X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 16 lutego 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    To że ja widziałam to jeszcze nic bo ja widziałam milion razy ale jak już mój sceptyczny mąż niedowiarek widział to jest argument :D
    A jak Wam mija popołudnie?

    A nie możesz iść na bętę??

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 16 lutego 2016, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może jutro po pracy pójdę! Radzisz?

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 16 lutego 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam na spokojnie poczekać do pewnego testu żeby nie szlochac :(

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 16 lutego 2016, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jak masz w ciągu 4 dni termin to idź jutro. Beta wychodzi wcześniej niż płytkowy.

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 16 lutego 2016, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze jutro to za późno kończę ale w czwartek rano zrobię! Bo jak jestem to i tak będę musiała zrobić nie minie mnie to. Co radzisz do tego zrobić dodatkowo? Planuję sprawdzić progesteron

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 16 lutego 2016, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    Kurcze jutro to za późno kończę ale w czwartek rano zrobię! Bo jak jestem to i tak będę musiała zrobić nie minie mnie to. Co radzisz do tego zrobić dodatkowo? Planuję sprawdzić progesteron
    No jeśli się udało to niepotrzebne są dodatkowe badania. No chyba że chcesz sprawdzić Progesteron ale to na 7 dni przed małpą a na to już z lekka za późno..
    Ja tam jestem dobrej myśli wierzę w Ciebie


    Ja z kolei zaczynam się stresić bo dzisiaj pierwszy raz w życiu idę na monitoring i nie do końca wiem z czym to się je..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 16:28

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 16 lutego 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nigdy nie byłam, jakby teraz nie wyszło to miałam iść! Nawet dostałam listę badań do zrobienia ale jak mi powiedziala że owu była to czułam że już ich nie zrobię chyba hihi
    A w ciąży nie trzeba kontrolować?kiedyś brałam bo miałam straszny niedobór i czytałam że można poronić jeżeli się go nie bierze we wczesnej ciąży a ma się mało, ale z drugiej strony to skoro temperatura rośnie to chyba właśnie przez progesteron?

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 16 lutego 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją drogą to byłby mój pierwszy cykl z OF i jeżeli się udało to chyba jest to bardzo pomocne. Sam ten wykres i objawy a do tego można się odstresować na pogaduchach na forum hihi

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 16 lutego 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no dokładnie... Dobry patent na odstresowanie ;)

    Co do progesteronu to wiem, że jeśli bierze się coś na to to conajmniej do 10 tygodna ciąży trzeba brać i to nawet mnie lekarz powiedział. ja ostatnio badałam i miałam 17,... i mówił, że jest ok ale jak bedziemy monitorować i jak okaże się, że owu była to trzeba będzie potem podawać progesteron po ovu. Ale jak to dokładnie jest to nie wiem.

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 16 lutego 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boszzzzz... Kto by pomyślał, że tylle postów natrzepię hahahahahahahahahaha

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 16 lutego 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WaldhauzerM wrote:
    Co do progesteronu to wiem, że jeśli bierze się coś na to to conajmniej do 10 tygodna ciąży trzeba brać i to nawet mnie lekarz powiedział. ja ostatnio badałam i miałam 17,... i mówił, że jest ok ale jak bedziemy monitorować i jak okaże się, że owu była to trzeba będzie potem podawać progesteron po ovu. Ale jak to dokładnie jest to nie wiem.

    ja wlasnie dzis bylam na ocenie cyklu i tak sie ucieszylam po wizycie, ze zapomnialam zapytac o ten progesteron. Teraz troche panikuje, ze mi nie przepisal i badania tez nie zlecil. Wiem ze wiele dziewczyn dostaje luteine na podtrzymanie. Moj gin dzis troche zakrecony byl i chyba musze liczyc w tym cyklu na siebie tylko

    WaldhauzerM lubi tę wiadomość

  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 16 lutego 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago wrote:
    ja wlasnie dzis bylam na ocenie cyklu i tak sie ucieszylam po wizycie, ze zapomnialam zapytac o ten progesteron. Teraz troche panikuje, ze mi nie przepisal i badania tez nie zlecil. Wiem ze wiele dziewczyn dostaje luteine na podtrzymanie. Moj gin dzis troche zakrecony byl i chyba musze liczyc w tym cyklu na siebie tylko

    Czyli ten cały monitoring '?

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 16 lutego 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi powiedziala że jak będę w ciąży to będę żeby narazie nie brać bo skoro temp rosnie i się utrzymuje wyższa to jest ten progesteron ale ja i tak sprawdzę na wszelki wypadek bo się boję bardzo że się fasolinka nie utrzyma... :(

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 16 lutego 2016, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak nie będę w ciąży to mam wtedy zbadać i będziemy brać po owu tylko nie wiem czemu teraz nie mogłam go od razu zacząć brać po owu skoro miałam wcześniej brać cały czas i testować przed odstawieniem?...

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 16 lutego 2016, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chociaż w sumie wtedy miałam nieregularne cykle i prawdopodobnie bezowulacyjne a po kilku miesiącach z duphastonem unormowalo się i teraz na wizycie zapytała czy są regularne więc myślę że skoro fl trwa ile powinna to chyba nie ma niedoboru? Nie wiecie jak to jest?

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 16 lutego 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WaldhauzerM wrote:
    Czyli ten cały monitoring '?


    uhm.... to cykl wizyt podczas ktorych lekarz na usg podglada jak wygladaja pecherzyki, czy poprawnie przyrastaja, czy sa dominujace,jak wyglada endometrium. Ja mialam tylko 2 wizyty, bo pierwsza w piatek i bylo wielkie jajo wiec kazal "odrabiac lekcje" przez weekend a druga dopiero dzis, bo wczoraj mial gabinet zamkniety. Dzis byl plyn w zatoce i wielkie cialko zolte wiec sie ucieszylam. W sumie to powiedzial, ze dzis mozemy poprawic, ale rano nie zdazylismy a teraz wieczorem to juz chyba za pozno skoro jest po owulacji a nawet nie wiem kiedy dokladnie byla.

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 16 lutego 2016, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam miec w przyszłym cyklu monitoring-bardzo jestem tego ciekawa..:)i raczej sie na niego ciesze niz boje..;)

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 16 lutego 2016, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia91 wrote:
    Chociaż w sumie wtedy miałam nieregularne cykle i prawdopodobnie bezowulacyjne a po kilku miesiącach z duphastonem unormowalo się i teraz na wizycie zapytała czy są regularne więc myślę że skoro fl trwa ile powinna to chyba nie ma niedoboru? Nie wiecie jak to jest?
    no wlasnie nie wiem dokladnie jak z tym progesteronem. Moze cos jest z ta regularnoscia, bo ja mam co do dnia i moze dlatego mi nie przepisal. Z drugiej strony nie mierze temperatury wiec nie wiem czy rosnie.Chyba pozostaje sluchac doktorka. Ja od teraz bede sobie zapisywala do niego pytania, bo serio zawsze o cos zapomne zapytac

  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 16 lutego 2016, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allmita wrote:
    ja mam miec w przyszłym cyklu monitoring-bardzo jestem tego ciekawa..:)i raczej sie na niego ciesze niz boje..;)

    bac sie nie ma czego. To jedyny sposob, zeby miec pewnosc czy owulacja przebiega prawidlowo i czy wogole przebiega. Jak ja w piatek zobaczylam swoje jajo to przez caly weekend bylam w mega nastroju. Normalnie jakby to byl pecherzyk ciazowy...heheheh mala rzecz a cieszy

    WaldhauzerM lubi tę wiadomość

  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 16 lutego 2016, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allmita wrote:
    ja mam miec w przyszłym cyklu monitoring-bardzo jestem tego ciekawa..:)i raczej sie na niego ciesze niz boje..;)


    No ja też dzisiaj idę i jestem ciekawa bo potem lekarz jest na jakimś szkoleniu i dopiero w przyszlym tygodniu bedzie nastepna wizyta...

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
‹‹ 111 112 113 114 115 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ