Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 9 lutego 2016, 17:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam na 17 termin @ ale zawsze tak mnie wysypuje tydzień przed :/ i już wiem że się pojawi wredna, jeszcze 4 dni przed zaczyna się ból piersi a wtedy to ja robię się wredna i nie do zniesienia ;) hehe. To do boju dziewczyno! :D 3mam kciuki oby się powiodło :)

Kasia1987 lubi tę wiadomość

• WaldhauzerM Autorytet

Wysłany: 9 lutego 2016, 18:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina2787 wrote:
    Miejmy nadzieję, że powiedzie Ci się z pomocą tego leku :)bo to chyba ten Clostibegyt dostaniesz tak jak pisało lub coś podobnego.

Ja niestety, widzę po sobie, że tym razem znów się nie udało :( trądzik mi powiedział...

Dzięki kochana za dobre słowo. Ale jak to wygląda w praktyce?? Czy to tylko lek czy monitorowanie też?? Pytam bo różnie piszą...

Kurcze przyjdzie czas że wszystkim nam się uda. Musi.

Karolina2787 lubi tę wiadomość

31 lat, 8 cykl starań zakończony sukcesem, endometrioza, Antoś 5, 5 lat.
  • o.n.a. Autorytet

Wysłany: 9 lutego 2016, 18:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrtka,
    nie wiem dlaczemu, ale ovufr. mi zmienił czerwone krechy z owulacji na przerywane... ;/
    Teraz to już nic nie wiem :(

...czekamy na nasze <3 już ponad 24 miesiące...
    9feff9b000f93c52dd1478bccbb94164.png

• nick nieaktualny

Wysłany: 9 lutego 2016, 18:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Qrtka,
    nie wiem dlaczemu, ale ovufr. mi zmienił czerwone krechy z owulacji na przerywane... ;/
    Teraz to już nic nie wiem :(

Wydaje mi sie ze powodem tej zmiany moze byc wystapienie u Ciebie sluzu plodnego dzis i wczoraj. Dlatego program "glupieje".

• nick nieaktualny

Wysłany: 9 lutego 2016, 18:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lek podaje się zazwyczaj od 5. do 9. dnia cyklu w dawce indywidualnie dobranej przez lekarza - 50-250 mg na dobę. W cyklu, podczas którego kobieta przyjmuje lek, wykonywane jest kontrolne badanie USG oraz ocena śluzu szyjkowego mające na celu ocenę rozwijającego się pęcherzyka oraz potwierdzenie wystąpienia owulacji. W pierwszym cyklu pojawia się ona u około 60-80% pacjentek, a współczynnik ciąż sięga około 30%. Po pół roku stosowania współczynnik ten sięga już 60%.

Z tego co wyczytałam. Piszą o tym jeszcze tutaj poczytaj, może coś więcej się dowiesz co pomoże https://dzidziusiowo.pl/planujemy-ciaze/nieplodnosc/798-stymulacja-owulacji

Przytulam Cię i oby wszystko było dobrze :) a udać się uda! Inaczej być nie może :)

• Kasia1987 Autorytet

Wysłany: 9 lutego 2016, 18:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, Tissaia ma rację- zmylił go śluz. Moim zdaniem 17 cd jak byk to było TO, nic się nie przejmuj. W ogóle to wygląda bardzo obiecująco! Trzymam kciuki!
    Ja mam problem z jedną sprawą.. Przez współżycie nie da się jasno określic, jaki wystepowal śluz.. Boję sie, czy to nie sfałszuje wyników..

33 lata, 1 ciąża po 4,5 roku staran.
    HSG: Niedroznosc jajowodow ;(
    ICSI: za 1 razem udane :)

16uddqk34v2bfw3k.png

• WaldhauzerM Autorytet

Wysłany: 9 lutego 2016, 18:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina2787 wrote:
    Lek podaje się zazwyczaj od 5. do 9. dnia cyklu w dawce indywidualnie dobranej przez lekarza - 50-250 mg na dobę. W cyklu, podczas którego kobieta przyjmuje lek, wykonywane jest kontrolne badanie USG oraz ocena śluzu szyjkowego mające na celu ocenę rozwijającego się pęcherzyka oraz potwierdzenie wystąpienia owulacji. W pierwszym cyklu pojawia się ona u około 60-80% pacjentek, a współczynnik ciąż sięga około 30%. Po pół roku stosowania współczynnik ten sięga już 60%.

Z tego co wyczytałam. Piszą o tym jeszcze tutaj poczytaj, może coś więcej się dowiesz co pomoże https://dzidziusiowo.pl/planujemy-ciaze/nieplodnosc/798-stymulacja-owulacji

Przytulam Cię i oby wszystko było dobrze :) a udać się uda! Inaczej być nie może :)

Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź

• nick nieaktualny

Wysłany: 9 lutego 2016, 18:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ten sam problem co Kasia odnosnie sluzu. Przez wspolzycie on zawsze zdaje sie byc wodnisty...

I mam do was pytanie dziewczynki. w jakich dniach najlepiej robic badania hormonow? LH, FSH, estradiol, prolaktyne, progesteron?

W roznych zrodlach sa rozne zalecenia i glupieje. A jak wam lekarze zalecali?

• o.n.a. Autorytet

Wysłany: 9 lutego 2016, 19:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tissaia wrote:
    Wydaje mi sie ze powodem tej zmiany moze byc wystapienie u Ciebie sluzu plodnego dzis i wczoraj. Dlatego program "glupieje".
    Ech.. powiem Wam, że nie do końca wiem jak zaznaczać ten śluz. Dla mnie to za mało jest tych możliwości..
    W zasadzie, to wczoraj miałam inaczej, ale dziś zmieniłam, bo dla mnie "suchy" to jest suchy albo brak. Więc teraz to nie wiem, czy dobrze zrobiłam, ze to pozmieniałam :)

Chyba to "wywalę" i nie będę wpisywać, skoro nawet nie wiem jak go "zakwalifikować"..

A co do badań.. spróbuj sobie zerknąć kilka stron wcześniej, Dziewczyny tam pisały (ja niestety też nie pamiętam ;/)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2016, 19:18

• WaldhauzerM Autorytet

Wysłany: 9 lutego 2016, 19:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tissaia wrote:
    Ja mam ten sam problem co Kasia odnosnie sluzu. Przez wspolzycie on zawsze zdaje sie byc wodnisty...

I mam do was pytanie dziewczynki. w jakich dniach najlepiej robic badania hormonow? LH, FSH, estradiol, prolaktyne, progesteron?

W roznych zrodlach sa rozne zalecenia i glupieje. A jak wam lekarze zalecali?

Progesteron 7 dni po ovu albo 7 dni przed @. Prolaktyne badałam w tym samym dniu. Co do reszty nie wiem.

• Kasia1987 Autorytet

Wysłany: 9 lutego 2016, 19:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie- ja też wolałam wykasować z wykresu, jak nie byłam pewna...
    To wszystko się miesza... Zapisywać śluz można jak nie ma współżycia, np w fazie po okresie a przed owulacją, kiedy czeka się i śledzi dokładnie wszystko, żeby wiedzieć na kiedy celować ;)

o.n.a., Karolina2787 lubią tę wiadomość

16uddqk34v2bfw3k.png

• Gaduaaa Autorytet

Wysłany: 9 lutego 2016, 19:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej ! Jestem tu od niedawna :) także dołączam do grona staraczek :) Pozdrawiam

Tissaia, Karolina2787 lubią tę wiadomość

Fabian <3 Cyprian <3 Tymuś <3
  • WaldhauzerM Autorytet

Wysłany: 9 lutego 2016, 20:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy w klubie.

Gaduaaa lubi tę wiadomość

• Caro Autorytet

Wysłany: 9 lutego 2016, 22:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jaką, nie było mnie tu chwilkę, a tu tyyyyle postów i mnóstwo nowych osób. Witam WSZYSTKIE NOWE STARACZKI w naszym gronie :-) :-)

Po tym jak przyszła @, miałam chwilowe załamanie, zapite winkiem i właśnie zaczynamy powoli kolejne starania i mam nadzieję, że owocne. Choć nadal mnie trochę to tsh martwi..

martamarta, mam nadzieję, że o mnie pamiętasz. Czekam na wiadomości po jutrzejszej wizycie u endokrynologa.

Wh4np2.png
    lztLp1.png
  • o.n.a. Autorytet

Wysłany: 9 lutego 2016, 23:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co.... nie wiem, czy wytrzymam do czwartku.... Zobaczę rano na temp. i zdecyduję, czy wyjąć test........ :P

• nick nieaktualny

Wysłany: 10 lutego 2016, 00:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    o.n.a. wrote:
    Wiecie co.... nie wiem, czy wytrzymam do czwartku.... Zobaczę rano na temp. i zdecyduję, czy wyjąć test........ :P

Jutro test wyjąć możesz, ale w czwartek odpakuj :)
    Troszkę żartuję sobie. Mam nadzieję że zakropkujesz na zielono!

Po dzisiejszych rozmowach na forum przemyslalam sprawę i jutro prywatnie lecę zrobić pierwszą serię badań poziomu hormonów :)
    Jak coś się okaże nie tak to będzie można już poprawiać. A jak wyjdzie wszystko dobrze to przynajmniej lżej będzie i nie będę zatruwac głowy gdybaniem :)

• nick nieaktualny

Wysłany: 10 lutego 2016, 06:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    O.n.a. Dokładnie tak jak mówisz za mało możliwości zapisywania, ja to mam czasem tak, że przed zapisaniem zastanawiam się jak zaznaczyć bo jak dla mnie to czasem i taki jest i taki ten śluz hehe tak jakby pół na pół jeśli wiecie o co mi chodzi ;)

Kasia1987 ja tak samo dlatego wtedy daruje sobie zapis niestety. Mówię Wam, że u mnie to ten cały wykres wygląda jakbym nic nie robiła, bo się tak mieszam :( ale na szczęście mam kalendarzyk w tele i bardziej z tego korzystam.

Gaduaaa Witamy Cię serdecznie :) Jak długo się starasz?

• Caro Autorytet

Wysłany: 10 lutego 2016, 07:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    o. n. a normalnie mama WIEEEELKĄ nadzieję, że zakropkujesz na zielono!! Wszystko wygląda baaaardzo obiecująco!

Tissaia, od jakich badań zaczynasz? Bo też mi to przez myśl przeszło. Jak nie wyjdzie w tym cyklu to profilaktycznie sama zrobię badania.

MIŁEGO DNIA DLA WSZYSTKICH :-)

Wh4np2.png
    lztLp1.png
  • o.n.a. Autorytet

Wysłany: 10 lutego 2016, 07:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    :( Jednak nie wytrzymałam i zrobiłam test dziś o 7:00. Negatyw :( nic nie wypatrzę więcej, nawet pod mikroskopem:( Ale zdecydowałam się na to, bo dziś temp. znów wyższa. Zgłupiałam :( :( :(

• Kasia1987 Autorytet

Wysłany: 10 lutego 2016, 07:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się! Póki nie ma @ to jest nadzieja. Moja koleżanka robiła test w podobnej fazie i wychodził negatyw, a w ciąży była. Jeszcze spokojnie!

16uddqk34v2bfw3k.png

‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego