X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • dysiak Ekspertka
    Postów: 271 77

    Wysłany: 21 lipca 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa nadzieja
    Warto zrobić badanie tarczycy, mi w ciąży wyszła niedoczynność, brałam Eutyrox, po ciąży odstawiłam leki, nie brałam i na koniec tamtego roku poszłam zbadać tarczycę bo zle sie czulam i okazalo sie, że znowu mam niedoczynność a wynik 5 razy większy niż powinien być. 3 tyg temu robiłam ponownie wyniki i już wszystko w normie ale leki muszę dalej brać. Ale warto tarczyce przebadac, zwlaszcza jak planuje sie dziecko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2017, 20:45

  • adelcia Ekspertka
    Postów: 147 86

    Wysłany: 21 lipca 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieja_86 wrote:
    Witam dziewczyny ;) powtórzę pytania czy robilyscie jakies badania po ciazy jeśli Tak to jakie? Chciałabym przed wizyta kontrolną u gin miec. Pozdrawiam
    Ja robilam TSH i Ft4 (w ciąży brałam euthyrox). I 4 miesiące po cc miłam cytologię robioną. 8mcy po byłam na usg,żeby gin zobaczył czy z blizną ok i wtedy pozwolił się starać o drugie

    deaf234bd59751a3e2ce46fafae8735a.png
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 21 lipca 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    magdis a masz porobione wszystkie juz badania czy jakies jeszcze będziesz chciala robic ?? Ja nie miałam jeszcze hsg i jak to nie pomoże to juz nie wiem..
    my zrobiliśmy na razie badanie nasienia (bez szału ale wszystko mieści się w normie) i moje hormony (wszystko ok tylko podwyższone lh i testosteron co wskazuje na pcos, ale cykle mam teraz dość regularne i owulacyjne). Dalsza diagnostyka przed nami choć bardzo bym chciała żeby nie była konieczna... Najbardziej się boje przyczyn immunologicznych

    Adele27 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 21 lipca 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w sierpniu będę 7 miesięcy po cc ciekawe co powie to najlepiej tarczyce, progesteron, prolaktyne wcześniej mialam gorna granice. Przed pierwszą ciążą chodziłam na monitoring i dostałam tableki clo i dupka tera nie wyrażam sobie latać miesiac w miesiac do gin czy są pęcherzyki i czy pękł. Wcześniej też tak chodzilysxie a jak przy drugim staraniu o dzidziusia tez chodźcie ?

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 21 lipca 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdis wrote:
    my zrobiliśmy na razie badanie nasienia (bez szału ale wszystko mieści się w normie) i moje hormony (wszystko ok tylko podwyższone lh i testosteron co wskazuje na pcos, ale cykle mam teraz dość regularne i owulacyjne). Dalsza diagnostyka przed nami choć bardzo bym chciała żeby nie była konieczna... Najbardziej się boje przyczyn immunologicznych

    Mąż przy staraniu o pierwsze tez robił badanie nasienia niby wyszly dobrze a mogło być jeszcze lepiej dawalam mu salfazin witaminę D i magnez nie wiem czy to wpłynęło bo po dwoch miesiacach bylam w ciazy a ja tez mialam HSG robine i od zabiegu 3 miesiace i ciaza wyszła u mnie drożność jajowodow ale niektórzy mówią ze jakiś trafem po badaniu ciąża ze przeczyscily jajowod a też miałam podwyższony testostreron i się udało :)

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 21 lipca 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdis wrote:
    my zrobiliśmy na razie badanie nasienia (bez szału ale wszystko mieści się w normie) i moje hormony (wszystko ok tylko podwyższone lh i testosteron co wskazuje na pcos, ale cykle mam teraz dość regularne i owulacyjne). Dalsza diagnostyka przed nami choć bardzo bym chciała żeby nie była konieczna... Najbardziej się boje przyczyn immunologicznych

    Ja nawet nie dopuszczam do siebie żadnych przyczyn immunologicznych. Mamy jedno dziecko wiec nagle cos by się zmienilo ? Wiem,ze ta drożność jajowodow moze pomoc ale tez wolałabym zeby sie udalo bez tego :/ zostaje mi jeszcze jeden cykl na Aromku i kuniec.. :/ mysle czy nie zwiększyć sobie dawki na stymulacji do dwóch tabl bo biorę 1 moze to by zadzialalo :P ale jak lekarz kazał 1tabl to chyba bym glupia byla jakbym sobie ja sama zwiekszala co... ? :P powoli tracę nadzieje

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 21 lipca 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dysiak wrote:
    Mnie sie wydaje, że w głębi serca każdy facet marzy o synu :D chociaż powiem Wam, że mój chcia syna, myślał że bedzie syn a tu córka i teraz nie wyobraża sobie innej opcji, mało tego mówi że fajnie jakby druga też była dziewczynka :)

    Znam faceta, który marzył o dziewczynce :)
    Mój w sumie chciałby parkę. Na początku mówił o synu, ale jak się okazało, że babeczka to oszalał z radości, a bałam się zawodu.
    Teraz chciałby syna do pary, ale mówi że jak będzie córka to też super, bo wszystko juz mamy :) haha taki ekonomista :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2017, 22:00

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • dysiak Ekspertka
    Postów: 271 77

    Wysłany: 21 lipca 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja ja nie chodziłam na żadne oglądanie pęcherzyków, ani maze tez nie był na żadnych badaniach. Teraz też nie zamierzam no chyba że bym nie mogła długo zajść.

    Tanda oo no widzisz czyli jednak są faceci tacy, którym córy nie przeszkadzają. Ale zazwyczaj tak jest synuś mamusi córusia tatusia ;)
    Chociaż moja córka to bardzo mamusiowa jest,myślałam że jej to przeszło ale nie... dalej jest kiedyś była do tego stopnia, że jak chcialam gdzieś wyjść to musiałam cichaczem z domu się wymykać żeby tylko nie zobaczyła, jak zobaczyła to był cyrk.

    Kurde dalej mnie to podbrzusze boli i mi niedobrze :/ jeszcze plecy zaczęły mnie łupać u dołu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2017, 22:21

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 21 lipca 2017, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simon gratulacje i trzymam kciuki, zeby wszystko bylo dobrze!

    Majamia jak się czujesz? Jak dzidzius? Czujesz juz ruchy? Wiadomo juz czy chłopczyk czy dziewczynka?

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 21 lipca 2017, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dysiak ciekawe objawy :)

    Mój nie chciał syna. Powiedział,że nie miał wzoru ojca i balby się mieć syna. Moja córka to raczej córeczka mamusi. Ja tak samo mam z moją mamą.

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • mgiełka Przyjaciółka
    Postów: 63 26

    Wysłany: 21 lipca 2017, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dysiak wrote:
    U nas tak samo, córka dwa lata i odpieluszkowana :) no i za rok jak sie uda pójdzie do przedszkola więc jakby było małe dziecko to pół dnia bym była z tym dzieckiem tylko, także też jakieś odciążenie :) mi wszystko jedno jaka płeć ale jak już mam wybierać to chcialabym drugą dziewczynkę :) na pewno by było łatwiej bo dla dziewczynkk wszystko mam od ciuchów po zabawki a większość ciuszków raptem pare razy założona bo tak szybko z nich wyrosła :)

    Przeraża mnie tylko te nocne wstawanie bo już od pół roku nie wstaję w nocy

    U mnie tak samo! coreczka 2 latka odpieluszkowana i teraz staramy sie o drugie. Chcielismy w sumie jedno po drugim ale karmilam piersia rok wiec małe szanse a potem wrocilam do pracy i tak zlecialo...

  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 21 lipca 2017, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani nie mówcie. Największy kryzys miałam na początku tego roku, bo gdyby udało się w lutym byłyby równe 2 lata a ja tak bardzo 2 lata przerwy chciałam. W kwietniu legły w gruzach nadzieje na 2 lata rocznikowo. 3 lata to już taka przepaść trochę się robi no i boję się buntu trzylatka połączonego z moim poporodowym baby bluesem i skokami rozwojowymi niemowlaka :O
    Ale z drugiej strony - teraz to już o tym nie myślę, wpadnę w szał radości jak w ogóle się uda, nieważne jaka przerwa.

    Chciałam też zakończyć reprodukcję przed 30-tką a zawsze chcieliśmy trójkę. Wątpliwe szanse, że się wyrobię. A może zostaniemy z jedynaczką.

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 22 lipca 2017, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez chciałam zakończyć reprodukcję przed 30. Odchowac i szukać porządnej pracy. Na razie jestem bez pracy i bez drugiego dziecka :( no i w ogóle z niczym oprócz cudownej córki.

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 22 lipca 2017, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Simon gratulacje i trzymam kciuki, zeby wszystko bylo dobrze!

    Majamia jak się czujesz? Jak dzidzius? Czujesz juz ruchy? Wiadomo juz czy chłopczyk czy dziewczynka?
    Dziękuję dobrze. Jak nie w ciazy. Lozysko mam z przodu i ruchow nie czuje. Mizianka takie.

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Aendzi Przyjaciółka
    Postów: 64 51

    Wysłany: 22 lipca 2017, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja wczoraj odebrałam wyniki drugiej bety, wynik 670 także rosniemy :-)


    Ja zawsze jak byłam młodsza mówiłam że będę miała 2 dzieci rok po roku, żeby się mogły razem bawić. Po pierwszym dziecku do 10 miesiąca mówiłam że nigdy więcej żadnych dzieci,hehe. A potem przyszła obawa, że Ala będzie sama, tak jak ja jestem sama bo jestem jedynaczką, więc ruszyliśmy do boju :D Udało się w 2 cyklu. Bardzo się cieszę, bo nie muszę wracać do pracy a córka nie musi iść do żłobka. Co prawda jestem trochę przerażona jak dam sobie radę, ale jak nie my to kto?
    Także trzymam za Was dziewczyny mocno kciuki i życzę duużo fasolek :-)

    Truskaweczka250, agulineczka lubią tę wiadomość

    3i49tv73chf2jd1l.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 22 lipca 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dziewczyny ja to juz przestalam patrzeć jaka ta różnica bedzie tylko niech w ogóle będzie.... U mnie jedyne co na plus przy tak dużej różnicy to to,ze syn jest samodzielny,sam się ubierze rozbierze,weźmie sobie cos do jedzenia, sam zasypia nie budzi sie w nocy itp itd :P no i bedzie pomagal przy malenstwie

    Tanda lubi tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 22 lipca 2017, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aendzi super wieści :) odpoczywaj i ciesz sie ciaza :)

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1574 1225

    Wysłany: 22 lipca 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jangwa_maua wrote:
    Ja tez chciałam zakończyć reprodukcję przed 30. Odchowac i szukać porządnej pracy. Na razie jestem bez pracy i bez drugiego dziecka :( no i w ogóle z niczym oprócz cudownej córki.

    A ile masz lat? ja dopiero zaczynam produkcję :P Miałam 26 lat urodziłam córkę a teraz kolej na drugiego dzidziusia co będzie to będzie aby zdrowe ale mąż chce synka i ja też juz się nastawiłam :)

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 22 lipca 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka bedziesz testować ?

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 22 lipca 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdis sikasz jutro ? Wykres piękny :)

    magdis lubi tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
‹‹ 389 390 391 392 393 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ