X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • KwitnacaLatem Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 10 lutego 2016, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Od przyszłego cyklu zaczynam staranka. W obecnym cyklu przy kontrolnej wizycie u ginekologa okazało się, że do owulacji nie doszło bo pęcherzyk nie pękł i zrobiła się z niego torbiel. jest to mój pierwszy cykl po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, ale ginekolog stwierdził, że owulacji ne było najprawdopodobniej dlatego, że jest podwyższona prolaktyna. Mam ogromną prośbę o poradę.
    Stwierdzono u mnie też lekką niedoczynność tarczycy.
    TSH 3,0 PRL 39 (to jeszcze w starym cyklu na tabletkach antykoncepcyjnych)
    po 3 tygodniach zażywania euthyroxu 37,5
    TSH 0,33 PRL- nie zrobiłam - 15dc
    po tygodniu zmniejszenia dawki euthyroxu do 12,5
    TSH 1,2 PRL 30 - 23dc
    i moje pytanie, czy w momencie, kiedy TSH wyniosło 0,33 to PRL mogła być w normie? Czy jest to raczej mało prawdopodobne, dlatego, że przy TSH idealnym czyli 1,2 PRL jest nadal podwyższona.
    Pytam o to bo nie wiem, czy wtedy kiedy owulka być powinna (15dc) PRL była podwyższona, czy była jednak w normie.
    Bardzo proszę o pomoc.
    Dziękuję

    KwitnacaLatem
  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinko biedactwo spróbuj goździka zgryźć i potrzymać tam gdzie masz dziurę, działa przeciwbólowo i nie szkodzi na organizm ;)

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

  • Kasia1987 Autorytet
    Postów: 2628 1715

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez chcę testować 1 raz jakoś 17-18 luty :)

    33 lata, 1 ciąża po 4,5 roku staran.
    HSG: Niedroznosc jajowodow ;(
    ICSI: za 1 razem udane :)

    16uddqk34v2bfw3k.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaretka89 właśnie też byłam jakoś dwa tyg. temu i dentysta powiedział, że nic nie widzi i wszystko jest super. Upierałam się,że coś mnie pobolewa ale zajrzał jeszcze raz i nic nie zobaczył, powiedział tylko żebym obserwowała tego zęba który mnie ''rzekomo'' boli i zgłosić się do niego. Jakiś czas było dobrze ale w weekend się zaczęło masakra no i dziś już koniecznie idę bo zwariuję. głowa pęka :(

    Klaudyś ja po @ zaraz i po raz pierwszy czyli tak za około dwa tyg. mniej wiecej :)

    Margaretka89 lubi tę wiadomość

  • kozamonia Autorytet
    Postów: 2027 1440

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina2787 wrote:
    Margaretka89 właśnie też byłam jakoś dwa tyg. temu i dentysta powiedział, że nic nie widzi i wszystko jest super. Upierałam się,że coś mnie pobolewa ale zajrzał jeszcze raz i nic nie zobaczył, powiedział tylko żebym obserwowała tego zęba który mnie ''rzekomo'' boli i zgłosić się do niego. Jakiś czas było dobrze ale w weekend się zaczęło masakra no i dziś już koniecznie idę bo zwariuję. głowa pęka :(

    Klaudyś ja po @ zaraz i po raz pierwszy czyli tak za około dwa tyg. mniej wiecej :)
    Też tak kiedyś miałam, że kilka dni po zrobieniu plomby strasznie zaczął mnie boleć ząb. Poszłam do dentysty i powiedział mi, że nic nie widzi i wszystko jest ok. I faktycznie jeszcze tak ok 2 dni pobolało i przestało.
    Więc może Tobie dzieje się coś podobnego? Nie martw się na zapas :)

    Margaretka89 lubi tę wiadomość

    YLkvp1.png
    29.01.18 - Joasia 2630 g <3
    05/06.17 - IMSI + crio
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie bólu zęba i leków przeciwbólowych, to pamiętajcie żeby nie brać takich na bazie ibuprofenu bo podobno wstrzymuje owulacje.. wczoraj taka porada była nawet na ovufried :)

    U mnie ewentualne testowanie dopiero na początku marca.

    Ja dziś z w pracy ale zaglądam co chwilę co by z tematu nie wypaść. Dziś na naszym wątku ruch jak na targu w niedzielę :D

    Karolina2787, kozamonia, Margaretka89 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaretka89 ja właśnie nie mam żadnego widocznego ubytku w tym zębie, on jest zaplombowany, wyleczony właśnie wcześniej u tego mojego dentysty i on się dziwił czemu mnie boli bo nic a nic nie widzi kazał obserwować. Dlatego te rtg muszę dziś zrobić koniecznie. Dziękuję kochana jesteś :*

    Ja też już nie nadążam ufff....

    Margaretka89 lubi tę wiadomość

  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KwitnacaLatem nie znam się niestety na odczytywaniu badań, ale mam nadzieje że jakaś inna dziewczyna ci pomoże.

    Ja testuje 14 :D W walentynki <3

    Karolcia masz chyba dentystę do d*** :P Aż mi cię szkoda :*

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tissaia właśnie też czytałam poradę a ja cały czas brałam ibuprom i nadal mi tylko on pomaga :( co robić? Przy bólach @ też tylko ibuprom.

    kozamonia ząb był leczony już jakiś czas temu, nawet nie pamiętam dobrze kiedy to było, więc chyba sam z siebie nie przestanie boleć :/

  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tissaia też tą poradę wczoraj widziałam.
    Ps: dobre z tym targiem, ale u nas targ w czwartek :P

    Jeszcze znam jeden sposób na zęba, alkohol na wacik i do dziury. Tylko nie pij :P
    O i jeszcze płukaj szałwią.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2016, 12:10

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaretka powiem Ci szczerze, że przez lata miałam taki lęk przed dentystami jak, wcześniej tam gdzie mieszkałam była dentystka typowa sadystka która tylko ''wyrywać, wyrywać'' nic więcej u niej straciłam chyba 3 zęby :( a kiedy się przeprowadziłam do innego miasta mój partner mnie namówił na tego właśnie chociaż bałam się jak cholera po tamtych koszmarach ale poszłam i wyszłam uśmiechnięta, dentysta super, miły i delikatny, wyleczył mi cały uśmiech, dlatego też nie wiem czy mam go zdradzić i iść do innego ;)

  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak dzisiaj lekarz powie że pęcherzyk pękł czekam mniej więcej do 23 lutego albo ewentualnie do mojego powrotu z weekendu w Austrii czyli 28 lutego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wzięłam dwie tabletki ibupromu na to moje ucho. Pięć minut później przeczytalam ta poradę. I zrobiło mi się jakoś tak nieswojo ;)
    Zakupiłam zapas paracetamolu :) W Uk ten specyfik polecany jest przez wszystkich na wszystko :)

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też kiedyś się strasznie bałam dentysty, ale jak mnie w końcu bardzo ząb rozbolał to musiałam iść i się odblokowałam i się już nie boje :D
    A dziura to ci się mogła pod plombą zrobić, też raz tak miałam.

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaretko dziury jakiejkolwiek brak w zębie, nawet ryski nic, nul, zero :/ dziwna sprawa. Może odszczypała się plomba czy co, mój mnie straszy kanałowym :(

    Margaretka89 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkaaa wrote:
    Ja jak dzisiaj lekarz powie że pęcherzyk pękł czekam mniej więcej do 23 lutego albo ewentualnie do mojego powrotu z weekendu w Austrii czyli 28 lutego.
    Patka, trzymam kciuki za pęknięcie i owocne testowanie :)

  • Margaretka89 Autorytet
    Postów: 1922 1713

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kanałówka nie boli więc się nie bój, ja miałam chyba 3 razy kanałowe leczenie i mniej bolało niż przy borowaniu ;) A tak w ogóle to może tylko mała dziurka jest :*


    Znowu nie nadążam za wpisami :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2016, 12:18

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

  • kozamonia Autorytet
    Postów: 2027 1440

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina jeżeli tak to chyba faktycznie jest coś nie tak, mnie się się to stało od razu po zrobieniu nowej plomby

    Karolina2787 lubi tę wiadomość

    YLkvp1.png
    29.01.18 - Joasia 2630 g <3
    05/06.17 - IMSI + crio
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tissaia ja też właśnie po przeczytaniu tego sobie myślę kurczę cały czas coś źle robię, no ale cóż człowiek całe życie się uczy ;)


    Margaretka ja też się już nie boję, tylko przyzwyczaiłam się do niego i nie wiem czy będę się dobrze czuła idąc do innego no ale okaże się dziś.

    Margaretka89 lubi tę wiadomość

  • KwitnacaLatem Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy znacie temat forum na którym mi pomogą?

    KwitnacaLatem
‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ