X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • Kasia1987 Autorytet
    Postów: 2628 1715

    Wysłany: 5 lutego 2016, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja nie wyłapuję wcale tego rzekomego "dziubka" :P
    No cóż, chyba będą mi musiały wystarczyć inne objawy... U mnie temp i śluz pokazują zgodnie owulację, ALE.. znów ale :)
    Przeciez, jak się współżyje regularnie, to śluzu nie da się rozpoznać.. to wszystko wtedy jest zakłamane.. np. dziś zupełnie nie jestem w stanie sprawdzić, jaki jest właśnie przez współżycie:/

    33 lata, 1 ciąża po 4,5 roku staran.
    HSG: Niedroznosc jajowodow ;(
    ICSI: za 1 razem udane :)

    16uddqk34v2bfw3k.png

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 5 lutego 2016, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez nie umiem "rozgryźć" tej szyjki..;)ale mam małą wprawe-bo badam II cykl-moze się w końcu nauczę- albo lepiej-nie bede musiała...;)

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 5 lutego 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozamonia wrote:
    martamarta leczycie się czy do lekarzy prifilaktycznie na badanie idziecie? Bo ostatnio mąż mi powiedział, żebyśmy się też zapisali do gina. Co by nam wszystko wytłumaczył. Ale w sumie mnie się wydaje, że jeszcze na to za wcześnie.
    My jak narazie tak profilaktycznie chcemy iść, każdy ginekolog nam mówił że dopiero po roku starań powinno się zrobić badania,ale postanowiliśmy jednak na własną rękę się przebadać, zwłaszcza ze w lipcu tamtego roku robiłam badanie tsh i miałam powyżej 3, lekarka ogólna powiedziała ze mieszcze się w normie, ale mąż ma znajomego który ostatnio mu się wygadał że starają się o drugie dziecko i jego żona poronila w tamtym roku, chodzą do lekarza który im powiedział że jesli tsh nie spadnie do 1 to nie utrzyma ciąży i będzie ciężko jej zajść. Ostatnio wycinano jej przez to tarczyce, wiec myślę o tym, dlatego też zapisałam się do endokrynologa, może doradzi mi co warto zbadać. Poza tym mój mąż po wizycie u urologa, od razu sam zadzwonił i zapisał się na badanie nasienia. Lekarz dobrze mu wyjaśnił jak dużo mężczyzn ma w tych czasach problem z plemnikami.


  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 5 lutego 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dostałam @, szybko bo w 24 dc.


  • martabmarta Znajoma
    Postów: 16 6

    Wysłany: 5 lutego 2016, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane, jestem tutaj nowa i chciałabym się przywitać :)
    Testowanie mam 24 lutego. Chciałabym zacząć obserwować szyjkę, ale nie łapię tego w ogóle.

    Pozdrawiam

    qdkkroeq8ud3v3ig.png
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 5 lutego 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martamarta wrote:
    Dziewczyny dostałam @, szybko bo w 24 dc.

    Może w następnym cyklu się uda. Najważniejsze żeby się nie poddawać.

    martabmarta Witamy cię. Ja też jestem tu dopiero od paru dni, ale dziewczyny są tak miłe że bardzo łatwo jest się zaklimatyzować ;) Co do szyjki, to jak pisałam wcześniej sama kiepsko sobie radze.
    Pozdrawiam i życzę szybkiego zafasolkowania ;)

    martamarta lubi tę wiadomość

  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 5 lutego 2016, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martamarta wrote:
    Dziewczyny dostałam @, szybko bo w 24 dc.

    Faktycznie, wyjątkowo wcześniej. Ehhh.. Wiec rozpoczynamy kolejny cykl starań. Z uśmiechem, bo inaczej się nie da :-)

    Zaintrygowałaś mnie trochę tą tarczycą, mówiąc, że powinno spaść poniżej 1 a sama masz powyżej 3. W zeszłym roku w sierpniu robiłam profilaktyczne badania i coś mi się przypomniało - kiedy nie mieliśmy w planach jeszcze fasolki - że chyba miałam dość wysoki wynik, ale lekarka rodzinna powiedziała, że mieszczą się w normie. Przeszukalam pół chaty i znalazłam te wyniki. Mam tam tarczyce 3,35.. Dziewczyny myślicie, że może to być powód problemu zajścia w ciążę tak w ogóle?? Teraz zaczął mi się drugi cykl, ale zastanawiam... Chyba zrobię sobie sama jeszcze raz badania.





    A co do szyjki, to faktycznie ja też "nie czaje" tego tematu :-D Skupiam się na systematycznym notowaniu tempki, bo pierwszy cykl to skupiła się na samej owu, a teraz dodam sobie temperaturę i mam nadzieję na zafasolkowanie! :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2016, 20:35

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 5 lutego 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba trzeba będzie założyć osobny wątek o szyjce. Może ktoś się wreszcie znajdzie, kto nas uświadomi ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2016, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W dziale: temperatury, wykresy, płodność jest temat: jak badać szyjkę macicy, ma "zaledwie" 5 stron, ale może coś tam znajdziecie :)

    Margaretka89, Caro lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/forum/temperatury-wykresy-plodnosc/jak-badac-szyjke-macicy,327,5.html#show-post-3243860#show-post-3243860

    O tu jest ten wątek o którym napisała Buko :)

  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 5 lutego 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za pokierowanie. Właśnie tam byłam. Przekazuje wam link który tam znalazłam http://www.nprtech.ehost.pl/Szyjka-macicy.html
    Dobrze obrazuje nam to czego nie rozumiemy ;)

    Kasia1987, Allmita lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oblesne bardzo :P ale w sumie szyjka po zapłodnieniu się nie różni od szyjki przed okresem? Bo nie rozumiem ;p

  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 5 lutego 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki, mogłam ostrzec że widok nieprzyjemny, ale za to jaki edukacyjny :) Co do pytania to z tego co wiem, szyjka przed okresem jest nisko, średnio twarda i lekko otwarta, a po zapłodnieni szyjka podnosi się, jest miękka i jest całkiem zamknięta

  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 5 lutego 2016, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na stronce pokazany jest cykl bez zapłodnienia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2016, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badam szyjke od półtora cyklu i nic nie wiem nadal :D choć był moment ze wydawało mi się że juz to załapałam :) Najgorsze jest to że ta moja szyjka wędruje w ciągu dnia w górę i w dół i swoją twardość też zmienia... Chyba po prostu trzeba dużej wprawy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Albo badać o jednej porze i na tej podstawie wyciągać wnioski, to tak jak z testami na owu :) moja szyjka też wędruje bez przerwy i nie umiem jej wyczuć skubana :p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia może ty ze względu na swoją anatomie nie dosiegasz dziubka bo szyjka jest ogólnie wysoko położona. Ja mam macice przesunięta trochę na prawo i moja szyjka jest jakby zagieta lekko. Może spoboj trochę tam "poszukac" wzdłuż i wszerz :) moja szyjka jak jest twarda i zamknięta to trochę kojarzy mi się z czubeczkiem fiutka :) sorki że tak obrazowo opisuję ale może jakoś taki opis pomoże :)

    Margaretka89 lubi tę wiadomość

  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 5 lutego 2016, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe Tissaia fajne masz skojarzenia :D

  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 6 lutego 2016, 01:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elina wrote:
    hey dziewczynki już jestem byłam w szpitalu bo tak mnie brzuch bolał mam torbiel krwotoczną ale sama się wchłonie i myślałam że już po tym cyklu ale lekarz powiedział że jak dobrze się staraliśmy to mogę być w ciąży.


    Kurcze no to najlepszości życzę ;)

    co do testów ovu ostatnio kupiłam i na opakowaniu było napisane, żeby robić z pierwszego porannego oczu.

    Zaczęłam dzisiaj a w zasadzie wczoraj plamić, temp sie utrzymuje. więc dalej nie wiem co dalej...

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 6 lutego 2016, 02:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś (już wczoraj:)) załatwiłam sobie lutkę, więc jestem spokojniejsza. Dzięki za radę. Jakoś wydawało mi się, że lekarz pierwszego kontaktu mi nie przepisze, a jednak :)
    Wieczorem mnie dopadła mała zgaga, więc chyba zaliczę ją do wczesnych objawów.. (Przynajmniej tak bym chciała:) ).

    Co do szyjki, to dla mnie też czarna magia. Nawet nie zaczęłam zaznaczać na wykresie. A te foty mi nie bardzo pomagają :/

    No nic. Kładę się, żeby rano nie musieć zmieniać godziny mierzenia. Oby było nadal wysoko :D
    Miłych snów o bobaskach Waszych :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2016, 02:43

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ