X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • zFolwarku Autorytet
    Postów: 988 641

    Wysłany: 14 września 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko Dziewczyny, ja nawet tego tak nie przezylam szczerze mowiac. Moze podswiadomie czulam, ze @ przyjdzie bo od soboty jakos nie po drodze bylo mi testowac ;) Troche przerazila mnie taka mysl, ze jakby co to jak ja sobie poradze z dwojka :( Ech, moze dlatego to drugie nie przychodzi. Z natury jestem perfekcjonistka, z Corka mam juz opracowane procedury i wszystko do perfekcji, moze wewnetrznie boje sie tego zamieszania znow tego zametu przy noworodku itd., moze mam byc mama jednego dziecka, bo i tak pozno je mam a jeszcze przeciez cale wychowanie przed nami. A moze juz robie sie wygodna, bo Corka rosnie i jest coraz latwiej? Boze.... Mam multum mysli teraz. Chcialabym rodzenstwa ale tez sie tego boje i jest to absolutnie szczere. Boje sie czy pokocham to dziecko jak moja Corke, czy to jest w ogole mozliwe. Boje sie, ze nie bede miec sil, ze bede sie wkurzac ze zmeczenia. Z drugiej strony wiem, ze dla nas to ostatni dzwonek na rodzenstwo, bo nikt czekac pare lat nie moze - ani ja ani moj Maz. Wymiekam od tych mysli...

    zpbny2v462noyt78.png
    gg64krhmfrbcubj1.png
  • Martula88 Debiutantka
    Postów: 6 3

    Wysłany: 14 września 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luccecita - jutro idę na lekarza żeby sprawdził co i jak. Ogólnie ja nigdy nie miałam żadnych problemów z niczym więc dla mnie każde "coś" to jest tak zwany efekt "wow". Cykle zawsze miałam co 28 - 29 dni. A od czerwca: 36,31,30 i te trzy miesiące są najgorsze dla mnie.

    zFolwarku - mnie też dopadają czasami wątpliwości dotyczące rodzeństwa. Tak jak pisałam na początku, moja mała ma już 8 lat. Samodzielność aż z Niej kipi a tu byłby powrót w pieluchy. Ale z drugiej strony świadomość że jak mnie braknie to nie będzie sama idzie ponad wygodę.

  • zFolwarku Autorytet
    Postów: 988 641

    Wysłany: 14 września 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martula88 wrote:
    zFolwarku - mnie też dopadają czasami wątpliwości dotyczące rodzeństwa. Tak jak pisałam na początku, moja mała ma już 8 lat. Samodzielność aż z Niej kipi a tu byłby powrót w pieluchy. Ale z drugiej strony świadomość że jak mnie braknie to nie będzie sama idzie ponad wygodę.

    Tak, tez o tym mysle. Sama jestem jedynaczka. Wiem o czym piszesz :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2016, 11:52

    zpbny2v462noyt78.png
    gg64krhmfrbcubj1.png
  • zFolwarku Autorytet
    Postów: 988 641

    Wysłany: 14 września 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martula88 z 8-latka bedziesz miala pomoc przy maluszku :) Zaangazuje sie na bank :)

    zpbny2v462noyt78.png
    gg64krhmfrbcubj1.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 14 września 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Martula, witamy na staraczkowym pokładzie :)
    Ja tez celowałabym w podwyższoną prolaktynę, zbadaj ją najlepiej z obciążeniem.
    To podobno nie tak rzadkie, że po pierwszej bezproblemowej ciąży w drugą zajść trudniej i często właśnie ta prolaktyna w tym przeszkadza.

    A i koniecznie TSH sprawdź, powinno być między 1-1,5.

    zFolwarku, ja mam podobne wątpliwości, czy pokocham, jak ułożą się te relacje miedzy mną a dziećmi, czy w przypływie hormonów nie odsunę synka na rzecz drugiego malucha. Ehh... myślę, że każda z nas przed taką decyzją ma podobne myśli.
    Chyba tylko zostaje spróbować i się przekonać.

    Powiem Wam, że nie czuję się ani ciążowo, ani na @. 25 dc, 7-8 dpo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2016, 12:36

    zFolwarku lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 14 września 2016, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe starczki zapraszamy :)

    zFolwarku a już liczyłam na Ciebie że podzielisz się z nami radosna nowiną ale październik jest Twój.
    Ja też mam czesto takie dni że myślę jak ja sobie poradze z dwójką dzieci wiecznie sama, czy nie za wcześnie i w ogóle milion innych myśli ale stwierdziliśmy że jak zaczęliśmy to już nie odpuścimy i ciągle mam mysli co jak przyjdzie nam sie starac długi czas, jak przy córce zaszłam praktycznie od razu.

    Dziewczyny TSH i te inne badania na tarczyce to najlepiej robić na czczo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2016, 12:41

    zFolwarku lubi tę wiadomość

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 14 września 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mogę dołączyć??? Ja też walczę dzielnie o rodzeństwo dla córy, ale powoli tracę siły. W pierwszą ciążę zaszłam właściwie w pierwszym cyklu , bez specjalnego spinania i wizyt u lekarzy. Ciąża przebiegła ok - potem druga-złoty strzał bo w tym cyklu zrobilismy to tylko raz-ciąza blizniacza poronienie w 14 tc -długo nie mogłąm dojsc psychicznie do siebie, długie starania i niestety znow poronienie 9tc :-( ale jeszcze sie nie poddaje-widze jak bardzo córka chce miec rodzenstwo :-)
    walczę ostatkiem sił. To tyle o mnie :) mam nadzieję, że przygarniecie mnie do siebie

    zFolwarku, Mada09M lubią tę wiadomość

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 14 września 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miłość do dzieci mnoży się a nie dzieli przez ich liczbę podobno i dlatego wystarcza jej dla każdego maluszka nawet gdyby było ich 15-ścioro. Ja w to wierze i jakos tego czy pokocham się nie boje. Jak dam rade to tez jakoś spokojna jestem, może za bardzo o tym nie myśle i dlatego? Duze rodziny są super i dzieci gdy mają rodzeństwo posiadają takie pewne cechy które u jadynaka trzeba wypracować a tu są jakby z automatu bo sytuacja sama je wypracuje... tak mi się wydaje.
    Ja to mam brata i siostre i zawsze strasznie mi było szkoda brata ze on nie ma brata tylko 2 siostry więc stwierdziłam ze musi być 4 (2 dziewczynki i 2 chłopaków) i wtedy każdy ma przynajmiej jedną siostre i jednego brata :D :D

    zFolwarku, Pianistka, Mada09M, kaka470 lubią tę wiadomość

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 14 września 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny , napiszcie w jakim dc jestescie :)

    Pianistka - ja swojemu dawalam Bobotic.Nie mial kolek ale jakis twardy brzuszek i plakal

    zFolwarku - moze Twoje mysli Cie blokuja? Moj maz tez czeka az w koncu mu oznajmie ze jestem w ciazy i przykro mi jak znow mowie ze nic z tego. Ale przeciez nie mozemy sie za to obwiniac, tak wiele czynnikow musi sie zlozyc zeby to dzieciatko powstalo.

    Tak jak Luccecita pisala wg.mnie tez Twoje cykle sa w normie. Teraz to czekaj i obserwuj dni plodne a nie juz myslisz kiedy termin kolejnej @ ! :)

    Ja tez sie juz przyzwyczailam ze syn sam wiekszosc robi i w nocy spi :P
    Ale pragnienie malenstawa jest mocniejsze niz myslenie jak to bedzie :) ten okres jak dziecko jest malutkie przeciez tak szybko leci...wiec bedzie dobrze:)

    Moja siostra 34letnia ma 12letniego syna i niedawno urodzila sliczna coreczke :) i daje rade ! a syn bardzo jej pomaga. Siostra tez miala problemy z tarczyca od wielu lat.

    jatoszka - wiesz jakie sa przyczyny tych poronien?

    U mnie dzis samopoczucie lepsze chyba theraflu zadzialalo:P

    dzis 22dc (cykle mam 28 dni ) Ale of zaznaczyl mi pozno owulke wiec ciekawa jestem kto bedzie mial racje :)

    Objawow jakichkolwiek brak. No moze czasem nerwy :P chociaz nie licze ze sie uda w tym cyklu




    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Starająca_83 Nowa
    Postów: 1 3

    Wysłany: 14 września 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)Piszę bo doskonale Was rozumiem :) Staramy się z Mężem o dzidziusia 5 cykl i jak na razie z marnym skutkiem. Mam w domu 6 letnią córkę, która również upomina się o rodzeństwo. Jestem po nowotworze tarczycy, mam bardzo niskie Tsh 0,035, to dodatkowo utrudnia nasze starania. Nie poddajemy się jednak i będziemy próbować do skutku :) Pozdrawiam serdecznie wszystkie starające Mamusie :)

    zFolwarku, Mada09M, She86 lubią tę wiadomość

    Starająca_83
  • Malinka181216 Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 14 września 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @brak jak narazie i wszystkie objawy mineły więc z niecierpliwości zatestowalam. Jedna kreska. Niby się nie nastawiałam ale i tak zabolało. Mała dzisiaj dostała gorączki 38,4 i cały dzień praktycznie śpi niechce jeść. Pierwszy raz tak się zdarzyło. Zapisałam ja do lekarza na 17. Po za tą gorączka,brakiem apetytu nic więcej.

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 14 września 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka jakis wirus chyba panuje. Moj maly i ja tez mielismy goraczke, katar i kaszel. Dzis 3 dzien i jest lepiej

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 14 września 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a kiedy masz termin @ ?

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 14 września 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Styczniowa, na skazę mi to nie wygląda, jedynie, maksymalnie na lekką nietolerancję na białko mleka. no zobaczymy czy zmiana coś pomoze... :( bo się biedna okropnie meczy po nocach - dziś spała kilka godzin bez pobudki i całkiem inne dziecko!

    zFolwarku, tulę :( też się czasem zastanawiam, czy byłabym w stanie pokochać drugiego maluszka :/ jakoś tak teraz sobie nie wyobrażam drugiego dziecka obok... a cykle chyba masz ok :) do 5-7 dni wahań to norma :) u mnie przed ciążą były 15-50, więc to już był problem...

    a kto teraz najwcześniej testuje?

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Piegus Autorytet
    Postów: 335 428

    Wysłany: 14 września 2016, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe staraczki :)

    Jeśli chodzi o obawy przed kolejnym dzieckiem, to też jakoś o tym nie myślę. Jeśli się uda i będzie, to dam radę, bo nie ma po prostu innej opcji. Nawet sobie myślałam, że fajnie by było mieć bliźniaki. :D A o miłość się nie martwię, mam duże serducho i wszyscy się zmieszczą. :)

    Ah, jeśli chodzi o cykle, to wg mnie są regularne. Sama mam co 28-32 dni i jak dla mnie nie ma się czym martwić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2016, 14:58

    Pianistka, zFolwarku lubią tę wiadomość

    2EeVp2.png
    NcmSp1.png
  • Mada09M Koleżanka
    Postów: 48 26

    Wysłany: 14 września 2016, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczynki za miłe przyjęcie :D :D :D

  • Mada09M Koleżanka
    Postów: 48 26

    Wysłany: 14 września 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zFolwarku wrote:
    Ech czasami mysle, ze po prostu sil mi brak na drugie i dlatego ono sie nie pojawia. Albo ze wiek juz robi swoje i dobrze, ze w ogole mam Corke bo moglo byc roznie. Troche mnie tez martwi niejako presja ze strony mojego Meza, ktory chce miec wiecej dzieci i zawsze podkresla, ze to takie super itd a mi w sumie jest przykro, bo nie zachodze i moze Go rozczarowuje :( Moze gdybysmy byli mlodsi byloby latwiej?

    wiesz, ja mam to samo. Może juz za stara jestem i dlatego coraz trudniej. Mój M też już nie najmłodszy, córa 7 lat skończyła. Ostatni dzwonek dla nas. i jeszcze te nieregularne cykle. Co jeden, to inny!!! Oszaleć można. Może za bardzo się spinam i to przez to się nie udaje :/ Już próbowałam zmienić podejście, ale się nie da po prostu...

  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 14 września 2016, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    O raaany, ja to bym chciala tak z... kurcze... tak ze 4 bobasy jeszcze :D Wszystkie bede kochac i puczyc niemilosiernie. Najlepiej na farmie miedzy kurczakami. I koza. Koza koniecznie haha
    Jakas staroswiecka jestem, no. Gromada dzieciuchow, fartuch i obiadki. Powaznie :) Poki co sie gniote w srodku miasta, ble.

    Jak humory??

    zFolwarku lubi tę wiadomość

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • ;oniqa Autorytet
    Postów: 2609 2640

    Wysłany: 14 września 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzien dobry ja dzisiaj byłam u endokrynologa powiedziaa ze możemy sie starać o maleństwo :P

    Mada09M lubi tę wiadomość

    ibm2io4pkxnx632u.png

    3jgx3e3kb044oxco.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 14 września 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula, tarczycę na pewno na czczo, prolaktyna chyba tez. I najkepiek, po przesłanek nocy, bez stresu i nie po stosunku :)
    Adele, na kiedy wyznaczyło Ci owulke?
    Oniqa, jakie masz TSH?

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ