X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o rodzeństwo :)
Odpowiedz

Starania o rodzeństwo :)

Oceń ten wątek:
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 7 marca 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yasmin nie znieczulenie tylko szalejący ząb, bo zakażenie rozprzestrzenia się do krwi. Mają podobno specjalne znieczulenia dla kobiet w ciąży w co lepszych gabinetach, ale mi jakoś nie oferowali, a szczerze i tak byłam przeciwnikiem wszelkich dziwnych leków w ciąży (i dwa razy musiałam brać antybiotyk, to tyle).

    Yasmin lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 10 marca 2016, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yasmin wrote:
    Dziękuję i wzajemnie :)

    Jeśli teraz zaszłabym w ciążę, to u nas byłby rok i 9 mcy pomiędzy dziećmi. No dobra... Biorąc pod uwagę poprzedni poród przedwczesny to może nawet i mniej :P

    Dziewczyny, czy któraś z Was potrafiłaby odpowiedzieć na jedno nurtujące mnie pytanie? Czy karmienie piersią może w jakikolwiek sposób może zaszkodzić nowemu dzidziusiowi? Np niezagnieżdżenie się lub poronienie?

    też się boję 2 ciąży... Zbyt dużo teraz wiem

    Kroko - może jakiś mały podstępik :D (wiem, diablica ze mnie)
    ja karmię piersią dalej,
    gin powiedzial ze nie poronie itp.. tylko potem jedynie moze byc zagrozenie przed wczesnego porodu...

    Yasmin lubi tę wiadomość

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 10 marca 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KwitnacaLatem wrote:
    Hej dziewczynki,
    czy seks dzień przed owulacją może zaowocować ciąże?
    W dniu owulacji męża niestety nie było.
    Dodam, że nie zauważyłam śluzu płodnego w dniu przed owulacją - w tym, w którym doszło do stosunku a zobaczyłam dopiero śluz płodny w dniu owulacji. Boje się, że skoro tego dnia nie było śluzu to plemniki nie miały szans na przeżycie i nie poczekały na komórkę...
    Kochaliśmy się codziennie, jednak akurat w dniu, w którym owulacja wystąpiła meża nie było...
    są przypadki że wystarczy tylko jedne serduszko i to tydzien przed owu i był chłopak :D ja w te definicje nie wierzę ;) jak ma sie udać to się uda :)

    Yasmin lubi tę wiadomość

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 10 marca 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wlasnie przedwczoraj skonczylam kanałówkę.. ostatnia wizyte mialam ponad miesiac temu... wiec jeszcze moze zagniezdzenia nie bylo? ale bez znieczulenia... znieczulenie bylo na 1 wizycie, teraz jedynie lekarstwo :)
    2 marca było wszystko ok z kruszyną :)

    Yasmin lubi tę wiadomość

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 10 marca 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :-D chce dołączyć do starających sie o rodzeństwo :-) mam juz córeczkę Liwie,która miałaby siostrzyczkę,gdyby nie zaniedbania personelu szpitala :-(
    Od stycznia 2015r. Staramy sie o kolejnego maluszka z dwoma przerwami (czekałam na wyniki posiewów ) i wszystkie sa ok.
    Staramy sie juz 10 cykli :-/ ostatnie pare cykli brałam clo i Duphaston ,ale nic nie pomogły... Ogólnie owulacje mam i wszystko działa super jak to mój gin mówi :-)

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

  • belldandy Autorytet
    Postów: 4889 2379

    Wysłany: 11 marca 2016, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) to znowu ja:)
    W skrócie..jestem 14 miesiecy po porodzie, karmie i planujemy z mezem rozpoczac starania o drugiego bobasa. Sytuacja wyglada tak, ze przez 23 miesiace nie mialam okresu. Lekarz po usg stwierdzil, ze endometrium jest bardzo cienkie czyli cos skutecznie blokuje mi owulacje i najprawdopodobniej jest to karmienie. Prolaktyne badalam i byla podwyzszona. W celu wywolania miesiaczki dostalam duphaston, ktory brakam 2x1 przez 10dni po czym na drugi dzien po odstawieniu dostalam krwawienia. Co prawda bardzo skąpego, ale jednak. Lekarz nie dawal gwarancji, ze duphaston w ogole zadziala przy karmieniu, ale chyba sie udalo i moge to skape plamienie/krwawienie potraktowac jako miesiaczke, a tym samym poczatek cyklu i rozpoczac pomiary temp. Zdaje sobie sprawe, ze jest to "sztuczny"okres i krwawienie z odstawienie, ale mam straszna nadzieje, ze pozwoli to organizmowi zaskoczyc i tym samym dostane okres bez lekow w przyszlym miesiacu. Jesli wszystko sie uda to w maju moglibysmy sie starac o rodzenstwo, czyli w tym sam miesiacu co z Antosiem :)

    To tak w wersji mega optymistycznej... moze byc roznie. Moge nie dostac juz okresu, albo owulacje miec blokowana przez karmienie.

    :)to sie wygadalam:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2016, 09:23

    olka30 lubi tę wiadomość

    Antoś 15.01.2015, 11:25 3850 g i 55 cm
    Leoś 29.05.2017, 8:54 - 3940 g i 58 cm
    Aleks 31.03.2021, 9:25 3520 g i 55 cm
    Wincent 30.08.2023, 10:46 3930 g i 54 cm



    [*] 2014 i 2016
  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 15 marca 2016, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tu tak cicho dziewczyny ? Nikt juz sie nie stara o rodzeństwo :-P
    Witaj Belldandy :-)

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 17 marca 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belldandy, ja ograniczalam karmienia, zeby wrocil okres i uruchomic owulacje. U Ciebie wydluzanie karmien cos zmienia w organizmie?

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Nilakshi Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 18 marca 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Jestem mamą niespełna 11 miesięcznej Alicji :) 3 dni temu dostałam pierwszą @ od zamierzchłych czasów. W pierwszą ciążę zaszłam przy pomocy ovufriend, więc mam nadzieję, że i teraz nam pomoże :P
    Jak na razie nie staramy się specjalnie intensywnie ale skoro @ wróciła to zaczynamy powolutku przygotowywać grunt :D
    Witaminy prenatalne biorę cały czas bo karmię piersią, cytologia zrobiona- czekam na wynik, badania krwi i moczu odhaczone :)
    Poobserwuję swój cykl i będę wiedziała na czym stoję.
    Przed pierwszą ciążą miałam hiperprolaktynemię i brałam bromergon. Jednak by robić jakieś badania w tym kierunku powinnam zakończyć kp a strasznie mi szkoda.
    Powodzenia dziewczyny- trzymajcie kciuki :*

    olka30, Yasmin lubią tę wiadomość

    1usadf9hv0znxknt.png
    f2w3dqk3wj2i88rk.png
  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 19 marca 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    belldandy ja też jak ograniczyłam karmienia to dopiero dostałam okres i wróciła owulacja. Teraz karmimy się na wieczór i w nocy. Planuje karmić do maja, wtedy synek kończy rok.
    Starania o rodzeństwo planujemy od czerwca/lipca. Przedtem planuje jeszcze zrobić usg piersi (mój ginekolog kazał minimum 1 miesiąc po zakończonym karmieniu) oraz jakieś badania hormonów.

  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 19 marca 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwas foliowy biorę już od listopada :-)

  • belldandy Autorytet
    Postów: 4889 2379

    Wysłany: 20 marca 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majamia wrote:
    Belldandy, ja ograniczalam karmienia, zeby wrocil okres i uruchomic owulacje. U Ciebie wydluzanie karmien cos zmienia w organizmie?

    Czy ograniczenie karmienia cos zmienilo to nie wiem.. obecnie mam 11dc wiec teoretyczna owulacja jeszcze przede mna. Zaczelam tez mierzyc temperature.

    Antoś 15.01.2015, 11:25 3850 g i 55 cm
    Leoś 29.05.2017, 8:54 - 3940 g i 58 cm
    Aleks 31.03.2021, 9:25 3520 g i 55 cm
    Wincent 30.08.2023, 10:46 3930 g i 54 cm



    [*] 2014 i 2016
  • mała2930 Autorytet
    Postów: 440 323

    Wysłany: 21 marca 2016, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam ma pytanie do mam .Mam cudowną dwójkę maluszków może w tej chwili nie staram sięo 3 ale chyba chciałabym kiedyś miec jeszcze jedno dzieciątko mój problem polega na tym ze do jakiegoś czasu zauważyłam u siebie wypadanie szyjki macicy i az boje się iść do lekarza jest to bardzo nieprzyjemne i ostatnio bardzo dokuczliwe zastanawiam sie czy z tą przypadłością możliwa jest jeszcze jedna ciąża

    https://www.maluchy.pl/li-69402.png
    https://www.maluchy.pl/li-72296.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 21 marca 2016, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypuszczam że jest możliwa, ale po operacji, która raczej na 100wę cię czeka. Ja bym nie zwlekała z wizytą u lekarza.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała ja też bym na Twoim miejscu nie zwlekała z tym i pędziła do lekarza tym bardziej że jest to dla Ciebie nieprzyjemne

  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 31 marca 2016, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Nilakshi a jaki miałaś wynik prolaktyny przy pierwszych staraniach ? Bo mi teraz tez wyszła podwyższona i zastanawiam sie jak szybko tabletki zaczynaja działać bo biorę juz od 2tyg parlodel i chyba ten cykl
    Mogę uznać za stracony bo watpię zeby juz wynik sie obniżył ...

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehm... dopiero drugie sie udodzilo, a ja juz o trzecim mysle :P

    olka30, Wonderwall lubią tę wiadomość

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • lula1985 Koleżanka
    Postów: 74 13

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexiaa
    Ja staram się o rodzeństwo od dwóch lat ale bez skutku. U m,nie jest taki problem, że mam cukrzycę i biorę insulinę.

    lula
    ug37e6yd7qja42lv.png
  • Alexiaa Autorytet
    Postów: 371 249

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lula1985 to juz tez dlugo ,my od stycznia 2015 z małymi przerwami na badania i ciagle jakieś stany zapalne i bakterie były a teraz juz ok ,jestem ciekawa czy ten lek na prolaktynę pomoże i czy to jest przeszkoda,ale
    Powiem Ci,ze juz nie mam takiego ciśnienia i wyluzowalam ,czuje sie z tym lepiej :-) Bo to ciagle myślenie mnie wykańczało :-/ a Twoj lekarz co mówi ? Ze cukrzyca to może byc główna przyczyna ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2016, 10:05

    rfxgvfxmlhof5yo3.png
    km5stv73t4xzfb4j.png
    ......
    Moje bliźniaczki Liwia <3 :-* i Adrianna (35 tc [*] :-( Nasz Aniołek...) - Z miłości powstałaś miłością pozostaniesz ... ;-( Dozobaczenia córeczko ...

  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprobujcie brac pylek pszczeli (o ile nie macie uczulenia na miod). Ma fajne dzialanie wspomagajace plodnosc. Ja polecam i znam pare dziewczyn, ktore tez braly i je 'zapylilo' :)

    Alexiaa lubi tę wiadomość

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
‹‹ 270 271 272 273 274 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ