X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1363 110

    Wysłany: 30 czerwca, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    A jak tam teraz się u Was pogoda szykuje? U nas na 16 mają być jakieś srogie burze, wiatr wieje od rana, muszę pamiętać żeby pranie wstawić do domu.
    Dobrze, że gradem nie sypnęło u Was, ale ulewa też potrafi nawywijać :/ u nas był jakieś 3 tygodnie temu taki mega grad, że szok to ogólnie warzywniak w miarę przetrwał, ale dwie skrzynki z paprykami załatwione

    Też zapowiadają silne burze, porywisty wiatr, ulewy z gradem. Jesteśmy w pomarańczowej strefie zagrożenia ☹️
    Ja kapitan dzisiaj jako pierwsza opuściłam statek 😩. Od 4 rano rwiemy fasolkę, nie mam nikogo tylko ja, mąż i teściowa, miała przyjść sąsiadka i znów nie przyszła, ja spałam ze 2 godz.bo zanim dzieci poszły spać, zanim ja się umylam, do tego brzuch mnie bolał, Ola dobrze spala to paznokcie jej obcięłam (aż wstyd bo długie już, a niedawno co cięte a czarne, ziemia aż trzeszczała pod nozyczkami, bo ona pracuje z nami, czosnek kopie i nie zawsze założy rękawiczki). I jak się zrobiło gorąco w tunrlu tak po 9 to mi się źle zrobiło, wyszłam na chwilę, później znów weszłam ale znów mi było źle i musiałam wyjść na dobre. Głowa mnie do tego zaczęła boleć. I leżę. Mąż sprzątnął w kuchni, obiad zrobił a ja poltrupek. Obawiałam się że jak mam okres żebym jakiegoś mocnego krwawienia nie dostała od tego gorąca. Po prostu jestem wykończona. Szkoda zmarnować ta fasolkę a na detal zbyt dużo żebym ją po trochu wywiozla.

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 30 czerwca, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Też zapowiadają silne burze, porywisty wiatr, ulewy z gradem. Jesteśmy w pomarańczowej strefie zagrożenia ☹️
    Ja kapitan dzisiaj jako pierwsza opuściłam statek 😩. Od 4 rano rwiemy fasolkę, nie mam nikogo tylko ja, mąż i teściowa, miała przyjść sąsiadka i znów nie przyszła, ja spałam ze 2 godz.bo zanim dzieci poszły spać, zanim ja się umylam, do tego brzuch mnie bolał, Ola dobrze spala to paznokcie jej obcięłam (aż wstyd bo długie już, a niedawno co cięte a czarne, ziemia aż trzeszczała pod nozyczkami, bo ona pracuje z nami, czosnek kopie i nie zawsze założy rękawiczki). I jak się zrobiło gorąco w tunrlu tak po 9 to mi się źle zrobiło, wyszłam na chwilę, później znów weszłam ale znów mi było źle i musiałam wyjść na dobre. Głowa mnie do tego zaczęła boleć. I leżę. Mąż sprzątnął w kuchni, obiad zrobił a ja poltrupek. Obawiałam się że jak mam okres żebym jakiegoś mocnego krwawienia nie dostała od tego gorąca. Po prostu jestem wykończona. Szkoda zmarnować ta fasolkę a na detal zbyt dużo żebym ją po trochu wywiozla.

    No, ja Ci się nie dziwię, że odpuściłaś tak szybko,o dzisiaj taki ukrop, że daj spokój, poszłam pranie wywiesić to nie ma czym oddychać, a gdzie w tunelach jeszcze tam to w ogóle sauna 😬 no okres w takie upały to może wywinąć psikusa i być okropny, :/ obu przyszło ochłodzenie trochę chociaż

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • MagdaStaraczka23 Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 30 czerwca, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Polecam profil tych Pań Pielęgniarek jeśli też przed Tobą in vitro, dużo ważnych informacji i przygotowały też poradnik/segregator przygotowujący do in vitro:)

    https://www.instagram.com/reel/C8kBZAXiXQr/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==

  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 30 czerwca, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Też zapowiadają silne burze, porywisty wiatr, ulewy z gradem. Jesteśmy w pomarańczowej strefie zagrożenia ☹️
    Ja kapitan dzisiaj jako pierwsza opuściłam statek 😩. Od 4 rano rwiemy fasolkę, nie mam nikogo tylko ja, mąż i teściowa, miała przyjść sąsiadka i znów nie przyszła, ja spałam ze 2 godz.bo zanim dzieci poszły spać, zanim ja się umylam, do tego brzuch mnie bolał, Ola dobrze spala to paznokcie jej obcięłam (aż wstyd bo długie już, a niedawno co cięte a czarne, ziemia aż trzeszczała pod nozyczkami, bo ona pracuje z nami, czosnek kopie i nie zawsze założy rękawiczki). I jak się zrobiło gorąco w tunrlu tak po 9 to mi się źle zrobiło, wyszłam na chwilę, później znów weszłam ale znów mi było źle i musiałam wyjść na dobre. Głowa mnie do tego zaczęła boleć. I leżę. Mąż sprzątnął w kuchni, obiad zrobił a ja poltrupek. Obawiałam się że jak mam okres żebym jakiegoś mocnego krwawienia nie dostała od tego gorąca. Po prostu jestem wykończona. Szkoda zmarnować ta fasolkę a na detal zbyt dużo żebym ją po trochu wywiozla.

    W te upały można się łatwo wykończyć,
    Pijcie dużo wody dziewczyny!

    Jutro ma być już trochę chłodniej

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1363 110

    Wysłany: 1 lipca, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    W te upały można się łatwo wykończyć,
    Pijcie dużo wody dziewczyny!

    Jutro ma być już trochę chłodniej

    No właśnie ja za mało pije 🫤. I rzeczywiście dziś chłodniej. I burze nas ominely, tzn. coś tam grzmiało ale ja padłam jak długa i chyba się rozeszło bo nawet nie padało.
    A wczoraj przyjechał mój tata, brat i bratowa i pomogli przy fasolce i dziś już sami dokończyliśmy rwanie. Udało się.

    Darrika, BillieJean lubią tę wiadomość

  • Fania017 Ekspertka
    Postów: 222 401

    Wysłany: 1 lipca, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to za 💩 ktoś robi na tym forum... Szukałam naszego wątku przez pół godziny.

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 1 lipca, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fania017 wrote:
    Co to za 💩 ktoś robi na tym forum... Szukałam naszego wątku przez pół godziny.

    Ta, a dopiero w zeszłym tygodniu było to samo, zgłosiłam do moderatorów, może dzisiaj uda im się wywalić to wszystko

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3181 1346

    Wysłany: 2 lipca, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaa ja tez zgłaszałam.. bo ciągle wyskakują te gów... I człowiek szuka swojego wątku.. eh..

    Oh u nas dziś deszczowo..

    Moja Misia wczoraj zaczęła czworakować :)

    Kto w tym tym tygodniu testuje? Może jakis kreseczki się pokażą ;)

    BillieJean lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1363 110

    Wysłany: 2 lipca, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też rano było deszczowo i dość chłodno.
    Dziewczyny kiedy ja się wyspie? Albo chociaż dłużej pospać niż 4 godz? Myślałam że skończę fasolkę i będzie trochę przerwy przed ogórkami a tu gucio, one za chwilę będą kwitły 🙆. A po drodze i inna robota.
    Byłam z Zuzia u logopedy, chodzimy co 2 tyg. Jak nie weźmie się za robotę i ćwiczenia to będziemy musieli podciąć wędzidełko ☹️.

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 2 lipca, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Taaa ja tez zgłaszałam.. bo ciągle wyskakują te gów... I człowiek szuka swojego wątku.. eh..

    Oh u nas dziś deszczowo..

    Moja Misia wczoraj zaczęła czworakować :)

    Kto w tym tym tygodniu testuje? Może jakis kreseczki się pokażą ;)

    Ja dopiero w przyszłym tygodniu testuje.

    Oj czworakowanie teraz rk oczy dookoła głowy trzeba mieć. :D

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 2 lipca, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    U nas też rano było deszczowo i dość chłodno.
    Dziewczyny kiedy ja się wyspie? Albo chociaż dłużej pospać niż 4 godz? Myślałam że skończę fasolkę i będzie trochę przerwy przed ogórkami a tu gucio, one za chwilę będą kwitły 🙆. A po drodze i inna robota.
    Byłam z Zuzia u logopedy, chodzimy co 2 tyg. Jak nie weźmie się za robotę i ćwiczenia to będziemy musieli podciąć wędzidełko ☹️.

    Chyba dopiero po sezonie będziesz miała czas się wyspać 😅 no z tymi cwiczeniami tak jest, że dzieciakom się za bardzo nie chce, albo i czasu na to nie ma bo to bo tamto

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1363 110

    Wysłany: 2 lipca, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Chyba dopiero po sezonie będziesz miała czas się wyspać 😅 no z tymi cwiczeniami tak jest, że dzieciakom się za bardzo nie chce, albo i czasu na to nie ma bo to bo tamto

    Czyli może w grudniu się wyspie 😭

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 2 lipca, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Czyli może w grudniu się wyspie 😭

    Ej, lepiej późno niż wcale. :p

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1363 110

    Wysłany: 3 lipca, 06:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Ej, lepiej późno niż wcale. :p

    Do tego czasu to padnę z wycieńczenia 😩
    Bosz, ale jest zimno 🥶. Po 3 było tylko 9 st. Teraz siedzę na rynku i zamarzam a naprawdę ciepło jestem ubrana.

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 3 lipca, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Do tego czasu to padnę z wycieńczenia 😩
    Bosz, ale jest zimno 🥶. Po 3 było tylko 9 st. Teraz siedzę na rynku i zamarzam a naprawdę ciepło jestem ubrana.

    Współczuję, ta pogoda w tym roku wg mnie to jedzie ostro po bandzie, jak nie urok to sraczka. Trzymaj się tam na ryneczku, owocnej sprzedaży i żebyś od tego zmarznięcia jakiegoś choróbska nie złapała!

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1363 110

    Wysłany: 3 lipca, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    Współczuję, ta pogoda w tym roku wg mnie to jedzie ostro po bandzie, jak nie urok to sraczka. Trzymaj się tam na ryneczku, owocnej sprzedaży i żebyś od tego zmarznięcia jakiegoś choróbska nie złapała!

    Mąż wspomógł mnie gorąca herbata, teraz coraz cieplej się robi. Ale trzeba co jakiś czas kram zostawić i lecieć do WC bo herbata była naprawdę duża. Ale dziś lichy handel, towaru multim a kupujących mało. I już tu śpię.
    A najlepsza informacja jest to że odwołane mamy zajęcia logopedyczne z Olą, współczuję pani choroby ale jak dla mnie dobrze że są odwołane bo nie wiem czy dałabym radę na nie jechać.

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 3 lipca, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Mąż wspomógł mnie gorąca herbata, teraz coraz cieplej się robi. Ale trzeba co jakiś czas kram zostawić i lecieć do WC bo herbata była naprawdę duża. Ale dziś lichy handel, towaru multim a kupujących mało. I już tu śpię.
    A najlepsza informacja jest to że odwołane mamy zajęcia logopedyczne z Olą, współczuję pani choroby ale jak dla mnie dobrze że są odwołane bo nie wiem czy dałabym radę na nie jechać.

    No to takie szczęście w nieszczęściu, po dzisiejszym będziesz musiała trochę dojść do siebie pewnie

    Iza37 lubi tę wiadomość

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 235 154

    Wysłany: 3 lipca, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas pogoda sie zepsuła, ale to normalne gdy się zaczyna urlop 🤣
    Tak zimno jest, że dzisiaj młody założył kurtkę na dwór, mam nadzieję że ciepełko wróci niedługo....
    Tyle dobrego, ze chociaż pan spokojnie kostkę nam skończy przed domem.

    A co tam u Was dziewczyny?

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 3 lipca, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to ciągnę pecha za sobą w urlopy zawsze mamy pogodę na bakier 😅 nawet jak kiedyś w Grecji byliśmy do przeszedł sztorm normalnie jak stąd do Chin i trzęsienie ziemi, starach gdziekolwiek jechać 🤣

    Ja młodej dzisiaj rano też bluze cienka dałam bo jednam chłodek był. Ja nie lubię upałów, ale mogłoby tak być te 20 parę stopni i lekkie słoneczko a nie ze skrajności w skrajność, z upałów po ponad 30 do zimna, że niby 17 ale odczuwalna to może z 12 jest.

    Ja dzisiaj na 17 z hakiem jadę do lekarza, gardło mnie boli od 1.5 tygodnia nic nie pomaga, myślałam, że mam wycięte migdałki, ale jednak nie i możliwe, że to angina 😬

    Od wczoraj mnie sutki swędzą i jeszcze dzisiaj czułam takie lekkie bóle w podbrzuszu, co to może znaczyć, nie wiem, czekam z testowaniem do dnia @ czyli do 11 lipca i się okaże co to będzie

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1363 110

    Wysłany: 3 lipca, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już w sobotę mają wrócić upały. Naprawdę ze skrajności w skrajność. Jak tu się dobrze czuć, i nie przeziębić się, ja to się ubrałam po jesiennemu ale multum ludzi, w tym dzieci ubranych jak na 30 st upały. A ja i tak dzisiaj się wymarzlam, dopiero wróciłam do domu, oczywiście z częścią towaru. Miałam tam takie materiałowe składane krzesełko, diabelnie zimno na nim było, kiedyś położyłam pod pupę kamizelkę, dziś bez kamizelki na plecach ani rusz więc ściągnęłam koc którym przykrywamy tapicerkę w bagażniku i od razu cieplej było siedzieć.

‹‹ 2910 2911 2912 2913 2914 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ