X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1363 110

    Wysłany: 4 lipca, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Położyłam się wczoraj przed 18 tylko na chwilę bo miałam iść pomidory wiązać i spałam az do rana 🙆, gdyby nie budzik o 6 to jeszcze bym spała. Tylko przebudziłam się wieczorem, umyłam Olę i dalej poszłam spać. Taka zmęczona jestem. A moja teściowa jeszcze jakby pretensje miała że chcialam się położyć zamiast porzeczkę rwać, w kuchni jak po wybuchu bomby, wszyscy jedzą, korzystają a nikt nic nie sprzątnie, wszystko czeka na mnie. Reszta domu też.

  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 4 lipca, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Położyłam się wczoraj przed 18 tylko na chwilę bo miałam iść pomidory wiązać i spałam az do rana 🙆, gdyby nie budzik o 6 to jeszcze bym spała. Tylko przebudziłam się wieczorem, umyłam Olę i dalej poszłam spać. Taka zmęczona jestem. A moja teściowa jeszcze jakby pretensje miała że chcialam się położyć zamiast porzeczkę rwać, w kuchni jak po wybuchu bomby, wszyscy jedzą, korzystają a nikt nic nie sprzątnie, wszystko czeka na mnie. Reszta domu też.
    Nie przejmuj się bałaganem, to się sprzątnie w końcu a najważniejsze, że trochę pospałaś, potrzebowałaś odpocząć, tak ciężko pracujesz.

    My zdecydowaliśmy się iść na wesele 13ego z Olą, bo teściowej nie zostawimy dziecka, wymyśla jakieś dziwne pomysły (i uważa że to świetny pomysł), że skoro Ola jest taka cycusiowa to teściowa sobie do stanika wsadzi butelkę …

    Kurtyna

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 4 lipca, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Położyłam się wczoraj przed 18 tylko na chwilę bo miałam iść pomidory wiązać i spałam az do rana 🙆, gdyby nie budzik o 6 to jeszcze bym spała. Tylko przebudziłam się wieczorem, umyłam Olę i dalej poszłam spać. Taka zmęczona jestem. A moja teściowa jeszcze jakby pretensje miała że chcialam się położyć zamiast porzeczkę rwać, w kuchni jak po wybuchu bomby, wszyscy jedzą, korzystają a nikt nic nie sprzątnie, wszystko czeka na mnie. Reszta domu też.

    No trochę słabo, że nikt chociaż trochę nie ogarnal, ale to chyba standard, ja zawsze coś tam dłubne w czasie pracy, jak mam te 5 minut od kompa przerwy to pewnie wstawię, czy rozpakuje zmyware wiec ogólnie to nie mam bałaganu. Ale wiesz są gorsze dni, fary się w kuchni piętrzą a nie mam siły I olewam, czasem trzeba odpocząć a sprzątanie nie ucieknie 😅

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 4 lipca, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Nie przejmuj się bałaganem, to się sprzątnie w końcu a najważniejsze, że trochę pospałaś, potrzebowałaś odpocząć, tak ciężko pracujesz.

    My zdecydowaliśmy się iść na wesele 13ego z Olą, bo teściowej nie zostawimy dziecka, wymyśla jakieś dziwne pomysły (i uważa że to świetny pomysł), że skoro Ola jest taka cycusiowa to teściowa sobie do stanika wsadzi butelkę …

    Kurtyna

    O rety, butelka w staniku hit 🤣🤣🤣 to się nie dziwię, że bierzecie ją ze sobą 🤭

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 4 lipca, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    O rety, butelka w staniku hit 🤣🤣🤣 to się nie dziwię, że bierzecie ją ze sobą 🤭

    No prawie dwuletniego dziecka się nie da oszukać w taki sposób, poza tym ona żadnych butelek nigdy nie akceptowała .. a poza tym to co teściowa wymyśliła jest ohydne i babci się nie kojarzy z karmieniem piersią, teściowa chyba chce być dla wnucząt matką XD to niezdrowe !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca, 17:54

    Darrika, Maddelainen lubią tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3181 1346

    Wysłany: 4 lipca, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze muszę wrócić na poprzednia stronę co się działo. Ale odpisze na ta butelke w staniku, toz to obrzydliwe 🫣 jak uważam, że karmienie piersia jest super i kobiety nie powinny sie zakrywać i normlanie w karmić w parkach restauracjach etc. Tak to jest obrzydliwy pomysł.. ale tez mi sie skojarzyło z tym że jakby chciała być matka a nie babcią..

    Moja teściowa tez miała takie zapędy na początku. Miałam wrażenie, że ona uważa że ma wieksze prawa niz ja do swojej córki. Juz nie przytoczę przykładów. Bo nie pamiętam i mój mózg je wyrzucil z głowy, ale były tez jakies chore pomysły..

    A nas dziś zakończył telefon ze żłobka, że Marcelinka goraczkuje . Jak ona na 3 latka swoje może 4 raxy miała temperature.. i juz glowie sie co jej jest. . bo tylko mama i mama i na rączki i spać.. żadnych innych objawow.. i zaczynam chodzić po ścianach (W sensie ja sie głowie co jej może być).. bo jak ma katar czy kaszel..dobra wiadomo zapalenie oskrzeli albo ucho. A tutaj 🤷🏻‍♀️ może to od tego antybiotyku osłabienie. Może jakaś bakteria. Choć mam jedną teorie..ale bym musiała do lekarza jechać. Ale to jutro jak nie bedzie porawy podjedziemy.

    Misia do tego cala mamoza plus tex katar i kaszel i pytanie zęby, bo tez tylko płacz i placz i sama nie wie co chce.. i biegam od jednego płaczka do drugiego.. u Misi boje się jeszcze o uszy, bo targa nimi. Choć jak tam naciskam platek ucha, to brak reakcji. Wiec może to zęby, bo przy zębach tez sie targa uszy.. no i chyba jutro zapisze obydwie.

    W ogóle Iza pisałaś o logopedzie. A ja wczoraj z Michalinka była u neurologopedki. Bo ona juz 10 miesiecy a nie je... Nie otwiera buzi. Czasem liznie kilka łyżeczek słoiczka. A tak nic a nic.. no i jak wyszliśmy z napieci a zrehabilitacji, tak teraz terapia jedzenia nas czeka, bo trochę przez to napięcie Misia ominęła wszystkie te okna nauki rzucia. Smaków itp. i sie sensorycznie zamknęła, że tak ujme.. 🤦🏻‍♀️ i mozemy wkroczyć w wybiórczość pokarmowa jak nic z tym nie zrobimy. A musimy, bo do zlobka od października. A ona nic oprócz cycka. Nawet butelki.
    Także taki żali post mi sie tutaj napisał...

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3181 1346

    Wysłany: 4 lipca, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika,o ciekawe z tymi sutkami ;) no ale nic trzeba czekać do 11. Bo zawsze to pewniejsze. I lepiej sie nie nakręcać. Bo umysł potrafi wymyślać objawy..
    Ja zawsze w 3 ciążąch tylko otwierałam rano oczy w dniu spodziewanej @ i pierwsza myśl była, jestem w ciąży. Po prostu wiedziałam. I tyle ;) to tak apropso mojego wróżenia ;)

    Darrika lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1363 110

    Wysłany: 4 lipca, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, butelka w staniku 🤣.
    BillieJean masz rację, zabieraj córkę ze sobą.

    Kropka no to nieciekawie jak obie marudy. Ciężko masz teraz. Leczycie już tą bolerioze?

    Darrika ani moja Zuzia ani teściowa nie są zainteresowane żeby chociaż talerze do zmywarki włożyć. Nic je nie interesuje. Jedna na drugą zgania a ja sama sprzatam. Teściowa to mi sprząta ale językiem, nagada się, nagada, wiadomo teściowa to nie sprzątaczka ale chociaż troszkę, chociaż w tej kuchni by coś do przodu popchnęła. Ja się staram ale czasami brakuje mi czasu.

    Dziś przeleciałam przez cały tunel fasolki a plecy mnie tak bardzo bolą już od rana (czyżbym za długo spala?) że ledwo chodzę. I chyba by to już był koniec fasolki z tunelu.
    Obliczyłam że jak będę codziennie czyścić 10 główek czosnku bo na tyle starcza mi czasu to do następnego kopania w przyszłym roku zdążę go oczyścić 🤣🫣.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3181 1346

    Wysłany: 4 lipca, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na 90%ospa...

    Tak bolerioza juz antybiotyk od zeszłego poniedziałku wdrożony.

    Oj Iza ciężko i dla mnie i dla męża.. no jeden z pierwszych takich etapów, ze ciężko nam z dziewczynkami. Bo Michalina płacze u taty.. bo tylko mama. Ale tak że drze się.. przy usypianiu. Bo tak to ją jakos zagaduje. Marcelinka która całym sercem zs tatusiem była. To terax tez tylko mama. I jak musze jednak Misie no nakarmić to i jego odrzuca i mu marudzi..

    Zuzia mogłaby już pomoc, ale zawsze to jednak dziecko.. ono myśli innymi kategoriami. A teściowa.. nie skomentuje..

    To ja wiem od kago brać czosnek 😛

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca, 22:10

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 4 lipca, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę zdrowia Twoim córeczkom Kropka !

    A Izie życzę rozszerzenia doby, bo tyle pracy macie, że aż czasu brakuje : 0 chylę czoła

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1363 110

    Wysłany: 5 lipca, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ospa? Współczuję 😞. To zaraz Michalina będzie miała. Wiem wiem, jest malutka ale ja albo mój brat w tym wieku chorowaliśmy, siostra miała ospę. No i niestety jesteście uziemieni w domu na jakiś czas ☹️.
    Kropka dużo sił ci życzę. Naprawdę jak obie potrzebują mamy a nie taty to ty nawet spokojnie do WC wyjść nie możesz.

    Aż mi głupio bo Zuzia wczoraj się pogniewała, powiedziała że traktujemy ja jak pusta butelkę w koszu bo ciągle nam coś nie pasuje, ciągle coś od niej chcemy, wymagamy a są wakacje i ona nie musi. Tylko że naprawdę mogłaby trochę zrobić, proszę żeby posprzątała, wracam a jest jeszcze większy bałagan, zje- talerzyk zostawi tam gdzie jadła, coś zrobi, pierdulke typu coś nowego rozpakuje czy coś weźmie i już nie sprzątnie ani papiera do kosza, ani nie odłoży na miejsce. I robi się bałagan a ja się denerwuje i się czepiam. No i z drugiej strony ona od nas wymaga żebyśmy jej coś kupili, żebyśmy pojechali do kina czy do parku rozrywki, już nie chodzi o pieniądze a czas i nasze chęci bo jak ona coś zrobi to nam miło a jak nic nie robi tylko musimy sami i na polu, i kotom jeść i w domu to chęci odchodzą bo siły też już brak.
    No ale mimo wszystko planujemy jakiś wypad w niedzielę. W razie prognozowanych deszczy to kino, a jak ma nie padać to gdzieś dalej na cały dzień.

    Dziewczyny ja wiem że zapitalam jak bury osioł ale coś z tego chociaż zostanie. Robimy sami, na nas, dla siebie. Mamy cel i odkładamy. Bo w tamtym roku większość pracownicy wzięli. W tym roku bierzemy kogoś do pracy jak już naprawdę nie dajemy sobie rady, i do zbiorów.

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 5 lipca, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izka ale Ty się nie martw, wiesz, że zapitalacie, ale wiesz też po co, jaki jest cel tego, a to najważniejsze. Czasem trzeba trochę poświęcić, żeby później był większy spokój.

    My tak naprawdę dobre 4 lata naszego życia poświęciliśmy, żeby wybudować dom. Każdy z nas na etacie, plus mąż różne roboty remonty, lampy w sklepie, kamery itd, ja mu nie raz pomagałam, do tego w sezonie maj-wrzesień kosilismy trawy na stacjach energetycznych, kupa roboty ciężkiej nie raz w upały i mega słońce, mieliśmy traktorek, kosiarki, kosy ale czasem trawy chwasty takie były, że masakra, urobeni po pachy, jeszcze w ciąży nawet kosilam do chyba 7 miesiąca, w tym samym czasie budowaliśmy dom sami w dwóch, że sporadyczna pomocą szwagrów, w 8 miesiącu malowałam zabudowy pod sufitem, kroiłam wełnę, wcześniej kładłam strupiany na podłogi, podłogówkę, cięłam dachówki, przy elewacji pomagałam, ile miałam sił. Tydzień przed porodem jeszcze fronty w kuchni i szuflady składałam. Na wakacje to jechaliśmy raz w roku gdzieś niedaleko na max 4 dni 😅 ale wiedzieliśmy po co to robimy więc zacisniete zęby i jazda. A teraz ? Mamy spokój, wszystko zrobione w domu i na ogrodzie, jakieś tam pierdoły zostały, odłożyliśmy sobie kasę, żeby mieć spokój że jak ktoś prace straci to od razu nie umrzemy z głodu więc było warto poświęcić te kilka lat życia, żeby teraz mieć spokój.

    A co do Zuzki, to rozumiem jakie to jest frustrujące, bo takie pierdoły Ciebie doprowadzają do szału, a odłożenie talerza czy wyrzucenie papierka ti nie wymaga żadnego wysiłku, tylko systematyczności. Może byście musiały w takim swobodniejszym dniu, gdzie nie będziesz zmęczona usiąść I pogadać i może bu dało radę pogodzić Zuzy trochę pomoc w domu, też z poświęceniem jej czasu, bo przecież jak ona trochę pomoże coś wesprze to o czasu będziecie Wy mieli więcej żeby iść do kina czy na spacer z nią czy zagrać w gry cokolwiek

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 5 lipca, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja też nie nadrobię, ale spróbuję coś napisać.

    Kropka - o kurcze! A skąd wiadomo że to ospa? Bardzo Ci współczuję, szczególnie że teraz lato, ładna pogoda a tu się trzeba izolować. Czy Ty chorowalaś na ospę?

    BillieJean - też bym miała dyskomfort, pierś jest od mamy i basta. Moja teściowa też tak miała na początku, w sumie dalej trochę tak ma ale nie okazuje. Jak Michał był malutki to mówiła - ojej, przystawia mi się do ręki, no babcia by Ci dała ale nie ma 😱
    No i też ostatnio mówi nam, że my bardzo dbamy o dzieci i super i ona może zasnąć spokojnie że dzieci są zaopiekowane. Niby komplement ale dziwnie trochę.

    Powiem Wam że nie sądziłam że z dwójką bedzie tak ciężko 😱 wydaje mi się że jestem dość wytrzymała i do tej pory sobie dawałam radę ze starszym w domu ale jest wymagająco. Zadecydowaliśmy że Michał na razie nie idzie do przedszkola, mnie czeka od września sporo zawodowych wyzwań i nie wiem jak to ogarnę. Mi się wydawało że młodszego wsadzę w wózek i będziemy jakoś wychodzić, ale malutki bardzo kiepsko śpi przez ten refleks. Przybiera super ładnie wiec tyle lżej ale spanie to tylko w chuście lub ewentualnie na mnie lub mężu. tak to płacze, wierci się i nie mogę niestety zająć się w ogóle starszym. On ma teraz super czas z tatą więc nie jest zazdrosny ale jak od poniedziałku będę musiała sama ich ogarnąć to nie wiem. Bo właśnie ze Stefankiem jest loteria czy będzie spał itd. plus z zegarkiem w ręku chce być na piersi co półtorej godziny więc to ciągle taka seria że pół godziny karmię, odbijam, próbuje utulić, potem płacze wierci się i albo chusta ratuje albo nic. No a z drugiej strony co jego wina, jest malutki, potrzebuje mamy tylko ciężko to ogarnąć jak starszy chce się bawić albo iść na rowerek 😅 mam trochę za swoje bo uważałam że wymagające dzieci nie istnieją tylko to kwestia organizacji a teraz widzę że starszy był łatwiejszy w obsłudze przez brak refluksu.

    Darrika 11 czerwca moi mąż ma urodziny więc fajna data, oby było dobrze ❤️

    Darrika lubi tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1363 110

    Wysłany: 5 lipca, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika to wy też nieźle zasuwaliscie. I podziwiam że tyle robiłaś w ciąży i za wszechstronne umiejętności, naprawdę wiele potrafisz. My w tym roku chcemy busa kupić a na przyszły będę zbierać na remont chociaż teściowa znów czepnela się że dachy są do zmiany i podwórko do zrobienia (punkt zapalny bo ja wolę zrobić remont a ona kostkę na podworku, z resztą nasze pieniądze, nic jej do tego na co wydamy).

    Karolina nie uważam że masz za swoje, po prostu takie ci się dzieci trafiły. Ja mam nadzieję że z czasem wszystko wam się ułoży, unormuje. Wiadomo jak jest ciężko dwoje ogarnąć to może i nerwy się pojawiają, frustracja. Trzymam kciuki żeby było lepiej.

    A ja dzisiaj się wku... Siedzę na targu, siedzę bo znów lichy handel (pozamarzali ci ludzie czy co? 🤣), najpierw dzwoni teściowa że skarga na Zuzię, potem dzwoni Zuzia skarży na babcie a siebie broni), nagadalam jednej i drugiej że nie dość że problem sprzedać to jeszcze mi zmartwień przysparzają, Zuzi zablokowałam telefon i dałam jej czas do godz. 12 na posprzątanie w salonie i opróżnienie zmywarki bo inaczej telefonu nie odblokuje. I wiecie co- zrobiła wszystko w godzinę. Można? Można!
    W niedzielę ruszamy... Tylko nie wiemy gdzie ale wyjazd będzie 🕺.

    P.s. chyba w środę na targu mnie zaciąglo, podwialo. Rwa kulszowa się odezwała, ledwo co chodzę, spać nie mogłam a tyle mam pracy która muszę zrobić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca, 06:17

  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 6 lipca, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach te teściowa, ale tak jak mówisz, Wasza kaszel nic jej do tego, jak chce kostkę mieć zrobiona to niech ogarnie temat, a jak sobie odremontujecie w środku to zaraz też się będzie lepiej mieszkać, a potem można myśleć co na zewnątrz.

    Haha no widzisz, jak chce to potrafi, kby tak się jeszcze jej chciało b3z blokady telefonu to będzie idealnie 😁 np i konfolkty z babcia też miech załatwiają między sobą, pi co Ty masz dodatkowo jeszcze być tutaj strona między nimi, szkoda nerwów 🤭

    To oby jutro Wam pogoda dopisała, udanego wypadu!

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 6 lipca, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Kurcze muszę wrócić na poprzednia stronę co się działo. Ale odpisze na ta butelke w staniku, toz to obrzydliwe 🫣 jak uważam, że karmienie piersia jest super i kobiety nie powinny sie zakrywać i normlanie w karmić w parkach restauracjach etc. Tak to jest obrzydliwy pomysł.. ale tez mi sie skojarzyło z tym że jakby chciała być matka a nie babcią..

    Moja teściowa tez miała takie zapędy na początku. Miałam wrażenie, że ona uważa że ma wieksze prawa niz ja do swojej córki. Juz nie przytoczę przykładów. Bo nie pamiętam i mój mózg je wyrzucil z głowy, ale były tez jakies chore pomysły..

    A nas dziś zakończył telefon ze żłobka, że Marcelinka goraczkuje . Jak ona na 3 latka swoje może 4 raxy miała temperature.. i juz glowie sie co jej jest. . bo tylko mama i mama i na rączki i spać.. żadnych innych objawow.. i zaczynam chodzić po ścianach (W sensie ja sie głowie co jej może być).. bo jak ma katar czy kaszel..dobra wiadomo zapalenie oskrzeli albo ucho. A tutaj 🤷🏻‍♀️ może to od tego antybiotyku osłabienie. Może jakaś bakteria. Choć mam jedną teorie..ale bym musiała do lekarza jechać. Ale to jutro jak nie bedzie porawy podjedziemy.

    Misia do tego cala mamoza plus tex katar i kaszel i pytanie zęby, bo tez tylko płacz i placz i sama nie wie co chce.. i biegam od jednego płaczka do drugiego.. u Misi boje się jeszcze o uszy, bo targa nimi. Choć jak tam naciskam platek ucha, to brak reakcji. Wiec może to zęby, bo przy zębach tez sie targa uszy.. no i chyba jutro zapisze obydwie.

    W ogóle Iza pisałaś o logopedzie. A ja wczoraj z Michalinka była u neurologopedki. Bo ona juz 10 miesiecy a nie je... Nie otwiera buzi. Czasem liznie kilka łyżeczek słoiczka. A tak nic a nic.. no i jak wyszliśmy z napieci a zrehabilitacji, tak teraz terapia jedzenia nas czeka, bo trochę przez to napięcie Misia ominęła wszystkie te okna nauki rzucia. Smaków itp. i sie sensorycznie zamknęła, że tak ujme.. 🤦🏻‍♀️ i mozemy wkroczyć w wybiórczość pokarmowa jak nic z tym nie zrobimy. A musimy, bo do zlobka od października. A ona nic oprócz cycka. Nawet butelki.
    Także taki żali post mi sie tutaj napisał...

    Współczuję, to musi być mega reudne do ogarnięcia jak trzeba się zająć dwójką na raz, a może jak sama gorączka to trzydniówka się szykuje?

    Dobrze, że byliście u tej neurologopedki, wiesz przynajmniej co jest i jak możesz działać jest plan, terapia to można coś zrobić i to najważniejsze, do października macie dużo czasu więc myślę, że na spokojnie uda się mała przekonać do jedzenia i z tego wyjdziecie, dobrze, że tak szybko zadziałałam z tematem to szybciej też na pewnie ten kłopot rozwiążecie 😊

    A takie żal posty się czasem przydają, przynajmniej wyrzuciłaś to z siebie, a ro już coś 😁

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 6 lipca, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza - o ludzie...ja sobie myślę, że już czekam aż moi podrosną 😅 a tu z nastolatkami takie przeboje. Teściowej nie skomentuje...a na co się żaliła na Zuzię?
    Może ludzi nie ma bo wakacje...hm?

    Kropka - dobrze że poszłaś do neurologopedy! Współczuję że macie problem z jedzeniem ale myślę że szybko podjęta terapia na pewno wyrówna sprawę. Michałek miał jakiś rzadki typ wędzidełka. Tak szczerze to potem się zastanawiałam czy podcięcie, terapia coś dały ale tak! Np. widzę często że dzieci mają otwarta buzię ciągle a Michał po tej terapii już nie miał. Byłam u cdl ze Stefankiem i na szczęście u niego jest wszystko ok.

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3181 1346

    Wysłany: 6 lipca, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja padam na twarz ale napiszę, że jednak nie ospa. Uff 🙂

    Iza jeju współczuję tych chorych jazd z teściowa... Ona jest okropna i generuje niepotrzebne sytuacje. I ja myślę że w dużej mierze zachowania Zuzi to jej powód.. no może nie do końca to jej nie sprzatanie, ale te gorsze momenty, to teściowa..

    Karolina u nas Marcelina była nieodkladalna do roku i tylko wszystko z nią. Ale po żadnych wizytach nie jeździliśmy 🫣 za to Michalina spokojne dziecko, ale od jednej wizyty do drugiej ;)
    Ah za nudno byłoby 😛

    Darrika lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 7 lipca, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Dziewczyny ja padam na twarz ale napiszę, że jednak nie ospa. Uff 🙂

    Iza jeju współczuję tych chorych jazd z teściowa... Ona jest okropna i generuje niepotrzebne sytuacje. I ja myślę że w dużej mierze zachowania Zuzi to jej powód.. no może nie do końca to jej nie sprzatanie, ale te gorsze momenty, to teściowa..

    Karolina u nas Marcelina była nieodkladalna do roku i tylko wszystko z nią. Ale po żadnych wizytach nie jeździliśmy 🫣 za to Michalina spokojne dziecko, ale od jednej wizyty do drugiej ;)
    Ah za nudno byłoby 😛

    Hehe no nie może być nudno w życiu 😅 mi sąsiadka zawsze zazdrościła, ojej bp Twoja Zuzka to ma po 3-4h drzemki w dzień, a się potrafi zająć sobą bo faktycznie od małego nie potrzebowała ciągle mojej uwagi i tak ma do teraz, ale co się najezdzimy z nią po gabinetach to nasze. Fizjo od urodzenie bp asymetria lekka, potem 10 msc miała zaczęła chodzić I cyk stopy do środka, jak tk się naprawiło to kolanka koslawe i dopiero teraz powoli z tego wychodzi. A to zapalenia pęcherza przez basen więc znowu nefrolog, dermatolog co chwile ho AZS, alergolog, od 1.5 pod opieką endokrynologa bo ze wzrostem problemy, z który w tym roku w końcu na wiosnę trochę wyszła, ale zobaczymy czy skokowo czy już na dłużej się odbiła z tego 3 centyla, a jeszcze o 1.5 roku miała zanizony wiek kostnu w wieku 4 lat, a z siatki nie spadała, więc też patowa sytuacja i braknwskazan na badania szpitalne, ale też okulista, trzeba było usg wszystkiego porobić, mnóstwo badań z krwi itd.

    Więc coś czuję, że jak się z drugim dzieckiem uda, to nie będę musiała tyłu specjalistów odwiedzać, ale dziecko da popalić w innych aspektach jak nic 🤣

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 7 lipca, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Jeszcze co do Zuzki Izy, to też tak myślę, że w dużej mierze dziewczyna odbija zachowania babci, skoro ma spiny z nią i ja też denerwuje, więc to się na pewno przekłada na pewne jej zachowania i nie ma się co dziwić. Dorosłego jak taka osoba wyprowadza z równowagi, a gdzie nastolatkę, która jest w okresie dojrzewania, jednak najtrudniejszym w życiu człowieka okresie jakby nie patrzeć gdzie wszystko buzuje

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
‹‹ 2911 2912 2913 2914 2915 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ