X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • Kitek85 Koleżanka
    Postów: 59 21

    Wysłany: 4 lutego 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WaldhauzerM wrote:
    Kochana doskonale Cię rozumiem. Ja np jestem bezrobotna i szukałam na siłę pełnego etatu i nawet wpadłam na pomysł, że przecież moj maz ma firmę i mogłby mi dać ten etat tylko musiałabym składki opłacać ale w momencie kiedy okazało się, że jest problem z zafasolkowaniem stwierdziłam, że to chęć posiadania dzidzi jrest silniejsza i ważniejsza niż więcej kasy. Więc mamy podobnie. Nie martw się, może tak właśnie ma byćjak to świetnie Caro ujęła ;)

    Praca jest ważna, ale dzidzia jest teraz moim priorytetem. Mąż pracuję więc kitu z okien nie będziemy jeść :) Szukam pracy, na spokojnie pewnie jakąś znajdę. Damy radę :)

    Caro, w takim razie walczymy dalej... Przytulam. Zakładam, że mi też nie udało się w tym cyklu więc następny miesiąc będzie nasz :) :)

    Witam nowe dziewczyny, nasze grono się powiększa :)

    12 cs, 31 lat, PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2016, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Od początku sledze ten wątek i wreszcie postanowiłam do Was dołączyć.
    To jest moj 3 cykl starań o bobasa.
    Przez długotrwale stosowanie piguł anty nabawilam się plamien przedmiesiaczkowych. 6 miesięcy po odstawieniu antykoncepcji plamienia wciąż się pojawiały więc w momencie gdy zapadła decyzja o powiększeniu rodziny pobieglam w listopadzie z tym problemem do lekarza. Pani doktor przebadala mnie, zlecila badania krwi plus usg. Badania wyszly dobrze. Na moją sugestię ze może by jeszcze zrobić badania hormonów, pani doktor stwierdziła że nie ma potrzeby, że plamienia to już taka moja fizjologia i pewnie znikną po ciąży. Nadmienię że mieszkam w UK, tu procedury leczenia są zupełnie inne. Na szczęście podczas mojej wizyty listopadowej przezornie powiedziałam że już ponad pół roku staram sie o bobo i nic. Tak że jeśli do kwietnia ( po domniemanych 12 mies starań ;) ) nie zakropkuje na zielono pobiegne znów do pani doktor i poproszę o skierowanie do specjalisty.
    Tak czy inaczej z pierwszym cyklem starań zastosowalam na sobie kurację castagnus + wiesiek + wit b6 + magnez. I powiem wam że plamienia w pierwszym cyklu w ogóle nie było, w drugim cyklu pojawiło się ledwie zauważalne 2 dni przed @. Dla mnie jest to wielkim sukcesem bo wcześniej plamienia miałam przez 7 dni przed okresem :/
    Ale bobasa wciąż nie ma.
    Ten mój 3 cykl z castagnusem jest całkowicie inny niż 2 poprzednie. W tych poprzednich od owulaci aż do okresu miałam mega napuchniete i wrażliwe piersi, czułam jajniki i macice :) co oczywiście utozsamialam z objawami wczesnej ciąży.
    W tym cyklu nie czuję bólu piersi i jajników. Wczoraj zauważyłam mikro plamienie z rana i miałam już zalamke że te cholerne plamienia znów wróciły, ale od wczorajszego poranka nie pojawiło się..
    Ale się opisalam! :) Chyba czułam potrzebę wyzalenia się :)
    No, zobaczymy co ten cykl przyniesie i czy @ pojawi się według planu w weekend czy może nie... ;)

    Lina30 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2016, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    Ja też jestem tu od niedawna. Staram się o dzidziusia od ponad roku :/ Miło mi będzie Was poznać, porozmawiać i zaprzyjaźnić się.

  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 4 lutego 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny :)
    Ja też się długo staram, a tutaj jestem dopiero od początku ostatniego cyklu... ale uważam, ze to bardzo dobra decyzja, ze zdecydowałyście się tu "wpisać". Z dziewczynami jest o niebo lepiej. Wspierają i doradzają.. Dzięki temu łatwiej się to wszystko znosi...:D

    midnight lubi tę wiadomość

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 4 lutego 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W grupie raźniej ;)

  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 4 lutego 2016, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe nabytki w kupie cieplej he he.

    Mam problem.. Odebrałam wyniki i nie wiem co o tym myśleć..


    Progesteron 17.42 ng/ml norma 1.7-27
    Prolaktyna strzałka w dół 39.72. qu/ml norma 102-496 a pod wynikiem jest napisane wskazana kontrola...

    Ktoś mi powie po ludzku co i jak??

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 4 lutego 2016, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WaldhauzerM wrote:
    Witam nowe nabytki w kupie cieplej he he.

    Mam problem.. Odebrałam wyniki i nie wiem co o tym myśleć..


    Progesteron 17.42 ng/ml norma 1.7-27
    Prolaktyna strzałka w dół 39.72. qu/ml norma 102-496 a pod wynikiem jest napisane wskazana kontrola...

    Ktoś mi powie po ludzku co i jak??
    Za niska Prl. Jeśli bierzesz tableteki na zmniejszenie to za duża dawka Jeśli nie to musisz iść do lekarza. podobno tabletki na podniesienie PRL też są

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 4 lutego 2016, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Za niska Prl. Jeśli bierzesz tableteki na zmniejszenie to za duża dawka Jeśli nie to musisz iść do lekarza. podobno tabletki na podniesienie PRL też są

    No wlasnie dostałam dostinex 2 tabletki które wybrałam i podobno działają 4 miesiące więc nie wiem co teraz...

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 4 lutego 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WaldhauzerM wrote:
    No wlasnie dostałam dostinex 2 tabletki które wybrałam i podobno działają 4 miesiące więc nie wiem co teraz...
    Lepiej mieć za niska niż za wysoka. Jeszcze bierzesz te tabletki?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 4 lutego 2016, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Lepiej mieć za niska niż za wysoka. Jeszcze bierzesz te tabletki?

    Nie. Dostinexu jest 2 tabletki. Mnie lekarz zalecił wzięcie jednej a po dobie drugiej. Powiedział, że lek utrzymuje się przez 4 miesiące. Podczas gdy czytalam że inni brali po pół tabletki na tydzień... Masakra jakaś. Chyba rzeczywiście przyjdzie zmienić gina... Bo mam dosyć chodzenia i się naprzykszania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2016, 17:37

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 4 lutego 2016, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milka90 wrote:
    Witam, mąż miał badanie nasienia w październiku, morfologia 2%, liczba plemników w ml 80ml ale cały czas bierze body max plus wiec mam nadzieje, że morfologia sie poprawiła. Byliśmy z klinice niepłodności, lekarz powiedział, że damy sobie rade sami,ale narazie nic nie wychodzi;/

    Hej ! Wierzysz w suplementy, że mogą poprawić morfologię ? Wynik mojego partnera 3 % prawidłowych. Zastanawiam się czy faktycznie warto czekać i brać witaminki licząc na poprawę i czynić dalsze intensywne starania czy może jakieś dalsze kroki poczynić .... pytanie jakie ?

  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 4 lutego 2016, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro nie poddawaj się, dobrze że wyrzuciłaś z siebie emocje. Ja czuję że też lada dzień dostanę @ bo temperatura bardzo spadła. Poza tym od wczoraj jak zawsze przed @ mam mega ochotę na słodkie i wysypało mnie na twarzy.

    Witajcie nowe koleżanki :)

    Ja teraz czekam na środę bo mam wizytę u endokrynologa a mąż badanie nasienia. Wiec sprawdzimy czy wszystko z nami ok.
    Zamówiłam sobie dzisiaj przez internet taka książkę " Jak się robi dzieci,3 miesięczny program wspomagania plodnosci" miała fajna cenę bo niecałe 10 zł, więc co tam poczytam może dowiem się czegoś ciekawego :)




  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 4 lutego 2016, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To co?? Skoro takie wyniki to nie mam co liczyć na zafasolkowanie w tym cyklu....

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 4 lutego 2016, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WaldhauzerM wrote:
    To co?? Skoro takie wyniki to nie mam co liczyć na zafasolkowanie w tym cyklu....
    Myślę że nie. warto spróbować

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • kozamonia Autorytet
    Postów: 2027 1440

    Wysłany: 4 lutego 2016, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martamarta leczycie się czy do lekarzy prifilaktycznie na badanie idziecie? Bo ostatnio mąż mi powiedział, żebyśmy się też zapisali do gina. Co by nam wszystko wytłumaczył. Ale w sumie mnie się wydaje, że jeszcze na to za wcześnie.

    YLkvp1.png
    29.01.18 - Joasia 2630 g <3
    05/06.17 - IMSI + crio
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 4 lutego 2016, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    Myślę że nie. warto spróbować


    Ogólnie to zostało mi jakieś 6 dni do końca cyklu...

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 5 lutego 2016, 00:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech kobietki... Mam mały problem i nie do końca wiem jak go mogę rozwiązać. Mianowicie chodzi o lek... Zażywam Luteinę 50 pod język co 2 dzień od 17 dnia cyklu.. Ostatnio "odpuściłam" sobie teochę wizyty u giną, żeby nieco wyluzować..
    Jak byłam ostatnio i prosiłam o Lutkę, to nie wiem czemu, ale powiedział mi,że to bez recepty jest. Wypisał, ale jakoś się nie przejęłam za bardzo kilka dni temu, jak okazało się, że mi się kończy. Dziś poszłam do apteki, bo zostały mi ostatnie 2 tabl. A Pani do mnie, że to na receptę.. Zgłupiałam. No i teraz jestem trochę w kropce. Mój cykl jak na razie idzie ku dobremu, tempka wzrasta, ale... Nie mam leku!!! :( Chcę do niego iść, ale teraz to zupełnie bez sensu, bo albo przyjdzie @, albo może się uda i będę w ciąży (oby:)). Teraz nie ma sensu iść tylko po receptę, bo nawet mi bety nie zrobi-za wcześnie.. A wizyta 100 :(
    No i nie wiem...
    Pomyślałam, że może któraś z Was ma np. jakąś zbędną? Nie używa i może odsprzedać?
    Wiem, że to trochę głupie pytanie... Ale a nóż... Boję się teraz zaprzestać jej stosować, bo za bardzo mi zależy na końcówce tego cyklu... :)
    Help me! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2016, 00:54

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • skorpionek82 Autorytet
    Postów: 823 137

    Wysłany: 5 lutego 2016, 06:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Ech kobietki... Mam mały problem i nie do końca wiem jak go mogę rozwiązać. Mianowicie chodzi o lek... Zażywam Luteinę 50 pod język co 2 dzień od 17 dnia cyklu.. Ostatnio "odpuściłam" sobie teochę wizyty u giną, żeby nieco wyluzować..
    Jak byłam ostatnio i prosiłam o Lutkę, to nie wiem czemu, ale powiedział mi,że to bez recepty jest. Wypisał, ale jakoś się nie przejęłam za bardzo kilka dni temu, jak okazało się, że mi się kończy. Dziś poszłam do apteki, bo zostały mi ostatnie 2 tabl. A Pani do mnie, że to na receptę.. Zgłupiałam. No i teraz jestem trochę w kropce. Mój cykl jak na razie idzie ku dobremu, tempka wzrasta, ale... Nie mam leku!!! :( Chcę do niego iść, ale teraz to zupełnie bez sensu, bo albo przyjdzie @, albo może się uda i będę w ciąży (oby:)). Teraz nie ma sensu iść tylko po receptę, bo nawet mi bety nie zrobi-za wcześnie.. A wizyta 100 :(
    No i nie wiem...
    Pomyślałam, że może któraś z Was ma np. jakąś zbędną? Nie używa i może odsprzedać?
    Wiem, że to trochę głupie pytanie... Ale a nóż... Boję się teraz zaprzestać jej stosować, bo za bardzo mi zależy na końcówce tego cyklu... :)
    Help me! :D
    To może idź do lekarza rodzinnego on tez może wypisać ci receptę na luteinę. ☺

    be2286637619c012de883c2f8744cba8.png
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 5 lutego 2016, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skorpionek82 wrote:
    To może idź do lekarza rodzinnego on tez może wypisać ci receptę na luteinę. ☺
    Serio? No to jestem uratowana :) Dzięki wielkie, zaraz się rejestruję.
    P.s. Tylko powiedz mi, jesteś pewna, że rodzinny może? Żebym nie szła na marne :)

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2016, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc ja tez od stycznia zaczelam niestety w 29dc beta negatywna od 2 dni delikatne plamienie wiec okres sie nie rozkreca..ale chyba to oznacza starania od nowa od 12.02:)

‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ