X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 20 maja, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka fiu fiu. Świetnie wyglądasz. A buty? Bo nie widać.

    Do pediatry na 17. A tymczasem dopijam kawę i jadę po Olę. Cud nad cudy że poszła do przedszkola 🤣.

    P.s. widać buty jak powiększyłem zdjęcie. Też super. Ja nie lubię jasnych ubrań ale bardzo podobają mi się takie stylizacje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja, 15:32

  • Emma9889 Koleżanka
    Postów: 35 2

    Wysłany: 20 maja, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Kropka świetna stylówka !!

    Emma jak tam komisja ?

    Iza byłaś z Olą u lekarza ? Coś doradził ?

    Hej
    Kropka, świetna stylówka i jaka figura 😻

    Komisja... Szybko... Hmm nawet nie wiem co mam myśleć... 5 minut i tyle... Gościu pytał o kilka rzeczy małego ale on nie współpracował. Mam nadzieję, że się uda. Nadal nie mam @ a na teście znowu cień... Nie wzięłam już rano duphastonu, nie wiem co mam robić bo do lekarza nie mogę się dodzwonić...

    Emma9889
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 20 maja, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma a na kiedy masz termin @?

    Jakby to że dziecko nie współpracowalo i nie odpowiadało to moje dziewczyny też miały by autyzm. Mam nadzieję że u was będzie pomyślne orzeczenie.

    A my po wizycie. Mamy udać się go psychologa. Tak to jest zdrowa .
    P.s. wracam do domu po wizycie, teściowa dopytuje co na wizycie to mówię że zalecona wizyta u psychologa. A ta jak się oburzyła, że na co i po co, że co ma psycholog do chrząkania, przecież ona jest normalnym dzieckiem itp.itd. To dalej tłumacze że nie chce chodzić do przedszkola, wie że jak jest chora to nie idzie i taki sposób sobie znalazła.
    Mi jeszcze pani dr tłumaczyła że jest bardzo dużo takich przypadków, dzieci mają takie tiki i trzeba robić wszystko żeby to się nie utrwaliło, nawet jak przyczyną jest przedszkole to zaprzestać chodzić, I jakby wiedziała że dziecko miało jakaś przykra sytuację i dlatego nie chce chodzić.
    A co do mojej tesciowej- z Zuzia to wręcz mi każe, nakazuje iść do psychologa bo twierdzi że nie ma gorszego dziecka niż ona. A Ola już nie może iść bo nie potrzeba.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja, 20:01

  • Emma9889 Koleżanka
    Postów: 35 2

    Wysłany: 20 maja, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj miałam dostać ale nic, brzuch mnie przestał boleć, nabrałam sił i jest ok. Właśnie na tej komisji im bardziej dziecko jest zamknięte lub 'odwala' tym lepiej... 🤦🏼‍♀️ Wszystkie mamy, które miały komisję to mówiły 😹

    Emma9889
  • Emma9889 Koleżanka
    Postów: 35 2

    Wysłany: 20 maja, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do zachowania autystycznego, to ma szereg objawów, zaczynając od słabej mowy, po brak poczucia zagrożenia, potrzeba dostymulowywania, czyli branie wielu rzeczy do buzi, zdarzyło mu się w kupie grzebać... Otwiera okna i czasem wyrzucał zabawki lub piloty przez okno, nie ubierze się sam do końca, ma fiksacje na litery i cyfry, odcina się wtedy często. Kiedyś miał tak, że potrafił zdjąć majtki na środku zoo bo chciał siku a nie mówił... No i wiele innych...

    Emma9889
  • Emma9889 Koleżanka
    Postów: 35 2

    Wysłany: 20 maja, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do przedszkola to również się zgadzam, że trzeba wyeliminować problem, a skoro tam jest to lepiej żeby dziecko nie chodziło... Widzę, że teściowa lubi ostentacyjnie okazywać swoje zdanie... Jakby kogoś to obchodziło... Twoje dzieci i ty wiesz co dla nich najlepiej...

    Emma9889
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 20 maja, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem! Emma, to jest nadzieja, że może jednak @ nie przyjdzie ! Trzymam kciuki. Co do orzecznictwa, to lepiej żeby dostał, to wtedy jakies rehabilitacje, turnusy itp. no ogólnie to nie łatwa sprawa.. ale wiem że terapie dużo dają dzieciom.

    Iza, tak tez uwazam, że trzeba czynnik stresowy wyeliminować, a wizyta w takiej sytuacji jest dobra, bo może psycholog wyciagnie dlaczego? I może nie samo pójście do przedszkola jest winą, tylko jakas tam rzecz, którą mozna naprawić. Typu nie wiem pani zmusza jeść brokuły.. i wtedy można popracować nad tym..
    Niestety te roczniki nie rozumieją że somatyka wiąże się z psychika i to bardzo...
    U znajomych córa jest odbierana z przedszkola przed drzemką, bo ona odkad skończyła rok nie śpi w dzień. A tam pani zmuszała w ciemnej sali siedziec jej samej na lozeczku lub lezec pod kocem przez 2 godziny bez zabawek, tylko cicho leżeć w ciemnej sali i nie budzi
    dzieci ! (Ma obecnie 3.5 i od wrzesnia poszła do przedszkola) . Dziecko było tak przerażone, że zaczęła byc nadpobudliwa w domu i rozbierać sie w domu do naga, że ja skóra piecze. I na wizycie u psychologa wyszło (w domu nie chciała powiedzieć). I zabieraja ją przed drzemka i dziecko normalnie sie ubiera nic nie piecze. Cud !

    Gipsówka, BillieJean szkoda, ale trzymamy kciuki na następny cykl, moze Wasze dzieciaczki chca sie w marcu urodzić ;)

    Cdn

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 20 maja, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cd. (Marcelina mnie zawołała i wolałam urwać niz wszystko od początku pisać 🫣)

    BillieJean ja odstawiłam w październiku całkowite karmienie a 21 stycznia dwie kreseczki na teście zobaczyłam. A tak to karmienia redukowałam. Dzienne odstawiłam. Nocne zmniejszałam i nic. Prolaktyna na wysokim poziomie była. Pierwsza ciąża (poroniona) w 3 cyklu starań. Druga ciąża (x Marceliną) w 4 cyklu. A tak przy kp 1.5 roku prawie starań i nic...

    Co do stylizacji. Dziękuję bardzo. Ogólnnie, to zawsze mi sie podobały ale nie miałam śmiałości. A to za młoda na takie. A ze za zbyt elegancka. A to zbyt odważna a to że biała i niepraktyczna. A teraz pomyślałam a właśnie teraz jest czas! Tez jestem rocznik 90 😛 a szpilek nigdy nie nosiłam. 🫣 Jesli chodzi o figure, to ważę tyle ile w ciąży 😛 tylko brzuszka nie ma. Ale nadal myślę że wygladam spoko ;)

    BillieJean lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 20 maja, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teściowe i ich ględzenie, możnaby o tym książki pisać …

    Myślę że psychologowi może się udać jakoś dojść do tego co powoduje że Ola nie chce chodzić do przedszkola i może tiki znikną ;) dzieci czasem w rysunku mogą dopiero przekazać problem, może taka metoda ? Żeby narysowała co tam w przedszkolu lubi, czego nie lubi ?

    Aaa ja sobie myślę, że może u mnie by pomógł niepokalanek na te prolaktyne ale w sumie to najpierw muszę się zebrać i pójść w końcu zbadać jej poziom bo nie mam pojęcia czy to o to chodzi (?)

    Kropka wyglądasz świetnie a nie spoko, petarda !

    Emma trzymam kciuki, żeby ten cień na teście z każdym dniem był co raz mocniejszy :) może jutro uda się dodzwonić do lekarza/ trzymam kciuki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja, 22:17

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 20 maja, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi tak bardzo zależy żeby chodziła do tego przedszkola. dziś pytałam czy w przedszkolu też chrząka i powiedzieli że nie (albo nie zwrócili na to uwagi ale tego nie da się nie słyszeć). Jak jest czymś zajęta też jest cisza. No mamy problem i już ☹️.

    Emma mój bratanek ma autyzm ale oni za bardzo o tym nie mówią, wiem że ma swoje zachowania, upodobania, obrzydzenia (np. brzydzi go własne ciało), teraz chodzi do szkoły, nauczyciele nie raz sobie nie radzą więc bratowa jedzie do szkoły "na sygnale" i zabiera do domu bo nie sposób go uspokoić.

    Dobrze dbam o dietę. Na noc wciągnęłam niedojedzone frytki Oli, garść orzechów, arbuza i truskawkę. Ale jeszcze roboty nie skończyłam, jeszcze zmywarkę muszę zapakować. Sprzątałam dla pracowników, co zakamarek to więcej niespodzianek i więcej brudu typu po co dokładnie zamiatać jak można pod wykładzinę 🤦 albo po co wycierać w szafkach jak nie widać, to teraz ja muszę to robić. Po nocy okna tam myłam żeby nadgonic. A teściowa nic, zero pomocy tylko kwiatuszki sobie sądzi, one bardziej cierpiące niż ja potrzebująca pomocy.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 21 maja, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza Twoja dieta frytkowa szybciej sie spali niz myslisz 😛 wiec nie ma obaw odkladania sie frytki w boczku 😛

    No to tak zawsze jest jak zalezy komuś tym bardziej nie wychodzi.. ale niestety sa i dzieci nie gotowe na takie placówki..

    Autyzm czy spektrum to złożona sprawa niestety.. ale i tam fajnie że jest większa świadomość tej choroby. Bo kiedyś byli szufladkowani jako dziwaki, odludki itp. a teraz wiemy że takie osoby mogą super funkcjonować w świecie.

    Emma i jak dziś?

    BillieJean a chciałbyś karmić w tandemie?

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 21 maja, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka, a nawet nie pomyślałam o tandemie, ciekawe czy by się udało, jak córka by zareagowała na to, czy ten mój cycoholik by się podzielił, może lepiej ją najpierw odstawić, nie wiem, dużo myśli mam o tym, ale jak tak się zastanowię to przecież chciałam zajść w ciążę nie odstawiając to może i by się udało dalej karmić oboje później, któraś z dziewczyn tutaj karmiła w tandemie ? Chyba ktoś pisał o tym ale nie pamiętam kto

    Iza Ty tak harujesz ciężko że musisz jeść dużo żeby mieć siłę

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 21 maja, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że niektóre dziewczyny tak robią jak jest rok po roku. Ale ja ze swojej perspektywy myślę, że to ciężka sprawa.. bo widząc jak starszaki sie zachowują, to pewnie by chciała akuart cyca jak maluszek by jadł. Wiec trzymać dwojke na ręku i kolanie. Oj ciężko. Choć wykonalne ;)

    BillieJean lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 21 maja, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w sumie moja jakbym teraz zaszła w ciążę i urodziła w lutym to już by miała 2,5 roku, myślę że już by jej tego cyca wystarczyło. Liczę, że się odstawi jakoś w okolicach 2 urodzin albo niedługo po, ale nie mam pojęcia jak to zrobić narazie 🤣

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 21 maja, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dla mnie to było ciężkie psychicznie 🫣

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1365 110

    Wysłany: 21 maja, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany, napisałam się i mi zginęlo 😤.
    Po 2 dniach skończyłam sprzątanie u pracowników, jeszcze mąż musi wynieść zbędna pościel i materace. Padam na ryjek bo dziś spałam 4 godziny. I jeszcze Ola zasikala łóżko więc było wielkie pranie i suszenie. Muszę kupić jakiś podkład chociaż teraz i tak by nie pomógł bo spod materaca był bardziej mokry niż góra, zastanawiam się jak ona to zrobiła 🤣🤔. Dobrze że na tym punkcie nie jest wrażliwa, że zmoczyla łóżko, ja to biorę na humor, zażartuje, wszystko na spokojnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Ja na chwilkę, później Was na drobie. Ale miałam się pochwalić kreacja na chrzciny ;) którejś z Was obiecałam że wstawię.
    IMG-20240520-130704.jpg

    Przepraszam, że twarz zasłonięta, ale jakos dzis nie mam ochoty sie ujawniać 😛 po za tym to była przymiarka i nie uczesana 😂🫣

    Troche miałam ciężki tydzień. Mam nadzieję wieczorem Was nadrobie. Na razie do wieczora ;)


    Ale super 🤩

    Kropka6 lubi tę wiadomość

  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 21 maja, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    O rany, napisałam się i mi zginęlo 😤.
    Po 2 dniach skończyłam sprzątanie u pracowników, jeszcze mąż musi wynieść zbędna pościel i materace. Padam na ryjek bo dziś spałam 4 godziny. I jeszcze Ola zasikala łóżko więc było wielkie pranie i suszenie. Muszę kupić jakiś podkład chociaż teraz i tak by nie pomógł bo spod materaca był bardziej mokry niż góra, zastanawiam się jak ona to zrobiła 🤣🤔. Dobrze że na tym punkcie nie jest wrażliwa, że zmoczyla łóżko, ja to biorę na humor, zażartuje, wszystko na spokojnie.

    To dobrze, że masz takie podejście i dziecko nie czuje się jakieś winne ❤️

    Kropka - A co do odstawienia, też się obawiam że to będzie ciężkie dla Oli i dla mnie eh

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Emma9889 Koleżanka
    Postów: 35 2

    Wysłany: 21 maja, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj znowu taki ledwo widoczny 🫤 jak do pt nie dostanę @ to idę betę powtórzyć i umówiłam się do innego lekarza na przyszły tydzień. Chociaż nie wiem czy jest sens...

    Emma9889
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3185 1346

    Wysłany: 21 maja, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma, ciągle jest nadzieja. W dodatku że jest cień. Może beta nie jest na tak wielkim poziomie? 🤔

    Anka i inne dziewczyny dziękuję. W ogóle właśnie czuje sie super w takiej stylizacji. Ciekawe co powiedza moje nogi później 🫣

    Iza, ogólnie ja tez nic z tego nie robię jak sie z sika. Jest tylko no trudno zdarza się, trzeba wyprać pościel. No bo co trudno. Zdarzyło się. Dziecko w sumie nie jest winne w tym wieku. A na tarze w rzeczy prać nie trzeba 😛

    To sprzatanie, bo tych pracownikach co odeszli tak z nienacka?

    BillieJean, no my trochę źle do tego podeszliśmy. Ale było minęło..

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
‹‹ 2893 2894 2895 2896 2897 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ