X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...
Odpowiedz

Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...

Oceń ten wątek:
  • ania122 Przyjaciółka
    Postów: 250 36

    Wysłany: 11 września 2016, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia, lepiej powtórz Betę, wtedy będziesz wiedziała na czym stoisz :) Ale życzę Ci jak najlepiej! Oby się udało <3
    Nana zdrowiej szybciutko! Mam nadzieję że nie będzie potrzebne więcej leków ;*
    Tusia ojej zazdroszczę! Chętnie bym wyjechała na taki urolp :) Życzę miłego wypoczynku :*

    Dzisiaj K zabrał mnie na kolację i dał mi zaległy prezent urodzinowy- cudowną bransoletkę- Lilou, ze złotym serduszkiem i napisem ,,Jesteś moim końcem świata". Wzruszyłam się niemiłosiernie ponieważ to były słowa które pierwszy raz mi powiedział po 3 miesiącach jakiegokolwiek związku :) Naprawdę mnie zaskoczył <3 Poza tym bardzo się ostatnio zaangażował w ovu :) Dopytuje i w ogóle... :)

    Zastanawia mnie, czy jak piję ziółka o. Sroki, to liczy się godzina której je piję? Jak myślicie?

  • Ewelina2605 Autorytet
    Postów: 1242 597

    Wysłany: 11 września 2016, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blubell tak to badanie z krwi sprawdza na jakim etapie są jajniki tzn. Ile jest jeszcze rezerwy ile Jjajeczek jest jeszcze wiem ze niefobrze jest jak wynik jest bardzo mały tzn poniżej 1 jak powyżej jest ok ale za wysoki wynik może powtarzam moze świadczyć o pcos ale to musi lekarz potwierdzić. Niby ten mój ok ale zobaczymy co lekarz powie. Caroline nie wierzę w nic innego hi hi właśnie wróciliśmy z imprezy i powiem szczerze ze trochę wypilam

    bfaregz28gz5h2oi.png
    31 lat - 16cs - ostatnia @ 06.04
    4 cykl z CLO
    2 IUI- :(
  • Ewelina2605 Autorytet
    Postów: 1242 597

    Wysłany: 11 września 2016, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania pijesz wieczorkiem przed snem ale godz nie ma znaczenia tylko przed snem :) tzn. Ja nigdzie nie spotkałam się ze musi być konkretna godz

    ania122 lubi tę wiadomość

    bfaregz28gz5h2oi.png
    31 lat - 16cs - ostatnia @ 06.04
    4 cykl z CLO
    2 IUI- :(
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 11 września 2016, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak dziewczyny testuje dzis ktos?
    Nana lepiej sie czujesz?

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 11 września 2016, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia z warszawy jedynie ci mogę polecić super lekarza :)

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • wioloochna Przyjaciółka
    Postów: 146 22

    Wysłany: 11 września 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey wam.. dzisiaj się czuję jak nowo narodzona ;)

    Caroline ja zatestuje jutro z rana bo @ ma być dzisiaj ale nie czuję żeby przyszła.. W dodatku piersi wrażliwe a od kilku lat tak nie miałam..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2016, 08:54

    k0kdwn15lpuqv47u.png

    6qw2egz2ziqpqpau.png
  • ania122 Przyjaciółka
    Postów: 250 36

    Wysłany: 11 września 2016, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina dziękuję za odpowiedź :) A myślisz że jeśli do tego biore Castagnus to coś się stanie?
    Wioloochna miejmy nadzieję że @ nie przyjdzie a wrażliwe piersi to objaw ciąży i jutro zobaczysz dwie piękne kreseczki :* Pewnie się niecierpliwisz? :)

  • ania122 Przyjaciółka
    Postów: 250 36

    Wysłany: 11 września 2016, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    Ja tez od tego cyklu będę Piła ziółka, ale niestety przyjdą dopiero w pon czyli w 4dc. Myśle ze nic sie nie stanie jak zacznę je brać z tym 3 dniowym opóźnieniem . Co sądzicie?

    Kuchcinka wydaje mi się że nic się nie stanie, to nie jest jakiś długi okres więc nie powinno być problemu :) Poza tym każdy cykl to nowa szansa i myślę że warto spróbować <3 Ja piję od 1dc więd będziemy razem próbować :D

    Wojcinka lubi tę wiadomość

  • nana266 Autorytet
    Postów: 3983 1873

    Wysłany: 11 września 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2017, 13:19

    16uddqk3bigdykdd.png
    dfc0d6f899.png
    39f8xzdv1w5k9uju.png
  • ania122 Przyjaciółka
    Postów: 250 36

    Wysłany: 11 września 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nana266 wrote:
    Hej dziewczyny :)
    Wioolochna oby to bylo to na co czekasz :)
    Ja teraz troche lepiej sie czuje ale nie spalam praktycznie cala noc bo bolalo :( miłego dnia Wam życzę :*

    A dalej boli? Czy już ustąpiło? :( Jakie miałaś wczoraj robione badanka?

  • ania122 Przyjaciółka
    Postów: 250 36

    Wysłany: 11 września 2016, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam pytanie do dziewczyn które monitorują swój cykl testami owulacyjnymi- kiedy najlepiej taki test zrobić? Tzn tak na chybił trafił czy raczej jakoś konkretnie? Mam nadzieję że moje pytanie jest zrozumiałe i nie jest bez sensu :D

  • Różowy_Kordonek Autorytet
    Postów: 1156 1695

    Wysłany: 11 września 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martka10 wrote:
    Czasami zastanawiam się czy całkiem nie odpuścić i wysłać męża na wazektomię.

    Przepraszam ale nie jestem na biezaco.. staracie sie o dziecko? Po co w takim razie wazektomia? Po co jakakolwiek antykoncepcja, zwlaszcza tak radykalna kiedy i bez tego macie problem? Przepraszam za bezposredniosc ale po prostu tego nie rozumiem..

    Wieloochna-skoro z popoludniowego moczu wyszla Ci blada kreska to trzeba bylo powtorzyc nastepnego dnia z rana, na pewno byloby juz widac! ;) po cichu gratuluje :)

    Calineczka- dziewczyny dobrze radza z hormonami a jesli te wyjda ok to przychodzi mi do glowy oprocz droznosci jeszcze tylko badanie na przeciwciala przeciwko plemnikom. Skoro nasieniw jwst ok, Ty owulacje masz (mialas potwierdzone przy USG pekniecie pecherzyka?) to moze masz przeciwciala, ktore atakuja plemniki i dlatego nie maja one szansy nawet dotrzev do jajeczka? A moze jakas infekcja? Moze warto zrobic wymaz z pochwy? Chyba nic innego mi nie przychodzi na mysl.. badalas chociaz tsh? zycze powodzenia! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2016, 10:20

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    Najbliższa wizyta 15.03
    34bwvfxmgztsg1gb.png
  • Ewelina2605 Autorytet
    Postów: 1242 597

    Wysłany: 11 września 2016, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania nie wiem jak to jest jak pijesz ziola i castagus nigdy nie stosowalam tego lęku. Kuchcinka ja jak zaczęłam pić też nie piłam od pierwszego dni wiec myślę ze spokojnie możesz pić.

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    bfaregz28gz5h2oi.png
    31 lat - 16cs - ostatnia @ 06.04
    4 cykl z CLO
    2 IUI- :(
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 11 września 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Australia28 wrote:
    Hydrotubacja tj coś na podobie HSG czyli kontrola jajowodów tylko, że poprzez wpuszczanie do jamy macicy soli fizjologicznej i obserwują na obrazie USG. A HSG to jest to samo tylko wpuszczają kontrast i robią zdjęcia RTG. A laparoskopia to zabieg udrażniający a nie sprawdzający. Gin mi powiedział, że to ciśnienie roztworu z solą przepchało mi zrosty. No zobaczymy co powie inny lekarz, czy mnie skieruje na laparo czy nie.
    Bardzo dziękuję Ci za wyjaśnienia. Jestem mądrzejsza o kolejne słówka i pojęcia :).

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • ania122 Przyjaciółka
    Postów: 250 36

    Wysłany: 11 września 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boję się po prostu żeby nie przestymulować :D

  • wioloochna Przyjaciółka
    Postów: 146 22

    Wysłany: 11 września 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania Nana sama za siebie kciuki trzymam ale doszły też zaparcia.. Zatestuje jutro albo będę cierpliwa i za 2-3 dni ale już mam nerwa ;)

    k0kdwn15lpuqv47u.png

    6qw2egz2ziqpqpau.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 11 września 2016, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania122 wrote:
    Ja mam pytanie do dziewczyn które monitorują swój cykl testami owulacyjnymi- kiedy najlepiej taki test zrobić? Tzn tak na chybił trafił czy raczej jakoś konkretnie? Mam nadzieję że moje pytanie jest zrozumiałe i nie jest bez sensu :D

    Na początku zalecam kupno 10 testów ( 2 opakowania). Te allegrowe odradzam. Mi osobiście odpowiadają z rossmanna facelle. Miałam tez kilka opakowań "LH domowe laboratorium" ale zawsze był problem z interpretacja wyniku. Przy tych rossmannowskich nie ma problemu jak ma być owu to krecha wychodzi gruba i wyraźna nie trzeba się domyślać :). Tak jak przy testach ciążowych jakość moczu ma znaczenie, czyli nie może być bardzo rozwodniony (przezroczysty). Różnica jest taka że nie może to byćpierwszy, nocny mocz, tylko kolejne. Najlepsze godziny do pomiaru 12-19. Przez 2 godziny przed wykonaniem testu odradza się przyjmowanie płynów. W opakowaniu jest też tabelka która informuje kiedy zacząć robić testy, Ja doliczam 1-2 dni więcej i wykonuje test. Natomiast ja ma późno owulacje ok 17-18 dc.

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 11 września 2016, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wioloochna wrote:
    Ania Nana sama za siebie kciuki trzymam ale doszły też zaparcia.. Zatestuje jutro albo będę cierpliwa i za 2-3 dni ale już mam nerwa ;)

    jejku, jak Ciebie rozumiem, u mnie jeszcze kilka dni, już mam stresa. Obudziłam się w nocy i się zastanawiałam czy temperatura rano spadnie.
    Jeśli test masz 10 to moim zdaniem można za testować z rana.

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • ania122 Przyjaciółka
    Postów: 250 36

    Wysłany: 11 września 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wioloochna wrote:
    Ania Nana sama za siebie kciuki trzymam ale doszły też zaparcia.. Zatestuje jutro albo będę cierpliwa i za 2-3 dni ale już mam nerwa ;)

    Zaparcia mogą wskazywać na fasolkę :) Ojej podziwiam Cię za cierpliwość :D

  • ania122 Przyjaciółka
    Postów: 250 36

    Wysłany: 11 września 2016, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    Na początku zalecam kupno 10 testów ( 2 opakowania). Te allegrowe odradzam. Mi osobiście odpowiadają z rossmanna facelle. Miałam tez kilka opakowań "LH domowe laboratorium" ale zawsze był problem z interpretacja wyniku. Przy tych rossmannowskich nie ma problemu jak ma być owu to krecha wychodzi gruba i wyraźna nie trzeba się domyślać :). Tak jak przy testach ciążowych jakość moczu ma znaczenie, czyli nie może być bardzo rozwodniony (przezroczysty). Różnica jest taka że nie może to byćpierwszy, nocny mocz, tylko kolejne. Najlepsze godziny do pomiaru 12-19. Przez 2 godziny przed wykonaniem testu odradza się przyjmowanie płynów. W opakowaniu jest też tabelka która informuje kiedy zacząć robić testy, Ja doliczam 1-2 dni więcej i wykonuje test. Natomiast ja ma późno owulacje ok 17-18 dc.

    Dziękuję za odpowiedź! :) Też mam późno owulację, ostatnio miałam w 24 dc... Pójdę może dzisiaj do rossmanna i kupię :) Zobaczymy :)

‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ