X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o rodzeństwo :)
Odpowiedz

Starania o rodzeństwo :)

Oceń ten wątek:
  • Justi2 Autorytet
    Postów: 304 178

    Wysłany: 4 lutego 2015, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brałam antybiotyk trzy tygodnie na trzy tygodnie przerwy i tak w kółko całą ciążę:/ opisałam tą sytuację dokładniej w w wątku" położna zaprasza":)

    Justi2
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 5 lutego 2015, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi - tylko mając trzypokojowe mieszkanie, to raczej pokoje masz większe, niż nasz jeden pokój na pół (w sumie na trzy części, bo kawałek garderoby mamy). Stwierdzam, że jak się będzie chciało, to i piątkę ludków się upchnie - w grupie raźniej :D tylko jak widzę ile miejsca potrzebuje aktualnie mój syn, to się obawiam, że może być kiepsko z pomieszczeniem. No, ale nie ma co gdybać ;) wpierw trzeba w ciąże zajść i donosić :)

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 5 lutego 2015, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi2 wrote:
    kochana ciąża to nie przymusowy etap i nie oszukuj:)ja wiem że jest dużo kobiet którym ciąża kojarzy się ze stresem i niedogodnosciami ale rozumiem:) moja pierwsza ciąża była idealna mimo że w młodym wieku druga już trochę gorzej bo toksoplazmozę miałam i strach był ale on jest zawsze bo nie możesz nigdy przewidzieć że wszystko będzie ok...ja wypowiadam się z mojego punktu widzenia i pomijając niektóre przykre sytuację ciąże wspominam super ale nie wiem jak bym do tego tematu podeszła gdybym kiedykolwiek straciła ciążę, urodziła dziecko z wadą ,czy musiała całą ciąże przeleżeć w łóżku... temat rzeka...
    ja własie tak miałam pierwszą ciążę straciłam druga byłóa mega trudna lezenie od 6tc do 36 tc abblo dom albo w szpitalu ale udało się mamy zdrowego synka :) w zeszłym roku znów straciłam ciążę ale czujęsię na tyle silnie psychicznie ze dalej próbujemy chęć dania synkowi rodzenstwo jest tak silna :) :) :) nie chce zeby był sam :)

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 5 lutego 2015, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majamia wrote:
    Justi - tylko mając trzypokojowe mieszkanie, to raczej pokoje masz większe, niż nasz jeden pokój na pół (w sumie na trzy części, bo kawałek garderoby mamy). Stwierdzam, że jak się będzie chciało, to i piątkę ludków się upchnie - w grupie raźniej :D tylko jak widzę ile miejsca potrzebuje aktualnie mój syn, to się obawiam, że może być kiepsko z pomieszczeniem. No, ale nie ma co gdybać ;) wpierw trzeba w ciąże zajść i donosić :)
    dokładnie ja sie czasem zastanawiam jak kedys kiedys moja prababcia miała 5 dzieci i jeden pokój wiec w szóstke tam mieszkali bo pradziadek na wojnie zginął i babeczka dała rade :)

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 5 lutego 2015, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fakt, jak trzeba to sie wychowa jakoś, tylko jakim kosztem, ja chyba jednak tak bym nie chciała. Bardzo chce mieć drugie dziecko, ale chciałabym mieć w miarę spokojna głowę o finanse, zeby naszej czwórce żyło sie w miarę wygodnie. Oczywiście mogą zdarzyć sie jakieś przypadki losowe, ale tak jest zawsze i tego sie nie przewidzi...

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 5 lutego 2015, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka, ale wiesz, że ciąża mnoga może się każdej z nas zdarzyć?
    Albo jak moja koleżanka - urodziła kilka dni po mnie drugie dziecko i więcej już nie chciała. Nawet po tabletki poszła - jednak nie zadziałały i pół roku po urodzeniu dziecka, jest w kolejnej ciąży. Znowu od znajomych znajomych chcieli trzecie dziecko - udało się szybko zajść i bam - TROJACZKI! Dużo uciechy musi być w takim domu :D

    kubecek - żebyś wiedziała. Mój dziadek ma piątkę rodzeństwa, plus rodzice i już osiem osób. Czasem jeszcze z dziadkami się mieszkało i na takim małym metrażu, na ziemi spali jak sardynki... Ale nie okłamujmy się - niewiele mieli, a teraz ktokolwiek do dziecka przyjdzie, to z prezentem... No ja się już nie mieszczę, nie mam gdzie chować, a żal wyrzucić, bo na kolejne Maleństwo czeka.

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 5 lutego 2015, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majamia wrote:
    Summerka, ale wiesz, że ciąża mnoga może się każdej z nas zdarzyć?
    Albo jak moja koleżanka - urodziła kilka dni po mnie drugie dziecko i więcej już nie chciała. Nawet po tabletki poszła - jednak nie zadziałały i pół roku po urodzeniu dziecka, jest w kolejnej ciąży. Znowu od znajomych znajomych chcieli trzecie dziecko - udało się szybko zajść i bam - TROJACZKI! Dużo uciechy musi być w takim domu :D

    kubecek - żebyś wiedziała. Mój dziadek ma piątkę rodzeństwa, plus rodzice i już osiem osób. Czasem jeszcze z dziadkami się mieszkało i na takim małym metrażu, na ziemi spali jak sardynki... Ale nie okłamujmy się - niewiele mieli, a teraz ktokolwiek do dziecka przyjdzie, to z prezentem... No ja się już nie mieszczę, nie mam gdzie chować, a żal wyrzucić, bo na kolejne Maleństwo czeka.

    No to właśnie to są te nieprzewidziane(szczęśliwe) sytuacje lub np. Utrata pracy (mniej szczęśliwe), ale chodzi mi o jakieś takie poukładanie trochę (i nie pisze oWaszych konkretnych sytuacjach, tylko ogólnie), bo miłość do dziecka jest najważniejsza, ale bądźmy szczerzy potrzeby materialne tez są ważne.

    PS dziś obudził mnie ból jak na @ a tu doopa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2015, 08:37

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 5 lutego 2015, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego zakładamy, że będzie wszystko ok. Będzie nas stać, chociaż w ciasnocie mieszkać. Byleby to maleństwo się pojawiło ;)

    Jak Ty ciągle zmieniasz te awatarki - nie nadążam się przyzwyczaić :P

    Mnie dalej dziwnie kłuje w podbrzuszu... To już szósty dzień... @ nie ma, na test za wcześnie (chociaż z początkiem miesiąca i tak sprawdzałam, czy coś nie cyknęło), teraz najprędzej to bym około walentynek musiała sprawdzać.

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 5 lutego 2015, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majamia wrote:
    Dlatego zakładamy, że będzie wszystko ok. Będzie nas stać, chociaż w ciasnocie mieszkać. Byleby to maleństwo się pojawiło ;)

    Jak Ty ciągle zmieniasz te awatarki - nie nadążam się przyzwyczaić :P

    Mnie dalej dziwnie kłuje w podbrzuszu... To już szósty dzień... @ nie ma, na test za wcześnie (chociaż z początkiem miesiąca i tak sprawdzałam, czy coś nie cyknęło), teraz najprędzej to bym około walentynek musiała sprawdzać.

    Szukałam tego jedynego;) a tak poważnie to cholera, kiedy ta @, już mi sie wyć chce...

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2015, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jak już pojawił sie temat metrażu. No u nas właśnie to jest główna przyczyna posiadania jedynaka. Mieszkaliśmy w małej kawalerce i we 3 było już ciasno więc o kolejnym nie było nawet mowy. A jak już coś wspomniałam to samo się nasuwało "a gdzie łóżeczko wstawić?".
    Teraz mamy 3 pokoje, troszkę ciężko będzie rezygnować z sypialni, ale to jeszcze (zakładając że teraz zaciążę) ze 4 lata więc jeszcze troszkę sie naciesze sypialnią.
    Nie wiem jak ja dam rade finansowo na wychowawczym.... no ale zobaczymy póki co czekam na @, bo w cudowne zaciązenie na tabletkach antykoncepcyjnych nie wierzę :/

  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 5 lutego 2015, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tam @ - będzie bezmałpowo i od razu cyk ciąża :D

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 5 lutego 2015, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona_M wrote:
    Hej. Jak już pojawił sie temat metrażu. No u nas właśnie to jest główna przyczyna posiadania jedynaka. Mieszkaliśmy w małej kawalerce i we 3 było już ciasno więc o kolejnym nie było nawet mowy. A jak już coś wspomniałam to samo się nasuwało "a gdzie łóżeczko wstawić?".
    Teraz mamy 3 pokoje, troszkę ciężko będzie rezygnować z sypialni, ale to jeszcze (zakładając że teraz zaciążę) ze 4 lata więc jeszcze troszkę sie naciesze sypialnią.
    Nie wiem jak ja dam rade finansowo na wychowawczym.... no ale zobaczymy póki co czekam na @, bo w cudowne zaciązenie na tabletkach antykoncepcyjnych nie wierzę :/

    Mona, jak pięknie wyglądają nasze avatarki obok siebie...a czemu na wychowawczym? Przecież teraz jest rok płatnego urlopu:)

    Majamia, marzenia ściętej głowy

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2015, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana sprawdź tarczyce bo ten wytrzeszcz ... :)
    Co ja miałam.... a o wychowawczym. A co ja zrobie z rocznym dzieckiem? Już mojego syna wysłałam do żłobka - pół roku 10 antybiotyków i trauma taka że teraz ma 6 lat a ja musze z nim biegać po psychologach bo ma lęki. Baaardzo długo pytał czy go nie zostawię bo on mnie kocha.....
    No chyba, że trafi mi się zupełne przeciwieństwo....

  • kubecek Ekspertka
    Postów: 227 134

    Wysłany: 5 lutego 2015, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ha a mi się udałona wtorek umówic na bete prawie 30 km tez do pl lekarza chyba ze @ pr\ybedze :D

    Każdy człowiek jest jak księżyc - Ma swoją drugą stronę której nie pokazuje nikomu
    http://jpdwa.blogspot.de/2014/06/modlitwa-mazonkow-o-dar-potomstwa.html

    0e3d986850.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 5 lutego 2015, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kubecek - super :) xxxx kciuki trzymam :)

    Mnie przerażają żłobki... Ciężko jakiś wybrać, dostać się i też nie na każdy stać. Dobrze, że są niepracujący dziadkowie... Chociaż to też nie do końca dobra opcja, bo inaczej człowiek chce wychować, a inaczej wychowuje stare pokolenie.

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2015, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majamia - u mnie nie ma luksusu niepracujących dziadków. A jak młody był w żłobku to max 5 dni w miesiącu, a resztę chory więc i ja na L4, więc dostałam propozycje nie do odrzucenia od przełożonych - powrót na wychowawczy i kuźwa bardzo dobrze bo nie wiem jak by się to dla mojego syna skończyło.
    Prywatny żłobek u nas 700 zł a ja zarabiam 1500 więc słabo się opłaca odliczając koszty dojazdu do pracy.
    No nie wiem zobaczymy. Póki co trza zaciążyć.

  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 5 lutego 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę Mona, to rzeczywiście dla dobra dziecka lepszy ten wychowawczy. U nas nie ma takiej opcji, bo mamy wielki kredyt na dom i nie mogę nie pracować;( u nas żłobek kosztuje 1300 zł, dziadkowie z obu stron pracują, wiec nie mamy co liczyć, a dodatkowo mieszkają 100 km od nas. Chyba muszę pomysleć o jakiejś niani...

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas niania od 1400 zł hahaha więc wolontariat bym w pracy uskuteczniała hahaha

  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 5 lutego 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas tez, koleżanka ma to około 1700:(

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2015, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phiii i obca baba by mi dziecko wychowywała? OOOO nie :) Dzięi Bogu nie mam kredytu na mieszkanie ale za to jaki czynsz....

    Summerka lubi tę wiadomość

‹‹ 177 178 179 180 181 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ