X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o rodzeństwo :)
Odpowiedz

Starania o rodzeństwo :)

Oceń ten wątek:
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 4 lutego 2015, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszechmiła wrote:
    Artykuł dla karmiących piersią: http://dziecisawazne.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-podczas-karmienia-piersia/
    No super... Mój syn smoczkowy od 7 dnia życia, aktualnie mamy przerwy w jedzeniu nawet 10h (od miesiąca mamy przerwy dłuższe niż wcześniej, bo przeważnie najdłuższa przerwa, to 4,5h była). Jedynie karmień na dobę ciągle mamy 6 lub więcej... Nawet jakieś plamienia miałam po 56 dniu po porodzie i @ i płodności nadal nie ma...

    Summerka lubi tę wiadomość

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 4 lutego 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majamia wrote:
    No super... Mój syn smoczkowy od 7 dnia życia, aktualnie mamy przerwy w jedzeniu nawet 10h (od miesiąca mamy przerwy dłuższe niż wcześniej, bo przeważnie najdłuższa przerwa, to 4,5h była). Jedynie karmień na dobę ciągle mamy 6 lub więcej... Nawet jakieś plamienia miałam po 56 dniu po porodzie i @ i płodności nadal nie ma...

    U nas to samo...nosz kuzwa...

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka, Majamia ja Was dziewczyny podziwiam, że mając takie maluchy staracie się o kolejne. Ja sobie nie wyobrażałam kolejnej ciąży jak mój młody był taki mały. Z brzuchem ganiać za 1,5 - 2 latkiem.
    Ogólnie byłam tak wykończona nocnym wstawaniem, że powiedziałam że to pierwsze i ostatnie bobo.
    Teraz trochę żałuję bo Młody jest strasznie samotny.

    Summerka lubi tę wiadomość

  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 4 lutego 2015, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja również podziwiam za takie szybkie chęci do staranek :)
    Zawsze planowaliśmy, że jak dziecko skończy 2lata to zaczniemy pracować nad drugim, ale między czasie wyszła przeprowadzka, remont, zmiana pracy, a i bunt dwulatka też wiele zmienił. Dopiero teraz wszystko się poukładało, i jesteśmy gotowi :) także naprawdę szacun. Oczywiście jakby się przydarzyła ciąża wcześniej to musiałabym DAĆ RADĘ i nie byłoby innej opcji, ale teraz z perspektywy czasu myślę, że dobrze, że tyle czasu odczekałam. Tak czy siak, powodzenia dziewczyny :)

    Summerka lubi tę wiadomość

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 4 lutego 2015, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O wkońcu tu jakies miłe zamieszanie:) witam nowe dziewczyny:)
    Mona M ja też je podziwiam ocipiałabym chyba:)
    a co do samotnosci twojego syna to nic straconego między moimi dziewczynami jest 5 lat i mimo to potrafią się razem swietnie bawić( oczywiscie częsciej się swietnie kłócą niż bawią) ale chodzi mi o to że ja też byłam przekonana że im mniejsza różnica wieku tym lepiej się dogadają i na pewno tak jest ale zapewniam że 10-latek i 5-latek też potrafią się dogadać co nie zmienia faktu że starszej córce posiadanie młodszej siostry często wychodzi nosem i sama się zastanawiam od czego to zależy:)

    Mona_M lubi tę wiadomość

    Justi2
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 4 lutego 2015, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Zuzia przez pierwsze trzy miesiące dała nam tak w kość, ze wszyscy myśleli, ze ja na drugie sie nie zdecyduje, ale ja wyszłam z założenia, ze jeśli chce drugie (zawsze chciałam), to muszę teraz, bo potem ze spokojnym sumieniem będę mogła doprowadzić sie fizycznie i emocjonalnie do ładu i wrócić do pracy ze spokojna głowa. Bo ciąża i karmienie dały mojemu organizmowi tak w kość, ze jeżeli nie pójdę za ciosem, to pózniej sie nie zdecyduje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2015, 15:32

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka prześladuję Cię ja i mój avatar :P
    Kochana zdecydujesz zdecydujesz. Ja mówiłam, że synio będzie jedynakiem i patrz. Trochę nam zajęło dojście do tego etapu w którym jesteśmy, ale działamy raz kozie śmierć.

    Summerka lubi tę wiadomość

  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 4 lutego 2015, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic dziwnego, przecież wyglądasz jak ja...;)

    Mona_M lubi tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 4 lutego 2015, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Między mną i bratem jest niecałe 4 lata różnicy. I jest katastrofa. Zero kontaktu, kłótnie, etc. Ale często tak jest, jak są różnej płci dzieci (przynajmniej ja taką zależność zauważyłam). Przy dwóch dziewczynach, czy dwóch chłopakach różnica jakoś się zaciera mimo wszystko.
    Ja do trzydziestki chciałam trójkę. Nie wiem, czy wyrobię i czy będzie mnie 'stać' w przyszłości na trzecie, ale przynajmniej rok po roku chciałam dzieci. Byłoby idealnie i mam nadzieję, że uda się.
    Z Młodym nie mam różowo. Czasem się zastanawiam, jak dałabym radę z Takimi maluchami, a zaraz krzyczę sobie (w myślach :D): 'DASZ RADĘ! Kto jak nie Ty!'.
    Tyle przeciwności, tyle problemów - damy radę! Tylko oby mój plan zgadzał się z tym tam wyżej - bo ja mogę sobie planować, a niekoniecznie teraz w tym momencie mam zachodzić w drugą ciążę.

    Summerka lubi tę wiadomość

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Gianna Autorytet
    Postów: 253 263

    Wysłany: 4 lutego 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!!! JEST!!! Maleństwo! Jak ja się cieszę!
    A Młoda szaleje z radości i już chce gadać z rodzeństwem :D

    Mona_M, Jagah, Summerka, kubecek lubią tę wiadomość

    "Zamienię pustynię na pojezierze,
    a wyschniętą ziemię na wodotryski." Iz 41,18
    dqpr3e5ecs7r4rjb.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 4 lutego 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gianna wrote:
    Dziewczyny!!! JEST!!! Maleństwo! Jak ja się cieszę!
    A Młoda szaleje z radości i już chce gadać z rodzeństwem :D

    Ozeszku włoski, gratuluje;)

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 4 lutego 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super :) gratuluję :)

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 4 lutego 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja korzystając z faktu że mam już dwójkę powiem wam że mieć jedynaka to połowa problemów mniej:) czasami jest naprawdę ciężko szczególnie jeżeli dziecko zaczyna szkołę... druga sprawa dopilnować tego wszystkiego jeżeli się jeszcze pracuje wyższa szkoła jazdy mówię wam są dni gorsze i lepsze ja jeżeli chodzi o szkołę jestem bardzo wymagająca tylko tu jest paradoks bo chcąc żeby dziecko miało bardzo dobre oceny muszę na to poswięcić więcej mojego czasu i...nerwów a u mnie dzień wygląda tak wracam z pracy i robie parę rzeczy jednoczesnie tzn obiad pranie itp lekcję ze starszą córką i poswięcanie czasu młodszej i nie ukrywam że czasami mam dosć chce mi się ryczeć i wątpię czy ja to wszystko ogarnę...i czasami nie ogarniam ktos jest stratny ale tak już jest według mnie mając dwójkę dzieci i pracując nie da się być matką idealną i trzeba się z tym pogodzić bo dążąc za wszelką cenę do idealnosci psychika w końcu siądzie nie ma siły to moja taka rada dla was chociaż możecie mieć inne zdanie

    Justi2
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 4 lutego 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majamia wrote:
    Między mną i bratem jest niecałe 4 lata różnicy. I jest katastrofa. Zero kontaktu, kłótnie, etc. Ale często tak jest, jak są różnej płci dzieci (przynajmniej ja taką zależność zauważyłam). Przy dwóch dziewczynach, czy dwóch chłopakach różnica jakoś się zaciera mimo wszystko.
    Ja do trzydziestki chciałam trójkę. Nie wiem, czy wyrobię i czy będzie mnie 'stać' w przyszłości na trzecie, ale przynajmniej rok po roku chciałam dzieci. Byłoby idealnie i mam nadzieję, że uda się.
    Z Młodym nie mam różowo. Czasem się zastanawiam, jak dałabym radę z Takimi maluchami, a zaraz krzyczę sobie (w myślach :D): 'DASZ RADĘ! Kto jak nie Ty!'.
    Tyle przeciwności, tyle problemów - damy radę! Tylko oby mój plan zgadzał się z tym tam wyżej - bo ja mogę sobie planować, a niekoniecznie teraz w tym momencie mam zachodzić w drugą ciążę.
    tylko co znaczy stać mnie? ja się staram o trzecie i też mam pewne obawy kwestia stać mnie a nie stać rozgrywa się według mnie między nie stać mnie na jedzenie i podstawowe potrzeby dla dzieci a między rezygnację z rzeczy na które mnie do tej pory było stać:) i moje główne obawy polegają na tym czy mam prawo ograniczyć moim dzieciom ilosć ciuchów i zabawek tylko dlatego że pragnę mieć jeszcze jedno dziecko?! i odpowiedzi nie znam...

    Justi2
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 4 lutego 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka wrote:
    No Zuzia przez pierwsze trzy miesiące dała nam tak w kość, ze wszyscy myśleli, ze ja na drugie sie nie zdecyduje, ale ja wyszłam z założenia, ze jeśli chce drugie (zawsze chciałam), to muszę teraz, bo potem ze spokojnym sumieniem będę mogła doprowadzić sie fizycznie i emocjonalnie do ładu i wrócić do pracy ze spokojna głowa. Bo ciąża i karmienie dały mojemu organizmowi tak w kość, ze jeżeli nie pójdę za ciosem, to pózniej sie nie zdecyduje
    jeżeli chcesz mieć drugie to będziesz je chciała zawsze tak było ze mną tylko ja odczekałam parę lat bo doszłam do wniosku że mając dwa absorbujące szkraby nie będę w sumie w stanie na cieszyć się nimi tzn czasem niemowlęctwa który przyznacie same w porównaniu z resztą lat trwa bardzo krótko i ciążą a na tym mi jednak baaaaardzo zależy bo czas oczekiwania na dziecko jak i jego pierwsze miesiące to jest cos pięknego i niepowtarzalnego i mając starsze dzieci nie ma już tego typu przeżyć... starając się o drugie nie planowałam trzeciego ale lata minęły i nie wyobrażam sobie nie przeżyć tego jeszcze raz ostatni raz...wiadomo że w ciąży i z noworodkiem też jest ciężko ale trwa to dosłownie chwilę w porównaniu z resztą ich i naszego życia...

    Justi2
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 4 lutego 2015, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi2 wrote:
    tylko co znaczy stać mnie? ja się staram o trzecie i też mam pewne obawy kwestia stać mnie a nie stać rozgrywa się według mnie między nie stać mnie na jedzenie i podstawowe potrzeby dla dzieci a między rezygnację z rzeczy na które mnie do tej pory było stać:) i moje główne obawy polegają na tym czy mam prawo ograniczyć moim dzieciom ilosć ciuchów i zabawek tylko dlatego że pragnę mieć jeszcze jedno dziecko?! i odpowiedzi nie znam...
    Może źle się wysłowiłam. Czy będę mieć miejsce dla Maleństwa nr 3. Wynajmujemy kawalerkę z przedzielonym pokojem. Mało miejsca dla czwórki (zwłaszcza jak dzieci razem by były (tylko łóżko piętrowe w rachubę wchodzi) i gdzie wcisnąć kolejne łóżeczko. a następnie łóżko? Póki się nie polepszą warunki bytowe, to byłaby u mnie kwestia 'stać mnie'. Wiadomo u każdego może być to coś innego... ALE. Wpierw musi być drugie, żeby móc mówić o trzecim ;) no chyba, że z grubej rury bliźniaki :P

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 4 lutego 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    życzę Tobie podwójnego szczęscia ominęły by Ciebie takie dylematy:) a co do warunków mieszkaniowych to nic lepiej nie wyglądam bo niby trzy pokoje ale w jednym mój ojciec czyli zostają dwa z tym że w tym drugim już moje dwie córy i gdzie tu trzecie upchnąć:)) zostaje nasz pokój i intymnosć szlak trafi:)))

    belldandy lubi tę wiadomość

    Justi2
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 4 lutego 2015, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi2 wrote:
    jeżeli chcesz mieć drugie to będziesz je chciała zawsze tak było ze mną tylko ja odczekałam parę lat bo doszłam do wniosku że mając dwa absorbujące szkraby nie będę w sumie w stanie na cieszyć się nimi tzn czasem niemowlęctwa który przyznacie same w porównaniu z resztą lat trwa bardzo krótko i ciążą a na tym mi jednak baaaaardzo zależy bo czas oczekiwania na dziecko jak i jego pierwsze miesiące to jest cos pięknego i niepowtarzalnego i mając starsze dzieci nie ma już tego typu przeżyć... starając się o drugie nie planowałam trzeciego ale lata minęły i nie wyobrażam sobie nie przeżyć tego jeszcze raz ostatni raz...wiadomo że w ciąży i z noworodkiem też jest ciężko ale trwa to dosłownie chwilę w porównaniu z resztą ich i naszego życia...

    Fakt, ale dla mnie ciaza to przymusowy etap, czas stresów i zamartwiania sie o zdrowie malucha. Wole mieć dwoje małych i cieszyć sie jak fajnie rosną. Co do kwestii stać/ nie stać, myśle, ze to zawsze jest trudne, bo cieżko jest zapewnić finansowo dzieciom wszystko, ale z jednej strony czy one potrzebują aż tak wszystkiego? Z drugiej strony jestem zdania, ze jeżeli kolejne dziecko oznacza tylko ograniczenie ubran i zabawek, to okej, ale jeśli wiąże sie to z rezygnacja z wakacji, etc., to nie eiem czy bym sie zdecydowała. Na swoim przykładzie powiem, ze wybudowaliśmy dom, w którym na gorze były cztery pokoje i myśleliśmy o trójce dzieci, potem jeden przerobiłam na garderobę i miejsce mamy dla dwójki (na dole jest jeszcze pokój, ale go nie liczę;), oczywiście nie traktujcie tego dosłownie, to pewna metafora, ale ja np. Postanowiłam poprzestać na dwójce, bo widzę po jednym, ze dziecko wymaga nskladow i to zarówno miłości, jak i finansowych, a chce z moimi dziećmi żyć możliwie wygodnie, żebyśmy mogli cieszyć sie życiem i żebym tez mogła realizować swoje potrzeby, także te materialne, co by nie być zgnusniałą.,chociaz niczego nie wykluczam;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2015, 22:25

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 4 lutego 2015, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana ciąża to nie przymusowy etap i nie oszukuj:)ja wiem że jest dużo kobiet którym ciąża kojarzy się ze stresem i niedogodnosciami ale rozumiem:) moja pierwsza ciąża była idealna mimo że w młodym wieku druga już trochę gorzej bo toksoplazmozę miałam i strach był ale on jest zawsze bo nie możesz nigdy przewidzieć że wszystko będzie ok...ja wypowiadam się z mojego punktu widzenia i pomijając niektóre przykre sytuację ciąże wspominam super ale nie wiem jak bym do tego tematu podeszła gdybym kiedykolwiek straciła ciążę, urodziła dziecko z wadą ,czy musiała całą ciąże przeleżeć w łóżku... temat rzeka...

    Summerka lubi tę wiadomość

    Justi2
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 4 lutego 2015, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi2 wrote:
    kochana ciąża to nie przymusowy etap i nie oszukuj:)ja wiem że jest dużo kobiet którym ciąża kojarzy się ze stresem i niedogodnosciami ale rozumiem:) moja pierwsza ciąża była idealna mimo że w młodym wieku druga już trochę gorzej bo toksoplazmozę miałam i strach był ale on jest zawsze bo nie możesz nigdy przewidzieć że wszystko będzie ok...ja wypowiadam się z mojego punktu widzenia i pomijając niektóre przykre sytuację ciąże wspominam super ale nie wiem jak bym do tego tematu podeszła gdybym kiedykolwiek straciła ciążę, urodziła dziecko z wadą ,czy musiała całą ciąże przeleżeć w łóżku... temat rzeka...

    Ja mało nie zeswirowalsm od swoich paranoi, biegania non stop na badania itd. A toxiplazmoza buła wysoko na liście moich obaw, kurde, a brałaś leki na to w ciaxy?

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
‹‹ 176 177 178 179 180 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ