Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2943 1235

    Wysłany: 30 kwietnia, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina cieszę się, że tak macie fajnie z teściami jednak. Auto nowe to jest coś potrzebnego! Mam nadzieję że i większe ;)
    No mogło być hormonalnie u Ciebie, po za tym wiem sama po sobie, że narzekam na swoją teściowa, ale czasem jak ochłonę to wiem że dobrze chciała. I jako że to obca osoba to wkurza 2 razy mocniej niż jak coś takiego zrobią rodzice. A hormony na końcówce to mega rollercoaster !

    Dobrze, że mama znosi tą chemię, pewnie pogoda jej temu sprzyja plus czekanie na nowego członka rodziny.

    U nas jutro przyjeżdża przyszła chrzestna Misi plus jej siostra. A w piątek mój chrzestny i rodzice. I ogólnie kolejki sie do nas ustawiają na grille 🫣 mąż majatek na zakupy wydał na to biesiadowanie. A ja dotego kupiłam sobie kreacja na chrzciny, smieje się że dziecko po starezej sisotrsze ubranko za 30 zl. A matka za praiwe 400 trzasnęła 🫣 no ale prawda jest taka, że pewnie nie raz założę. A ona juz nigdy i tylko w kościele 😛
    A co do ubrania, to kupiłam sobie uwaga! Szpilki 9 cm, co ja nie chodze w szpilkach 🫣 i garnitury kremowo biały. No porąbało mnie na maksa 😂 ale zawsze mi sie podobaly takie stylizacje. Ale nie mogłam sie odważyć. Najwyżej zwroce jak paczka przyjdzie ;)

    Fania017, BillieJean lubią tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1223 67

    Wysłany: 30 kwietnia, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka to żeś zaszalala. Ja dziś dziewczynom sukienki kupiłam na komunię. I ta godzina (niedawno wróciłam do domu) a ja miałam buty im zamówić. A sobie nic nie kupiłam. Do przyszłej niedzieli jeszcze zdążę.

    Mój plan na majówkę - razem z koleżanką motyką idziemy pielic truskawki 🤣. My stare kumpele w tym roku kilometry robimy i to w zawrotnym tempie- 70 m w pół dnia 😭.

  • Fania017 Przyjaciółka
    Postów: 70 75

    Wysłany: 30 kwietnia, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny melduje się po długiej ciszy.. oczywiście wszystko czytam czytam i was dogonić nie mogę a żeby się zebrać i odpisać to...... Ehh... To może zacznę do tego że właśnie wracam od lekarza i moje maleństwo mierzy już 2,5 cm i jesteśmy już 9t3d😍 stresowałam się strasznie tą wizyta bo prócz tego że jestem co chwilę głodna to nie mam żadnych innych objawów... Więc dzidziuś łaskawy dla mamy❤️
    Karolina cieszę się że Twoja.mama dobrze znosi ta chemię, tak jak miałam nadzieję że Twoja ciąża będzie jej siła napędowa do walki💪 super gest ze strony teściów, miło że o Was dbają😊
    Kropka - zrobiłaś jak trzeba, sukienka na córeczkę będzie na raz , a Ty gsrnitur i buty będziesz miała na kilka dobrych sezonow, więc czego masz żałować.. ja na szpilkach też nie chodzę, całe życie w adidasach i trampkach , więc znam obawy ale dasz radę 💪
    Iza- dobrze że dziewczynki ubrane, chociaż fakt z dziećmi chyba łatwiej niż samemu coś zdecydować, a upatrzylas coś już czy poprostu ruszysz jak burza z poszukiwaniami?

    A moja majówka? Zjeżdża się do nas rodzina z drugiego końca Polski, bo widzimy się średnio raz na rok, więc będę nadrabiać zaległości z najbliższą kuzynka i jej cudownymi rodzicami. Oczywiście pobuszuje też w swoich rabatkach kwiatowych i coś zasadzę w swoim mini ogródku.

    Kropka6 lubi tę wiadomość

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2943 1235

    Wysłany: 30 kwietnia, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fania super! To zaraz beda badania prenatalne a za chwilę płeć 😍 kurcze ale super, to teraz czas na BillieJean i Ankę na te upragnione dwie kreseczki.

    Oj to dobrze, że taka ciąża, oh te wymioty pamiętam pamietam do dziś 🫣 obyś jak najdłużej dobrze sie czuła.a maluszek rósł w siłę!

    O czyli tez intenswyna majoweczka, ale dobrze czasem tak trzeba.

    Iza czyli tez dziś dzien zakupów 🫣

    A no zaszalałam, ale kurcze takie ceny teraz. Bo spodnie, ta góra garniturowa a to jakis top, a to buty i ceny rosną 😱 choć ja i tak rzadko coś kupuje więc raz na jakis czas można.

    Ah sezon truskawkowy zaraz rusza.. to roboty znowu będzie.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1223 67

    Wysłany: 1 maja, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fania duży już ten mały człowieczek. Rosnijcie.

    Kropka ja byłam na zakupach stacjonarnie. Dzieci w domu, dzień targowy, co prawda musieliśmy pożyczyć samochód i pojechaliśmy. No i co - Ola nie pojechała więc kupowałam "na oko", Zuzia kupiła sukienkę pierwsza która przymierzyla, nie chciała więcej oglądać, problem był z bolerkiem/narzutka bo dziecięce nawet 158 ciasne, damskie za duże, patyka do butów Oli nie wzięłam więc jeszcze po pantofelki pojedziemy jutro, na Zuzię butów nie było, mąż kupił sobie koszule bo wszystkie za duże (wyciągnęłam wszystkie i tylko 1 z długim rękawem dobra). Ja czekam na @, i że mi słońce tłuszcz na brzuchu wytopi 🤣, tylko troszeczkę. Taka ładna ta sukienka, elegancka i naprawdę dobrej jakości i aż mi szkoda jakbym miała jej nie założyć.
    Truskawki kwitną a nie opielone.


  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 763 533

    Wysłany: 1 maja, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka - musisz się pokazać :) kiedy macie dokładnie chrzciny?
    Z tymi emocjami to prawda... wczoraj na placu zabaw dwie panie rozmawiały właśnie o relacjach rodzinnych, kłótniach z teściowymi itd. i sobie pomyślałam, że jednak dobrze, że u nas w obu rodzinach potrafimy się jakoś zreflektować, każdemu zależy i ostatecznie jest ok. Wiadomo mam nerwy na teściową czasem, ale nie mogę jej odmówić tego, że się stara bardzo i nieba by nam przychyliła, szczególnie małemu. Też pewnie mi trochę zeszły emocje, jak widzę, że mama dobrze znosi leczenie. Auto w sumie nie jest większe, bo ten sam model co nasz, ale ileś generacji wyżej. Teraz mój mąż dużo kursuje, żeby też zawieźć moją mamę na leczenie i badania i mówi, że inna jakość w ogóle jazdy i się nie męczy, jak ma automat i tempomat :D także aż nam się chce jeździć wszędzie.

    Iza - dobrze, że jest ładna pogoda, inaczej się pracuje! Ja też w majówkę walczę z doktoratem, ale powoli zbliża się koniec :) Planuję też doprać ostatnie rzeczy maluszka i się spakować już do szpitala. Ciekawe, kiedy urodzę :) Liczyłam, że może wcześniej, ale teraz doszłam do wniosku, że nawet mi pasuje chwilę po terminie :D

    Fania - super, że jest wszystko ok! No i super, że bez objawów, nie umęczysz się tak :)


    Dziewczyny, poradźcie jeszcze :) Mam rozkminę z wózkiem i nie mogę sie zdecydować :/ Planowalismy maluszkowi dać po starszaku, a jemu dokupić taki adapter albo stojący albo siedzący. I sama już nie wiem, bo mąż znalazł jeszcze takie hamaczki. Ten adapter do naszego cybexa stojacy jest bardzo zgrabny, ale ostatnio maly duzo podrozuje w wozku i generalnie nie daje sobie z nim rady na miescie bez wozka i troche sie boje ze ten stojacy niewiele da, bo bedzie mi uciekać. Z drugiejs trony nie chce takiej kobyly ze jest siedzisko i pasy, bo wtedy trzeba iść obok wozka jak jest taka wielka dostawka :D Hamak wydaje się fajny, chociaz też to średnio widzę, jak na krawezniku czy do tramwaju. A z drugiej strony przy 3 latach roznicy podwojny wozek tez bez sensu :D Mamy podwojna przyczepke, wiec bedziemy mozna jej potem uzyc, jak mlodszy bedzie wiekszy, ale tak nie moge sie zdecydować. Jeszcze ostatnio cos mowilismy malemu, ze wozek bedzie dla braciszka, to sie poplakal ze to jego wozek :P I teraz nie wiem, czy nie dokupić jakiejś takiej zgrabnej spacerowki dla niego, chociaż smiac mi sie chce, że mlodszemu dajemy wszystko po bracie, a starszemu trzeba wtedy nowe :P no i tez druga spacerowka nie rozwiazuje mi problemu, jak wyjsc z dwojka :P

    BillieJean lubi tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2943 1235

    Wysłany: 1 maja, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina u nas tak jest, mała ma wszystko po siostrze a starsza nowe 🫣 ogólnie my kupiliśmy ta stojąca dostawke do wózka i nam się sprawdzała z tym że właśnie trzeba prowadzić bokiem wózek... I mało wygodne to jest. A hamak ma koleżanka z tutaj z grupu październikowej i mówi że rewelacja jej chyba 5 latka nawet drzemki strzela w nim.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Fania017 Przyjaciółka
    Postów: 70 75

    Wysłany: 1 maja, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ciężka rozkmina faktycznie co wybrać jeżeli faktycznie starszy potrzebuje jeszcze wózka.. ja bym chyba została przy tej nakładce stojącej mimo wszystko, tonizn3 latek, może będzie akurat szedł ładnie przy wózku i prowadzil młodszego bracisza, a jak się nóżki zmęczą wtedy na podstawkę... I opcja jeszcze z hulajnoga przy wozku- oczywiście przy gładkiej powierzchni. Maluchy są bardzo mobilne, hulajnogi lubią, może by tam się dało?? Nie umiem doradzić bo jak moja córka skończyła 2 lata scowalm.wlasie wózek ,wymieniając za hulajnogę. Wzięliśmy jedynie wózek w góry, gdzie nawet nie został wyciągnięty bo ona tak kochała chodzić, teraz ma 5 lat i jest gorzej.. Nie chce się też wypowiadać bo z dwójką wyjść gdzieś jest 2 razy trudniej niż z 1. I to nadal w Twoim przypadku dwa maluchy... Ale myślę że Kropka może być pomocna- akurat na dwa maluchy na pokładzie😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja, 12:26

  • Fania017 Przyjaciółka
    Postów: 70 75

    Wysłany: 1 maja, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Karolina u nas tak jest, mała ma wszystko po siostrze a starsza nowe 🫣 ogólnie my kupiliśmy ta stojąca dostawke do wózka i nam się sprawdzała z tym że właśnie trzeba prowadzić bokiem wózek... I mało wygodne to jest. A hamak ma koleżanka z tutaj z grupu październikowej i mówi że rewelacja jej chyba 5 latka nawet drzemki strzela w nim.

    O wiedziałam że Ty jesteś w temacie!!! Ja o istnieniuhamaczku nawet do tej pory nie wiedziałam🙈

  • BillieJean Ekspertka
    Postów: 149 136

    Wysłany: 1 maja, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fania gratulacje :)) niech maluszek rośnie zdrowo !!

    Karolina życzę Ci pięknego porodu ❤️

    Ja na swoje dwie kreski pewnie sobie poczekam, bo dziś Ola woła ‚cycy’ co 15 min jak noworodek, nic nie daje proponowanie wody xD prolaktyna mi wystrzeli w kosmos akurat na kilka dni przed spodziewaną owulacją

    Życzę wszystkim udanej Majówki ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja, 12:32

    Fania017 lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Starania o drugie dziecko od 08.2023
    Córka 21.08.22

    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1223 67

    Wysłany: 1 maja, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fania017 wrote:
    O wiedziałam że Ty jesteś w temacie!!! Ja o istnieniuhamaczku nawet do tej pory nie wiedziałam🙈

    Ja też nie. Ale moje dzieci już duże i nie wozkowe, bardzo szybko chowałam wózek, dzieci wolały na nóżkach niż w wózku, poza tym na wsi inne warunki, brudzil się bardzo a i jeździć nie było gdzie bo tu wertepy, tam groźne psy.

    Jutro dzień flagi. A ja mam flagę na ręce - dłoń biała, resztą ręki już spieczona 🤦. Szukam jakiegoś kremu z filtrem bo będę jak skwarka, zdechła skwarka, @ przyszła a ja muszę być w pełnym słońcu na sadzarce do końca dnia, pilna robota do wykonania bo pielenie bym sobie odpuściła.

  • Anka32 Autorytet
    Postów: 7040 14287

    Wysłany: 1 maja, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Iza polecam spf 50 z Holika Holika. Koniecznie pamiętaj o reaplikacji co kilka godzin 😊


    My dzisiaj majówkowo na działce u teściów. Jutro idę do pracy a pojutrze mam znowu wolne 🤪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja, 14:58

    🙍‍♀️32 🙍‍♂️36
    💍 08.2015
    🤵‍♂️👰‍♀️ 05.2016
    👶 11.2016

    20.01.2024 💔


    "Lew może być silniejszy ale wilka nigdy nie zobaczysz w cyrku."
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 763 533

    Wysłany: 1 maja, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co Dziewczyny właśnie młody już jeździ na rowerku dużo i był moment, że w ogóle nie używaliśmy wózka, ale tak opanował ten rowerek, że się rozpędza i generalnie mogę wołać i się nie zatrzyma 🤷 a mieszkamy koło tramwaju, w bardzo ruchliwej okolicy. Już mi parę razy wjechałby na ulicę i dobrze że ktoś zareagował bo ja na tym etapie nie dobieglabym😱 także wróciłam do wózka żeby go mieć w miarę pod kontrolą a rower z mężem albo na zamkniętej przestrzeni ale tak żeby gdzieś dojść to się boje obecnie. i trochę się boje też ze na tej stojącej podstawce będzie mi zwiewał tak czy inaczej 😅 bo w wózku jak jest to przypięty to jest jeszcze ok 😛 także tu już nawet nie chodzi o jego kondycję bo tu by sobie dał radę bez wózka, ale o to że nie wyobrażam sobie iść do sklepu czy jechać tramwajem z maluszkiem w gondoli i takim maluchem co generalnie za rączkę nie pójdzie i zwiewa co chwilę 😱 ale tak myślę że ten hamaczek wygląda tak że dałabym chyba radę żeby nie uciekł w sekundę 😄

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2943 1235

    Wysłany: 1 maja, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina to u mnie to samo było ogólnie od wiosny do chyba lipca spacerówka sobie wiecej stała niz była używana, bo Marcelinka na rowerku biegowym. Ale jakos lipiec sierpień juz nie nadążałam za nia biec. I teraz tez nie wychodzimy we 3 na rowerek. Bo zanim ja zablokuje na chodniku wózek i biec za Marcelina to więcej szkody. Choć jest sluchana, to nadal 3 latka. I jak mała się urodziła, ti kupiliśmy tą dostawke i do tej pory jak zmeczy sie chetnie tam wskakuje i jeszcze cieszy się, że może 'prowadzic" wózek 🤣 bo mysli że to ona prowadzi. Pewnie zalezy od ustawienia drążka i od dostawki ale u nas stoi właśnie przed rączka, a gdzies widziałam że między rączka a gondolą dzieci wskakują i wtedy normalnie sie prowadzi wózek. I spokojnie nie da sie z tego szybko uciec, wyrwać.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 763 533

    Wysłany: 2 maja, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka - to mnie pocieszyłaś! Właśnie tak myślałam że ta dostawka to może być coś fajnego 😅 na zasadzie że prowadzi itd. a masz jakąś do polecenia? Bo nasza do cybexa kosztuje prawie 450 zł, myślałam o tańszym zamienniku.

    U nas właśnie mały jak się uczył na rowerku biegowym, to był bardzo słuchany, ale ostatni miesiąc to jest tempo sportowe 😱 też wie że trzeba uważać na auta itd. no ale nie zawsze się posłucha i nie wyobrażam sobie zostawiać noworodka i biec za starszym, zresztą teraz też już go nie jestem w stanie złapać.

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1223 67

    Wysłany: 2 maja, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż sobie zerknelam na te hamaki. Za "moich czasów" chyba tego nie było 🫣. Z jednej strony fajna sprawa ale mnie zastanawia czy wózek nie będzie wywrotny, czy nie będzie leciał w dół pod wpływem ciężaru cięższego dziecka.

    Bosz, ale twarz sobie opalilam. Nie zwróciłam uwagi żeby chustka była na włosach tylko była lekko na czole i też mam flagę 🤦. Dobrze że tylko minimalne więc może makijaż załatwi sprawę. I chyba pierwszy raz mam worki pod oczami. Mąż zarządził na jutro wolne. Jest taki czas że nawet w niedzielę pracujemy ale powiedział że jutro odpoczynek, ograniczy się do otwarcia tuneli i ewentualnie puszczenia wody w truskawki. Też bardzo zmęczony. Ja to mam ochotę coś porobić ale może nie pielenie.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2943 1235

    Wysłany: 2 maja, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza bardzo dobrze mąż zarządził 😉 bije mu brawo ! Albo z dziewczynami gdzieś pojedźcie.

    No to swietujesz pełna parą w święto flagi 😛
    I jak Marcelinka się rodziła a rodziła sie 3 lata temu, tez o takich hamakach nie słyszałam 😛 w sumie nie wiem. Chyba musi być zawsze dociążony ten wózek.. 🤔

    Karolina no właśnie mimo że córka wie że czerwone stop. I przed skrzyżowaniem. Ale to jednak dalej malutkie dziecko a jak sie rozpedzi straci rownowage na krawedzi kraweznik jezdznia.. albo mamy po drodze do zlobk szutrowa taka wąska osiedlowa uliczke ktota nie wyglada jak prawdziwe skrzyżowanie. A tam samochody zatrzymują sie krawedzi a niw przed chodnikiem (bo ogrodzenie zasłania) i ona tez jakby w jej glowce nie traktuje tego jako niebezpieczne duze skrzyżowanie.. wiec z wózkiem to ciężko.

    Anka przepraszam nie odniosłam sie w ogóle doTwoich postów 🫣 wybacz. Ale jakoś skupiłam sie żeby karolinie odpisać o tych hamakach. I nadal trzymam kciuki za Ciebie/Was i wiem że się uda. Mimo tego co przechodzisz.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1223 67

    Wysłany: 2 maja, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka jutro po obiedzie będę miała gości.
    To są tylko dzieci, nie czują zagrożenia jak my. Nawet dzisiaj byłam z dziewczynami po buty, idziemy przez pasy, Zuzia nawet się nie obejrzała, liczyła na mnie. Albo jak była mała - zawsze mówiliśmy że przed szosa zawsze trzeba się zatrzymać a ona albo zapominała albo się zatrzymała ale koło już było na asfalcie, więc skończyło się tym że miała zakaz wyjeżdżania samej poza bramę, bramę zamykalismy. I nie raz ganialam dzieci. U nas jest w miarę, samochodów mało, nie wyobrażam sobie w mieście.

  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 763 533

    Wysłany: 2 maja, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza - słusznie mąż zarządził! Ja też zawsze mam zasadę że w niedzielę czy w święto nie pracuje. I powiem Ci że ta zasada bardzo pomaga i z zupełnie innym nastroju wracam potem do pracy😅

    Kropka - dziś widziałam taka podstawkę i fajnie to wyglądało, mały powiedział, że chce tak jeździć, więc kupimy to 😄 bo ewentualnie łatwiej będzie sprzedać i to takie klasyczne rozwiązanie. Jak się nie sprawdzi, pomyślę o hamaku 🙂

    BillieJean nie odpisałam Ci!
    Kurcze, niby takie częstsze karmienie wpływa ale w sumie różnie bywa, wiesz? Margo i Tiril tutaj mogą coś więcej powiedzieć 🙂 myślę że sam fakt że owulacja się pojawia to jest dobrze. U mnie właśnie ona przy karmieniu chyba dwa razy tylko była 😅 ale ja mam te PCOS więc w ogóle to było kombo.

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2943 1235

    Wysłany: 2 maja, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Karolina co do ceny, my kupiliśmy jakas na allegroo chyba za jakies 150 zl.. wydaje ni się że nie wiecej. Bo tez nie wiedzieliśmy czy sie sprawdzi, czy bedzie się podobać. Bo to przecież wybredna bestia 🫣

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
‹‹ 2888 2889 2890 2891 2892 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ