X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 19 września 2016, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She, oooo :D zebolki! Emmie pierwszy wyszedł jak miała 5 miesięcy 3 tygodnie i 1 dzień :D także niemalże identycznie w wieku Natalki :) a drugi wyszedł ok 2 tyg później
    a usiadła też gdzieś w tym terminie, to było na początku sierpnia

    She86 lubi tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 19 września 2016, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak sobie stwierdzam ze jesli uda sie i zobacze 2 kreski to rewelacja a jesli nie to wracam od stycznia do racy a mojego syneczka zaprowadze do zlobka. Wolalabym jednak miec drugie dziecko jak najszybciej. On sam juz (ma 2 lata) zaczyna mowic ze chce dzidzie;-)jak inne dzieci

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 19 września 2016, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, kiedy Wam wyszły pozytywu w pierwszej ciąży? Ile dpo?

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • kaka470 Autorytet
    Postów: 1210 959

    Wysłany: 19 września 2016, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy pozytywny test wyszedl mi w 10 dniu po owu cień cienia a w 13 dniu już było ładnie widać . U mnie niestety chyba rozkręca się @ . Powodzenia tym które jeszcze nie testowały.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2016, 09:24

    30.11.2015 <3 Laurka ,16.02.2017 Anołek 6tc[*], 01.01.2018<3 Tomuś

    201511304980.png

    201801011678.png
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 19 września 2016, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StyczniowaNadzieja wrote:
    JennyXS największą bzdura jest to że przy kp nie mozna zajść w ciaże. Owszem jeśli karmi sie ekologicznie (wygoogluj sobie zasady takiego karmienia) to wtedy mówimy o laktacyjnej niepłodności która trwa pół roku ale kobieta też musi się w tym czasie obserwować bo zawsze mogą pojawić sie oznaki płodnosci (metoda LAM między innymi o tym mówi). Po pół roku nikt juz zadnej gwarancji nie daje. Ja też kp i okres mam odkąd mały skńczył pół roku. A w ostatnim cyklu wystąpiła owulacja. Znam wiele kobiet które kp zaszły w ciaze i wiele takich które przez cały okres kp nie miały @.

    dokładnie zgadzam sie ze mną pracuje dziewczyna która karmiła piersią i dokładnie po 6 tygodniach od porodu zaszła znowu w ciąże i to była wpadka

    JennyXS lubi tę wiadomość

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 19 września 2016, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Dziewczyny, kiedy Wam wyszły pozytywu w pierwszej ciąży? Ile dpo?

    dokładnie 11dpo kreska wyraźnie widoczna gołym okiem i teraz też bym chciała żeby tak było

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 19 września 2016, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 tygodni?? O matko, 6 tygodni po porodzie, to moj maz mnie nie mogl w czolo pocalowac, bo gryzlam :P

    I co tam kto wysikal fajnego??

    U mnie 2 dpo. Dwa tygodnie czekania. Jak malpiszon nie przyjdzie, to testuje 2 pazdziernika :)

    mycha89 lubi tę wiadomość

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj mycha89. Ja będę testować 2 października także muszę cierpliwie czekać. To juz bedzie nas dwie.
    Lilirose ja testowalam 3 dni po spoznionej @.Dalej trzymam mocno kciuki.
    pianistka dziękuję w imieniu siostry. Mam nadzieję że tą ciążę zniesie dużo lepiej.

    mycha89 lubi tę wiadomość

  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 19 września 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She zęby cięzka sprawa. U nas pierwszy byl w wieku 5 miesięcy (nie tygodni oczywiście to był błąd!) i 2dni :) Drugi dwa dni później ;)

    lilirose u mnie 12dpo wieczorem cień cienia cienia a na zasadzie ze bardzo chciałam go zobaczyć a na nastepny dzień rano juz kreseczka widoczna (to był dzień @ u mnie fl 13 dni)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2016, 14:03

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • She86 Autorytet
    Postów: 825 858

    Wysłany: 19 września 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat83 wrote:
    6 tygodni?? O matko, 6 tygodni po porodzie, to moj maz mnie nie mogl w czolo pocalowac, bo gryzlam :P

    I co tam kto wysikal fajnego??

    U mnie 2 dpo. Dwa tygodnie czekania. Jak malpiszon nie przyjdzie, to testuje 2 pazdziernika :)

    No u nas podobnie, a pierwsze przytulanki były 4 miesiące po porodzie i po tym pierwszym razie tak mnie bolało krocze że dosłownie chodziłam okrakiem :D śmiałam się, że czuję się jakby mnie napadło stado murzynów :D

    Natalia <3 27.03.2016
    3i49krhmwfp2unuq.png
    ckaiqqmzo2wel1fv.png

  • She86 Autorytet
    Postów: 825 858

    Wysłany: 19 września 2016, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka wrote:
    She, oooo :D zebolki! Emmie pierwszy wyszedł jak miała 5 miesięcy 3 tygodnie i 1 dzień :D także niemalże identycznie w wieku Natalki :) a drugi wyszedł ok 2 tyg później
    a usiadła też gdzieś w tym terminie, to było na początku sierpnia

    Ale wyszedł całkiem jak miala 5 mies i 3 tyg? U nas przebijają się dwa naraz od poprzedniej niedzieli i póki co wyszedł tak z 1-1,5 mm nad dziąsło, wiec narazie nie wpisuje do pamiątkowej książeczki, że wyszedł. Poczekam aż całkiem wyjdzie, też tak robicie? czy jak się zaczyna przebijać to uznajecie że wyszedł?

    Natalia <3 27.03.2016
    3i49krhmwfp2unuq.png
    ckaiqqmzo2wel1fv.png

  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 19 września 2016, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat83 wrote:
    6 tygodni?? O matko, 6 tygodni po porodzie, to moj maz mnie nie mogl w czolo pocalowac, bo gryzlam :P

    I co tam kto wysikal fajnego??

    U mnie 2 dpo. Dwa tygodnie czekania. Jak malpiszon nie przyjdzie, to testuje 2 pazdziernika :)

    Tez się zdziwiłam jak mi to opowiadała, chcieli usunąć i już byli umówieni z lekarzem ale jak przyszło co do czego to jeździli za nim bo nie mogli go spotkać tak jakby się mijali i stwierdzili że to jednak jest znak z góry żeby zatrzymać to dziecko.

    Ja po 6 tygodniach to też nawet nie myślałam żeby coś działać

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 19 września 2016, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wpisuje jak widzę, że już delikatnie wystaje :)

    U mnie niby 12 dpo, ale 25 MLU ani śladu cienia. Piersi miękkie, minimalnie pobolewaja po bokach, brzuch już nie boli, tylko czasem lekko zakłuje albo czuje cos jak rozciąganie mięśni.
    Głupia mogłam kupić 10 MLU, ale na opakowaniu nie było info, a dopiero w środku na instrukcji, co zobaczylam podczas testowania dzisiaj...

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • JennyXS Autorytet
    Postów: 436 333

    Wysłany: 19 września 2016, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StyczniowaNadzieja wrote:
    JennyXS największą bzdura jest to że przy kp nie mozna zajść w ciaże. Owszem jeśli karmi sie ekologicznie (wygoogluj sobie zasady takiego karmienia) to wtedy mówimy o laktacyjnej niepłodności która trwa pół roku ale kobieta też musi się w tym czasie obserwować bo zawsze mogą pojawić sie oznaki płodnosci (metoda LAM między innymi o tym mówi). Po pół roku nikt juz zadnej gwarancji nie daje. Ja też kp i okres mam odkąd mały skńczył pół roku. A w ostatnim cyklu wystąpiła owulacja. Znam wiele kobiet które kp zaszły w ciaze i wiele takich które przez cały okres kp nie miały @.

    Dziękuję, w wolnej chwili sprawdzę tę metodę. Ja też nie mówię że chcę odrazu zajść, bo z pierwszym zajęło to nam 11 cykli, więc tak tylko myślimy i jak zdarzy się wpadka to będziemy szczęśliwi :)

    200909182441.png
    f2wli09kseu15yxf.png
    3jgxvfxmbborrgjh.png
  • JennyXS Autorytet
    Postów: 436 333

    Wysłany: 19 września 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula09 wrote:
    dokładnie zgadzam sie ze mną pracuje dziewczyna która karmiła piersią i dokładnie po 6 tygodniach od porodu zaszła znowu w ciąże i to była wpadka


    No 6 tygodni to strasznie szybko. Wtedy to o niczym nie myślałam bo jeszcze zapalenie piersi miałam. My dopiero niedawno zaczęliśmy. W sumie dopiero raz :) Jakiś lekki dyskomfort był ale ogólnie to jak przed porodem :)

    200909182441.png
    f2wli09kseu15yxf.png
    3jgxvfxmbborrgjh.png
  • JennyXS Autorytet
    Postów: 436 333

    Wysłany: 19 września 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Dziewczyny, kiedy Wam wyszły pozytywu w pierwszej ciąży? Ile dpo?

    u MNIE DOPIERO 18 DPO a dzień wcześniej źle wykonałam bo jakiś dziwny byl ten test :P
    Miałam późno owulację, wydaje mi sie że później niż była zaznaczona na wykresie.

    200909182441.png
    f2wli09kseu15yxf.png
    3jgxvfxmbborrgjh.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 19 września 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilli, u mnie 10 dpo i to już wyraźna kreska

    She, ja wpisuję jak się przebije :)

    Styczniowa, wkradł się błąd? czy serio 5 tyg i 2 dni? :o :o szok!
    U nas w szpitalu ostatnio urodziło się dziecko z zębami, w gazecie było :D

    A my byłyśmy dziś u okulisty :( maluśka ma wadę wzroku :(

    Edit: A co do krocza po porodzie... to ja mimo braku nacięcia i pęknięcia dłuuuugo odczuwałam ból. w sumie nadal mnie boli. szczególnie okolica cewki moczowej. niby nic nie jest uszkodzone ale ból jest, szczególnie gdy dużo chodzę lub ponoszę małą. choć niby wszystko ok. Po porodzie zastanawiałam się jak to się dzieje że ludzie mają więcej niż 1 dziecko bo na myśl o włożeniu CZEGOKOLWIEK w moją pochwę dostawałam drgawek :P a jak po porodzie wróciłam do używania tamponów to kupiłam mini, jak dla nastolatek :D :D taka panika była :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2016, 13:07

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 19 września 2016, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja dzis zamiast testu kupilam podpaski heh :P jestem pewna ze @ przyjdzie. Zaczynam miec ochotę na sledziki w sosie - moj typowy objaw przed @

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • mycha89 Autorytet
    Postów: 349 433

    Wysłany: 19 września 2016, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie się zastanawiam, bo zawsze miałam 14tego równo a miesiac temu taki prawdziwy śluz miałam 17 tak jak Ty. Bóle owu mam wyraźne ale czort wie czy to przed owu czy po... i znów jestem wściekła,że nie kupiłam testów owu. ALe jeśli mi kalendarzyk pokazuje owu na jutro (ze sredniej 3 miesiecznej) to jest sens dziś kupować test owu? mąż i tak zagranicę pojechał na 14 dni to jeśli owu 17tego to i tak znów po ptakach bo za daleko był bzyk;p Szyjka otwarta jest mocno, ale śluz bardziej wodnisty niż ciągnący... choć pobolewa jak na okres...

    nitta32 wrote:
    Mam już 2letniego synusia i zaczęliśmy starania o córcię.
    Oczywiście najważniejsze, by dzidziuś był zdrowy, ale trochę ze śmiechem w łóżku zastosowaliśmy się do książki. Przynajmniej było wesoło:D Z synkiem był 1 raz w dniu owu i się udało. "Na córkę" wg teorii trzeba między innymi na kilka dni przed owu.


    Rownież mam 2 letniego synka. I tak samo marze o dziewczynce i tez kombinujemy przed.
    Mysle ze powinnans robic przynajmniej testy owulacyjne, a swietnie byloby gdybys mierzyla tem i sprawdzala sluz. Baaaardzo duzo Ci to powie. Ja od zawsze zakladalam ze mam owu 14 dc tak jak to pisza. Moja faza lutealna ma jednak 10 dni a nie 14. (tj 27-10=17dzien cyklu=owulacja).
    Trzymam kciuki i życze powodzenia!!!;-)



    Marcel <3
    relg2n0asfzml2iz.png>

    03.08.2017 <3
    w57vyx8d6u4jt6s0.png
  • rudajola Ekspertka
    Postów: 164 74

    Wysłany: 19 września 2016, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nam się udalo :) rano temp nie spadla.na 3 testach cień cienia

    mycha89, Pianistka, JennyXS, She86, Piegus, Kasiula09, Kat83, InBlue, zFolwarku lubią tę wiadomość

    Wuj6p1.png[img][/img]
‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ