X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Terraska Przyjaciółka
    Postów: 123 37

    Wysłany: 22 listopada 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, u mnie po tym dlugim cyklu (nota bene miesiac temu ;) ) zaczal sie teraz normalnie (3 dni okres). Temperatura tez poki co wyglada normalnie, ale ja sie powinnam dopiero zblizac do owulacji - wiec czy bedzie, tego nie wiem ;)

    Wiem, ze psychika odgrywa duza role tutaj, z drugiej strony ciezko jest "nie myslec"... Ale nie martw sie, ponoc nawet 2 bezowulacyjne cykle w ciagu roku to norma - takze ja moj traktuje w kategorii "ciekawego zjawiska" poki nie pojawi sie drugi ;) Wtedy sie bede martwic ;) Ktoras z dziewczyn tutaj tez miala ostatnio 49 dniowy cykl, moze jeszcze cos pomoze :)

  • Terraska Przyjaciółka
    Postów: 123 37

    Wysłany: 22 listopada 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, jeszcze chcialam Ci napisac, ze nawet kiedys zauwazylam u siebie, ze moj okres teraz tez jest "slabszy" i krotszy niz powiedzmy 5 lat temu. Wiec moze to taka naturalna kolej rzeczy?

    A pijesz duzo wody? Ja czasami zapominam, a gdzies czytalam ze to moze miec duze znaczenie...

  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 22 listopada 2016, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terraska a w czym pomaga wode jeśli chodzi o cykl???

    Ja miałam ostatni cykl 47 dniowy...ale nie był on bezowulacyjny, tylko owulacja mi się 2 tygodnie spóźniła, bo temperatury miałam wysokie i było ciałko żółte.
    Mam nadzieję, że teraz owulacja będzie szła normalnym torem a nie znowu po 35 dniach...Bo już nóżkami przebieram a owulacji ciągle brak...

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • ale.ale Autorytet
    Postów: 414 167

    Wysłany: 22 listopada 2016, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam cykle bezowulacyjny jakieś trzy razy jak się staraliśmy poprzednio. Czasami widziałam to na monitoringu, czasami jak monitoringu nie było, to widziałam też po temperaturze. No i u mnie te cykle były dłuższe, niż te z owu.

    Rany, u mnie 4dpo (a przynajmniej mam nadzieję, że była, bo pomiar temperatury nie wchodzi na razie w grę przez pobudki małej co 2 godz). Żeby się upewnić zrobię progesteron w piątek, oby był :)
    No i żadnych działań ostatnio, mąż przeziębiony, a ja wymęczona przez pokawałkowany sen - tym bardziej chciałam się upewnić, że już po owu.

    Oglądacie jakieś seriale które możecie polecić? Coś bym zaczęła, żeby "nie myśleć" czasem wieczorem jak mam czas...

    m3sx3e3kqurga36a.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 22 listopada 2016, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dawno mnie nie było, ale musiałam odpocząć od OF, bo za bardzo się nakręcałam, myślałam, wydaje mi się, że przez to też się nie udawało...

    Dzisiaj wpadam z dobrą nowiną, 5 dni temu na teście pojawiły się dwie kreseczki, popłakałam się ze szczęścia. :) Jeszcze to do mnie nie dotarło, boję się cieszyć i w ogóle mówić o tym.

    W połowie grudnia mam wizytę, chyba zwariuje do tego czasu. Nie wiem, czy się chwalić najbliższym. Kiedy i komu mówiłyście o pierwszej ciąży?

    chabasse, santoocha, InBlue, MalaMi*, Mona_Lisa, Kat83 lubią tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • chabasse Autorytet
    Postów: 1440 1001

    Wysłany: 22 listopada 2016, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilirose... gratulacje. Nic się nie martw.. myśl pozytywnie. My na początku powiedzieliśmy rodzicom i rodzenstwu. Po jakimś czasie najbliższym znajomym, a potem to już reszta została poinformowana.

    lilirose lubi tę wiadomość

    Synek Antoś
    1usaanli6w2njq4a.png
    wniddf9h5gbbmtsy.png
    Emilia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2016, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili gratulacje kochana :) to wspaniała wiadomość :) tak się zastanawiałam co u Ciebie :)

    lilirose lubi tę wiadomość

  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 23 listopada 2016, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    również gratuluję!!! Oby wszystko było dobrze...Życzę szczęscia...
    Mi dziś temperatura podskoczyła...Ale nie wydaje mi isę że to owulacja bo nie mam płodnego śluzu...Może to przez ból gardła...
    Kiedy powinien pojawić isę płodny śluz? Przed skokiem czy po skoku???

    lilirose lubi tę wiadomość

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • Terraska Przyjaciółka
    Postów: 123 37

    Wysłany: 23 listopada 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    theagnes, zbyt malo pitej wody powoduje problemy ze sluzem. W sensie oczywiscie wszystkich plynow, niekoniecznie wody ;) Ja czesto malo pije (poza kawa i herbata), wiec musze sie pilnowac... No widzisz, wszystko mi sie pokopalo - bo myslalam ze Twoj cykl 49 dniowy i ze bezowulacyjny ;)
    A teraz mam nadzieje, ze to jednak owulacja u Ciebie. :)

    U mnie ten cykl znow jakis taki niskotemperaturowy. W tej chwili temperature stoi "po srodku" - ani niska, ani wysoka... no i nie wiem czy owulacja juz byla, czy jeszcze bedzie (a moze w ogole sie nie pojawi...) Pewnie wszystko sie wyjasni za pare dni.

    ale.ale - w takim razie trzymam kciuki za te owulacje :)

    lilirose - serdeczne moje gratulacje :) Niech zdrowo rosnie! Ja szybko w pracy powiedzialam, bo balam sie ze wzgledu na sytuacje ekonomiczna pracodawcy, ze moze myslec o zwolnieniach ;) A jak juz w pracy powiedzialam, to i wiekszosci znajomych tez ;)A co do pierwszej wizyty - my tez bardzo czekalismy i byl to potem przepiekny, bardzo wzruszajacy moment... A moj maz nawet sie poplakal ;)

    lilirose lubi tę wiadomość

  • Mona_Lisa Autorytet
    Postów: 381 191

    Wysłany: 23 listopada 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Cześć dziewczyny, dawno mnie nie było, ale musiałam odpocząć od OF, bo za bardzo się nakręcałam, myślałam, wydaje mi się, że przez to też się nie udawało...

    Dzisiaj wpadam z dobrą nowiną, 5 dni temu na teście pojawiły się dwie kreseczki, popłakałam się ze szczęścia. :) Jeszcze to do mnie nie dotarło, boję się cieszyć i w ogóle mówić o tym.

    W połowie grudnia mam wizytę, chyba zwariuje do tego czasu. Nie wiem, czy się chwalić najbliższym. Kiedy i komu mówiłyście o pierwszej ciąży?

    Gratulacje!!!! Ja też się wylogowałam ostatnio z OF, bo też się niepotrzebnie nakręciłam i zblokowałam.... Ja pochwaliłam się dosyć późno, bo ok 3 m-ca :) zaboboniarz ze mnie ;)

    InBlue, lilirose lubią tę wiadomość

    eikts65g4j84egbp.png

    bl9cj44jhkk8yo6i.png

    Mama dwóch Aniołków [*] [*] 8 tc 05.01.2017
  • ale.ale Autorytet
    Postów: 414 167

    Wysłany: 23 listopada 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilirose, gratulacje! Rośnij zdrowo, domyślam się, że cięzko będzie wytrzymać do pierwszej wizyty - ale pomyśl jaki piękny prezent na Święta :)

    Myśmy najbliższej rodzinie (rodzice + rodzeństwo) powiedzieli jakoś w 7 tyg, jak było serduszko, potem stopniowo przyjaciołom, koło 10 tyg w pracy i potem dalszym znajomym.

    lilirose lubi tę wiadomość

    m3sx3e3kqurga36a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose gratuluje :*

    my o pierwszej ciazy poinformowalismy rodzine jak zobaczyłam na USG serduszko :)

    lilirose lubi tę wiadomość

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 23 listopada 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili gratulacje ! :) obys nas tu wszystkie pozarazala :D

    Luccecita

    jak tam u Ciebie ? niedlugo owulka :D u mnie juz sluz powoli robi sie taki jak nalezy

    lilirose lubi tę wiadomość

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 23 listopada 2016, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 a który u Ciebie jest już dc?

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 23 listopada 2016, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziękuję kochane ❤
    My chyba dziś powiemy, bo akurat będzie okazja. Ale się denerwuję :D


    Zarażam Was wszystkie :*
    giphy.gif

    InBlue, Kat83, santoocha lubią tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 23 listopada 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany lili gratulejszyn!! tez sie zastanawialam, gdzie Cie wywialo :) Zawijam wirusy na grudzien :P

    InBlue, lilirose lubią tę wiadomość

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili mi też się przydadzą wiruski w grudniu.. dziś zaczęłam plamic :(

    lilirose lubi tę wiadomość

  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 23 listopada 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilirose gratulacje! :)
    U nas przy Szymku teście zorientowali się po 2 tyg (mieszkaliśmy wtedy razeb, wiec gdy zaczęłam wymiotować to się wydało), potem powoli mówiliśmy dalszej rodzinie.
    No moja siostra wiedziała jako pierwsza, jakieś 2 dni po teście.

    U mnie 14dc, z tempki wygląda na cykl bezowulacyjny, ale śluz jest jak należy....

    lilirose lubi tę wiadomość

  • ale.ale Autorytet
    Postów: 414 167

    Wysłany: 23 listopada 2016, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santoocha, tempka jeszcze może podskoczyć - działajcie działajcie :)

    lilirose lubi tę wiadomość

    m3sx3e3kqurga36a.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 23 listopada 2016, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, bierzcie garściami! Ja z tego strachu codziennie test robię... Krecha coraz ciemniejsza, mimo że z drugiego czy trzeciego moczu. Mogłam iść na krew, ale jestem prawie cały dzień sama z malym a wyjście z nim, bez wózka, bo skończyło się błogie jeżdżenie, to Masakra. Pochodzi trochę, a potem na ręce, histerię urządza i w ogóle. Badania z rana z dzieckiem to nie na moje nerwy....

    Boję się jak cholera tej pierwszej wizyty...

    Czekam na Wasze kreski :)

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ