X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2016, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam na 17 termin @ ale zawsze tak mnie wysypuje tydzień przed :/ i już wiem że się pojawi wredna, jeszcze 4 dni przed zaczyna się ból piersi a wtedy to ja robię się wredna i nie do zniesienia ;) hehe. To do boju dziewczyno! :D 3mam kciuki oby się powiodło :)

    Kasia1987 lubi tę wiadomość

  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 9 lutego 2016, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina2787 wrote:
    Miejmy nadzieję, że powiedzie Ci się z pomocą tego leku :)bo to chyba ten Clostibegyt dostaniesz tak jak pisało lub coś podobnego.


    Ja niestety, widzę po sobie, że tym razem znów się nie udało :( trądzik mi powiedział...

    Dzięki kochana za dobre słowo. Ale jak to wygląda w praktyce?? Czy to tylko lek czy monitorowanie też?? Pytam bo różnie piszą...

    Kurcze przyjdzie czas że wszystkim nam się uda. Musi.

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 9 lutego 2016, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrtka,
    nie wiem dlaczemu, ale ovufr. mi zmienił czerwone krechy z owulacji na przerywane... ;/
    Teraz to już nic nie wiem :(

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Qrtka,
    nie wiem dlaczemu, ale ovufr. mi zmienił czerwone krechy z owulacji na przerywane... ;/
    Teraz to już nic nie wiem :(

    Wydaje mi sie ze powodem tej zmiany moze byc wystapienie u Ciebie sluzu plodnego dzis i wczoraj. Dlatego program "glupieje".

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lek podaje się zazwyczaj od 5. do 9. dnia cyklu w dawce indywidualnie dobranej przez lekarza - 50-250 mg na dobę. W cyklu, podczas którego kobieta przyjmuje lek, wykonywane jest kontrolne badanie USG oraz ocena śluzu szyjkowego mające na celu ocenę rozwijającego się pęcherzyka oraz potwierdzenie wystąpienia owulacji. W pierwszym cyklu pojawia się ona u około 60-80% pacjentek, a współczynnik ciąż sięga około 30%. Po pół roku stosowania współczynnik ten sięga już 60%.

    Z tego co wyczytałam. Piszą o tym jeszcze tutaj poczytaj, może coś więcej się dowiesz co pomoże https://dzidziusiowo.pl/planujemy-ciaze/nieplodnosc/798-stymulacja-owulacji

    Przytulam Cię i oby wszystko było dobrze :) a udać się uda! Inaczej być nie może :)

  • Kasia1987 Autorytet
    Postów: 2628 1715

    Wysłany: 9 lutego 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, Tissaia ma rację- zmylił go śluz. Moim zdaniem 17 cd jak byk to było TO, nic się nie przejmuj. W ogóle to wygląda bardzo obiecująco! Trzymam kciuki!
    Ja mam problem z jedną sprawą.. Przez współżycie nie da się jasno określic, jaki wystepowal śluz.. Boję sie, czy to nie sfałszuje wyników..

    33 lata, 1 ciąża po 4,5 roku staran.
    HSG: Niedroznosc jajowodow ;(
    ICSI: za 1 razem udane :)

    16uddqk34v2bfw3k.png

  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 9 lutego 2016, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina2787 wrote:
    Lek podaje się zazwyczaj od 5. do 9. dnia cyklu w dawce indywidualnie dobranej przez lekarza - 50-250 mg na dobę. W cyklu, podczas którego kobieta przyjmuje lek, wykonywane jest kontrolne badanie USG oraz ocena śluzu szyjkowego mające na celu ocenę rozwijającego się pęcherzyka oraz potwierdzenie wystąpienia owulacji. W pierwszym cyklu pojawia się ona u około 60-80% pacjentek, a współczynnik ciąż sięga około 30%. Po pół roku stosowania współczynnik ten sięga już 60%.

    Z tego co wyczytałam. Piszą o tym jeszcze tutaj poczytaj, może coś więcej się dowiesz co pomoże https://dzidziusiowo.pl/planujemy-ciaze/nieplodnosc/798-stymulacja-owulacji

    Przytulam Cię i oby wszystko było dobrze :) a udać się uda! Inaczej być nie może :)

    Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2016, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ten sam problem co Kasia odnosnie sluzu. Przez wspolzycie on zawsze zdaje sie byc wodnisty...

    I mam do was pytanie dziewczynki. w jakich dniach najlepiej robic badania hormonow? LH, FSH, estradiol, prolaktyne, progesteron?

    W roznych zrodlach sa rozne zalecenia i glupieje. A jak wam lekarze zalecali?

  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 9 lutego 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tissaia wrote:
    Wydaje mi sie ze powodem tej zmiany moze byc wystapienie u Ciebie sluzu plodnego dzis i wczoraj. Dlatego program "glupieje".
    Ech.. powiem Wam, że nie do końca wiem jak zaznaczać ten śluz. Dla mnie to za mało jest tych możliwości..
    W zasadzie, to wczoraj miałam inaczej, ale dziś zmieniłam, bo dla mnie "suchy" to jest suchy albo brak. Więc teraz to nie wiem, czy dobrze zrobiłam, ze to pozmieniałam :)

    Chyba to "wywalę" i nie będę wpisywać, skoro nawet nie wiem jak go "zakwalifikować"..

    A co do badań.. spróbuj sobie zerknąć kilka stron wcześniej, Dziewczyny tam pisały (ja niestety też nie pamiętam ;/)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2016, 19:18

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 9 lutego 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tissaia wrote:
    Ja mam ten sam problem co Kasia odnosnie sluzu. Przez wspolzycie on zawsze zdaje sie byc wodnisty...

    I mam do was pytanie dziewczynki. w jakich dniach najlepiej robic badania hormonow? LH, FSH, estradiol, prolaktyne, progesteron?

    W roznych zrodlach sa rozne zalecenia i glupieje. A jak wam lekarze zalecali?

    Progesteron 7 dni po ovu albo 7 dni przed @. Prolaktyne badałam w tym samym dniu. Co do reszty nie wiem.

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • Kasia1987 Autorytet
    Postów: 2628 1715

    Wysłany: 9 lutego 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie- ja też wolałam wykasować z wykresu, jak nie byłam pewna...
    To wszystko się miesza... Zapisywać śluz można jak nie ma współżycia, np w fazie po okresie a przed owulacją, kiedy czeka się i śledzi dokładnie wszystko, żeby wiedzieć na kiedy celować ;)

    o.n.a., Karolina2787 lubią tę wiadomość

    33 lata, 1 ciąża po 4,5 roku staran.
    HSG: Niedroznosc jajowodow ;(
    ICSI: za 1 razem udane :)

    16uddqk34v2bfw3k.png

  • Gaduaaa Autorytet
    Postów: 10203 5350

    Wysłany: 9 lutego 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej ! Jestem tu od niedawna :) także dołączam do grona staraczek :) Pozdrawiam

    Tissaia, Karolina2787 lubią tę wiadomość

    Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • WaldhauzerM Autorytet
    Postów: 5479 4060

    Wysłany: 9 lutego 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy w klubie.

    Gaduaaa lubi tę wiadomość

    31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 9 lutego 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jaką, nie było mnie tu chwilkę, a tu tyyyyle postów i mnóstwo nowych osób. Witam WSZYSTKIE NOWE STARACZKI w naszym gronie :-) :-)

    Po tym jak przyszła @, miałam chwilowe załamanie, zapite winkiem i właśnie zaczynamy powoli kolejne starania i mam nadzieję, że owocne. Choć nadal mnie trochę to tsh martwi..

    martamarta, mam nadzieję, że o mnie pamiętasz. Czekam na wiadomości po jutrzejszej wizycie u endokrynologa.

    Gaduaaa lubi tę wiadomość

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 9 lutego 2016, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co.... nie wiem, czy wytrzymam do czwartku.... Zobaczę rano na temp. i zdecyduję, czy wyjąć test........ :P

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2016, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Wiecie co.... nie wiem, czy wytrzymam do czwartku.... Zobaczę rano na temp. i zdecyduję, czy wyjąć test........ :P

    Jutro test wyjąć możesz, ale w czwartek odpakuj :)
    Troszkę żartuję sobie. Mam nadzieję że zakropkujesz na zielono!


    Po dzisiejszych rozmowach na forum przemyslalam sprawę i jutro prywatnie lecę zrobić pierwszą serię badań poziomu hormonów :)
    Jak coś się okaże nie tak to będzie można już poprawiać. A jak wyjdzie wszystko dobrze to przynajmniej lżej będzie i nie będę zatruwac głowy gdybaniem :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2016, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O.n.a. Dokładnie tak jak mówisz za mało możliwości zapisywania, ja to mam czasem tak, że przed zapisaniem zastanawiam się jak zaznaczyć bo jak dla mnie to czasem i taki jest i taki ten śluz hehe tak jakby pół na pół jeśli wiecie o co mi chodzi ;)

    Kasia1987 ja tak samo dlatego wtedy daruje sobie zapis niestety. Mówię Wam, że u mnie to ten cały wykres wygląda jakbym nic nie robiła, bo się tak mieszam :( ale na szczęście mam kalendarzyk w tele i bardziej z tego korzystam.

    Gaduaaa Witamy Cię serdecznie :) Jak długo się starasz?

    Gaduaaa lubi tę wiadomość

  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 10 lutego 2016, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o. n. a normalnie mama WIEEEELKĄ nadzieję, że zakropkujesz na zielono!! Wszystko wygląda baaaardzo obiecująco!

    Tissaia, od jakich badań zaczynasz? Bo też mi to przez myśl przeszło. Jak nie wyjdzie w tym cyklu to profilaktycznie sama zrobię badania.

    MIŁEGO DNIA DLA WSZYSTKICH :-)

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • o.n.a. Autorytet
    Postów: 351 128

    Wysłany: 10 lutego 2016, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :( Jednak nie wytrzymałam i zrobiłam test dziś o 7:00. Negatyw :( nic nie wypatrzę więcej, nawet pod mikroskopem:( Ale zdecydowałam się na to, bo dziś temp. znów wyższa. Zgłupiałam :( :( :(

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

    ...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

  • Kasia1987 Autorytet
    Postów: 2628 1715

    Wysłany: 10 lutego 2016, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się! Póki nie ma @ to jest nadzieja. Moja koleżanka robiła test w podobnej fazie i wychodził negatyw, a w ciąży była. Jeszcze spokojnie!

    33 lata, 1 ciąża po 4,5 roku staran.
    HSG: Niedroznosc jajowodow ;(
    ICSI: za 1 razem udane :)

    16uddqk34v2bfw3k.png

‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ