X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3227 1678

    Wysłany: 19 listopada 2023, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    2200? To chyba nie zwykła biopsja. Biopsję endometrium pobiera się na fotelu ginekologicznym, można to zrobić „od ręki” z pobraniem wycinka do zbadania markeru CD138. U mnie to koszt 500 zł bodajże + wycinek ok 300 chyba. Nie chce Cię kłamać, bo nie pamiętam dokładnie. Jutro będę dzwonić i pytać to napiszę.

    Tak, masz rację. To było z histeroskopia. Scratching endometrium z CD 138 + komórki NK to pewnie o to chodzi, 1350. Brzmi już lepiej. Będę myśleć nad tym intensywnie ale już nie wiem czy tak wszystko naraz. Czy najpierw poczekać na wyniki tamtych badań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2023, 22:15

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2896 2863

    Wysłany: 19 listopada 2023, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie oglądaliśmy na amazonie jakiś Polski film o seksie. Kilka historii par, jedna para od 2 lat stara się o dziecko. Pomyślałam sobie „o,fajnie że taki temat w filmie”
    Ale oczywiście cudownie im się udało. Dzięki czemu? Bo kobieta osiągnęła orgazm…
    Mam takie myśli, że ludzie w życiu nie wezmą nas na poważnie jeżeli będzie się coś takiego pokazywało..

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
    IV transfer - 10dpt beta 448 🥹
    11dpt beta 724 🥳
    12 dpt beta 986 ❤️
    14 dpt beta 2396 🥳🥹❤️
  • Bezimienna Autorytet
    Postów: 1743 1703

    Wysłany: 19 listopada 2023, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Właśnie oglądaliśmy na amazonie jakiś Polski film o seksie. Kilka historii par, jedna para od 2 lat stara się o dziecko. Pomyślałam sobie „o,fajnie że taki temat w filmie”
    Ale oczywiście cudownie im się udało. Dzięki czemu? Bo kobieta osiągnęła orgazm…
    Mam takie myśli, że ludzie w życiu nie wezmą nas na poważnie jeżeli będzie się coś takiego pokazywało..
    Zaliczyłam facepalma 🫣. Kiedyś słyszałam teorie, że skurcze podczas orgazmu przyspieszają dostanie się plemników do komórki jajowej. Ale to było raz, i nie na stronie naukowej. Ale wiecie, jeden z drugim to usłyszy i potem wzamian od rodziny usłyszymy albo znajomych, że dzieci robić nie umiemy i mają pokazać jak? 😂 Ciśnie mi się na usta ja pier**le. 🫣

  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3716 3830

    Wysłany: 19 listopada 2023, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Tak, masz rację. To było z histeroskopia. Scratching endometrium z CD 138 + komórki NK to pewnie o to chodzi, 1350. Brzmi już lepiej. Będę myśleć nad tym intensywnie ale już nie wiem czy tak wszystko naraz. Czy najpierw poczekać na wyniki tamtych badań.

    Ty chcesz to robić na własną rękę czy ginekolog Ci zlecił?
    Bo jak nie to moim zdaniem powinnaś to omówić z lekarzem czy widzi w ogóle taką potrzebę. U mnie było wyraźne wskazanie. Nisza. Gdybym jej nie miała to skończyłoby się na drożności bez biopsji.

    Co do facepalma. Mój stary do dzisiaj myśli że stosunek przerywany to metoda anty. I mu nie przegadasz że jest inaczje

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9470 10039

    Wysłany: 20 listopada 2023, 01:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Ty chcesz to robić na własną rękę czy ginekolog Ci zlecił?
    Bo jak nie to moim zdaniem powinnaś to omówić z lekarzem czy widzi w ogóle taką potrzebę. U mnie było wyraźne wskazanie. Nisza. Gdybym jej nie miała to skończyłoby się na drożności bez biopsji.

    Co do facepalma. Mój stary do dzisiaj myśli że stosunek przerywany to metoda anty. I mu nie przegadasz że jest inaczje
    Wiesz co, patrząc na historie dziewczyn, które przebadały się wzdłuż i wszerz wg zaleceń lekarzy i wszystko było ok, zrobiły biopsję na własną rękę i tam wyszło zapalenie, myślę, że nie trzeba mieć zgody od lekarza na to badanie. Ja aktualnie badam się na własną rękę. To nie jest inwazyjne, w żaden sposób nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie. Słyszałam, że przy ivf się praktykuje, żeby naruszyć endometrium, żeby miało lepszą „czepliwość”.

    Syska, w Krakowie jest klinika niepłodności vitrolive. Tam widziałam badanie allo mlr trochę taniej niż Ty płaciłaś i tam robią też biopsję z pobraniem wycinków. Popatrz sobie na ich cennik. Mają dość konkurencyjne ceny.

    A co do orgazmu, to prawda. Dlatego po inseminacji np zaleca się seks żeby właśnie pobudzić macicę do skurczy, żeby zasysała to nasienie. Ale przedstawianie tego w taki sposób w filmie jest troszkę nie na miejscu… Bo właśnie taki wujek później się śmieje, że on może pokazać jak to się robi… Żeby to było takie proste. Zajdziesz w ciążę jak będziesz mieć orgazm 🙈

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3227 1678

    Wysłany: 20 listopada 2023, 05:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Ty chcesz to robić na własną rękę czy ginekolog Ci zlecił?
    Bo jak nie to moim zdaniem powinnaś to omówić z lekarzem czy widzi w ogóle taką potrzebę. U mnie było wyraźne wskazanie. Nisza. Gdybym jej nie miała to skończyłoby się na drożności bez biopsji.

    Co do facepalma. Mój stary do dzisiaj myśli że stosunek przerywany to metoda anty. I mu nie przegadasz że jest inaczje

    Immunolog mi to napisał w zaleceniach ze znakiem zapytania bo najpierw chciałby te inne wyniki ale tak jak piszesz powiedział, że do konsultacji z ginekologiem prowadzącym. Ja juz też czasem nie wiem czy coś badać czy nie. Narazie juz jestem na nogach. Na 7 mamy pobranie krwi na kariotypy a w ciągu pracy muszę wyjść na ana2 i cytokiny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2023, 05:31

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3227 1678

    Wysłany: 20 listopada 2023, 05:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Wiesz co, patrząc na historie dziewczyn, które przebadały się wzdłuż i wszerz wg zaleceń lekarzy i wszystko było ok, zrobiły biopsję na własną rękę i tam wyszło zapalenie, myślę, że nie trzeba mieć zgody od lekarza na to badanie. Ja aktualnie badam się na własną rękę. To nie jest inwazyjne, w żaden sposób nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie. Słyszałam, że przy ivf się praktykuje, żeby naruszyć endometrium, żeby miało lepszą „czepliwość”.

    Syska, w Krakowie jest klinika niepłodności vitrolive. Tam widziałam badanie allo mlr trochę taniej niż Ty płaciłaś i tam robią też biopsję z pobraniem wycinków. Popatrz sobie na ich cennik. Mają dość konkurencyjne ceny.

    A co do orgazmu, to prawda. Dlatego po inseminacji np zaleca się seks żeby właśnie pobudzić macicę do skurczy, żeby zasysała to nasienie. Ale przedstawianie tego w taki sposób w filmie jest troszkę nie na miejscu… Bo właśnie taki wujek później się śmieje, że on może pokazać jak to się robi… Żeby to było takie proste. Zajdziesz w ciążę jak będziesz mieć orgazm 🙈

    Butterfly, dzięki 😘

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1811 1485

    Wysłany: 20 listopada 2023, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrego dnia dziewczynki❤️

    U mnie jak nie było pozytywnego testu owu, tak nadal nie ma. Temperatura nisko, a dziś jeszcze niżej 🤷🏼‍♀️ oczywiście aplikacja wyznaczyła sobie owulację i wg niej mam 4 dpo 🤦🏼‍♀️

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9470 10039

    Wysłany: 20 listopada 2023, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S.Roszpunka wrote:
    Dobrego dnia dziewczynki❤️

    U mnie jak nie było pozytywnego testu owu, tak nadal nie ma. Temperatura nisko, a dziś jeszcze niżej 🤷🏼‍♀️ oczywiście aplikacja wyznaczyła sobie owulację i wg niej mam 4 dpo 🤦🏼‍♀️
    Może pani dr miała jednak rację. Ja wierzę bardziej obrazowi USG niż testom. O ile te usg zrobione jest rzetelnie 🙈 A miałaś już jakiś skok na wykresie?

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2896 2863

    Wysłany: 20 listopada 2023, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czytałam o tym, że te orgazmy zwiększają szanse na poczęcie, ale chodziło mi o sam fakt właśnie takiego wujka Romka który potem rzuci „nie wiecie jak się dzieci robi? Pokazać wam? He he”
    Że to takie trochę krzywdzące..
    jakby to było takie proste to miałabym już 3ke dzieci..

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
    IV transfer - 10dpt beta 448 🥹
    11dpt beta 724 🥳
    12 dpt beta 986 ❤️
    14 dpt beta 2396 🥳🥹❤️
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3716 3830

    Wysłany: 20 listopada 2023, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wierzę owulakom wiem że są dziewczyny którym pomagają i są u nich wiarygodne ale u mnie no way.

    Też gdzieś słyszałam że jedną z funkcji orgazmu poza przyjemnością jest pomoc plemnikom w ich podróży poprzez skurcze macicy.

    Zaliczam kolejny dzień samopoczucia jak 💩

    Dobrze że P. Ma wolne i mogę gnić w łóżku

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9470 10039

    Wysłany: 20 listopada 2023, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ogóle nie ogarniam życia dziewczyny 🙈 przecież my już mamy połowę listopada. Miałam porobić te wszystkie badania i w 2024 bliżej drugiej połowy udać się do kliniki niepłodności. I żyć nadzieją, że do tego czasu stanie cud i zajdę naturalnie w ciążę. Ale to już trzeba skończyć się łudzić.

    Postanowiłam, że już nic nie będę teraz robić. Na grudzień zapiszę się na wizytę do kliniki i już z ręki lekarza prowadzącego wykonam wszystkie badania, które chciałam. Tylko muszę wybrać lekarza, który immunologii nie mówi nie. I mam do wyboru tylko jedną klinikę z dwóch 🙈 w której pracują tylko czterej lekarze. W tym u dwóch się już kiedyś leczyłam i jak widać, z marnym efektem.

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3227 1678

    Wysłany: 20 listopada 2023, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Wam napisze moje odczucia po dzisiejszym porannym pobraniu krwi. Oczywiście obie ręce mam już poklute bo w jednej ręce takie zrosty że nie poleciało nic a pilam wodę itd. Ja juz przywykłam do tych badań, do tych pytań ile poronień itd. Tylko mam wrażenie, że to nic nie da. W tym gabinecie zobaczyłam też lodówkę z napisem materiał poronny do badań i tak mnie to przeszyło i dobiło 😪😪
    Możecie mnie zrypac itd ale mi się już czasem nie chce. Nie mogę nawet ❤ z mężem bez zabezpieczenia bo może zajdę w ciążę, która się szybko skończy bo nie będę obstawiona lekami. Nie ma miejsce zupełnie na żadna spontaniczność.

    Monika.a lubi tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3227 1678

    Wysłany: 20 listopada 2023, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Ja w ogóle nie ogarniam życia dziewczyny 🙈 przecież my już mamy połowę listopada. Miałam porobić te wszystkie badania i w 2024 bliżej drugiej połowy udać się do kliniki niepłodności. I żyć nadzieją, że do tego czasu stanie cud i zajdę naturalnie w ciążę. Ale to już trzeba skończyć się łudzić.

    Postanowiłam, że już nic nie będę teraz robić. Na grudzień zapiszę się na wizytę do kliniki i już z ręki lekarza prowadzącego wykonam wszystkie badania, które chciałam. Tylko muszę wybrać lekarza, który immunologii nie mówi nie. I mam do wyboru tylko jedną klinikę z dwóch 🙈 w której pracują tylko czterej lekarze. W tym u dwóch się już kiedyś leczyłam i jak widać, z marnym efektem.

    Czyli, tak naprawdę możesz wybierać z dwóch?

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • alauda Autorytet
    Postów: 2951 2102

    Wysłany: 20 listopada 2023, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Ja w ogóle nie ogarniam życia dziewczyny 🙈 przecież my już mamy połowę listopada. Miałam porobić te wszystkie badania i w 2024 bliżej drugiej połowy udać się do kliniki niepłodności. I żyć nadzieją, że do tego czasu stanie cud i zajdę naturalnie w ciążę. Ale to już trzeba skończyć się łudzić.

    Postanowiłam, że już nic nie będę teraz robić. Na grudzień zapiszę się na wizytę do kliniki i już z ręki lekarza prowadzącego wykonam wszystkie badania, które chciałam. Tylko muszę wybrać lekarza, który immunologii nie mówi nie. I mam do wyboru tylko jedną klinikę z dwóch 🙈 w której pracują tylko czterej lekarze. W tym u dwóch się już kiedyś leczyłam i jak widać, z marnym efektem.

    Nie będę pytać się u jakiś lekarzy się leczyłaś, bo może wolisz pozostać pod tym kątem pozostać anonimowa. Widziałam na dinusiowym wątku, że lekarze tez przeglądają forum i rozpoznają pacjentki (szok!).

    Długo leczyłaś się u tych lekarzy? Co w ogóle Ci proponowali? Nie mieli żadnego pomysłu, jak Ci pomóc?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2023, 10:59

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 3227 1678

    Wysłany: 20 listopada 2023, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Nie będę pytać się u jakiś lekarzy się leczyłaś, bo może wolisz pozostać pod tym kątem pozostać anonimowa. Widziałam na dinusiowym wątku, że lekarze tez przeglądają forum i rozpoznają pacjentki (szok!).

    Długo leczyłaś się u tych lekarzy? Co w ogóle Ci proponowali? Nie mieli żadnego pomysłu, jak Ci pomóc?

    Alauda, tzn udzielają się na forum ? Czy podczytuja?

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9470 10039

    Wysłany: 20 listopada 2023, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Nie będę pytać się u jakiś lekarzy się leczyłaś, bo może wolisz pozostać pod tym kątem pozostać anonimowa. Widziałam na dinusiowym wątku, że lekarze tez przeglądają forum i rozpoznają pacjentki (szok!).

    Długo leczyłaś się u tych lekarzy? Co w ogóle Ci proponowali? Nie mieli żadnego pomysłu, jak Ci pomóc?
    W jednej „przerobiłam” połowę lekarzy. U jednego się leczyłam dwa lata. Na sam koniec mi powiedział, że muszę zbić insulinę do jednocyfrowej i dopiero podchodzić do jakichkolwiek starań. Jak mi robił inseminację na insulinie 14 to nie miał z tym problemu 🙈 później jak wróciłam do tej kliniki do innego lekarza, to bez badania mnie bez żadnego USG, powiedział, że tylko in vitro wchodzi w grę.
    Tak, przeglądają. przy mnie kiedyś pani w rejestracji wpisywała w przeglądarkę ovufriend i szukała co tam słychać na wątkach klinicznych.

    Tak Syska. Tak naprawdę mam do wyboru dwóch lekarzy.
    Ale stwierdziłam, że zrobimy jednak inaczej. Bo ja upatruję światełka w tunelu w tej immunologii. I mi nic nie da teraz wizyta u ginekologa. Zrobię jednak teraz allo i cytokiny i z tym pojadę do Sydora. I z jego zaleceniami pójdę do ginekologa. Taka droga i kolejność będzie chyba najlepsza.
    Syska przypomnisz mi ile czekałaś na wyniki allo?

  • Bezimienna Autorytet
    Postów: 1743 1703

    Wysłany: 20 listopada 2023, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Nie będę pytać się u jakiś lekarzy się leczyłaś, bo może wolisz pozostać pod tym kątem pozostać anonimowa. Widziałam na dinusiowym wątku, że lekarze tez przeglądają forum i rozpoznają pacjentki (szok!).

    Długo leczyłaś się u tych lekarzy? Co w ogóle Ci proponowali? Nie mieli żadnego pomysłu, jak Ci pomóc?
    Co takiego? 🫣 Ale masakra, i co oni chcą tym osiągnąć... Widziałam na grupie starania o ciążę/poronienia/in vitro, że dziewczyna zaszła w ciążę, ale miała leczenie dobrane pod siebie. I dziewczyny były oburzone, że nie chce napisać co takiego stosowała. I powiem Wam, że w tej sytuacji wcale się nie dziwię, bo kto wie, kto nas czyta, już nie wspominając o grupach, gdzie się nie jest anonimowym.

    A w ogóle slyszalyscie o krzywej glukozowej i insulinowej pieciopunktowej?
    Ja pierwszy raz wczoraj, ale widziałam wypowiedź dietetyka, że pięciopunktowa jest po to by stwierdzić hiperglikemie reaktywna. Że po trzypunktowej niewiele daje, bo ważne jest co się dzieje z organizmem przez nawet 4h 😱.
    A nawet jest ponoć siedmiopunktowa... Ogólnie podobało mi się stwierdzenie, że leczy się pacjenta, a nie wyniki, więc do wyników też potrzebny jest szczegółowy wywiad.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2023, 11:28

  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1375 1202

    Wysłany: 20 listopada 2023, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alauda też właśnie czytałam tą historię, że lekarz pokazał dziewczynie na wizycie screeny z forum, szok!! Jeśli mój to przegląda to weź się w garść chlopie i doedukuj trochę przy okazji czytając nasze forum 😂😂

    Butterfly23, alauda, S.Roszpunka, Moni89, Echo lubią tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9470 10039

    Wysłany: 20 listopada 2023, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Ja Wam napisze moje odczucia po dzisiejszym porannym pobraniu krwi. Oczywiście obie ręce mam już poklute bo w jednej ręce takie zrosty że nie poleciało nic a pilam wodę itd. Ja juz przywykłam do tych badań, do tych pytań ile poronień itd. Tylko mam wrażenie, że to nic nie da. W tym gabinecie zobaczyłam też lodówkę z napisem materiał poronny do badań i tak mnie to przeszyło i dobiło 😪😪
    Możecie mnie zrypac itd ale mi się już czasem nie chce. Nie mogę nawet ❤ z mężem bez zabezpieczenia bo może zajdę w ciążę, która się szybko skończy bo nie będę obstawiona lekami. Nie ma miejsce zupełnie na żadna spontaniczność.
    Wiem Syska 😞 to jest wszystko do dupy.

    Pinkflower lubi tę wiadomość

‹‹ 578 579 580 581 582 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ