X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o trzeciego/czwartego malucha
Odpowiedz

Starania o trzeciego/czwartego malucha

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabka plan byl taki ze moja rodzina chciala do nas przyjechac w tym roku na Swieta. Miejsca do spania mamy duzo i nie jedne chrzciny i imprezy u nas byly :) ale ja zawieszajac starania wykupilam juz apartament i bilety na podroz i mielismy sobie jechac na taki urlop do Pl i przy okazji do rodziny na Swieta, wiec nie bedzie problemu zeby oni przyjechali. Tym bardziej ze 70km od nas moja mama pracuje i akurat bedzie zjezdzac do Polski, wiec tata z rodzina chetnie przyjada i ja zabiora do domu.

    Pysia Ty sie nic nie martw brzuchem ;) jeszcze sie nastekasz ze Ci ciezko z nim ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia bo ciaze mam zagrozona od poczatku. I nie tylko to sie liczy. Poprzednie ciaze i komplikacje rowniez. Poronienia. I na dodatek duze dawki insuliny a cukier skacze jak chce i mam byc pod kontrola tutaj bo gdyby cos sie stalo to chva zeby leczyli mnie tutejsi lekarze a nie w Pl. I po tylu godzinach podrozy moglyby mi skurcze sie wziac bo w poprzednich ciazach skurcze od 20 tygodnia miala. Szyjka sie skracala itp. Za duze ryzyko po prostu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz batalia o zwrot kasy. Za bilety tutaj to nie ma problemu bo wiemy ze nam zwroca ale czy zwroca nam chociaz czesc kasy za apartament wykupiony :/ zobaczymy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ty lepiej siedź.
    Za duże ryzyko.
    Też bym cie nie puściła.
    Te święta będą też cudowne nie?:-)

  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 20 listopada 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwojna oby zwrocili chociaz połowę.
    Skoro rodzina przyjedzie do was to będą super swieta i tak :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2017, 22:31

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien doberek :)

    Kobietki czy rodzina przyjedzie czy nie to i tak beda piekne swieta :) przeciez rosnie we mnie maly cud, wiec nic piekniejszego nie moglo nas spotkac :)

    Syn juz wie i ucieszyl sie ze zostajemy. Ze bedzie super bo pojedziemy po duza choinke ;) z cora moze byc gorzej bo ona uwielbia podrozowac a zwlaszcza jak ma do dziadkow jechac za ktorymi bardzo teskni ale juz jest na tyle duza ze mysle ze zrozumie ze zostajemy dla jej siostrzyczki.

  • anecz_kaa Autorytet
    Postów: 1920 904

    Wysłany: 21 listopada 2017, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Nas serduszko pięknie bije!!! Dzidziol ma całe 0.5cm :P ale ja mam tyłozgiecie macicy i lekarz sie nagimnastykował, żeby zmierzyć :) mówi, że pomiar b niedokładny i grunt, że serduszko pika :) i dostałam acard, luteine i duphaston :( bo mowil, że jak są cykle nieregularne to ciałko żółte jest słabsze, niższy progesteron i zebym nie zaczeła plamić...bede łykać, trudno.

    Ja t wyrodna jestem i nie ciesze sie z czestych wizyt: u nas to koszt 180 zł!!! i ide za 3 tygodnie, miałam byc za 2 ale miejsc nie ma a nic sie nie dzieje tak naprawdę. A termin pordu ustalimy na kolejnym usg jak dzidziol podrosnie i bedzie łatwiej go zmierzyc :P dzis wyszedł 15 lipiec :)

    dajecie po 1 czy po 2 imiona?

    podwójna zazdroszcze tego siedzenia w domu w swieta! My zawsze kusujemy :(

    żabka04, Mamabyc3 lubią tę wiadomość



  • Pysia89 Autorytet
    Postów: 504 301

    Wysłany: 21 listopada 2017, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry

    Podwójna- to nazbierało się tego...Lekarze na pewno wiedzą co mówią bo jesteś już stała pacjentka.Apropo skurczy i szyjki...co miałaś robione w tym temacie w poprzednich ciążach, jakie działania?
    Jak się czujesz w gole? Zaraz 5 miesiąc się zacznie :)))

    Aneczka- gratuluję fasoleczki no i serduszka ;)
    Częste te wizyty nie ma co.Czemu prywatnie chcesz chodzić?
    I dużo tabletek...Ale pewnie lepiej dmuchać na zimne.

    Zastanowiło mnie teraz właśnie jak długo można brać dupahson?? Wiecie może??

    Dobrego dnia kobietki:*

    anecz_kaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dzień dobry cioteczki :-)

    Podwójna super ze młody tak przyjął córka pewnie też się ucieszy.
    Daj coś do roboty dla dziadków niech przygotuję, chatę czyt pokój posprzątać, pierniczki niech zrobi i udekoruje i coś tam wymyślisz pewnie sobie świetnie dasz radę gdyby był protest z jej strony że w tym roku u was święta i musi przygotować dla dziadków jak najlepiej potrafi.
    Ahhhhh
    Mam nadzieję że kasę wam zwrócą.


    Aneczka gratuluję serduszka i babelka.
    Super wieści :-)
    Ja z Robertem plamilam do 13tc, jadłam dupka 3x2 i stos innych tabletek.
    Dasz radę.
    Fajnie ze lekarz powiedział i z góry przepisał dupka.
    Bierz nie zaszkodzi ci napewno.

    Pysia ja brałam do 20 któregoś tc.
    Odstawiajac zmniejszalam dawkę.
    Było ok.
    Tak naprawdę od lekarza zależy.
    Zapytaj na wizycie.
    Jak plamisz to wiadomo bielizna odstawiamy i lezymy.


    Ja już odliczam dni (10) do zjazdu pod ziemie :-)
    Cieszę się jak dziecko.
    Zbiórka jest o 7:40
    Czyli muszę wyjechać o 7? Albo i może szybciej :-)
    Zastanawiam się tylko jak mój mąż da sobie radę z Robertem.
    On nigdy nie został z nim na tak długo.
    Chyba jakaś rozpiskę mu zrobię bo ja w domu będę gdzieś dopiero o 14:00
    Z jeden strony mam to gdzieś jak on sobie poradzi bo będzie musiał a z drugiej strony boję się hahahha raczej o Roberta :-)
    Ale najbardziej mnie cieszy ta radość z czasu wolnego, zrobienia czegoś sama dla siebie a jeszcze zwiedzanie kopalni hmmm

    Jutro córkę puszczę do przedszkola już nic jej nie jest.
    Po co ma siedzieć w domu i się nudzić.

    PodwojnaMamaWdwupaku, anecz_kaa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka swietne wiesci :) gratuluje serduszka i teraz mozesz juz spac spokojniej :)

    Moja fasolka tez nie dala sie zmierzyc na 1 Usg bo byla tak gleboko osadzona ;)

    Pysia a Wy jedziecie na Swieta do Pl? Zapytaj sie swojej gin co ona o tym mysli bo z tym twardniem brzucha i te krwiaki czy co tam mialas to nie wiadomo jakie zalecenie Ci da.

    Ja miamam leczenie szpitalne a pozniej lezenie z lekami w domu do porodu.

    Zabka w drodze do przedszkola rozmawialam z corcia i troszke sie zmartwila ale powiedziala ze tak kocha swoja siostrzyczke ze ona jest najwazniejsza i plakac nie bedzie ze nie jedziemy :) takze kamien z serca.

    No to jak juz nie jedziemy to dzisiaj bylam pokupowac rozne ozdoby swiateczne do domu i na balkon. I pare ciuczkow dla niuni. Kocyk. I szukalam swiatecznego kubka ale pol Kolonii zjechalam i nigdzie nic nie ma chyba ze jakies biale w gwiazdki tylko :/

    Zabka wiesz co? Niech maz sobie poradzi sam moze jak zobaczy ile wysilku przy tym jest to zacznie Ci pomagac ;)

    Oj podziwiam za odwage zjechania pod ziemie. Jeju ja bylam w jaskiniach i przez astme wpadam w panikie ze sie udusze i mi brak powietrza i szybko musialam stamtad wyjsc a jak na zlosc drogi nie moglam na zewnatrz znalezc bo jak czlowiek w panice to tak jest. Na szczescie meza mialam to pomogl ;)

    anecz_kaa lubi tę wiadomość

  • anecz_kaa Autorytet
    Postów: 1920 904

    Wysłany: 21 listopada 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia ja chodze prywatnie wczesniej tez chocdziłam, a wiem ze mam opieke jak cos sie stanie i bede mogła rodzic w szpitalu w ktorym chce.

    Pytałam o szanse na vbac po 2cc- powiedział, ze nie wyklucza jesli bedzie wszytsko ok, bo ja sie nadal nad tym zastanawiam i pewnie zastanawiac bede :P

    ja juz jestem po 1 porodzie cc gdzie miałam bole parte i pelne rozwarcie i tego sie boje, a z drugiej strony podobno ciało pamieta i jak miałam juz te 10cm to bedzie lepiej. Napewno nie chce na zimno ciecia



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwójna ja lubię takie klimaty.
    My zawsze jeździmy co niedzielę na wycieczki ostatnio rzadziej bo Robert mały był i nie da rady z nim w takie rejony.
    Ale jak nie mieliśmy dzieci to objechalam większość sztolni, podziemi, gór, obozy koncentracyjne.
    Chciałabym jeszcze kiedyś do majdanka pojechać.
    Ostatnio byliśmy w sztolni z Robertem i wózkiem tam się dało wózkiem jechać to tak się darl że nie wiedziałam co robić ale usnal po jakimś czasie.
    Chciałabym jeszcze do jaskini niedźwiedziej, skały w Czechach ale Robert jest za mały musi umieć chodzić sam i być wytrzymały żeby choć kawałek przejść.

    A teraz boję się o Roberta bardziej bo on będzie mu się tu darl.
    Bo mamy nie ma, bo tato Noe po.ysli że jest trzeba dać czy pieluchy zmienić.
    Mąż ma nocki z piątku na sobotę więc nie wyobrażam sobie żeby po nocce nie spał i zajmował się dziećmi.
    Tym bardziej że mój mąż ma taki organizm że jak chce spać to zamyka oczy i śpi nawet na siedzaco.
    Kiedyś mi taki numer wycial na imprezie hahahha
    Co mnie reż stresuje taki stan jak wraca z nocki zawsze pilnuje czy wchodzi do domu o swojej stałej porze jak tylko go nie ma dzwonie.

    Cieszę się że córka tak dobrze zniosla ta informacje :-)
    Jest ok.

    Aneczka ja 2xsn to nie wiem jak nawet doradzić.
    Choć ostatni poród blagalam, płakałam żeby zrobili cc.:-)

  • Pysia89 Autorytet
    Postów: 504 301

    Wysłany: 21 listopada 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Żabka wow kopalnia super:) byłam w Guido kilka lat temu, niesamowite odczucia:)
    Życzę udanej wycieczki:*

    Podwójna-na święta nie jedziemy...ale jedziemy w pierwszym tygodniu grudnia na 4 dni.W tym wizyta i połówkowe...i po kilku latach spotkam się ze swoją siostrą na żywo:)też wyjechała daleko i będą kilka dni.
    Nie wiem co mi powie gin:/ wizyte mam 4 grudnia a wyjechać chcemy rano 5 grudnia.Niby tylko około 10 godzin i mogę jechać w pozycji półleżącej.Do tego przerwy co 2 godz.Odkad biorę magnez w max dawce jest lepiej z tymi twardnienieniami.Tyle że mam rano rozwolnienie.

    Masz kochana i bardzo mądra córeczkę:*
    A kubki u nas były fajne w Woolwordzie.

    Aneczka- trzymam kciuki:*

    Hilary jak się masz dzisiaj?:)

    Buziaki

    żabka04 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia zle robisz ze jezdzisz na wszystkie badania genetyczne do Polski. Idac tutaj na porod lekarze w szpitalu nie maja zadnego wzgledu w te badania. Nie wiedza nic na temat najwszniejszych badan bo nie masz ich tutaj zrobionych. Moze byc szpital ze to oleje ale moze sie rowniez przyczepic przy meldowaniu do szpitala dlaczego te badania tutaj nie byly wykonane skoro tu mieszkasz i tu prowadzisz ciaze. Ja rozumiem ze moze kasa. Ze lepiej dla Was jak robicie je w Pl. Ale te badania nie sa tylko dla Was. One sa podstawa dla lekarzy. Lekarz w szpitalu musi miec wglad jak dziecko sie rozwija, wiec jezeli nie zamierzasz tutaj robic polowkowego to radze Ci z dobrego serca przetlumaczyc polskie polowkowe u tlumacza zeby lekarz w szpitalu mial do nich wglad a Ty nie miala stresu przes porodem ze sie o to czepili.

    A reszta pozniej bo koncze sprzatanie ;) takiego powera dostalam ze od 6 godziny nie siadlam w ogole bo nawet sniadanie jadlam na stojaco idac miastem.

    Pysia w Woolworcie wlasnie kubki same biale ze zlotymi gwiazdkami.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mąż wrócił szybciej do domu "uciekł" z kursu i zadzwoniła jego planistka z firmy z zapytaniem czy mogłaby mu dać 2 dni wolnego coś mu tam wpisze opiekę czy coś bo jej lepiej się go rozliczy do wypłaty hahahah zaznaczyła że premie dostanie.
    Mąż się zgodził bo mówi że jemu to na rękę żona ma zjazd pod ziemię a on musi dziećmi się zająć a po nocce będzie ciężko
    Kobieta ma wyczucie czasu bo od rana siedzę i myślę co z tą jego nocka.
    Bardzo się cieszę że tak wyszło.

    Aaaaaa
    I ode mnie z pracy pisała planistka.
    Urlop wychowawczy mam do 6.11.2020


    A teraz spróbuję uśpić Roberta bo nie chce spać a marudzi strasznie.

    PodwojnaMamaWdwupaku lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary
    Dzięki za link spodni :)

    Podwojna
    Dzięki.
    My już w nim mieszkamy, przeprowadziliśmy się jak tylko dół wykończyliśmy, a teraz górę robimy :)
    Super to wygląda po zmianie, a jest jedno łóżko... śpią razem dzieciaczki?
    Zamieniliście dzieciom na większy pokój pewnie tak?

    Mam 3 przyjaciółki, trzymamy się od średniej szkoły.
    Czyli jest nas 4, jak w tym serialu "Przyjaciółki" he he
    Sobotnia impreza z przyjaciółkami się udała :)
    Po 4 latach wypiłam z nimi 2 drinki i w głowie mi zaszumiało.
    Dobrze, że wypaliło spotkanie, bo zaraz 2 będą się starać o drugie pociechy, za rok ja o trzecie i znowu kilka lat wspólnie nie wypijemy :P

    Niedziela minęła dość spokojnie i leniwie.

    Poniedziałek zabiegany, córka do przedszkola, sporo spraw miałam do załatwienia, wyjechałam z domu 7.30, a wróciłam dopiero o 12. Później mąż wrócił z córką do domu, obiad, posprzątałam po obiedzie i poszliśmy na kawę do teściów, wróciliśmy to szybko kąpiel dzieciaków, kolacja i usypianie, dopiero o 22 poszłam wziąć prysznic i do wyra :)
    A dzisiaj rano zawiozłam córkę do przedszkola, wróciłam to wstawiłam zmywarkę, nastawiłam pranie, zjadłam z synkiem drugie śniadanie, wypiłam kawkę, małego uśpiłam i teraz gotuję buraki, bo będę na zimę w słoiki buraki robić :) mniam mniam
    Na obiad ugotuję hmmm chyba burakową he he

    żabka04 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa fajnie mieć takie koleżanki a potem z bobasami razem super.
    Fajnie ze milo spedzilas czas.
    Dlatego ja się tak cieszę na ten wypad pod ziemię jeszcze jakiś drink by się przydał ale niestety będę jechać autem więc dupa.
    Ale dobre i to :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia a jaka masz dawke magnezu bo zapomnialam. Ja biore 3x400mg ale zadnej biegunki nie mam. Jak nie przejdzie to idz nawet do hausarzt i zapytaj czy to moze byc od magnezu?

    SzczesliwaMama ale fajnie ze utrzymala sie Wasza przyjazn :) moje przyciolki z liceum wszystkie po swiecie sie rozjechalysmy i tyle z zycia zostalo. Zazdroszcze takiej paczki w tym doroslym zyciu ;)

    A buraczkowa krem i za mna chodzi i musze sobie w koncu zrobic :)

    Nie dzieci spia osobno. Kiedys spaly razem na tym bialym lozku bo ono od spody ma wyciagane drugie lozko do spania, ale synek zazyczyl sobie kanape i spi na tej siwej. Po rozlozeniu ma bardzo duzo miejsca i w koncu sie cieszy ze moze sie w nocy rozwalic i nie spadnie ;)

    Zabka no widzisz i o wolne nie musisz sie martwic dla meza ;)

    A Twoj maz jak i moj. Potrafi zasnac na stojaco w tramwaju. Myslelismy kiedys ze cukier albo cos. Ale wszystkie badania jakie mozna bylo zrobic zrobilismy i wszystki idealnie. Ale moj tata tez tak ma, wiec nie wiem od czego to zalezy.

  • Pysia89 Autorytet
    Postów: 504 301

    Wysłany: 21 listopada 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwójna chodzę tu wszystkie obowiązkowe badania;) więc o co mają się czepiać? Moja gin powiedziała że to prenatalne nie jest obowiązkowe to zaraz na początku i że jeśli chce mogę zrobić dla swojego spokoju tylko pytanie co mi to ma dać.Widze że w książeczce Muterrpas między 18-22 będzie wykonywane szczegółowe USG gdzie sprawdzają te podstawowe parametry.
    Żaden lekarz nie ma do czego się przyczepić! A wszystko co robię w swoim zakresie w Pl to tylko dlatego że ufam swojemu lekarzowi jak mało komu.Swojej gin nawet o tym nie wspominając.
    Moja sąsiadka miała ciążę prowadzona u gin polki specjalnie do jej jeździła kawał drogi i podczas całej ciąży tylko bardzo podstawowe badania i 3 USG podczas całej ciąży,nikt jej żadnych absolutnie problemów nie robił podczas meldunku czy porodu.
    Nie wiem skąd takie rozbieżności u Ciebie a u mnie.
    Magnez biorę tak samo jak Ty.Ta gin na doraźnej mówiła że często kto bierze go w dużych dawkach ma rozwolnienie,dlugo widać czekać nie musiałam.

    U nas jest cała gablotka kubków od białych bo bardzo kolorowe-ogromny wybór.
    Jakiego szukasz konkretnie?

    Szczęśliwa-fajna taka paczka;) często się spotykacie?

    Żabka- jak to jest na wychowawczym w Pl? Muszą Ci trzymać miejsce przez ten cały czas dobrze rozumiem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2017, 16:44

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia swoje 2 porody przezylam tutaj wiec wiem o co lekarze moga pytac w szpitalu itp. Czy Twoja gin wie ze przyjmujesz Duphaston? Ciaze masz prowadzona tutaj i tutaj chcesz rodzic, wiec w ksiazeczce musisz miec wpisany dlaczego go bierzesz. W jakich dawkach itp. Ok jezeli Twoja gin zrobi Ci polowkowe tutaj to jest ok. Bo z tego co zrozumialam bedziesz miala w Pl a o tutejszym nic nie piszesz, wiec myslalam ze moze Twoja gin tez go nie zrobi jak i prenatalne. Bo nie spotkalam sie jeszcze z tym zeby gin nie robil prenatalnego. U mnie na kartce obowiazkowych badan wlasnie prenatalne do 14tc jest ujete. I u mnie w szpitalu do kazdej cc usg prenatalne byly podstawa, wiec stad napisalam zebys nie miala pozniej jakis problemow bo pewnie kazdy szpital ma swoje zasady. U mnie bylo tak a u Ciebie moze byc tak.

    No tak ok ze biegunka moze wystapic ale na dluzsza mete nie jest ona bezpieczna bo wszystko co potrzebne wyplukuje z organizmu wiec trzeba temu zaradzic.

‹‹ 414 415 416 417 418 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ