X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..
Odpowiedz

Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..

Oceń ten wątek:
  • Megadramat Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 17 maja 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Femme8286 wrote:
    Wiesz co ja w pierwszej ciąży nie miałam w ogóle objawów ciąży.
    Mysle ze kazdy organizm reaguje inaczej na każda ciąże



    No i właśnie tym się pocieszam:)
    U mnie mogło się jeszcze nie zagnieździć (8.05 była owulacja).

  • lerka2016 Autorytet
    Postów: 604 286

    Wysłany: 17 maja 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majcia ja co prawda nie miałam hsg ale w zeszłym roku miałam dopochwowo zabieg bo miałam i wejścia do pochwy taki fald skóry i trzeba było to usunąć. i po tym bardzo mało inwazyjnym zabiegu tez @ mi się nie pojawiła. po 10 dniach od terminu @ szłam do lekarza i przepisala mi taki lek orgamentril się nazywał.wtedy dostałem i wtedy już normalnie...

    Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty,
    bo masz do przejścia całe życie...
    Jan Paweł II

    07.12.2017 r.pierwsze spotkanie w OA
    27.12.2017 r. złożenie dokumentów
    26.03.2018 r. wywiad Pań z OA w domu
    07.05.2018 r. badanie psychologiczne w OA
    09.05.2018 r. badanie pedagogiczne w
    07 - 09.06.2018 r. kolejne badania psych i ped.
    08.2018 r. kwalifikacja I stopnia. do warsztatów szkoleniowych.
    czekamy na termin szkoleń.....
    11 - 12.2018 szkolenia przygotowujące do przysposobienia.
    11.01.2019 r. mamy kwalifikacje!!! :)
    ......czekamy na TEN telefon......
    6.02.2020 zadzwonili😍😍😍😍
    11.02.2020 rozmowa w ośrodku-przedstawienie propozycji
    21.05.2020 na zawsze razem......
    28.09.2020 sprawa o przysposobienie
    02.2022 r. [*] aniołek 7 tc. (ciąża naturalna)
    09.2022 r. [*] aniołek 7 t. c. (ciąża naturalna)
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 17 maja 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melodia__84 wrote:
    Czarna Ty jestes taka wesola kobitka i takiego dola zalapalas przez jakis tam sluz ;-)
    Uszy do gory Kochana jak nie wtym cyklu to w nastapnym juz napewno sie uda. Bede Ci towazyszyc bo ja od nastepnego tez wracam do clo, ech.... o losie
    Jeżeli nam ziółka nie pomogą to będziemy sobie mówiły "na zdrowie" łykając tabletki haha. Przyznam szczerze że bardzo liczę na ten przyszły cykl :-D Ta jebitna dawka clo musi coś ruszyć ;-) Oby, bo mój chłop się wykończy, haha. Melodia a Ty ile mg dziennie będziesz przyjmowac?

    Czarna81
    22 cs.
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 17 maja 2017, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona04 wrote:
    Dziewczyny czy ktoras z Was pijac ziola ojca sroki nr 3 miala skutki uboczne? Bo mnie glowa pobolew taki tępy bol i sie zastanawiam czy to nie moze byc z tym zwiazane ;(
    Ilona a jak Ty długo pijesz ziółka i od jakiego czasu boli Cie głowa? Kurde aż dziwne że to po tym... Niby to tylko zioła.

    Czarna81
    22 cs.
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 17 maja 2017, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dłukachna wrote:
    hej dziewczyny. jestem tu nowa. przyznam się, że od kilku dni podczytuje Was. jestem pełna podziwu dla Was. my się staramy o drugie dziecko od 6 miesięcy i powiem szczerze, ja jestem już gotowa zrezygnować. jesteście fajterkami. nie poddajecie sie i wspieracie wzajemnie. jesteście super babki. miłego dnia życze każdej z Was. i trzymam kciuki za wszystkie testy.
    Cześć Dłukachna :-D
    Ja tak samo zaczynałam przygodę z ov. Najpierw długo podczytywałam inny wątek i nie miałam śmiałości pisać. Ale tamten wątek się rozpadł (a raczej jakaś złośliwa osoba go rozwaliła ) i czegoś mi brakowało. Założyłam konto i za chwilę Majcia utworzyła ten wątek :-D Teraz sie tu zadomowiłam na całego :-D Pisz do nas, Ciebie też możemy powspierać :-D Co stado Tytanowych Babek to nie jedna!

    Czarna81
    22 cs.
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 17 maja 2017, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majcia widziałam że twój wykres przestał sobie robić jaja :-D No! I tak trzymać;-) Oby dwie kreski na teście szybko sie pokazały, bo nam palce podrętwieją od trzymania kciuków :-D

    MajciaC lubi tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 18 maja 2017, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry wszystkim! :)

    Megadramat no to jest nas dwie! :)
    Mocno trzymam kciuki za Twoje dwie kreseczki

    Majcia i jak tam?! mam nadzieję, że @ nie ma! :D
    Jakieś objawy masz moze... :P

    Czarna Ty jak się czujesz, co?! Opowiadaj tu szybko, bo tylko nas pocieszasz i wspierasz :D a o sobie to nic!

    U nas dziś od samego rana słoneczko i już jest 17 stopni :) Piękna pogoda!
    @ za 4 dni, takie mam mocne przeczucia, że w tym cyklu jeszcze się z nią pomęczę.
    Nawet jeśli, to znów następny cykl z CLO :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2017, 06:08

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • Femme8286 Ekspertka
    Postów: 171 70

    Wysłany: 18 maja 2017, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IImfimity zróbmy tak Niech Twoja małpa przyjdzie do mnie bo ty tam dwie kreski masz mieć za 4 dni :)
    Dzien dobry :)

  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 18 maja 2017, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ;)

    U mnie dziś pojawiło się plamienie, takie lekkie, różowe póki co.. Ale brzuch nadal boli jakby miała zaraz przyjść @.. No i boli mnie głowa, a od wczoraj mam wkurwa, znajdzie się zawsze powód by się zdenerwować.. Tak więc takie oto objawy mam póki co.

    Inffinito, ona nie przyjdzie do Ciebie! ;) poczekaj do terminu i testuj :)

    Femme, czyli u Ciebie nadal nic.. Kurczę..

    Czarna, no właśnie, pisz co u Ciebie.. :)

    Lerka, a u Ciebie..? ;)

    Czekam na relacje ;)

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • Agatek_gagatek Przyjaciółka
    Postów: 78 65

    Wysłany: 18 maja 2017, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Staraczki,
    podczytuję Was od ok 2 miesięcy i tym razem chciałabym Was podpytać- jestem w pierwszym cyklu starań i już mam wątpliwości :)

    12.05 doszło do zbliżenia wieczorem (2 przed prawdopodobną owulacją) i na drugi dzień obudziłam się z "dziwnym" brzuchem- jakby pobolewający? Od tego czasu mam lekko wzdęty brzuch (już 5 dzień)- takie dziwne uczucie, które nigdy mi nie towarzyszyło + zmęczenie (budzę się dosłownie zmęczona). Czy to jakiś zbieg okoliczności (przypadkowe osłabienie organizmu) czy możliwa jest taka reakcja organizmu na wędrówkę plemników do komórki jajowej? :)

    Mam jeszcze hashimoto i zaczęłam się zastanawiać czy może organizm nie produkuje jakichś "przeciwciał" i stąd to osłabienie/zmęczenie?

    Szukałam w necie odpowiedzi czy możliwe są jakiekolwiek symptomy potencjalnej ciąży już na drugi dzień po zbliżeniu, ale wychodzi na to, że to zbyt wcześnie.... A jakie Wy macie doświadczenia w tej materii?

    Tak jak pisałam- to mój pierwszy cykl starań, więc raczej jestem daleka od wmawiania sobie objawów ciążowych, ale fakt, że ewidentnie mój organizm od 5 dni zachowuje się inaczej (co zbiega się ze współżyciem) nie daje mi spokoju.

    2017r. - puste jajo płodowe (10tc)
    2018r. - narodziny zdrowego bobaska
    2019r. - ciąża od 4.09.19r. wg OM, zakończona poronieniem w 11+1 tc
  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 18 maja 2017, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Agatek-gagatek!

    Wiele z nas, chyba wszystkie, które starają się o dziecko bardzo dobrze uczą się swojego ciała, obserwujemy je, wyszukujemy przyczyn objawów itd. Ale wg obserwacji i wiedzy, która jak juz kiedyś stwierdziłyśmy jest godna podziwu ( :D ) można wyciągnąć pewne wnioski.

    Wg mnie brzuch Ciebie boli, ponieważ jest to skutek owulacji, którą miałaś ( zapewne). Kiedy jajeczko wydostaje się z jajnika wypływa wraz z nim plyn, który wpływa do brzucha, więc to może powodować ból. Podczas tym sama owulacja często jest przez nas wyczuwalna. Mnie po owulacji długo boli brzuch, czasami dopiero kilka dni przed @ mam trochę spokoju by za chwilę bolało 10-krotnie :) no ale takie nasze uroki.

    Resztę uzupełnia moje koleżanki, a jesli masz jeszcze jakieś pytania, pytaj ;) my Tytanowe Babki- ekspertki pomożemy :D

    Czrna 81, Agatek_gagatek lubią tę wiadomość

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 18 maja 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekałam aż wyschnie, zeby wam zrobic zdjęcie. Niby jakis cień, cienia z cienia jest.. ale słabiutko, wiec nie wiem.
    Pewnie i tak nic nie zobaczycie, ale wstawiam :P
    https://zapodaj.net/71266108bcec7.png.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2017, 08:35

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • Femme8286 Ekspertka
    Postów: 171 70

    Wysłany: 18 maja 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majcia trzymam kciuki za fasolinde

    U mnie dalej brak @ wczoraj wieczorem czułam podbrzusze ale dzis juz ok tylko cholera mam tak mokro ze cały czas mysle czy sie nie zsikalam :)

    Czarna właśnie Ty sie o mas martwisz a co u Ciebie ?

    Piękny dzien idealny na to zeby go spędzić na dworze

  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 18 maja 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Agatko Gagatko :-D
    Tradycyjnie zgodzę sie z moją przedmówczynią :-D Prawdopodobnie płyn z pęcherzyka Graffa podrażnił otrzewną z tąd ten dyskomfort. O ciąży można mówić dopiero po zagnieżdżeniu zapłodnionej komórki a to trwa około sześciu dni. Dlatego dzień po stosunku nie jest możliwe posiadanie objawów ciążowych. Niestety najczęściej same sobie wkręcamy objawy :-( Tak bardzo pragniemy ciąży że nasza psychika płata nam figle;-) I uwierz mi kochana że znam to ze swojego przykładu :-D

    MajciaC, Agatek_gagatek lubią tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • Femme8286 Ekspertka
    Postów: 171 70

    Wysłany: 18 maja 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Infinito weź rób po dwa testy :)
    Widze takie nierówne cosik mam nadzieje ze to fasolinda

  • Melodia__84 Autorytet
    Postów: 351 201

    Wysłany: 18 maja 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inffinito22 wrote:
    Czekałam aż wyschnie, zeby wam zrobic zdjęcie. Niby jakis cień, cienia z cienia jest.. ale słabiutko, wiec nie wiem.
    Pewnie i tak nic nie zobaczycie, ale wstawiam :P
    https://zapodaj.net/71266108bcec7.png.html

    Ja nic nie moge zobaczyc przez telefon.... Kurcze

    No ale napewno cos jest ;-)

  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 18 maja 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Femme8286 wrote:
    Infinito weź rób po dwa testy :)
    Widze takie nierówne cosik mam nadzieje ze to fasolinda

    Chyba mowisz o tym zacieku prędzej co sie zrobił :D
    No nic, na pewno powtórzę jutro :)

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • Femme8286 Ekspertka
    Postów: 171 70

    Wysłany: 18 maja 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skąd wiesz ze to zaciek :)

  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 18 maja 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane Wy moje ♡
    Ale co ja mam Wam napisać... Dziś jest 18 dc śluzu płodnego brak, sutki jedynie wrażliwe. Ale nie poddaje sie :-) sex co drugi dzień :-D Póki mąż wstrzymuje to co tam! Do końca cyklu jeszcze długa droga jeżeli powtórka będzie z poprzedniego. Dzisiaj jakby temperatura lekko podeszła, ale to może być po solarium, wczoraj byłam bo chcę sie trochę opalić na tą Komunię syna, bo kupiłam sobie jaśniutką sukienkę. Boszsz jakby w tym cyklu sie udało to byłby najpiekniejszy prezent dla naszego syna.... Ale sie nie nakręcam. Nie w tym to w następnym :-D

    Czarna81
    22 cs.
  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 18 maja 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Femme8286 wrote:
    A skąd wiesz ze to zaciek :)

    Nie, nie :) ja mowię, ze to żółte po środku to zaciek to "nierówne" a po prawej od tego widziałam takie cos na kształt cienia :)
    Ale jak mowię, jak ma wyjsć to wyjdzie a jak nie to nie :)

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
‹‹ 69 70 71 72 73 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ