie chce przynajmniej teraz 3 dzidziusia. Choć bardzo slodkie są i w ogóle. Ale to co przy nich trzeba robić, a w sumie ta odpowiedzialność matczyna..

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 27 stycznia, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i Kropka za 2 tyg.wyskiczy z kropkiem a raczej z 2 kreskami 🤪. A tak na serio, świadomi podjeliście taka decyzję, jesteście dorośli i wiecie czym to pachnie. I nie krytykuje. Tylko moje podejście jest inne, ja uważam że mimo że tyle lat nie udawało się z Ola to teraz i tak nie będę ryzykować, ja nie chcę 3 dziecka (mój mąż by chciał).

    Mnie wczoraj teść wkurzył. Zostawiłam dziewczyny w domu, sama poszłam do wybierania jabłek a one miały posprzątać w swoim pokoju. Zuzia swoją część, Ola swoją. Ola ładnie zbierała zabawki, przyszła teściowa, podobno na siłę zabrała Olę na górę a cały bałagan kazała posprzątać Zuzi. I teść na mnie naskoczył że ja zgłupiałem że takiemu małemu dziecku kazałam sprzątać, że to za wcześnie. No to ja się pytam kiedy ma się nauczyć? Na Zuzię narzeka bo nie chce sprzątać, Ola za mała a ja matka mam zasuwać sama jak bury osioł i wszystko sama sprzątać?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia, 09:56

‹‹ 2869 2870 2871 2872 2873 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ