X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z miła chęcią Daria. Dzięki wam mam wsparcie

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I Czuje że jestem normalna A nie jak odmieniec typu my mamy dzieci A wy co? witamy Z nami. Jaka jest twoja historia

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a a powiedz czy cały czas chodzicie do tego samego lekarza? Czy jest to z NFZ czy prywatny lekarz? Bo może rzeczywiście warto pójść do kogoś innego jeśli masz taką możliwość, żeby zobaczył wasze wyniki i powiedział co o tym myśli. Ja byłam od początku starań u 5, 3 z NFZ i 2 prywatnych, w końcu zostałam przy jednym z NFZ bo opinie ma bardzo dobre tylko trochę długo się u niego czeka na wizytę. A u tych prywatnych to trochę się rozczarowałam.
    Chyba najlepiej jak lekarz zinterpretuje wyniki bo może w cale nie jest tak źle.

    U mnie zbliżają się dni plodne,w poprzednim cyklu próbowałam obserwować szyjke macicy ale jest to bardzo trudne, ciężko mi było określić czy szyjka jest wysoko czy nisko i nie bylam pewna czy dobrze zaznaczalam to co zaobserwowalam. W tym cyklu postanowiłam tylko zaznaczac temperature i śluz.


  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propo śluzu. Ja W dni płodne mam go jakoś mało. W ogóle jestem jakaś sucha . można to jakoś poprawić? ktoś stosuje jakieś żele który można przy staraniach?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Lekarze to mają takie podejście że szok. Kiedyś jak byłam po poradę usłyszałam że jestem młoda więc teraz powinna zająć się kariera a dzieci się rodzi po 32 latach. Myślałam że padne jak to usłyszałam

    Ja byłam jakieś 5 lat temu u takiej ginekolog aby przepisała mi tabletki antykoncepcyjne, powiedziała mi ze przepisze jak urodze pierwsze dziecko, powiedziałam jej ze nie jestem jeszcze na to gotowa to zrobiła wywiad na temat partnera i stwierdziła że skoro uważam ze to ten jedyny to nie ma na czekać tylko brać ślub, urodzić dziecko i wtedy zebym do niej przyszła. Śmieszna była ta rozmowa,wyszłam z trzasnieciem drzwiami. Zrezygnowałam z brania tabletek i używaliśmy innego zabezpieczenia :)


  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    A propo śluzu. Ja W dni płodne mam go jakoś mało. W ogóle jestem jakaś sucha . można to jakoś poprawić? ktoś stosuje jakieś żele który można przy staraniach?
    Ja stosuję conceive plus od niedawna, w innym wątku czytałam posty dziewczyny która też trochę się starała i po pierwszym cyklu w którym go używała zaszła w ciaze.od razu go kupiłam. Biorę jeszcze olej z wiesiołka w kapsułkach.


  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę Wiesiolka ale jakoś średniO pomaga. Może jest trochę lepiej. A ten żel jest bezpieczny dla plemników?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jasne Daria przyłącz się do nas :)


  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właśnie ten żel jest przeznaczony dla plemników aby dłużej przetrwały.


  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy Darię na "pokładzie" :)

    Martamarta, my chodzimy (niestety) do prywatnego. Mówię niestety, bo kasa płynie rzeką, więc teraz ciut przystopowaliśmy. Poszłam, bo moja Pani gin na NFZ, któą z resztą lubiłam, jak jej powiedziałąm, ze chcemy się starać o dzidzię, to skwitowała to:" musi sobie Pani najpierw zrobić porządek z tarczycą". Nie chciałam długo czekać na wizytę, więc poszłam prywatnie.a zeby nie "latać" od jednego do drugiego z badaniami, to wybrałam "opcję" gin-endokr.
    I teraz jesteśmy u niego. Niby doktoraty, habilitacje i inne, ale od roku nic się nie dzieje. :(
    Chcemy już to skończyć, może nawet "przystopować" z lekarzami i pójść "na żywioł"???
    Ale na ostatniej wizycie powiedział, ze ma jeszcze jeden "trik" w zanadrzu.. wiec.. we'll see :)



    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122, tu w linku jest parę ciekawych info (dziś znalazłam)
    Jest też co na śluz.. http://adonai.pl/nieplodnosc/?id=21 :)

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja Historia?
    Mam w tym roku 27 lat od ponad 4 się staramy cykli jest to więcej ponieważ mam regularne cykle co 28-dni wiec czasem wypadaja dwie na przełomie miesiąca.
    Mamy za soba szereg badań moich i męża nie ma żadnych odstępstw od normy, miałam lekką podwyższoną insulinę po obciążeniu jakis czas brałam metformax 500 ale potem lekarz stwierdził że nie wpływa to na mnie znacząco.
    Nie muszę wam mówić że obeszłam mnóstwo lekarzy który wciąż mi powtarzali ze jesteśmy młodzi i bedziemy rodzicami... ale co mnie to interesuje pytam zegra biologicznego nie oszukam,od zawsze chciałam być mamą i stworzyć rodzinę jakiej nie mialam, ale nie o tym.
    Podchodziliśmy do dwóch inseminacji 4 cykle byłam na Clostybelgecie a jeden ten inseminacyjny cykl na clo+ pregnyl+ duphaston, po clo jeden cykl zrobił mi sie torbiel 5 cm.
    Trochę się załamałam nieudnaa IUI w październiku i stwierdziłam ze do lutego do laparoskopi odpuszczam, łazenie po lekarzach co bedzie to bedzie.
    18.02 zbiliza sie wielkimi krokami i mnie dopada stres co tam wynajda.

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, Martamarta, a ten conceive to na receptę? I jak się go stosuje?
    Może też "zapodam" mojemu...
    p.s. a olej z wiesiołka to Ty stosujesz, tak?

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz zastanawiam się nad inseminacja. Myślisz że warto? czyli W waszym przypadku ta insulina jest przeszkodą? jest coś jeszcze?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa, mówisz, ze u obojga Was wszystko "grało"? Oboje sie badaliście od początku?

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Dariaa, mówisz, ze u obojga Was wszystko "grało"? Oboje sie badaliście od początku?
    jak wkoncu trafiłam do lekarza który wkoncu zadziałał zrobilismy szereg badań łącznie zdrożnością jajowodów, miałam lekko prawy zatkany ale udało sie, udrożnic w wczasie badania.
    mąż badana nasienie kiedy jest potrzenba i nigdy nie wyszło nic niepokającego.

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O.n.a olej Z wiesiolka bierze kobieta od 1 Dc do owulacji (nawet parę dni przed trzeba skończyć go brać) wywołuje podobno skurcze macicy co może być niekorzystne dla owulacji i zapłodnienia.

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • MMM2016 Autorytet
    Postów: 1242 979

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa - współczuję....
    Tyle przeszłaś...i tak naprawdę jesteś pod ścianą.....
    18.02 niech będzie Twoim szczęśliwym dniem....
    Masz wówczas szansę dowiedzieć się czegoś więcej o niemożności zajścia w ciążę...
    Teraz to została nadzieja i pozytywne myślenie...
    Będę trzymała kciuki, żeby ten czas szybko zleciał.
    Powodzenia.

    82doi09k139kk43v.png

    zrz6qtkf5ioftz8a.png
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Ja teraz zastanawiam się nad inseminacja. Myślisz że warto? czyli W waszym przypadku ta insulina jest przeszkodą? jest coś jeszcze?
    własnie niby insulina nie bo na metformaxie nic sie nie zmieniło i nie zaskoczyłam a brałam poł roku,obecny lekarz nie powiedział ze jest z tym wynikiem cos nie tak a trafiłam teraz naprawdę dobrze i wierze że jak by tylko mial cień przypuszczeń że to blokuje to by mi powtórzył,miałam też dość czesto infekcje które sie pojawiały zaraz po miesiaczce od ponad pół roku mam spokoj po zrobieniu wymazu i zbadaniu przyczyny i oczywiscie leczeniu mnie i męża zeby nie nawracało.
    Boje się ze od stanów zapalnych porobiły mi sie na nowo zrosty i to jest nasza przyczyna laparoskopia w lutym ma to wyjaśnić.

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    O.n.a olej Z wiesiolka bierze kobieta od 1 Dc do owulacji (nawet parę dni przed trzeba skończyć go brać) wywołuje podobno skurcze macicy co może być niekorzystne dla owulacji i zapłodnienia.
    też tak słyszałam, wlasnie a jak kobieta nie wie kiedy ma Owulację to jest w kropce ze stosowaniem,
    ja tez brałam nie wpływał na mnie za bardzo...

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ