Forum Starając się - ogólne Starania o trzeciego/czwartego malucha
Odpowiedz

Starania o trzeciego/czwartego malucha

Oceń ten wątek:
  • Majzu Ekspertka

Wysłany: 17 marca 2017, 20:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    bo skoro ur 1.04 to jeszcze macierzynski ci sie nie skonczył -wiec jak tylko zaczniesz urlop zaległy zanies l4 i masz platne 100% wypłaty - to chyba lepsze niz wychowawczy w ciazy i ich 400 zŁ ? !

II cykl starań... Zielony :)
    xnw4ugpjwghcrvs8.png
  • Mamabyc3 Autorytet

Wysłany: 17 marca 2017, 20:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeny ten słownik w moim telefonie jest tragiczny.nie wiem jak wy rozumiecie co ja piszę :)

• ana79 Ekspertka

Wysłany: 18 marca 2017, 09:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majzu dobrze pisze z tym L4,zasstanów się kochana nad tym.

My dzisiaj idziemy na 3 urodzinki siostrzenicy mojego m.,a ona ma 1,5 miesięcznego braciszka,ale się natule i na całuje ;)

• ana79 Ekspertka

Wysłany: 18 marca 2017, 09:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamabyc3 wrote:
    Mijaziu cóż by tu napisać... jeżeli pragniesz 4 dziecka nie ma co myśleć tylko działać, czas nie sprzyja żadnej z nas taka prawda. Rekacja ludzi eee tam każdy żyje jak chce i proszę o nie wspierała..
    Się w moje ;) jeśli chociaż nie spróbujesz możesz za rok żałować ( dziecka na świecie normalni ludzie nie żałują). Ciężko owszem jest, ale czasem jedno potrafi bardziej dać w kość niż 10. Fizycznie owszem może być źle, ale tez z kolejnym wiesz na co się piszesz myśle. Że każda z nas wie co to hemoroidy, wstręt do jedzenia, bóle na koncu ciąży, obkurzanie się macicy po porodzie ( nie wiem jaki to ból po cc w t0 nie wnikam nie chce poczuc) itp ale pamiętaj gdyby to faceci rodzili to połowa by popełniła samobójstwo w ciąży. .

Jakiś czas temu gdzieś czytałam że poród na pewno nie boli tak bardzo jak kop w jaja.Bo nigdy się nie zdarzyło żeby facet ,który dostał kopa w klejnoty powiedział: kopnij jeszcze raz.A kobiety to co rusz proszą zróbmy sobie kolejnego dzidziusia.
    Ot męskie myślenie ;)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2017, 09:41

Jaspis lubi tę wiadomość

• aria40 Autorytet

Wysłany: 18 marca 2017, 11:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka dziewczyny

W temacie chusty mi nie wyszło noszenie w chuście. Trzeba mieć chyba jeszcze więcej samozaparcia niż przy karmieniu piersią.

U mnie 6 dc, i natłok myśli, mąż się ze mną droczy, że jak już to on chce 4 córkę, a nie syna, o którym ja tak marzę. Ale ponieważ kupiłam bilety na koncert w Berlinie w czerwcu, chyba muszę odpuścić 2 cykle :(,

p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Hilary Autorytet

Wysłany: 18 marca 2017, 11:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak by było lepiej dostać za zwolnienie i tylko że ja zaczęłam pracować niecały miesiąc przed zajściem w tamtą ciążę...i nie wiem czy to dla zusu nie byłoby podejrzane że znowu w ciąży i na zwolnienie i na wychowawczy...teraz jest tyle tej kontroli a z drugiej strony nie wiem czy lekarz mi da tak szybko zwolnienie. Pamiętam jak koleżanka chciała tak szybko to kazał jej powiedzieć że boli ja brzuch i dał skierowanie do szpitala żeby polegała 3 dni....a ja teraz nie miałabym gdzie dzieci sprzedać:/

klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • Hilary Autorytet

Wysłany: 18 marca 2017, 11:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamabyc3 hehe się nie martw u mnie też czasem takie śmieszne zdania wychodzą aż czasem wkurza mnie ten słownik

klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 18 marca 2017, 13:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary, skoro ZUS wypłacał ci za zwolnienie w pierwszej ciąży, to w drugiej nie może odmówić. To znaczy, że sprawdzili Cię, że zatrudnienie nie było fikcyjne. A przecież Twoja druga ciąża nie jest na niby, tego nie da się podważyć.

Zresztą co się ZUSem przejmujesz, najwyżej kolejną kontrolę przeprowadzą. A jak Ci odmówią, to pozostaje jeszcze sąd. W najgorszym wypadku pójdziesz do MOPSu.

Do 1.04 masz macierzyński, potem zaległy urlop wypoczynkowy bierzesz, to też będzie kilka tygodni. A potem idź do lekarza i poproś o zwolnienie, a jak nie będzie chciał wystawić, to powiedz, niech da Ci zaświadczenie, że możesz pracować i nic Tobie, i ciąży nie zagraża. Wątpię by jakiś lekarz wystawił takie zaświadczenie.

Hilary lubi tę wiadomość

• Majzu Ekspertka

Wysłany: 18 marca 2017, 14:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary -absolutnie nie przejmuj sie Zusem - tobą też by sie nie przejmował uwierz mi !!

jesli gin nie da ci l4 - chociaz jak pojdziesz prywatnie i wytlumaczysz poludzku i szczerze ze chyba to normalne ze wolisz l4 i miec cała wyplate niz isc na wychowawczy za 400 zł - on to zrozumie na 100% jak nie on to inny napewno !! to by był szczyt głuoty jak byś poszła w ciazy na wychowawczy NAPRAWDE!!!!!! Poczekaj na serdunio i bierz l4 - a jesli boisz sie ze zapeszysz itp to do 14 tc wez poprostu od rodzinnego to zwolnienie --- tylko tak jak mowie na macierzynskim tj do 1.04 nie bierz nic -dopiero w czasie trwania zaległego urlopu wypoczynkowego zanies l4 - po co ma ci uciekac urlop . Bez zadnej skruchy tak bym zrobiła - uwierz mi 99% kobiet tak robi ;)

mamabyć - dzieki za te słowa !!! oczywiście masz 1oo% rację!!!

Jaspis, Hilary lubią tę wiadomość

xnw4ugpjwghcrvs8.png
  • Majzu Ekspertka

Wysłany: 18 marca 2017, 14:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria - niech się stoczy i tak wyjdzie co ma wyjść !! To już jeśli chodzi o plec zbytnio od was nie zależy także daj mu tą szansę i niech robi ta córkę hehe a koncert??? To jakaś przeszkodą ??? W ciąży też można na koncert wybyc ;) ja zaplanowałam wakacje nad morzem w lipcu i jakoś mi to w niczym nie koliduje ;) także głowa do góry !!! Będzie tak jak ma być jeśli oczywiście pozwolicie życiu zadecydować ;)

xnw4ugpjwghcrvs8.png
  • Mamabyc3 Autorytet

Wysłany: 18 marca 2017, 15:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary Mijaziu ma rację każda państwo jest dla nas a nie odwrotnie. Ja jestem w tych 99% która poszła na l4 chyba 2 miesiace byłam na wychowaczym, ale przerywalam i od 16Tc byłam w zwolnieniu. A lekarz w Polsce da zwolnienie bo dają bezproblemowo sporadyczne wyjątki robią kłopot. Zawsze możesz powiedzieć, że latasz do WC kilka razy dziennie szczególnie do południa w godzinach pracy. Zusy i skarbowki tylko okradaja obywateli więc czasem dobrze je też wykorzystać.

Hilary lubi tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 18 marca 2017, 15:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na urlop wybieramy się w drugiej połowie czerwca. Najwyżej fasolka z nami poleci :D

Nie ma co odkładać, co ma być to będzie ;)

ana79 lubi tę wiadomość

• ana79 Ekspertka

Wysłany: 18 marca 2017, 15:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam cichą nadzieję że z nami też fasolka w tym roku na wakację poleci ;)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2017, 15:33

Jaspis lubi tę wiadomość

• majamia Autorytet

Wysłany: 18 marca 2017, 16:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria - ja polecam chusty, ale nauke tylko z doradca. Oni znaja takie myki, ze z latwoscia da sie poradzic z kilkoma metrami materialu :)

Jaspis lubi tę wiadomość

syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • nick nieaktualny

Wysłany: 18 marca 2017, 16:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też polecam chustę. Nosiłam w niej tylko ostatniego i żałuję, że nie korzystałąm wcześniej. W wielu sytuacjach mnie ratowało. Jak mały miał kolkę, to nawet po domu tak chodziliśmy, obiad w chuście gotowałam (tylko trzeba uważać, by dziecka czym gorącym nie oblać :) )

• majamia Autorytet

Wysłany: 18 marca 2017, 17:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na plecy wrzucam i gotowanie obiadu,wycieranie podlog,czy wieszanie prania przerabialam.

syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Basik83 Autorytet

Wysłany: 18 marca 2017, 17:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jak wam dziewczynki mija dzien u nas wlasnie przeszla burza grzmialo i gradem syplo .dziewczynki moje na urodzinach u sasiadki my z mezem skoki ogladamy

iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • nick nieaktualny

Wysłany: 18 marca 2017, 17:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana79 wrote:
    Ja mam cichą nadzieję że z nami też fasolka w tym roku na wakację poleci ;)
    A gdzie się wybieracie na urlop?
    U nas w tym roku padło na Egipt :)

• Hilary Autorytet

Wysłany: 18 marca 2017, 17:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to może faktycznie pomyślę nad tym zwolnieniem...ale najpierw pójdę do gin i wybadam czy dałby mi zwolnienie. A mogę no że 2/3 miesiące być na wychowawczym i potem przerwać i pójść na zwolnienie ?
    Nie wiem ja tak trochę się boję bo moja znajomawia nagadała mi o córce jej szefowej że laska miała umowę na pol etatu uswojej matki i jak dowiedziała się że jest w ciąży to zmienila umowę na cały etat, wzięła zwolnienie i dostawała kasę za zwolnienie a już macierzyńskiego nie dostała i musiała oddawać za zwolnienie.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2017, 17:49

klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • Hilary Autorytet

Wysłany: 18 marca 2017, 17:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basik u nas też pada i zimno. Ja siedzę ostatnią niedzielę w pracy w której dorabiam w weekendy i tak mi się nie chce...zimno tu i jeszcze wczesniej pół dnia głową mi bolała...oj chyba się budzą te objawy ciążowe:p

klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego