X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • magnolia82222 Autorytet
    Postów: 372 124

    Wysłany: 27 lipca 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, a ja chyba do Was powrócę :( byłam dziś u ginki i 7tc i 2dzien a zarodka nadal nie widać, pęcherzyk ciążowy 23mm, pęcherzyk żółtkowy 12mm(podobno za duży). Mam przyjśc na wizyte 7.08 chyba że dostane krwawienia to dała mi skierowanie do szpitala. Nie ukrywam że nie jestem w najlepszej kondycji psychicznej. Nie wyobrazam sobie zabiegu w szpitalu, po prostu nie wyobrażam. Nie wiem moze mam TSH za duże, zawsze miałam w normie, a ostatnio z 8miesiecy nie sprawdzałam. Moze tego to wina. Chciałam bardzo byc w ciązy bo muszę miec 2 dzieci, a mam 35 lat i zegar biologiczny tyka. W drugą ciąże zaszłam totalnie na luzie, bez żadnych sprawdzeń, kontroli itp. Po prostu na luzie, o ciąży w ogóle ale to w ogóle nie myślac. Proszę dziewczyny powiedzcie może miała któraś z Was taką sytuacje, że w 7tc nie było widac zarodka a potem jednak był, nie wiem czy nadal łudzic sie nadzieją czy nie. Błagam o pomoc

    35 lat, 2 ciąża
  • Zuziak Znajoma
    Postów: 22 11

    Wysłany: 28 lipca 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magnolia82222 wrote:
    Hej dziewczyny, a ja chyba do Was powrócę :( byłam dziś u ginki i 7tc i 2dzien a zarodka nadal nie widać, pęcherzyk ciążowy 23mm, pęcherzyk żółtkowy 12mm(podobno za duży). Mam przyjśc na wizyte 7.08 chyba że dostane krwawienia to dała mi skierowanie do szpitala. Nie ukrywam że nie jestem w najlepszej kondycji psychicznej. Nie wyobrazam sobie zabiegu w szpitalu, po prostu nie wyobrażam. Nie wiem moze mam TSH za duże, zawsze miałam w normie, a ostatnio z 8miesiecy nie sprawdzałam. Moze tego to wina. Chciałam bardzo byc w ciązy bo muszę miec 2 dzieci, a mam 35 lat i zegar biologiczny tyka. W drugą ciąże zaszłam totalnie na luzie, bez żadnych sprawdzeń, kontroli itp. Po prostu na luzie, o ciąży w ogóle ale to w ogóle nie myślac. Proszę dziewczyny powiedzcie może miała któraś z Was taką sytuacje, że w 7tc nie było widac zarodka a potem jednak był, nie wiem czy nadal łudzic sie nadzieją czy nie. Błagam o pomoc
    Poprzednim razem mniej więcej w 7tc miałam identyczną sytuację. Tylko mój ginekolog już nie chciał czekać. Dostałam skierowane do szpitala na lyzeczkowanie. Pani ginekolog na miejscu stwierdziła że nie ma sensu robić zabiegu,bo wszystko zaczyna się samo oddzielać. Życzyła dużo siły,poradzila kupić dużo nospy i ostrzegla jak bardzo będzie boleć. Z perspektywy czasu chyba wolałabym zabieg,bo ból był przez dwa dni tak silny,ze nie pomagało nic. Życzę Ci jednak żeby u Ciebie coś się pojawiło.

    2nn3flw1p8tkd08p.png
  • Coco55 Autorytet
    Postów: 451 309

    Wysłany: 28 lipca 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    Hej Dziewczyny :**

    Zuziak po pierwsze gratuluję <3
    Ja na niedoczynność leczyłam się już przed ciążą, a wynik TSH z betą był 2,3 (przed leczeniem 5,6). Ogólnie biorę Letrox 125mg. W Twoim przypadku myślę, że wszystko zależy od decyzji gina. Kiedy planujesz pierwszą wizytę? Możesz też sama umówić się do endo na konsultacje.

    Coco55 gratuluję córeczki:*
    No i u Was już połowa! Super!

    Czekoladka widzę, że macie teraz cykl naturalny. A kiedy planujecie kolejne podejście do ivf?

    Emidomi dokładnie z tą prl jest tak jak piszesz. Wszystko zależy od jednostki. Ja też brałam Bromergon jakiś czas z zalecenia endo, a gin po jakimś czasie kazał odstawić. No i mimo wszystko sama prl nie zaburzała mojej owulacji.
    Kochana dzisiaj zaczynamy 22 tydzień. Nie wiem, kiedy to zlecialo. Wydaje mi się, że dużo daje jednak to, ze normalnie chodzę do pracy.

    Póki co nie wpadam w zakupowe szaleństwo- w zasadzie nie kupiłam praktyznie nic .


    Myślę o Was praktycznie każdego dnia. Ja też ciągle myślę, czy wszystko będzie ok...


    Zuziak - grtulacje ! Dbaj o siebie i odpoczywaj :) Niebawem pewnie doświadczysz "uroków" pierwszego trymestru :)

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    27 lat, udało się za pierwszym razem <3 <3 <3

    f2w3rjjgw9gbj8uz.png
  • Sońkaa Autorytet
    Postów: 582 257

    Wysłany: 28 lipca 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magnolia82222 moja przyjaciółka miała problemy z pojawieniem się zarodka, nie pamiętam już szczegółowo co do tygodni, ale pamiętam jaki to był stres i skołowanie... ale, pojawił się!, mimo początkowych plamień i wszystkich problemów rozwija się dobrze, jest już w 6 miesiącu. Trzymam za Ciebie kciuki! I życzę dużo siły! :* :*

    magnolia82222 lubi tę wiadomość

    10 cs szczęśliwy <3

    ckaiyx8d0qvwe3ub.png
  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 28 lipca 2017, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    Hej Dziewczyny :**

    Zuziak po pierwsze gratuluję <3
    Ja na niedoczynność leczyłam się już przed ciążą, a wynik TSH z betą był 2,3 (przed leczeniem 5,6). Ogólnie biorę Letrox 125mg. W Twoim przypadku myślę, że wszystko zależy od decyzji gina. Kiedy planujesz pierwszą wizytę? Możesz też sama umówić się do endo na konsultacje.

    Coco55 gratuluję córeczki:*
    No i u Was już połowa! Super!

    Czekoladka widzę, że macie teraz cykl naturalny. A kiedy planujecie kolejne podejście do ivf?

    Emidomi dokładnie z tą prl jest tak jak piszesz. Wszystko zależy od jednostki. Ja też brałam Bromergon jakiś czas z zalecenia endo, a gin po jakimś czasie kazał odstawić. No i mimo wszystko sama prl nie zaburzała mojej owulacji.
    Hej Caro <3 Co u Ciebie? :) Już Ci się suwaczek tak daleko posunął :) Czas leci :)

    My 2.08 idziemy na wizytę do innego lekarza. Chcemy zapłodnić komórki, które nam zostały. Mamy zamrożonych 6 komórek. Zobaczymy :)

    mysia09, Caro, czarnulka24 lubią tę wiadomość

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 28 lipca 2017, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Przyszłam po przerwie. Pamięta mnie jeszcze tu ktoś ? :)

    czarnulka24, palusia171, 19Biedroneczka91 lubią tę wiadomość

  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 28 lipca 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki wynki amh 12,4 to tragedia?:(

    860i3e5edambhnvb.png
  • emidomi Autorytet
    Postów: 1743 794

    Wysłany: 28 lipca 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    Hej. Przyszłam po przerwie. Pamięta mnie jeszcze tu ktoś ? :)

    Cześć :-) :-)

    Co u Ciebie? W końcu jesteś :-) :-) :-)

    31 lat,
    Aktualnie w trzeciej ciazy
    TSH 3,07
    Niedoczynność tarczycy 1x 88 mg Euthyrox
    Dwie córeczki <3
    14.02.2017 HSG jajowody drożne :-)
  • emidomi Autorytet
    Postów: 1743 794

    Wysłany: 28 lipca 2017, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    Dziewczynki wynki amh 12,4 to tragedia?:(


    Nigdy nie robiłam :( nie mam pojęcia

    31 lat,
    Aktualnie w trzeciej ciazy
    TSH 3,07
    Niedoczynność tarczycy 1x 88 mg Euthyrox
    Dwie córeczki <3
    14.02.2017 HSG jajowody drożne :-)
  • mysia09 Autorytet
    Postów: 699 461

    Wysłany: 29 lipca 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    Dziewczynki wynki amh 12,4 to tragedia?:(
    A w jakich jednostkach?

    Tu znalazłam artykuł ze lepiej ze wysoki niż niski...poprostu musisz podjąć leczenie farmakologiczne:)

    http://m.wylecz.to/pl/badania/badania-laboratoryjne/hormon-anty-mullerowski-amh-badanie.html

    •Prawidłowy wynik oznaczenia hormonu kobiety w okresie rozrodczym powinien mieścić się w granicach 1,0–3,0 ng/ml.
    •U kobiet, które osiągnęły już okres menopauzy hormon będzie niewykrywalny, albo jego poziom nie będzie przekraczał wartości 1,0ng/ml (niski poziom AMH).
    •W przypadku kiedy wartości hormonu przekraczają 3,0ng/ml, mówi się o wysokim poziomie AMH.

    Podleczysz sie troche i będzie dobrze:* Trzymam kciuki!

    Paula_30 lubi tę wiadomość

    14.03.2017 - II kreseczki <3
    Córeczka <3
    p19ucsqvolueqdlw.png
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 30 lipca 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emidomi wrote:
    Cześć :-) :-)

    Co u Ciebie? W końcu jesteś :-) :-) :-)

    Walczymy dalej po 2 cyklach przerwy, a co u Ciebie ? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2017, 12:38

  • emidomi Autorytet
    Postów: 1743 794

    Wysłany: 30 lipca 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    Walczymy dalej po 2 cyklach przerwy, a co u Ciebie ? :)

    Aktualnie 18cs kochana.

    Co ma byś to będzie....

    31 lat,
    Aktualnie w trzeciej ciazy
    TSH 3,07
    Niedoczynność tarczycy 1x 88 mg Euthyrox
    Dwie córeczki <3
    14.02.2017 HSG jajowody drożne :-)
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 30 lipca 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ale tu cichutko na wątku. Dawniej nie weszło się jeden dzień i ciężko było cokolwiek nadrobić.

    Ja melduję że byłam w piątek na usg 23+2 moje maluszki ważą po 740 i 691 gramów :)
    Ogólnie wszystko było by ok gdyby nie moja szyjka skróciła się do 1.9cm ale od razu założono mi pessar który już mam około 1.5 tygodnia. No a druga rzecz to non stop kontrolę usg co 10 max 14dni czy nie występuje zespół podkradania. . Mam nadzieje że uda mi się dotrwać do tego magicznego 36-37 tygodnia

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 30 lipca 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    Hej. Przyszłam po przerwie. Pamięta mnie jeszcze tu ktoś ? :)
    Hej marciaa pewnie że pamiętamy :)opowiadaj co u Ciebie?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 30 lipca 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubię_czekoladę wrote:
    Hej Caro <3 Co u Ciebie? :) Już Ci się suwaczek tak daleko posunął :) Czas leci :)

    My 2.08 idziemy na wizytę do innego lekarza. Chcemy zapłodnić komórki, które nam zostały. Mamy zamrożonych 6 komórek. Zobaczymy :)
    Czekoladka - czekamy na dobre wieści 2.08 :) trzymam kciuki za pozytywna wizytę :)

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 30 lipca 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emidomi co u Ciebie ? Na jakim jestes etapie? Owulka ?testowanie?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • emidomi Autorytet
    Postów: 1743 794

    Wysłany: 30 lipca 2017, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Emidomi co u Ciebie ? Na jakim jestes etapie? Owulka ?testowanie?

    Przed owulacja. Jutro 12 dc , owulacja około 14-15 dc

    31 lat,
    Aktualnie w trzeciej ciazy
    TSH 3,07
    Niedoczynność tarczycy 1x 88 mg Euthyrox
    Dwie córeczki <3
    14.02.2017 HSG jajowody drożne :-)
  • emidomi Autorytet
    Postów: 1743 794

    Wysłany: 30 lipca 2017, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Cześć dziewczyny ale tu cichutko na wątku. Dawniej nie weszło się jeden dzień i ciężko było cokolwiek nadrobić.

    Ja melduję że byłam w piątek na usg 23+2 moje maluszki ważą po 740 i 691 gramów :)
    Ogólnie wszystko było by ok gdyby nie moja szyjka skróciła się do 1.9cm ale od razu założono mi pessar który już mam około 1.5 tygodnia. No a druga rzecz to non stop kontrolę usg co 10 max 14dni czy nie występuje zespół podkradania. . Mam nadzieje że uda mi się dotrwać do tego magicznego 36-37 tygodnia

    Rosną te twoje szkraby <3

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    31 lat,
    Aktualnie w trzeciej ciazy
    TSH 3,07
    Niedoczynność tarczycy 1x 88 mg Euthyrox
    Dwie córeczki <3
    14.02.2017 HSG jajowody drożne :-)
  • emidomi Autorytet
    Postów: 1743 794

    Wysłany: 30 lipca 2017, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magnolia82222 wrote:
    Hej dziewczyny, a ja chyba do Was powrócę :( byłam dziś u ginki i 7tc i 2dzien a zarodka nadal nie widać, pęcherzyk ciążowy 23mm, pęcherzyk żółtkowy 12mm(podobno za duży). Mam przyjśc na wizyte 7.08 chyba że dostane krwawienia to dała mi skierowanie do szpitala. Nie ukrywam że nie jestem w najlepszej kondycji psychicznej. Nie wyobrazam sobie zabiegu w szpitalu, po prostu nie wyobrażam. Nie wiem moze mam TSH za duże, zawsze miałam w normie, a ostatnio z 8miesiecy nie sprawdzałam. Moze tego to wina. Chciałam bardzo byc w ciązy bo muszę miec 2 dzieci, a mam 35 lat i zegar biologiczny tyka. W drugą ciąże zaszłam totalnie na luzie, bez żadnych sprawdzeń, kontroli itp. Po prostu na luzie, o ciąży w ogóle ale to w ogóle nie myślac. Proszę dziewczyny powiedzcie może miała któraś z Was taką sytuacje, że w 7tc nie było widac zarodka a potem jednak był, nie wiem czy nadal łudzic sie nadzieją czy nie. Błagam o pomoc

    Trzeba być dobrej myśli. Może ciąża jest kilka dni młodsza niz zakłada lekarz ? Zobaczysz niedługo zarodek się pojawi :)

    magnolia82222 lubi tę wiadomość

    31 lat,
    Aktualnie w trzeciej ciazy
    TSH 3,07
    Niedoczynność tarczycy 1x 88 mg Euthyrox
    Dwie córeczki <3
    14.02.2017 HSG jajowody drożne :-)
  • emidomi Autorytet
    Postów: 1743 794

    Wysłany: 30 lipca 2017, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubię_czekoladę wrote:
    Hej Caro <3 Co u Ciebie? :) Już Ci się suwaczek tak daleko posunął :) Czas leci :)

    My 2.08 idziemy na wizytę do innego lekarza. Chcemy zapłodnić komórki, które nam zostały. Mamy zamrożonych 6 komórek. Zobaczymy :)

    Trzymam kciuki :-*

    Lubię_czekoladę lubi tę wiadomość

    31 lat,
    Aktualnie w trzeciej ciazy
    TSH 3,07
    Niedoczynność tarczycy 1x 88 mg Euthyrox
    Dwie córeczki <3
    14.02.2017 HSG jajowody drożne :-)
‹‹ 4142 4143 4144 4145 4146 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ