X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3181 1346

    Wysłany: 25 czerwca, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika, no to ogień 🔥 i w obroty starego !
    A 11 lipca nie daleko szybko zleci do testowania. No ja tutaj za Was wszystkie trzymam kciuki. I jak zawsze powtarzam, to jest szczęśliwy wątek i długo się na 2 kreski nie czeka ;)

    Ja nie testuje już ale z Wami zostaje jak Iza przez zasiedzenie 😂

    Iza bóle stawów potworne, bóle głowy czy po kleszczowe zapalenie opon mózgowych. Także nie fajna choroba.

    A Zuzia niech korzysta. Kiedy jak nie teraz a widac że lepiej z druga babcia sie czuje niz z tą.. także dla niej lepiej. Może będzie lepszy wpływ miała Twoja mama.

    Darrika, BillieJean lubią tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 25 czerwca, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    No to ja dziewczyny chyba się przesuwam z testowaniem na okolice 11 lipca, zamiast 4 😬 pół dnia mnie dzisiaj jajnik boli, ostatnie dni miałam kormaknie płodny śluzu, przed chwilą zrobiłam znowu test owu I mocną gruba krecha, te 6 dni temu była taka jasna więc chyba jednak owulację to mam dzisiaj 😅 czekam aż mąż wróci z pracy i będziemy działać heh ten mój organizm to serio, w kulki leci, ostatnio też miałam któryś cykl raki przesunięty, że flo pokazywało co innego, a wyszła owulka chyba z 7 dni przesunięta
    To trzymamy kciuki :) !

    A u mnie jednak jest szansa, że cykl nie będzie stracony, wyjazd męża odwołany :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca, 23:42

    Darrika lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 26 czerwca, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo to jest znak, to trzeba będzie działać. :D

    BillieJean lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 235 154

    Wysłany: 26 czerwca, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to dalej nie wiem co robic, tez jestem chhba jednak zbyt lewniwa, dwójka dzieci to już taki poważny obowiazek 🤣
    Mój mąż nalega na drugie dziecko, i teraz to już taki ostatni moment bo coraz większą różnica wieku. Co prawda dopiero rozpocznielibysmy w listopadzie, bo w końcu dostane umowę na czas nieokreślony. W mojej firmie trzymają jak najdłużej sie da na czas określony. A z drugiej strony jednak chciałabym zmienić swoją pracę.
    Jakie te życie jest trudne 🤣
    Ale skoro ciągle Was czytam i jednak tu zaglądam, to pewnie się namówię.
    Kwas foliowy zamówiony, ale starania jak wyżej od listopada. Ale chyba mogę tu z Wami siedzieć?

    Darrika, trzymam kciuki!

    Darrika, BillieJean lubią tę wiadomość

  • Fania017 Ekspertka
    Postów: 223 401

    Wysłany: 26 czerwca, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maddelainen a siedź, ja rodzę koncem listopada, więc oddam pałeczkę, chociaż może też przekaże szybciej dziewczynom, które już tutaj się starają ✊.

    Karolina chwilę grozy musiałaś przeżyc, nie wiem co bym zrobiła mężowi. Ile razy zdarzyło się się, że mój mąż usypiał córeczkę, już jak miała około 4-5 miesięcy i starsza i kiedy wchodziłam do sypialni dziecko pełzało po łóżku w sypialni a on chrapał w najlepsze, ale ona zasypiała razem z nim, ale widać było że on pierwszy bo nie przełożył córeczki do łóżeczka tylko spala na łóżku, ale głowa wisiała już poza 🙈

    A wyjazd na urodziny to myślę że jeden z najlepszych pomysłów 😊

    Ja byłam wczoraj na wizycie, maleństwo nie pozostawili wątpliwości co do plci, na USG pomiędzy nogami widać było wszystko jak na dłoni🩵dobrze że synek nie zrobił niespodzianki, bo akurat jak były teraz wyprzedaże na HM i smyku to zamawiałam już sporo rzeczy, bo tak naprawdę wszystko zaczynam od nowa, bo wszystko co miałam wydałam siostrze na dwójkę dzieci, mimo że miałam neutralne kolory ubranek. A tym razem postawiłam na beże brązy ale z akcentami typowo chłopięcy mi, więc zwrotów nie muszę robić 💪

    Darrika, BillieJean lubią tę wiadomość

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 26 czerwca, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maddelainen wrote:
    Ja to dalej nie wiem co robic, tez jestem chhba jednak zbyt lewniwa, dwójka dzieci to już taki poważny obowiazek 🤣
    Mój mąż nalega na drugie dziecko, i teraz to już taki ostatni moment bo coraz większą różnica wieku. Co prawda dopiero rozpocznielibysmy w listopadzie, bo w końcu dostane umowę na czas nieokreślony. W mojej firmie trzymają jak najdłużej sie da na czas określony. A z drugiej strony jednak chciałabym zmienić swoją pracę.
    Jakie te życie jest trudne 🤣
    Ale skoro ciągle Was czytam i jednak tu zaglądam, to pewnie się namówię.
    Kwas foliowy zamówiony, ale starania jak wyżej od listopada. Ale chyba mogę tu z Wami siedzieć?

    Darrika, trzymam kciuki!

    No pewnie, siedź z nami a co Ci tam szkodzi. :p jednak jest dużo myśli i wątpliwości przy staraniu o kolejne dziecko, to fajnie się tym wymieniać z innymi i wspierać 😁

    No my też zwlekaliśmy z decyzją, pierwsze 2 lata byłam srogo na nie, głównie przez finanse, źle mam się nie żyło, ale też nie luksusowo, potem zaczelo się poprawiać, przyszły jakieś myśli, ale też miałam umowę na czas określony, a to wiadomo jak to potem jest. No i teraz w lutym dostałam na czas nieokreślony, zarobki słabe, bo trochę więcej jak najnizsza, ale praca zdalna i bez stresu więc nie wybrzydzam, z kasą też lepiej więc uznaliśmy, że teraz albo nigdy, ale maks do listopada próbujemy, bo 5.5 różnicy to już taki maksik, więcej nie chcemy + coraz trudniej im większe dziecko, ponownie pakować się w pieluszki, ale nasza Zuzia też mówi, że chce rodzeństwo i że będzie się dzieliła zabawkami 😅 i tak na nią patrzę i czuje, że będzie cudowna siostra

    Maddelainen, BillieJean lubią tę wiadomość

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 26 czerwca, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach no i u nas też coś co nas blokowało, pośrednio związane z kasą, to fakt, że w domu w pokoiku mamy gabinet i przy drugim dziecku ten gabinet trzeba będzie na strych przenieść, a jego przerobić na użytkowy więc ścianki, ocieplenie, klima by musiałaby bo latem tam jest 60 stopni, schody jakoś wcisnąć do naszej sypialni, bo z innego miejsca nie da rady, jakieś dwa okienka tam dachowe chociaż więc trochę kasy na to będzie potrzebne.

    Był pomysł, żeby sypialnie zrobić nam do góry na strychu, a gabinet na dole, ale gdzie ja będę na dół do dziecka w nocy schodzić, czy Zuzia przychodzić do nas w nocy po schodach, które będą dosyć strome no ogólnie gruba akcja, ale wszystko też wyjdzie w praniu, jak się uda zajść w ciążę, wtedy już będzie się poza myśleniem trzeba faktycznie za ogarnięcie tematu żeby drugie bobo miało swój kącik, a my też miejsce do pracy

    BillieJean lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 235 154

    Wysłany: 26 czerwca, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze można na początku w sypialni mieć malucha, to też zmiany by się trochę odwlekły. A pomysł z sypialnia na strychu u nas zdecydowanie by nie przeszedł, bo młody dalej do nas w nocy przychodzi.
    U nas jeśli chodzi o pokoje to jeden mamy wolny, i jest tam po prostu gratowisko. Niedawno wprowadziliśmy się do domku, jeszcze trzeba wykończyć łazienkę na dole, ale na razie cała kasa idzie w podwórko. Dopiero mamy etap wyrównywania terenu i układania kostki 😞

    Darrika lubi tę wiadomość

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3181 1346

    Wysłany: 26 czerwca, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zostańcie i siedzcie tutaj ;)

    Ja mam już 9 miesięcznego bobasa i jakos z sentymentu nie chce mi sie stąd uciekać. Na obecną chwilę 3 nam nie w głowie i tak na 99.9% zostanie ;)

    Co do 2 i ogarniania. Nie jest tak źle 😛 wiecie jak to jest. Jak juz sie w tym siedzi to trzeba 🫣 nie ma innego wyjscia 😉 przy dużej roznicy wieku plus taki, że starsze idzie do przedszkola czy zerowki etc. I z młodszym pol dnia sie siedzi. Gorzej jak starszak siedzi w domu a roznica jest np 2 latka. Tak mi sie wydaje. Ale tez moge sie mylić. U nas jest różnica 2.5 i dla mnie jest idealna. W sensie ciesze się że nie jest mniejsza 🫣
    Ale racja im staresze dzieci to tez później im ciężej sie w wieku dzieciecym zgrać do zabawy. Później w dorosłym życiu wiadomo że sie zatraci ta różnica. Ale wtedy one juz raczej nie są tak zależne od nas ;)

    Co do pokoju. My myśleliśmy że beda dwa oddzielne. Ale jak zobaczyliśmy jak to wszystko wyglada aktualnie. Stwierdziliśmy ze na jesień. Jak Misia będzie miała juz ponad rok. To robimy dziewcyznkom wspólna sypialnie z szafami na obrania. Plus książki. A w drugim pokoju bawialnie/ "pierdolnik". A miejsce do spania wolne od zabawek i rozpraszaczy. Pewnie jak podrosna i beda miec po te jakies 10 lat to sie je rozdzieli. Ale chyba na obecną chwile bedzie latwiej nam usypiać obydwie w jednym. Plus biegać do jednego pokoju w nocy. Niz po dwóch różnych pokojach i sprzątać ten bałagan który zrobią 😛

    Darrika, BillieJean lubią tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 26 czerwca, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maddelainen wrote:
    Zawsze można na początku w sypialni mieć malucha, to też zmiany by się trochę odwlekły. A pomysł z sypialnia na strychu u nas zdecydowanie by nie przeszedł, bo młody dalej do nas w nocy przychodzi.
    U nas jeśli chodzi o pokoje to jeden mamy wolny, i jest tam po prostu gratowisko. Niedawno wprowadziliśmy się do domku, jeszcze trzeba wykończyć łazienkę na dole, ale na razie cała kasa idzie w podwórko. Dopiero mamy etap wyrównywania terenu i układania kostki 😞

    Ach rozumiem doskonale, to dużo jeszcze przed Wami. My się wprowadzilismy ponad 4 lata temu, dosłownie miesiąc przed porodem, łazienki jeszcze nie było, pokój młodej tylko i kuchnia, jeździłam się kąpać kilka ulic dalej do teściowej 😅 to była jazda heh a ogród dopiero 2 lata temu zrobiliśmy, ale tak to jest ciężko mieć wszystko na raz i od razu, trzeba małymi krokami do przodu, ale wtedy też każdy etap zakończony cieszy jeszcze bardziej. :D

    U nas w sypialni odpada, żeby maluch był, Zuzka też od powrotu ze szpitala była od razu w swoim pokoiku, mamy taki układ, że do tego drugiego pokoju co by był dla malucha to jak wyjdę z sypialni to mam jeden krok 😅 a mąż też ma pracę 3 zmianową, a łatwo się budzi. Więc U nas się sprawdził spoko ten układ, że sobie do dziecka wstawałam i mi to pasowało. Zwłaszcza, że początki wtedy były ciężkie, co 2h wstawałam, potem problem z karmieniem więc czasem godzinę wisiała na cyckach, wolę mieć wysłanego męża, który mi później pomoże popołudniu niż by miał przyjść do chaty i odsypiać 🤣 a ja sobie też odsypiałam w dzień bo mloda miała po 3-4h drzemki

    Maddelainen, BillieJean lubią tę wiadomość

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 26 czerwca, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Dziewczyny zostańcie i siedzcie tutaj ;)

    Ja mam już 9 miesięcznego bobasa i jakos z sentymentu nie chce mi sie stąd uciekać. Na obecną chwilę 3 nam nie w głowie i tak na 99.9% zostanie ;)

    Co do 2 i ogarniania. Nie jest tak źle 😛 wiecie jak to jest. Jak juz sie w tym siedzi to trzeba 🫣 nie ma innego wyjscia 😉 przy dużej roznicy wieku plus taki, że starsze idzie do przedszkola czy zerowki etc. I z młodszym pol dnia sie siedzi. Gorzej jak starszak siedzi w domu a roznica jest np 2 latka. Tak mi sie wydaje. Ale tez moge sie mylić. U nas jest różnica 2.5 i dla mnie jest idealna. W sensie ciesze się że nie jest mniejsza 🫣
    Ale racja im staresze dzieci to tez później im ciężej sie w wieku dzieciecym zgrać do zabawy. Później w dorosłym życiu wiadomo że sie zatraci ta różnica. Ale wtedy one juz raczej nie są tak zależne od nas ;)

    Co do pokoju. My myśleliśmy że beda dwa oddzielne. Ale jak zobaczyliśmy jak to wszystko wyglada aktualnie. Stwierdziliśmy ze na jesień. Jak Misia będzie miała juz ponad rok. To robimy dziewcyznkom wspólna sypialnie z szafami na obrania. Plus książki. A w drugim pokoju bawialnie/ "pierdolnik". A miejsce do spania wolne od zabawek i rozpraszaczy. Pewnie jak podrosna i beda miec po te jakies 10 lat to sie je rozdzieli. Ale chyba na obecną chwile bedzie latwiej nam usypiać obydwie w jednym. Plus biegać do jednego pokoju w nocy. Niz po dwóch różnych pokojach i sprzątać ten bałagan który zrobią 😛

    Przy takiej różnicy wieku to naprawdę fajny pomysł ze wspólnym pokojem, a rozdzielenie dopiero potem, przy takich 5 latach w góre to myślę, że już kłopotliwe, bo to są dosyć rozbieżne jednak etapy życia i trudno będzie pogodzić pewne kwestie. Ten strych i tak planowaliśmy kiedyś zrobić, mamy tam 30m2 i aż żal ich nie wykorzystać a taki gabinecie do góry do pracy oddzielony od hałasu i życia codziennego z dołu to jest fajny pomysł, zwłaszcza, że mąż poza etatem jak dorabia to różne projekty itd to na kompie wszystko więc też musi mieć miejsce spokojne do pracy

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 235 154

    Wysłany: 26 czerwca, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny pomysł z tym strychem, u mnie się nie da schodów zamontowac i mamy tylko taka drabinę, na strychu jeszcze nie byłam, nie odważyłam się wejść po tym 🤣 mąż wrzucił tak rzeczy po synku, i tak sobie czekają. Dosłownie zostawiłam wszystko z wyprawki, tylko sprzedałam wózek i łóżeczko. 🤣
    A macie okna na strychu? Czy dojdzie Wam jeszcze dorobienie ich?

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 26 czerwca, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maddelainen wrote:
    Fajny pomysł z tym strychem, u mnie się nie da schodów zamontowac i mamy tylko taka drabinę, na strychu jeszcze nie byłam, nie odważyłam się wejść po tym 🤣 mąż wrzucił tak rzeczy po synku, i tak sobie czekają. Dosłownie zostawiłam wszystko z wyprawki, tylko sprzedałam wózek i łóżeczko. 🤣
    A macie okna na strychu? Czy dojdzie Wam jeszcze dorobienie ich?

    No my też na razie mamy tylkp takie schody strychowe typowo opuszczane, nie wiem czy mają fachową nazwę i też w sypialni, więc te schody też będą wyzwaniem, ale nie są nierealne do zrobienia 😅 a poza sypialnia to też ciężki temat, więc trzeba tam wykombinować. Ale Ci się nie dziwię, bo ja po drabinach nie lubię wchodzić, zwłaszcza wysoko hehe

    Hehe może się doczekają jeszcze na użytek te rzeczy. ;D ja zostawiłam wszystko to większe, łóżeczko, fotelik, przewijak, wózek, a ciuchy i zabawki sprzedaje cały czas na bieżąco

    No właśnie okien nie mamy i tu też ograniczone możliwości bo tylko jakby na północnej połaci dachu możemy jakieś dwa małe okienka wcisnąć, też będzie problem bo daleko od wiązarów, ale do rozwiązania, a łatwiejsza Południowa połać odpada, bo mamy panele fotowoltaiczne na całości.

    Jak projekt wybieraliśmy, to był plan, że dwie te mniejsze sypialnie dla dzieciaków, a te 8 lat temu nikt z nas nie myślał, że będziemy pracować z domu i by się gabinet przydał 😅 a wiadomo jak ja 8h przed kompem, to muszę mieć biurko, a nie w adalni przy stole pracować

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 235 154

    Wysłany: 26 czerwca, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    No my też na razie mamy tylkp takie schody strychowe typowo opuszczane, nie wiem czy mają fachową nazwę i też w sypialni, więc te schody też będą wyzwaniem, ale nie są nierealne do zrobienia 😅 a poza sypialnia to też ciężki temat, więc trzeba tam wykombinować. Ale Ci się nie dziwię, bo ja po drabinach nie lubię wchodzić, zwłaszcza wysoko hehe

    Hehe może się doczekają jeszcze na użytek te rzeczy. ;D ja zostawiłam wszystko to większe, łóżeczko, fotelik, przewijak, wózek, a ciuchy i zabawki sprzedaje cały czas na bieżąco

    No właśnie okien nie mamy i tu też ograniczone możliwości bo tylko jakby na północnej połaci dachu możemy jakieś dwa małe okienka wcisnąć, też będzie problem bo daleko od wiązarów, ale do rozwiązania, a łatwiejsza Południowa połać odpada, bo mamy panele fotowoltaiczne na całości.

    Jak projekt wybieraliśmy, to był plan, że dwie te mniejsze sypialnie dla dzieciaków, a te 8 lat temu nikt z nas nie myślał, że będziemy pracować z domu i by się gabinet przydał 😅 a wiadomo jak ja 8h przed kompem, to muszę mieć biurko, a nie w adalni przy stole pracować

    To jeśli na strychu ma być gabinet to dobrze jakby jednak było to oswietlenie dobre, a dwa małe okienka na 35m to chyba trochę za mało?
    My właśnie dwie większe dla dzieciaczków, a sobie ten mniejszy pokoj, ale za garderoba która szła z korytarza ma wejścia od sypialni, a więc mamy sypialnie z garderoba, dla nas wystarczająco. Tak czy siak nadal łóżka nie kupiliśmy i śpimy na materacu na podłodze 🤣 ale my mieszkamy tu dopiero od marca, także sama rozumiesz, są rzeczy ważne i ważniejsze.

    Darrika lubi tę wiadomość

  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 26 czerwca, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak naprawdę ja też postawiłam warunek że zaczniemy starania jak wykonczymy pokoje które dała nam babcia męża, tam było wszystko do zrobienia, od wylewki podłóg, nowe tynki, instalacje, okna, po wybicie drzwi w ścianie nośnej żeby poloczyc to z naszymi "włościami". Potem dość długo czekaliśmy aż posadzki wyschną bo chcieliśmy położyć deskę i musiała mieć określoną wilgotność. A jak przyszedł czas na starania to lipa, zeszło się ponad 4 lata i różnica między dziećmi 7 lat. I teraz też potrzebny jest remont żeby dziewczyny były oddzielnie ale finansowo nie damy rady bo pieniądze za warzywa przeznaczamy na zakup busa (stary się sypie).

    Wy mówicie że krzywdę mężom zrobicie jak dziecku coś się stanie na ich warcie. A ja swojemu powiedziałam że mu krzywdę zrobię jak zapuści zielskiem to co te panie opielily (za kupę kasy oczywiście), bo czego nie można pryskać na chwasty to nie można ale większość można opryskać i nie ma roboty, tylko trzeba przypilnować.

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 26 czerwca, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maddelainen wrote:
    To jeśli na strychu ma być gabinet to dobrze jakby jednak było to oswietlenie dobre, a dwa małe okienka na 35m to chyba trochę za mało?
    My właśnie dwie większe dla dzieciaczków, a sobie ten mniejszy pokoj, ale za garderoba która szła z korytarza ma wejścia od sypialni, a więc mamy sypialnie z garderoba, dla nas wystarczająco. Tak czy siak nadal łóżka nie kupiliśmy i śpimy na materacu na podłodze 🤣 ale my mieszkamy tu dopiero od marca, także sama rozumiesz, są rzeczy ważne i ważniejsze.

    Tak, przydałoby się dobre oświetlenie, możemy wtedy jedno okno dodać, no zobaczymy, koszty też duże bo takie jedno oknonchyba 3 tysie kosztuje 😬 ale też na spokojnie będzie dużo czasu na pomysły i rozwiązania 😅

    Ach to my akurat sobie najwiekszy pokój wzięliśmy bo 20m, ale mamy wielka szafę na calej ścianie, więc bez garderoby.

    Ni to świeżo się wprowadziliście, także na spokojnie, wszystko sobie po trochu będziecie ogarniać, my łóżko i meble mieliśmy z mieszkania stare jeszcze, ale jak tam się wprowadzaliśmy to też początki były takie, że spaliśmy na kanapie a za stolik kawowy robił karton po niej 😅

    Maddelainen lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 235 154

    Wysłany: 26 czerwca, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Tak, przydałoby się dobre oświetlenie, możemy wtedy jedno okno dodać, no zobaczymy, koszty też duże bo takie jedno oknonchyba 3 tysie kosztuje 😬 ale też na spokojnie będzie dużo czasu na pomysły i rozwiązania 😅

    Ach to my akurat sobie najwiekszy pokój wzięliśmy bo 20m, ale mamy wielka szafę na calej ścianie, więc bez garderoby.

    Ni to świeżo się wprowadziliście, także na spokojnie, wszystko sobie po trochu będziecie ogarniać, my łóżko i meble mieliśmy z mieszkania stare jeszcze, ale jak tam się wprowadzaliśmy to też początki były takie, że spaliśmy na kanapie a za stolik kawowy robił karton po niej 😅

    Sporo jak za takie okno, ale cóż taniego jest przy takich pracach. Ja na przykład nie spodziewałam się, że w tych czasach nawet za gruz trzeba zapłacić i to nie male pieniądze 🤣

    Z tego co wyczytałam to też masz pierwszego bombelka z 2020r?

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 26 czerwca, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maddelainen wrote:
    Sporo jak za takie okno, ale cóż taniego jest przy takich pracach. Ja na przykład nie spodziewałam się, że w tych czasach nawet za gruz trzeba zapłacić i to nie male pieniądze 🤣

    Z tego co wyczytałam to też masz pierwszego bombelka z 2020r?

    No ceny teraz to kosmos, nie da się ukryć, a taniej nie będzie więc trzeba sobie powoli dłubać 😅

    Tak, córa jest z 2020, na farcie bo jakieś 2 tygodnie przed tym całym sufem pandemicznym i lockdownami, więc chociaż poród miałam bez obostrzeń 🤭

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 235 154

    Wysłany: 26 czerwca, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    No ceny teraz to kosmos, nie da się ukryć, a taniej nie będzie więc trzeba sobie powoli dłubać 😅

    Tak, córa jest z 2020, na farcie bo jakieś 2 tygodnie przed tym całym sufem pandemicznym i lockdownami, więc chociaż poród miałam bez obostrzeń 🤭


    Jak przed? Ja cała ciążę do giną nie mogłam iść z mężem, a jak leżałam w szpitalu to zakaz odwiedzin, chyba że coś się zmieniło w październiku?

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 26 czerwca, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Tak naprawdę ja też postawiłam warunek że zaczniemy starania jak wykonczymy pokoje które dała nam babcia męża, tam było wszystko do zrobienia, od wylewki podłóg, nowe tynki, instalacje, okna, po wybicie drzwi w ścianie nośnej żeby poloczyc to z naszymi "włościami". Potem dość długo czekaliśmy aż posadzki wyschną bo chcieliśmy położyć deskę i musiała mieć określoną wilgotność. A jak przyszedł czas na starania to lipa, zeszło się ponad 4 lata i różnica między dziećmi 7 lat. I teraz też potrzebny jest remont żeby dziewczyny były oddzielnie ale finansowo nie damy rady bo pieniądze za warzywa przeznaczamy na zakup busa (stary się sypie).

    Wy mówicie że krzywdę mężom zrobicie jak dziecku coś się stanie na ich warcie. A ja swojemu powiedziałam że mu krzywdę zrobię jak zapuści zielskiem to co te panie opielily (za kupę kasy oczywiście), bo czego nie można pryskać na chwasty to nie można ale większość można opryskać i nie ma roboty, tylko trzeba przypilnować.


    7 lat to chyba nie jest aż taka zła różnica nie ? W dorosłości i tak to się zatrze później, ja czasem wodze przypadki, z resztą mam nawet w bliskiej rodzinie ponad 20 lat różnicy a się dogadują fajnie 🤭

    No z kasą tak jest, są priorytety i trzeba się ich trzymać

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
‹‹ 2908 2909 2910 2911 2912 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ