X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1381 111

    Wysłany: 9 października, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia gratuluję!

    Kropka bo jak każdy ciągnie na swoją stronę, ma swoje zdanie, swoje poglądy to do kłótni i nieporozumień tylko krok. A jak miesza się w wychowanie dzieci to już wogole. Co ja obserwuje- Ola chce być samodzielna a przy babci nie może, babcia ją ogranicza. I była euforia przez 2-3 dni że babcia wróciła a teraz każde moje wyjście to ryfka, czepianie się mojej nogi a niekiedy płacz.

    Karolina ja i teściowa mamy oddzielne kuchnie ale jej jedna nie wystarcza, trzeba ingerować w moją, z resztą jak w resztę moich pomieszczeń. A mąż jak zwróci mamie uwagę bo on się nie hamuje to kłótnia na cały gwizdek 🤣 Teraz prowadzimy spór o kwiatka, jak nie przestawia samego kwiatka to razem ze stolikiem 🤦, ja wracam do domu i spowrotem go na swoje miejsce i tak od kilku dni.

    Fania super wiadomość, dobrze że maluszek podskoczył z wagą. Te włoski na USG musiały świetnie wyglądać.

    U nas widać światełko w tunelu z końcem rwania. Jest szansa że do następnej niedzieli, do 20 października oberwiemy. Nasze panie już chcą wracać do domu, od dzisiaj mamy jeszcze 2 panie, ja chodzę na pole ile tylko mogę (czasami Ola mi nie daje jak wczoraj), teściowa zostaje z Ola w domu. Wogole jesteśmy już bardzo zmęczeni, za nami już 5 tyg. rwania, a miało nie być jabłek.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3204 1349

    Wysłany: 10 października, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia gratulacje jeszcze raz!.
    Fania super, a mogłobyc tak, że tamten pomiar był błędy? Ale tak czy siak dobrze że już dogonił i waga jest w normach :).

    Ja dziś siedze w domku uwaga z Marcelinka. Misie wysłałam do żłobka a siedze ze starszą (teraz bajke oglad wiec mam chwilę dla siebie;) ma kaszel ale tylko kaszel i została w domu. Ale mi dziwnie tak bez Misi 🫣 i mam wyrzuty, że ona sobie w tym żłobku siedzi q my w domu. Ale przez ostatni rok tak było na odwrot, że Marcelinka w przedszkolu/żłobku a my w domu. Wiec mam randke ze starszą córką ;)

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1381 111

    Wysłany: 10 października, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka chyba nie powinnaś mieć wyrzutów sumienia. Potraktuj to właśnie jako randkę, jak wasz dzień, rzadko nadarzy się taka okazja.
    Ja siedzę z Ola w poczekalni do lekarza. Od tygodnia ma zielonego gluta a teraz doszło zapalenie spojówek i potrzebne krople do oczu. Wyzebrałam tą wizytę, pediatra na zwolnieniu, sama recepta byłaby dopiero na poniedziałek 🤦 a z taką pirdulka iść prywatnie to aż wstyd obleganej pani dr zawracać głowę. I idziemy do pana dr, Ola powiedziała że da się zbadać.
    Ja jutro będę siedzieć z Ola w domu praktycznie cały dzień chociaż jestem bardzo potrzebna na polu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 października, 14:30

  • Anuska94 Ekspertka
    Postów: 275 76

    Wysłany: 11 października, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tamtym miesiącu miałam okres po 22 dniach cyklu w tym miesiącu jeszcze nie mam a już mam 28

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3204 1349

    Wysłany: 11 października, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska ja jestem juz rok i miesiąc po porodzie i mam cykle 40 dni 45... No ale karmię wiec to zaburza choć ze starsza jak wróciła mi miesiączka to tak okolo 30 miałam. A teraz taka długość. I tez karmiłam.

    Iza po całym dniu ze starsza nie żałuję był to super dzień. Nie pamiętam juz sam na sam z Marcelinka. Robiłyśmy zwierzatka ze starych rolek po papierze a to nawet swiateczne ciasteczka robiłyśmy razem. Taka była szczęśliwa ;) moja iskierka taka. Ogólnie chyba częściej jej trzeba robić taki dzień. Dziś mąż z Marcelinką tez byl u lekarza bo ten kaszel prze okropny. Ale osłuchowo czysto. Tykko po l4 żeby z nią ktos mógł siedzieć.

    Ah no tak Twoja Ola często ma zapalenie spojowek.. lekarze powinni Wam hurtowo wystawić na krople 🫣

    Aa Iza znowu zimno wraca.. nocami po 2 stopnie 🫣 i bedzie hardcoroow bo teraz to rano przynajmniej było przyjemnje.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1381 111

    Wysłany: 11 października, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka a mam otwartych tych kropli z pół apteki, nie mam pamięci starych leków zabierać do apteki i wyrzucać i się zbiera 😩. no niby okulistka powiedziała że takie krople do oczu można stosować i później niż 4 tyg. po otwarciu ale ja się cykam, chyba na coś ta data przydatności po pierwszym otwarciu jest. Te krople też nie są takie obojętne dla oka, w końcu to steryd z antybiotykiem, ostatnio nie biegnę do lekarza po krople przy pierwszej ropie, przemywamy doła fizjologiczna lub czystkiem, ale jak się już leja łzy i ropa oko zawala to wiem że sama nie dam rady.

    Ja byłam teraz wieczorem na zebraniu w szkole. 2 godziny. Zamiast odpocząć i się rozgrzać bo zmarzłam już na polu to jeszcze w szkole zmarzłam. I tak obserwuje że im ktoś ma więcej pieniędzy tym bardziej wydziwia, marudzi i skąpi.

    Przy 2 st. rano moje panie do pracy to chyba zamarzną 🤣. Bosz, pisałam wam że ja przy nich to jak pół -mors? Takich znarzlych ludzi jeszcze nie spotkałam. Zawsze myślałam że to ja jestem zmarźluch.
    No ale jak wyskoczy mrozek i pojawi się szron na jabłkach to wtedy nie rwiemy, czekamy aż puści i dopiero. Damy radę, jeszcze z tydzień i będzie koniec. I jadę na Karaiby 🤣🤣🤣. A tak na serio to czosnek muszę posadzić.

    Ja dziś jednak nie siedziałam z Ola, z Ola siedział kot albo inaczej- Ola pilnowała kota a ja co chwilę musiałam iść na pole podjechac traktorem, wychodziłam co chwilę na chwilę i wracałam a ona ciągle z kotem albo rysowała kredkami (jak ma wenę to i godzinę rysuje jeden rysunek).

  • Gipsowka93 Znajoma
    Postów: 19 23

    Wysłany: 13 października, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😊 Nie wiem czy mnie pamiętacie, byłam tutaj z kilka miesięcy temu, ale niestety strasznie się nakręcałam, przybijałam i musiałam się wyłączyć. Niestety nasza córka nadal nie doczekała się rodzeństwa, mamy 21 miesiąc starań, ale tym razem drugi z monitoringiem, biorę AROMEK.

    Przeleciałam kilka ostatnich postów i widzę "te same twarze". Widzę, że co poniektóre w stanie błogosławionym - bardzo się cieszę z tego powodu 😍
    Te które tak jak i ja nadal walczą - tulę i rozumiem.

  • Fania017 Autorytet
    Postów: 256 477

    Wysłany: 13 października, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gipsowka93 wrote:
    Hej dziewczyny 😊 Nie wiem czy mnie pamiętacie, byłam tutaj z kilka miesięcy temu, ale niestety strasznie się nakręcałam, przybijałam i musiałam się wyłączyć. Niestety nasza córka nadal nie doczekała się rodzeństwa, mamy 21 miesiąc starań, ale tym razem drugi z monitoringiem, biorę AROMEK.

    Przeleciałam kilka ostatnich postów i widzę "te same twarze". Widzę, że co poniektóre w stanie błogosławionym - bardzo się cieszę z tego powodu 😍
    Te które tak jak i ja nadal walczą - tulę i rozumiem.


    Trzymamy i kciuki za Ciebie ✊✊✊🫂

    Gipsowka93 lubi tę wiadomość

  • ConteBis Przyjaciółka
    Postów: 94 90

    Wysłany: 17 października, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Nie jestem lekarzem ale to zdecydowanie za wcześnie na drugą ciążę. Mój lekarz kazał odczekać 2 lata ale wiem że inni tak z rok każą czekać.
    podpisuję się. Po cc minimum 1,5 roku a najlepiej 2 lata. Niestety ale blizna po cc nie jest tylko na warstwie skóry brzucha i to wszystko musi się dobrze zrosnąć.

    Staramy się o rodzeństwo od 06.2024
  • ConteBis Przyjaciółka
    Postów: 94 90

    Wysłany: 17 października, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Mi ginekolog powiedział na wizycie popołogowej żebym przez pół roku nie zachodziła w ciąże.
    ufasz mu? Skonsultuj to jeszcze z innym albo dwoma. Pół roku to bardzo mało czasu na regenerację po cc.

    Staramy się o rodzeństwo od 06.2024
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 863 1125

    Wysłany: 17 października, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, melduję że u nas będzie chłopak 🩵🥹 pozdrawiam Was wszystkie ! Czas leci bardzo szybko, oby wszystko było dobrze.

    Trzymam kciuki za Fanie bo chyba lada moment jej Bobas będzie na świecie ❤️

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
‹‹ 2920 2921 2922 2923 2924
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zadbać o spokój i relaks w czasie ciąży. Praktyczne porady dla przyszłych mam.

Bycie matką to jedno z najważniejszych i najwspanialszych przeżyć, jakie doświadcza każda kobieta, która rodzi dziecko. Przyjemne i sielskie chwile spędzone z pociechą poprzedza czas nie zawsze spokojnego oczekiwania na poród. W czasie ciąży często jesteśmy tak samo szczęśliwe, jak i zestresowane, a to sprawia, że warto pomyśleć o sobie w kontekście relaksu i odpoczynku. W jaki sposób uprzyjemnić sobie czas oczekiwania na dziecko? Czy ciążowe dolegliwości można jakoś zminimalizować i poddać się domowemu SPA? Oczywiście, że tak. Za chwilę podpowiemy Ci, jak to zrobić skutecznie i bez wielkich przygotowań!

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ