X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o trzeciego/czwartego malucha
Odpowiedz

Starania o trzeciego/czwartego malucha

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majzu, nie wiem jak teraz, ale kiedyś jak kobieta miała nadżerkę i planowała kolejne dziecko, to nic z nią nie robili, lekarze mówili że w ciąży sama znika

  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mijaziu z tą nadrzerka zależy od lekarza jeden powie o leczeniu przed a drugi zignoryje. A powiem tak zawsze sa dylematy jeśli chodzi o dzieci.

    U nas strasza bardzo dobrze zareagowała na mlodsza. Pozwalam pomagać czy pampersy przynieść bądź umyć dzidzie. Teraz zaczynają się fajnie bawić mają 3,5 i 1,5. Mlodsza od pół roku spi na normalnym łóżku bo wychodziła z dziecięcego i chciała na normalnym. Bo ona chyba od początku bardzo chciała dogonić we wszystkim straszą samo mówi, chodzenie w wieku 9 miesięcy czy samodzielne jedzenie w wieku 10 miesięcy. A jak pamiętam miała pół roku i zaczynała dostawać jedzenie normalne starszej gdzieś kupiłam rogalika a młodszej jakieś biszkopt to ryk bo ona chce to co starsza. Więc szybciej zaczęła jesc normalnie bo miałam dość wycia bo dosłownie wyła jak wilk do księżyca hehe :) o kolejne się nie martwię bo dzieci szybko akceptują kolejne dzieci. Tylko wiadomo nie można starszego odtracic tylko dawać mu pomagać by się czuło potrzebne i kochane.

    Tekst mojego z przed godziny bawi się z mlodsza i mówi " a w sumie chce taki trzeci uśmiech widzieć " ;) także słonko świeci nie tylko na niebie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2017, 09:56

    Hilary, Jaspis lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak z innej beczki. Nie macie jakieś wypróbowane miejsce na urlop z dziećmi na Mazurach?

  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marynka jak na mazury to wpadajcie do mnie hehe :D

    u nas pamiętam jak młoda się pojawiła to Wiktor strasznie płaczący się zrobił...wiadomo to dla niego była wielka zmiana, chociaż się cieszył i doczekać się nie mógł kiedy się urodzi. Taki okres płaczu miał gdzieś 2/3 miesiące i mu przeszło. Od początku był angażowany do pomocy przy niej, a to pampersa podać a to zabawkę dać itd. Ale też nie odtrąciliśmy go i bawiliśmy się tylko z nim jak np młoda spała. Teraz już fajnie zaczynają się bawić. On siada na samochodzik a ona go tyłu pcha :P Albo rzuca jej piłkę, puszcza bańki, gilgoczą się :D Czasem tylko Wiktor się wkurza jak ona dopadnie do jego obrazków i kartki rwie ;p Najlepiej było w tamta sobotę wracaliśmy od teściów i Wiktor się rozpłakał b nie chciał wracać i tak siedział, a młoda wtedy do niego podchodziła klepała go w głowę i patrzyła na oczy cy dalej płacze tak go po swojemu pocieszała <3

    Ja mam nadzieję że moje trzecie dziecko będzie chociaż w połowie takie jak rodzeństwo...wtedy nie będę miała tak źle :P
    Wiktor już od dawna śpi w większym łóżku. Kupiliśmy takie jakby piętrowe ale wysuwane że śpi się normalnie a pod spodem się wysuwa i jest drugie łóżko. Wiktor pójdzie spać na dól bo tam nie ma barierek, a młodą zamierzam przyzwyczaić spać na górze. Ogólnie już teraz na drzemki ją tam kładę. Łóżeczko dla maluszka weźmiemy do naszej sypialni i póki nie będzie przesypiać nocy to będziemy spać razem. Potem przenosimy sie do salonu a dzieci jakoś w tych dwóch poupychamy :p Jak będzie dziewczynka to będzie w pokoju z Werką i juz tak zostanie a Wiktor będzie sam. Jak chłopiec to nie wiem czy od razu go z Wiktorem wsadzać czy póki mały będzie to najpierw z Werka a potem jak trochę podrośnie to z Wiktorem dopiero.
    Samochody mamy dwa tylko muszę te prawko zdać :P Ale ogólnie maż chce zmienić naszą skodę na coś większego chociaż i w skodzie byśmy się pomieścili w 5 osób.
    Na spacery mam nadzieje Werka już będzie śmigać na nogach wiec tylko z 1 wózkiem będę chodzić, wiadomo nie długie spacery...potem będzie zima to zawsze można na sankach starszaków wozić albo Wiktor Werkę powiezie a ja z wózkiem.
    Najgorzej to mnie przeraża te 4 piętro...no nic wyrobie sobie bicki tak tą dwójkę nosić :D

    marynka lubi tę wiadomość

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 17 marca 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary - polecam chuste :D mega ulatwienie :)

    Jaspis lubi tę wiadomość

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 17 marca 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majamia nie wiem czy ja bym umiała to wiązać bo wiem że to jakoś specjalnie trzeba i trochę to skomplikowane a ja do takich rzeczy ni3 mam głowy ani precyzji w rękach:O

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 17 marca 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Hilary polecam dostawke do wózka:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majamia wrote:
    Hilary - polecam chuste :D mega ulatwienie :)
    chusty są rewelacyjne, nie raz ratowała nam życie, do tej pory używam kółkowej gdy mały nie chce sam iść, a ja muszę go przenieść z samochodu do sklepu itp
    sprawdza się też kiedy jest bardzo marudny i nie może zasnąć, kilka minut w chuście i śpi jak aniołek :D

  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 17 marca 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widziałam wózek taki dla dzieci rok po roku ale dostawka ?
    Zobaczymy jak Werka będzie się czuła z chodzeniem bo np Wiktor jak zaczął chodzić kupiliśmy mu spacerówkę to może z 10 raz się nią przejechał i nie chciał, wolał sam biegać :p

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dostawka to taki podest na kółeczkach, który się montuje z tyłu wózka, jak starszak się zmęczy, to może sobie na nim stanąć i jechać

    Ja pierwszy wózek miałam taki, który miał metalową podstawkę pod nóżki, ona się składała, jak wiozłam młodszego, a starszy też chciał jechac, to rozkładałam mu ten podnóżek i on na nim stawał i jechał, to był super pomysł. Niestety teraz takich wózków nie widuję, zazwyczaj mają plastikowe podnózki, które są dosyc wysoko i starszak nie może na tym stanąć

    Hilary lubi tę wiadomość

  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 17 marca 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dostawke firmy lascal można dokupić siedzisko. To był chyba 1 z zakupów dla dziewczyn który spełnił swoją funkcję w 1000% do tej pory używam na dłuższe wyprawy :) oto taka reklama za którą nikt mi nie zapłaci heh

    Hilary, Jaspis lubią tę wiadomość

  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 17 marca 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolezanka córki wozi w blizniaczym wozku. Wygodnie dla niej,bo wiekszosc czasu sama z dziecmi. A roznica rocznikowo 2 lata,a w rzeczywistosci jakies 1.5 roku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2017, 13:25

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 17 marca 2017, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śmiesznie z tymi rocznikami wychodzi :p u nas rocznikowo będzie tylko rok a tak na prawdę 1 rok i 7 miesięcy:p czyli jest większa różnica wieku niż u tej Twojej koleżanki a rocznikowo mniejsza :P

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • Majzu Ekspertka
    Postów: 175 83

    Wysłany: 17 marca 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie miedzy starszymi - rok i 4 miesiace ,a rocznikowo 2 lata

    nadżerke miałam w ciazy ostatniej i niestety jest nadal

    polecam chusty !!!



    II cykl starań... Zielony :)
    xnw4ugpjwghcrvs8.png
  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 17 marca 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest 2 lata a faktycznie rok i 11 miesięcy czyli właściwie równe 2 lata;)

    Hilary a właśnie przypomniało mi się dostałaś ten wychowawczy?

    Mijaziu a dlaczego masz dylematy czy postać się o kolejne czy nie?

  • Majzu Ekspertka
    Postów: 175 83

    Wysłany: 17 marca 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamabyć
    dlaczego ????
    rodzinkę już olałam tzn ich reakcje na info o 4 dziecku /wiem jaka bedzie/ z tym sie uporałam jakoś ...
    Mama uff to ciężki temat - dziś pytała mnie czy mam okres - babe 33 letnia matka pyta czy ma okres ??!!!!!

    no i to mnie tak troche przytłacza ...
    co jeszcze???
    no ,że ciężko mi fizycznie bedzie ...echhh ...
    głuoty totalne głuoty mi w głowie siedzą -a jednak chęć 4 dziecka jest silniejsza !!!!
    odkładam te starania jak głuia !!!
    po co ??? co ja sobie myśłę ?? ze co??? ze mi sie uda w 1cs ???
    głupia ja !! echh wariactwo !!!!

    II cykl starań... Zielony :)
    xnw4ugpjwghcrvs8.png
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 17 marca 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambyc3 tak zgodę o wychowawczy od szefowej już mam :) Muszę jeszcze takie oświadczenie dać do ksiegowej i na początku kwietnia idę do mopsu może się uda dostać rodzinne i dodatek p wychowawczy ale to w sumie.minimalne szansę bo strasznie mały próg na osobę :/

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 17 marca 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mijaziu cóż by tu napisać... jeżeli pragniesz 4 dziecka nie ma co myśleć tylko działać, czas nie sprzyja żadnej z nas taka prawda. Rekacja ludzi eee tam każdy żyje jak chce i proszę o nie wspierała..
    Się w moje ;) jeśli chociaż nie spróbujesz możesz za rok żałować ( dziecka na świecie normalni ludzie nie żałują). Ciężko owszem jest, ale czasem jedno potrafi bardziej dać w kość niż 10. Fizycznie owszem może być źle, ale tez z kolejnym wiesz na co się piszesz myśle. Że każda z nas wie co to hemoroidy, wstręt do jedzenia, bóle na koncu ciąży, obkurzanie się macicy po porodzie ( nie wiem jaki to ból po cc w t0 nie wnikam nie chce poczuc) itp ale pamiętaj gdyby to faceci rodzili to połowa by popełniła samobójstwo w ciąży. By nie dali rady a my to jesteśmy niezniszczalne jeśli chodzi o dzieci. Zastanów się na spokojnie, ale jeśli czujesz powołanie do zawodu mama to nie ma co myśleć, kalkulowc. Zawsze przytak ważnych tematach będzie jakieś "ale" to nie kupno butów, które najwyżej będą leżeć.

    Jaspis lubi tę wiadomość

  • Majzu Ekspertka
    Postów: 175 83

    Wysłany: 17 marca 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary - zgodę o wychowawczy???? zanies l4 ciazowe i bedziesz miała płatne 100% - chyba ze czegos nie doczytsłam i nie w temacie jestem ...

    II cykl starań... Zielony :)
    xnw4ugpjwghcrvs8.png
  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 17 marca 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary jakoś 640zl nie może przekraczać na rękę. Jak dobrze pamietam

‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ