X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • PanaKotka Przyjaciółka
    Postów: 123 42

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Caro :) ja jestem alergiczką astmatyczką :) I mam ŁZS skóry głowy. Z kręgosłupem też mam problem, ale dużo mniejszy bo jedynie przeprost odcinka szyjnego z uciskiem na nerwy po wypadku i krzywy odcinek lędźwiowy. Nic poważnego w sumie.

    Ana, a próbowałaś siemienia lnianego, octu jabłkowego, olejku z wiesiołka, kwasów omega 3, witaminy E? Próbowałaś odstawić wszystkie napoje typu kawa, herbata i soli owocowe, napoje słodzone i pić jedynie zioła i czystą wodę z cytryną? Może naturalnie trzeba to najpierw podrasować? Może przed dniami płodnymi potrzebujesz pobrać probiotyki ginekologiczne albo globulki na suchość pochwy z małą dawką estrogenu? Rozmawiałaś o tym ze swoim lekarzem? Albo zmień żel do higieny intymnej? To wszystko może mieć znaczenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2016, 23:47

    23cs
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sport to zdrowie do czasu :-)

    Ana, mam dwie koleżanki które starały się bardzo długo. Jedna po wielu chorobach związanych z jajnikami, wycięciem torbiela z połową jajnika i wieloma zapaleniami i właśnie jest w 7 miesiącu, a druga starała się 4 lata i jest w 10 tyg. Nie ma rzeczy niemożliwych :-) Znam też osoby, które się bardzo starały i nic, a jak wyluzowały to pyk od razu mała fasolka się pojawiła. Ehhh.. Oby nam wszystkim się udało!

    PanaKotka, a jakie leki bierzesz? Konsultowałaś się już z pulmnologiem lub ginekologia w sprawie zmiany leków, jakie brać jakie nie brać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2016, 08:50

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panakotka ile czekałas na wynik posiewu? Bo mi kazali się zgłosić na koniec tygodnia. jakoś długo...

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PanaKotka wrote:
    Hej Caro :) ja jestem alergiczką astmatyczką :) I mam ŁZS skóry głowy. Z kręgosłupem też mam problem, ale dużo mniejszy bo jedynie przeprost odcinka szyjnego z uciskiem na nerwy po wypadku i krzywy odcinek lędźwiowy. Nic poważnego w sumie.

    Ana, a próbowałaś siemienia lnianego, octu jabłkowego, olejku z wiesiołka, kwasów omega 3, witaminy E? Próbowałaś odstawić wszystkie napoje typu kawa, herbata i soli owocowe, napoje słodzone i pić jedynie zioła i czystą wodę z cytryną? Może naturalnie trzeba to najpierw podrasować? Może przed dniami płodnymi potrzebujesz pobrać probiotyki ginekologiczne albo globulki na suchość pochwy z małą dawką estrogenu? Rozmawiałaś o tym ze swoim lekarzem? Albo zmień żel do higieny intymnej? To wszystko może mieć znaczenie.

    Stosuje tylko olej Z Wiesiolka Ale nie bardzo na mnie to działa. A do higieny tylko azvlan z apteki. Moj ginekolog nie bardzo się interesuje tym problemem. Jakoś to olal i nic nie zrobił W tym temacie. więc szukam rozwiązania na własną rękę

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Daria jak tam się czujesz? może powinnas isc do lekarza. Na kręgosłup dobry jest olfen, pomaga
    jest trochę lepiej, byłam w pracy na chwilę ubłagałam męza aby mnie zawiózł, pracuje w szpitalu ortopedycznym,prowadze Kadry i administrację całą pracowni RTG.


    co do suchości i tych spraw mi lekarz przede wszystkim kazał odstawić żale do higieny intymnej tylko szare mydło albo bambino dla dzieci o oboje z mężem takowego używamy.

    ogólnie moja problemy ze zdrowiem o stawami są bardziej skomplikowane i głębsze bo choruje na chorobę genetyczną, ale podobno nie ma to zwiazku z tak długimi staraniami o dzidzię,

    u mnie chyba zaraz kolejny cykl mam już lekkie nitki krwi w śluzie...

    PanaKotka lubi tę wiadomość

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, "chwilkę" mnie nie było, ale wszystko "nnadrobiłam" :)
    Dariaa wrote:
    Jakos żyje jest trochę lepiej po lekach, caly dzień w łóżku mąż kolo mnie skacze nie mogę narzekać :)
    To dobrze, ze lepiej, bo kręgosłup ważna rzecz ... :)
    Na Twoim miejscu jednak poszłabym do jakiegoś dobrego kręgarza. Mam szwagierkę rehabilitantkę, która pracuje u takiego gościa, który sie na tym zna. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak "te rzeczy" mogą mieć wpływ na sprawy z płodniścią. Wystarczy, ze jeden kręg uciska w niewielkim stopniu jakiś inny "element w człowieku" (sorki ale ja suę za bardzo na tym nie znam, wiec pisze dosc ogólnie:))
    i już cos tam miże nie być na tyle drożne, ze właśnie jest problem z normalnym funkcjonowaniem. Ona właśnie ma stwierdzone u lekarza jajniki policystyczne, a gość jej powiedział, ze to ma związek z faktem, ze cis jej tam "ugniata" i nie mogą normalnie pracować...

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia1987 wrote:
    Przyszla @... Co zrobic.... :( zaczynamy nowy cykl staran... Na razie jestem smutna i zawiedziona. Pewnie zejdzie mi kilka dni zeby to przetrawic.

    28 lat,
    3cs
    Kasia, głowa do góry, czekamy i wspieramy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2016, 11:35

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • PanaKotka Przyjaciółka
    Postów: 123 42

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa - pisząc o zmianie żelu to higieny intymnej to miałam mniej więcej na myśli. Sztuczne konserwanty, barwniki, emulgatory i - najgorsze - sls i sles, czyli substancje powierzchnownie czynne. Straszliwie przesuszają naruszając płaszcz hydrolipidowy skóry i podrażniając delikatne okolice, silnie alkalizują (dlatego często dodają kwas mlekowy i kwasek cytrynowy), a nawet mogą miejscowo wpływać na hormony.
    Proszek do prania też może powodować suchość. Bielizna (bawełniane figi, nie żadne koronkowe, sztuczne stringi) powinna być prana w szarym mydle.
    Z resztą naprotechnologia mówi, że może być to spowodowane także alergią podatkową. Wyeliminowanie alergenów przywraca prawidłowy śluz.


    Ana, my czekaliśmy 2 tygodnie. Tydzień to krótko. Minimum tyle czasu trwa hodowla na podłożach. Nie da się tego przyspieszyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2016, 11:35

    23cs
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i witam nowa koleżankę:)

    Ps. My zaczynamy dni płodne... Jestem pozytywnie nastawiona.. :)

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa wrote:
    jest trochę lepiej, byłam w pracy na chwilę ubłagałam męza aby mnie zawiózł, pracuje w szpitalu ortopedycznym,prowadze Kadry i administrację całą pracowni RTG.


    co do suchości i tych spraw mi lekarz przede wszystkim kazał odstawić żale do higieny intymnej tylko szare mydło albo bambino dla dzieci o oboje z mężem takowego używamy.

    ogólnie moja problemy ze zdrowiem o stawami są bardziej skomplikowane i głębsze bo choruje na chorobę genetyczną, ale podobno nie ma to zwiazku z tak długimi staraniami o dzidzię,

    u mnie chyba zaraz kolejny cykl mam już lekkie nitki krwi w śluzie...

    Te nitki krwi.,mam to samo co miesiąc. A ja higieny używam aby azulan, bo dzięki niemu nie mam żadnych infekcji. Ale ma W sobie alkohol więc pewnie wysusza

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O.n.a to super. PowodzeniA nie wychodz Z łóżka

    o.n.a. lubi tę wiadomość

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • PanaKotka Przyjaciółka
    Postów: 123 42

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Na Twoim miejscu jednak poszłabym do jakiegoś dobrego kręgarza.

    Mam szwagierkę rehabilitantkę, która pracuje u takiego gościa, który sie na tym zna. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak "te rzeczy" mogą mieć wpływ na sprawy z płodniścią. Wystarczy, ze jeden kręg uciska w niewielkim stopniu jakiś inny "element w człowieku" (sorki ale ja suę za bardzo na tym nie znam, wiec pisze dosc ogólnie:))
    i już cos tam miże nie być na tyle drożne, ze właśnie jest problem z normalnym funkcjonowaniem. Ona właśnie ma stwierdzone u lekarza jajniki policystyczne, a gość jej powiedział, ze to ma związek z faktem, ze cis jej tam "ugniata" i nie mogą normalnie pracować...

    Tak! Ja też nie raz i tym słyszałam. Z całą pewnością uciski na nerwy i zaburzona przepływ impulsów ma olbrzymie znaczenie. Kręgosłup to taka linia telefoniczna do komunikowania się mózgu ze wszystkimi elementami ciała. Jeśli ona szwankuje, to i cały organizm będzie szwankował (albo poszczególne jego elementy).

    Mi się wydaje, że kręgarz (ale tylko taki bardzo sprawdzony, polecany przez ośrodki rehabilitacyjne i ortopedów) mógłby pomóc długodystansowym staraczkom.

    23cs
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    No i witam nowa koleżankę:)

    Ps. My zaczynamy dni płodne... Jestem pozytywnie nastawiona.. :)


    Dobre nastawienie jest najważniejsze :-)

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • PanaKotka Przyjaciółka
    Postów: 123 42

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    PanaKotka, a jakie leki bierzesz? Konsultowałaś się już z pulmnologiem lub ginekologia w sprawie zmiany leków, jakie brać jakie nie brać.

    Przepraszam Cię D
    Caro, ale jakoś przeoczyłem Twój post.
    Oczywiście, że konsultowałam. Od razu jak tylko podjęliśmy decyzję. Dostałam fostex i milucante 10mg. W razie zaostrzenia alergii mam brać tabletki z cetryzyną, a w przypadku duszności berotec (nic innego doraźnego na mnie nie działa).

    A Ty? Co bierzesz? Jakie zalecenia dał Twój pulmonolog?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2016, 15:34

    23cs
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co może być powodem ciągłego zmęczenia i ochoty na spanie? bolą mnie też stawy? mam już tak Z kilka miesięcy

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • PanaKotka Przyjaciółka
    Postów: 123 42

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Co może być powodem ciągłego zmęczenia i ochoty na spanie? bolą mnie też stawy? mam już tak Z kilka miesięcy

    Niedobór witaminy D. Bierz vitrum forte.

    23cs
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Co może być powodem ciągłego zmęczenia i ochoty na spanie? bolą mnie też stawy? mam już tak Z kilka miesięcy

    Niski poziom hemoglobiny/żelaza/ferrytyny.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Co może być powodem ciągłego zmęczenia i ochoty na spanie? bolą mnie też stawy? mam już tak Z kilka miesięcy

    Ana, ja mam podobny problem. Ciągłe zmęczenie, brak energii i spałabym do "oporu" jakbym mogła. Do tej pory brałam to "na karb" mojej niedoczynności. Teraz chyba te będę musiała szukać przyczyny gdzieś indziej (bo leków na to nie dostałam), albo jakoś to próbować inaczej "rozwiązać". Problem w tym, że n. nie pijam kawy, bo nie lubię..;/

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pije 3 kawy dziennie. Mam niedoczynność Ale nic się nie zmienia nawet jak się lecze. Czasami to bym najlepiej Z łóżka nie schodziła. A jestem przecież młoda więc to nie jest normalne

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • PanaKotka Przyjaciółka
    Postów: 123 42

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Ja pije 3 kawy dziennie. Mam niedoczynność Ale nic się nie zmienia nawet jak się lecze. Czasami to bym najlepiej Z łóżka nie schodziła. A jestem przecież młoda więc to nie jest normalne

    A witaminę D miałaś badaną? Morfologię robiłaś?

    23cs
‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ