Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • kxllla Przyjaciółka
    Postów: 120 30

    Wysłany: 16 lipca, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Fajnie, że do nas dołączyłaś ❤️

    Rozumiem, jak długie starania mogą nasilać emocje złości, smutku, człowiek czuje się zawiedziony.
    Wierzę, że i Ty ujrzysz w końcu upragnione dwie kreski 🍀 Widze, że masz już jedno dziecko, po jakim czasie udało się zajść w 1 ciążę ?

    To szczęśliwy wątek więc dobrze trafiłaś :)


    Iza ja też pomyślałam o tym krztuścu 😣

    Szczerze mówiąc, nie wiem. Ciąża nie była jakoś specjalnie planowana, założenie było takie, że co ma być to będzie😄 Myślę że kilka miesięcy to trwało, w tym udanym cyklu w ogóle o tym nie myślałam, dopiero jak mi się spóźnił okres to zrobiłam test, a tam dwie kreseczki😃

    No jak mówicie, że szczęśliwy wątek to nic tylko się rozgościć 😁 jednak czuję że z tego cyklu nic nie będzie…

    👶Staś - luty 2021r. 💙 cc.
    🔸dwie kreski II - 34 dc.
    🔸20 tc. szyjka 2,3 cm
    🔸luteina dopochwowo do końca ciąży

    ♀️ 26 l.
    ♂️ 36 l.

    ✅Cykle regularne 29-32 dni.

    Luźne starania o drugie 👶 od czerwca 2023r.

    ❌ lipiec 2023r. - biochem
    _____________________________

    🔜lipiec 2024r. po roku nieudanych prób, zaczynamy monitorować temperaturę i owulację.
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 807 573

    Wysłany: 16 lipca, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean - suuuuper! Tak czułam że niebawem się uda 🙂🙏 no i genialnie z tą nowenną 😅

    Iza - kurcze, zgadzam się z dziewczynami że brzmi jak krztusiec 😰 wiem że to drażliwy wątek ale ja ostatnio jestem podłamana bo wsrod moich znajomych bardzo dużo zdecydowało się nie szczepić dzieci bo autyzm itd. nie będę tego komentować bo wiem że jest to temat wybuchowy ale tak czy inaczej czeka nas problem z chorobami typu odra, krztusiec itd.

    Kxllla - witaj! Tak to jest bardzo szczęśliwy wątek ❤️

    Słuchajcie dziewczyny, za mną dwa dni z dwójką samej i powiem Wam że zszedł mi stres. Wiadomo łatwo nie było ale udało mi się wczoraj i dziś wyjść na 3h z nimi także sukces 😅 ba! Nawet jakiś artykuł wysłałam po korekcie także czuje że powolutku ogarniamy. Jedynie martwi mnie bo jutro koniec połogu a mam jeszcze plamienia 🤷 idę do lekarza, zobaczymy co powie. Miesiączka chyba nie wchodzi w grę bo z Michałem wracało mi dwa lata prawie 😄 no chyba że jednak coś się zaczyna dziać, to luz, będziemy myśleć o trzecim 😅🙈

    No i zgapilam pomysł od Fani i na urodziny męża zorganizowałam wyjazd tylko w towarzystwie dzieci 🙂 udało nam się nawet zaliczyć małe górskie wyjście 🙂

    kxllla, Darrika, Fania017, Kropka6, BillieJean, Iza37 lubią tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Fania017 Ekspertka
    Postów: 208 396

    Wysłany: 16 lipca, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje się!!!🙋
    Wszystko sobie tu czytam, ale brak weny żeby cokolwiek sensownego skleić.

    Kxlla witaj na naszym wątku, rozgosc się, zobaczysz że nie będzie długo to trwało bo jak dziewczyny mówią, to szczęśliwy wątek:) też tak miałam, że już chciałam się poddać, ostatni cykl kiedy się udało totalnie odpuściłam i już bpomalu godziłam się z tym że moja córka nie będzie miała rodzeństwa i doslownie jeden raz w czasie owulacji były przytulanki.. i wtedy się udało kiedy najmniej się spodziewałam. Może to też głowa.. także trzymam kciuki✊✊✊
    BillieJean bardzo się cieszę i z całego serca gratuluje, trzymam również kciuki za dalszy rozwój tych dwóch kreseczek. ja byłam u lekarza jak było 6+3 i już było ❤️

    KarolinaK wiedziałam,że ogarniesz sytuację z dzieciaczkami, teraz już będzie tylko lepiej. Opowiadaj gdzie byliście i co to za wędrówka? Jak reakcja męża, wiedział coś?

    Iza, też słyszałam, że powrócił Krztusiec i najczęściej właśnie łapie dzieci....a to co opisujesz,może na niego wskazywać....

    A o mnie? No ja już przekroczyłam połowę, rozumiecie to? Aktualnie jestem 20+3, od równo 4 tygodni czuje ruchy, a teraz to już takie całkiem treściwe, maleństwo siedzi bardzo nisko, i co chwilę jak kopnie to muszę do łazienki, bo tak dostaje po pęcherzu. A kiedy już bujam się na huśtawce to odprawia w brzuchu tańce, dosłownie.. nie wiem czy się to mu podoba czy wręcz odwrotnie i takim.sposonem protestuje🤣🙈 ogólnie czuje się dobrze, apetyt mam aż za dobry, ale tak samo miałam z córką, ja ogólnie dużo jem ale w ciążach to już w ogóle. Mam nadzieję że będą dzieci tak samo łaskawe,bo w pierwszej ciąży byłam 9.5 kg na plusie, a 2 miesiące po niej już 16 na minusie... Zobaczymy jak teraz, w sumie też jestem starsza o 6 lat... Może nie być tak super🤪

    BillieJean, kxllla lubią tę wiadomość

  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1094

    Wysłany: 16 lipca, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina super z tym wyjazdem :D !

    Fania wow to już na drugim półmetku ciąży ! Wspaniale! Cieszę się, że dobrze się czujesz :)

    Ja jutro idę na betę, zobaczymy… 🤞🍀

    Iza burze u Was dzisiaj nie były zbyt gwałtowne ? W Wyszkowie był dziś już 2 razy jakiś tajfun dosłownie.. a teraz już 3 burze słychać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca, 23:47

    Maddelainen lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 807 573

    Wysłany: 17 lipca, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fania - wow, fajnie że się dobrze czujesz i trzymam kciuki żeby waga była łaskawa. Ten czas szybko leci, ja pamiętam jak tu dołączyłam to Kropka jeszcze nie urodziła, a teraz Tobie zostało już tak niewiele... Jak już się czuje ruchy to naprawdę taki fajny etap się zaczyna ❤️
    O wyjeździe musiałam powiedzieć bo przy takich maluchach wolałam żeby był przygotowany 😅 ale nie wiedział jaki nocleg itd. byliśmy w okolicach Żywca i zaliczyliśmy Halę Boraczą. Można dojechać wózkiem a widoki na górze piękne 🙂 mąż poplywal też ze starszym kajakiem, było kąpanie w rzece itd. no i faktycznie schodzi mi panika że nie dam rady ich dwóch ogarnąć, z każdym dniem jakieś większe sukcesy się udaje osiągnąć 😅

    BillieJean trzymam kciuki za betę 🙂 naprawdę się cieszę choć czułam że to kwestia chwilki 😅 marzec to taki fajny czas bo akurat na lato będziecie mieć fajnego niemowlaczka. No i końcówka nie na upały.

    Fania jak Ty żyjesz w takich upałach?

    BillieJean lubi tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Fania017 Ekspertka
    Postów: 208 396

    Wysłany: 17 lipca, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK No właśnie prawie nie żyje w upałach, w normalnym stanie mam problem z nogami - od 16 roku życiu gdy temp wyższa niż 22-23 stopnie bardzo mi puchną od kolan w dół, a przy prawie 40 to sobie wyobrazi. Od razu powiem ze to taka rodzinna uroda, dostałam w genach to co najgorsze🤣 żadnych problemów z nerkami, przepływami , żyłami nikt nie ma a nogi na upałach nie dają rady..,Funkcjonuje ale nie wychodzę na zewnątrz conajmniej do 18... Jeśli wyjdę to z samego rana, a później koczuje w domu. O tyle dobrze,że ja w domu mam przyjemny chłód.. kiedy planowaliśmy budowę wszyscy pukali mi się w głowę, że przecież salon ma być od zachodu i południa a ja specjalnie szukałam domu by salon był od północy a kuchnia od wschodu.. i całe szczęście że zostałam przy swoim i nie dałam sobie wmawiać że szybciej zapale światło, bo będzie ciemno itp itp.. kiedy na zewnątrz skwar, ja w domu mam maksymalnie 24 stronie.. oczywiście na piętrze gdzie sypialnie znacznie ciepłej, ale wtedy na noc otwieram dachowe.. ogólnie to mimo tych upalow rozpiera mnie energia, robię przetwory, mnóstwo przetworów, ale też to lubię, w wieczorami siedzę w moim kwiatowym ogródku lub chodzę na spore dystanse z pieskiem. Ja lubię wiosnę i wczesną jesień. Lato nie jest dla mnie.
    Żywiec mówisz?? Ja mam wlasnie w planach za rok tamte okolice, właśnie z bobasem. Super że wyjazd się udał. A że ja głodna gór, to w sierpniu na 5 dni jedziemy w Bszczady, tym razem już z córką i znajomymi z dziećmi także będzie wesoło,nawet w niepogodę - tfu tfu.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3166 1346

    Wysłany: 17 lipca, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko napisze BillieJean u nas burza spustoszenie zdziala. Powalila drzewa. Nas odcięło.. z korzeniami wyrwane. Pół wsi Armagedon. Las takie straty. Zakaz wjazdu jest od naas, bo leżą wielkie drzewa.. cud że na dom i samochody nic nie pospadalo. A kilka metrow od jednego samochodu powalilo. Droga dojazdowa odcięta była..

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3166 1346

    Wysłany: 17 lipca, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IMG-20240716-181739.jpg IMG-20240716-181652.jpg

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Fania017 Ekspertka
    Postów: 208 396

    Wysłany: 17 lipca, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję Kropka, wiem co przeżywasz, bo u nas tydzień temu w niedzielę przeszło jakieś tornado, mieszkam zaraz pod małym miastem, nas ominęło jakimś cudem, a całe dwa osiedla w mieście z powalonymi drzewami, przygniecionymi samochodami i nawet zerwanymi tynkami z budynkow.....

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3166 1346

    Wysłany: 17 lipca, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle Fania i Karolina odpisałam Wam długa litanie i mi wszystko skasowało.. i dlatego zostało juz o burzy. Bo nie miałam czasu tworzyć od nowa wpisu..
    Czy Wam twz sie tak dzieje, ze cos piszecie i nagle wyskkaujw4 błąd polaczenia i wszystko kasuje co napisaliście? Bo ja mam to nagminnie ..

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1094

    Wysłany: 17 lipca, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko straszne spustoszenie po burzy u Ciebie Kropka :o

    W Wyszkowie huragan zniszczył park, 60 drzew połamanych, wyrwanych z korzeniami :(

    A co do kasowania wiadomości, jeszcze tak mi się nigdy nie zrobiło, nie wiem co może takie coś powodować ?

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2073 1995

    Wysłany: 17 lipca, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też jeszcze się tak nie zrobiło, żeby skasowała wpis zanim wyślę 🤔 a jesteś na aplikacji czy na przeglądarce na forum ? Może od tego to zależy

    33👧 37🧑
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH ciut za wysokie
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 235 154

    Wysłany: 17 lipca, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BilleJean, trzymam kciuki i daj znać jak beta

    U nas jakiś spokojnie, dużych wiatrów nie ma, a na pewno juz nie taki akcje jak u Ciebie Kropka6, a może musisz aktualizować aplikacje? Albo po prostu może masz kiepski internet?

    Ja dzis byłam na wizycie na pakiet u endokrynolog, mam plan działania zmniejszyć teraz dawkę letrox i zacząć brać glucophage i jod.
    Moja wizyta trwała prawie godzinę, i wszystko za darmoszke, a tak pobierają za to aż 500 zł, także jestem zadowolona 😀

    Swoją drogą w jaki sposób się robi stopkę? Kiedyś ja miałam, ale wtedy byłam zalogowana przez przeglądarkę, a na aplikacji nie mam pojęcia gdzie to się robi, chyba jestem za ciemna 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca, 16:31

  • Fania017 Ekspertka
    Postów: 208 396

    Wysłany: 17 lipca, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maddelainen ja nie jestem lepsza, nie ogarniam stopek, wklejania zdjęć itp😊
    Kropka mi się zdarzyło tak Ra, i teraz ja cos pisze, a ja już pozdro dłuższe wypowiedzi to co chwilę zaznaczam tekst i kopiuje żeby nie zginąl, bo pamięć zawodzi i na pewno by drugi raz swoich epopei nie napisała🤣

  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1355 109

    Wysłany: 17 lipca, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fania nie no dopiero co powiedziałaś o ciąży a tu już połowa 🙆. Najważniejsze że dobrze się czujesz. Tylko współczuję spuchnietych nóg.

    Karolina fajne jest takie uczucie jak zdajesz sobie sprawę że dasz radę. Wtedy jest moc i jeszcze większą wiara że naprawdę dasz sobie radę 💪. Tak trzymaj.

    A ja od rana piszę tego posta i nie mam kiedy i siły. Aktualizują się wpisy a moje nie znika, czasami tak jest że mi zniknie i mnie to wkurza.
    wczoraj był wyścig z czasem tzn. z burzą, to jakiś cud że z takiej chmury szkwalowej, z tego wału chmur nie wysypal się grad, Chmurska były okropne, wogole że to wszystko rozeszło się po kościach i poszło dalej (chyba do Kropki ☹️), rwalismy wczoraj ogórki i już zaczęło padać jak ostatnie metry rządków rwalismy, dzieci wygonilam do busa żeby nie zmokły. Wogole jak patrzyłam na Monitor burz to nas to liznelo brzegiem i poszło dalej, taki korytarz się zrobił między 2 jednostki burzowymi. Ale w życiu takich chmur nie widziałam.
    Kropka strasznie u was było. Współczuję. Teraz twój mąż pewnie ma pełno roboty.

    Ja położyłam się na chwilę a leżę do teraz, głowa mnie boli, niby śpię a wszystko słyszę, i słyszę że muszę iść jutro z Zuzia ponownie do lekarza, aż mąż zwrócił uwagę że jak kaszle i łapie powietrze to jej rzezi, no i ten napadowy kaszel. Nie mogę tego tak zostawić, a w piątek nie mam kiedy iść do lekarza. Niby wydawało mi się że jest już lepiej.

    Wiem że nie wszystkim odpisałam. Przepraszam 😞. Sil i weny mi na wszystko brakuje. I martwię się tą choroba Zuzi, i tym że na polu masa ogórków a ja nie mam nikogo do rwania, trzeba to rwać i wywozić.

  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1094

    Wysłany: 17 lipca, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:

    Wiem że nie wszystkim odpisałam. Przepraszam 😞. Sil i weny mi na wszystko brakuje. I martwię się tą choroba Zuzi, i tym że na polu masa ogórków a ja nie mam nikogo do rwania, trzeba to rwać i wywozić.

    Jeju wszystko się zbiegło w czasie, życzę Zuzi zdrowia i Wam przede wszystkim i siły!


    U mnie beta 526 🥹❤️❤️❤️


    A stopkę można zmienić tylko logując się przez przeglądarkę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca, 23:23

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1355 109

    Wysłany: 17 lipca, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean piękna już beta. Jeszcze raz gratuluję.

    Ja uważam że jak jest zdrowie to i są siły. Bo nawet jak się samemu jest zdrowym a ktoś bliski choruje to już wszystko schodzi na inne tory, tryb jest rozbity, trzeba skupić się na chorobie, żeby pomóc, przypilnować, do tego zmartwienie. Ja cierpię na bóle głowy i szlak mnie trafia bo nawet na siebie nie mogę liczyć, coś sobie uplanuje a tu gucio bo przecież nie zrobię bo głowa boli, nie mówię np.o ugotowaniu obiadu tylko pracy w polu. Teraz Się przespałam, głowa jeszcze cmi ale dzieci poszły spać, mąż też a ja kuchnie ogarnęłam, umyłam się, kibelek zalalam domestosem i pranie nastawiałam. I siły się znalazły. A czasami to ich brak nawet na włożenie talerzy do zmywarki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca, 23:47

  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 235 154

    Wysłany: 18 lipca, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BilliJean, piękna beta! Który to tydzień ciąży wypada?

    Iza37, co do bólów głowy to polecam wypić kawę i wziąć mocna tabletkę. Miewam również bóle migrenowe i jak już czuje po sobie ze nadchodzi bol to trzeba od razu zareagować i wziąć tabletki, później już jak się zacznie na całego to tabletka nawet nie zadziała.
    Też są takie specjalne tabletki migrenowe z kofeina, działają cuda. Ale najważniejsze to wziąć przeciwbólowe zanim się rozhula na całego.

  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1355 109

    Wysłany: 18 lipca, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maddelainen z tą kawa to jest taki problem ze raz pomaga a raz potęguje ból. No i przestałam pić teraz kawę, nie dużo jej piłam, 1-2 dziennie ale jak odstawiłam to mój brzuch i żołądek się uspokoił. Różne leki mi pomagają, czasami etopiryna (właśnie z kofeina), czasami zwykły Apap, kiedyś brałam No migra ale po tym mam akcje z sercem 🤔. A czasami musi wybolec te 3 dni bo nic nie pomaga 😭. Dzisiaj muszę spiąć pupke, tyle pracy, z pół tony ogórków do zerwania 🤦.

  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1094

    Wysłany: 18 lipca, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maddelainen wrote:
    BilliJean, piękna beta! Który to tydzień ciąży wypada?
    5 tydzień (ok 4w3d)

    Iza życzę żeby dziś głowa nie bolała i żeby się udało zebrać ogórki !!

    A mi od razu z początkiem ciąży znów aktywowała się niedoczynność, mam jeszcze euthyrox i zadzwoniłam do swojego lekarza, mam brać dawkę 25 narazie. Mam tsh 3,239, ft3 i ft4 też słabo wypadły.. mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. W czwartek pierwsza wizyta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca, 11:37

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
‹‹ 2914 2915 2916 2917 2918 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ubranka dla noworodka - na co zwracać uwagę?

Ogromna oferta ubranek dla dzieci może przyprawić przyszłych rodziców o zawrót głowy. Na co zwracać uwagę? Czy skład i pochodzenie ubranka mają rzeczywiście takie znaczenie? Dzisiaj podpowiadamy 3 najważniejsze zasady, którymi warto kierować się podczas kompletowania wyprawki dla noworodka.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ