X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 27 września 2016, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No. To robcie bobasy z calych sil :) Powodzenia, dziewczyny!

    Ja dzisiaj padam na dziob. Wpadla mi fuszka po pracy wlasciwej, odchamiam sie (tudziez odmozdzam radosnie) i maluje sobie :) Ufajdana cala jestem od farby. Cycki mam jak dwa kamienie. @ sie zbliza wielkimi krokami, cos czuje. 25 miesiac w D.

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 27 września 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, u mnie 3 dni temu zaczął się drugi cykl po ciąży i tak się zastanawiam czy jest już owulacyjny :|? Kusi mnie żeby iść na monitoring podejrzeć czy jest tam coś na co można liczyć, ale nie wiem czy jest SMS dopóki nie zrobiłam badań hormonów, bo w poprzedniej ciąży musiałam trochę powalczyć...szkoda, że nie mam jak temperatury mierzyć

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 27 września 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim moze spróbuj w tym cyklu z testami owu i obserwacją szyjki i sluzu?

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2016, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Adele
    ja ostatnio miałam śluz płodny już w 9 dc, owulkę w 13 dc :)
    więc może u Ciebie w tym cyklu bedzie szybciej :)

    Kat83
    trzymam kciuki, zeby jednak @ nie przyszła :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2016, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, w Rossmanie jest na promocji zestaw z Domowego Laboratorium za 29,99 zł- 7 testów owu i 2 testy ciażowe

    promocja do 30.09

  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 28 września 2016, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widziałam tą promocje ale nie kupuje. W nowym cyklu zrobie jeszce testy owu z tych co mi zostały a później juz bez testów będziemy działać. Ja staraliśmy sie o pierwszą ciaze to wcale testów owu nie kupowałam a owulacja i cykle były jak w zegarku, teraz to była tylko kwestia uregulowania sie cykli po porodzie ale juz sie połapałam co i jak :)

    Wczoraj u mnie spadek w 7dpo byłam pewna ze znów fl krótka i przyjdzie dziś @ ale dziś temp skoczyła więc fl trwa nadal, cieszę sie ze się tak ładnie wydłużyła :D

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 28 września 2016, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Cześć dziewczyny, u mnie 3 dni temu zaczął się drugi cykl po ciąży i tak się zastanawiam czy jest już owulacyjny :|? Kusi mnie żeby iść na monitoring podejrzeć czy jest tam coś na co można liczyć, ale nie wiem czy jest SMS dopóki nie zrobiłam badań hormonów, bo w poprzedniej ciąży musiałam trochę powalczyć...szkoda, że nie mam jak temperatury mierzyć
    Ty kp jeszcze?
    Ja mam obecnie 3 cykl, który trwa aktualnie 42dzień. Monitoring to nawet nie wiem kiedy bym musiała pójść, żeby zobaczyć czy owu była, bo jeśli była to na bank gdzieś po 20dc. Przy następnym cyklu lecę testami owu przez cały cykl chyba, żeby cokolwiek ogarnąć. Drugi cykl był całkiem ok (33dni), za to trzeci, no jak widać :/ I po rozmowach na grupach o kp itd widać, że ten trzeci cykl jest przeważnie denny i nieogarnięty.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 28 września 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luccecita wrote:
    dziewczyny, w Rossmanie jest na promocji zestaw z Domowego Laboratorium za 29,99 zł- 7 testów owu i 2 testy ciażowe

    promocja do 30.09

    ja zamierzam zamówić na allegro już wypatrzyłam aukcje 20 testów owu+5 ciążowych za 13.30 zł

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2016, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia
    mialam te z allegro i byłam zadowolona :)

  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 28 września 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez na tych z allegro bazuje ;)

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    te apteczne dosc drogo jednak wychodzą :/
    a czasem te 5 testów owu nie starczy na 1 cykl.

  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 28 września 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też właśnie je miałam i byłam zadowolona zostały mi 4 ale podejrzewam że może byc za mało i muszę się zebrać żeby je zamówić bo za tydzień trzeba zacząć ich uzywać

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 28 września 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula tylko nie zamawiaj za dużo bo to tylko na ten cykl przecież :) Mi zostały chyba 4 a może 5 to wykorzystam w przyszłym cyklu i koniec. W tym cyklu wykorzystalam 7 więc moze 4 wystarczy :)

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 28 września 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StyczniowaNadzieja wrote:
    Kasiula tylko nie zamawiaj za dużo bo to tylko na ten cykl przecież :) Mi zostały chyba 4 a może 5 to wykorzystam w przyszłym cyklu i koniec. W tym cyklu wykorzystalam 7 więc moze 4 wystarczy :)

    No właśnie zamierzam maks 20 bo przecież i tak wiecej mi się nie przyda o ile w ogóle je wykorzystam i dlatego tak zwlekam z kupnem, bo niby mam 4 ale jak za wczesnie zaczne robić to lipa i mi nie starczy

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Widzę kasiula że nasze córki w podobnym wieku są :) moja kilka dni temu skończyła dwa latka i staramy się właśnie o drugie dziecko. Można do was dołączyć? Mam dziś 8 dc to drugi cykl po odstawieniu pigulek i planuje od dzisiaj zacząć robić testy owu :)

  • candela Autorytet
    Postów: 581 341

    Wysłany: 28 września 2016, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny...
    Ja jeszcze z krzaczorów ale powoli podczytuję ;)

    Noszę się z myślą starań o drugiego maluszka tak po nowym roku. Jeszcze mam lekkie wątpliwości czy to nie za wcześnie ale z drugiej strony nikt nie powiedział, że "zaskoczy w pierwszym cyklu.

    Jeszcze karmię synka piersią ale powoli przechodzę na mm. Od czerwca mam regularne cykle. W tym postanowiłam z ciekawości sprawdzić testami owulacyjnymi co tam się dzieje i mam dziś pozytywa ;)

    Czy mogą na tej podstawie domniemywać, że płodność mi wróciła?

    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cykl starań
    druga ciąża <3 złoty strzał!
    RwFEp2.png 7lpqp2.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 28 września 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;) my zaczęliśmy starania o drugie maleństwo zaraz po skończeniu pol roku przez córkę :) u mnie problem jest w tym ze jestem chora na endometriozę i im szybciej tym większe szanse.

    Co do płodności to testy owu nigdy nie potwierdzają czy owu faktycznie była. Moze tak moze nie :)
    Trzymam kciuki :)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 28 września 2016, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    candela ja w jednym z cykli poporodowych (przy kp) miałam tak że test owu wyszedł pozytywny, szyjka i śluz jak na owulacje ochota na sex też ;) jednak temperatura nie potwierdziła owulacji, gdzieś, coś między czasie ostatecznie przyblowowało owulacje (może mały cycał wiecej albo dłużej niż zwykle, a moze po prostu organizm nie był jeszcze gotowy) i dopiero dwa cykle później wystapiła pierwsza owulacja (po której fl trwała tylko 5 dni). Teraz jestem w 8dpo (druga owulacja po porodzie). Nie powiedziane ze u Ciebie będzie podobnie, być moze owulacja wystapi ale same testy owu to za mało moim zdaniem

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • Aneta Z-F Debiutantka
    Postów: 12 8

    Wysłany: 28 września 2016, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem Aneta. Mama juz prawie 17 miesięcznej Tosi. To mój czwarty cykl po porodzie a drugi jak się staramy o rodzeństwo. Choć w zasadzie w tym się nie staramy bo wszystko pod górkę.
    Najpierw rotawirus wykańczał mi pon kolei cala rodzinkę a teraz ból pleców sprowadza mnie do podłogi nie pozwalając nic robić. Ooo o i jeszcze ovulacja się przesunęła choć to w zasadzie dobrze ale jak na złość mąż będzie dopiero jutro wiec po ptakach.
    Pozdrawiam was gorąco.

    Kira91 lubi tę wiadomość

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 28 września 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    candela, z ciekawości, dlaczego chcesz przejść na mm?

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
‹‹ 56 57 58 59 60 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ