X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o trzeciego/czwartego malucha
Odpowiedz

Starania o trzeciego/czwartego malucha

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia ja bym chciala czerwony kubek z reniferami. Cos w takim stylu szukam. Juz na necie sie rozgladam ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia tak miejsce jest moje.
    Tylko ktoś mnie musi zastępować i dostaje umowę na maks pół roku na zastępstwo a że teraz jasna sprawa to mogą dać komuś na dłużej lecz jeśli ja zgłoszę powrót do pracy to tamtej likwidują umowę.
    Ja nie chcę tam wracać choć mam przebłyski bo jednak jest praca dobrze płacą (na dzień dobry nie dostanę nigdzie tyle w innej firmie) praca fajna ale dyrektor i ludzie świnie (tak dyr sobie ich wyszkolil). Nie warto kosztem zdrowia mojego.
    Z drugiej strony wiem że jeśli zajde w ciążę pisze o przywrócenie do pracy i daje l4 ciążowe i płacą mi normalnie jak na l4 potem znowu wychowawczy.
    Jakby nie było mam też ten przywilej że Robert dostanie się do żłobka potem do przedszkola bo ja jako pracująca widnieje.
    Córka może skorzystać ze świetlicy szkolnej bo tam też trzeba zaświadczenie ze pracuje.
    Mogę iść na pół etatu dorobić.
    Także nie jest źle.

    O ile bym wróciła do swojej pracy musi się zmienić dyrektor i połowa ludzi.
    Ale raczej skreślić trzeba ten zakład pracy i poszukać sobie coś co lubię i sprawi mi przyjemność :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwójna widziałam fajne w rosmanie w pl oczywiście takie ładne wysokie.
    Spójrz na stronę ich.

    Czaje się na jeden z nich:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2017, 16:57

    PodwojnaMamaWdwupaku lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia a powiem Ci przyklad mojej kolezanki ktora mieszkajac tu 2 lata do kazdego lekarza jezdzula do Pl. Bo jezyk. Bo cos. I zawsze miala jakies wymowki. Zaszla w ciaze i tu chodzila do gina ale tak naprawde ciaze prowadzila w Pl. I w szpitalu podczas meldunku i ustalenia terminu do cc lekarz spytal jakie leki przyjmuje. A ona miala od gina z Pl przepisane zastrzyki z heparyna. Niemkecki lekarz na to jak to mozliwe ze prowadzacy tutaj gin nie wpisal do ksiazeczki a ona powiedziala ze nic go nie informowala o tym. I musiala jezduic do Pl do gina po wyjasnienia dlaczego ma te zastrzyki przepisane itp. Bo powiedzieli jej ze nie moga bez tak waznych informacji przeprowadzic cc skoro tutejszy gin nie stwierdzil ze jej te zastrzyki sa potrzebne.

    Mialam jeszcze mapisac ze co innego jest jak kobieta jalis czas mieszka w Pl i tam prowadzi poczatek ciazy i przyjezdza tutaj z zaleceniami od polskiego gina a co innego jak od poczatku ciazy jest pod opieka w De.

    Zabka ja nie szukam na polskich sttonach bo problem z platnoscia w euro i wysylka do De.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2017, 17:12

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jak zawsze na nie zawodnym ebayu kupilam kubek ;)

    A co to reszta dziewczyn dzisiaj tak cicho?

  • Pysia89 Autorytet
    Postów: 504 301

    Wysłany: 21 listopada 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwójna- moja gin tutaj nie zajmuje się prenatalnymi.Polowkowe raczej zrobi skoro widnieje w tej książeczce to myślę że taka procedura.
    Nic o duphastonie jej nie mówiłam,gin z Pl mówi że nie da się go wykryć w żadnym badaniu.Nie chce żeby ta gin stąd miała jakieś pretensje do mnie z tego powodu.Teraz na wyjeździe spytam gin z Pl kiedy skończyć duphaston po prostu.
    Widzisz może do CC są inne procedury i może to prenatalne 14 tyg wymagane w określonych przypadkach.Moja mówiła nie obowiązkowe,więc tego się trzymam.

    Pochwał się kubeczkiem:)

    Żabka w takim razie nie żal takiej pracy.Moze ten szef się zmieni i wtedy wrócisz:*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie 2 kupilam. Sobie do herbaty i mezowi do kawy porannej :) sa jeszcze z choinka, domkiem, i gwiazda.

    https://m.ebay.de/itm/PPD-Trend-Country-Xmas-Rentier-Weihnachtsbecher-Henkelbecher-in-Box-602891-/112115881004

    Pysia89 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia tak to prawda duphaston nie wychodzi w badaniach.
    Jedynie na teście pappa niby wychodzi bo mi tak genetyk powiedzial.
    Więc sama była głupia.
    Ważne że pomaga:-)

    No tak z pracą gdyby się zmienił być może ale wątpię.
    Mogę jeszcze iść u siebie na miejscu i rozmawiać z innym dyrektorem bardzo fajny gość żeby mnie przyjął do siebie ale wtedy muszę zrezygnować ze swojego stolka kierowniczego i przejść na pracownika.
    Ale sytuacja mnie nie zmusza jeszcze do tego pracę odstawiam na daleki plan bo teraz plan jest następujący: lekarz trycholog obniżenie hormonów androgennych (jeśli wyniki będą wysokie), zapisanie córki do szkoły Roberta do żłobka i w między czasie tworzenie Henia hihi
    Czas pokaże


    Podwójna piękne :-)

    Szczęśliwa_Mama lubi tę wiadomość

  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 21 listopada 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabka no i dobry plan :)

    Podwojna fajne kubki :)

    Dzieqczyny jakos dzisiaj nie mialam weny na forum...podczytalam co pisałyście...
    U nas ok chociaz Wiktor troche kataru dostał teraz na wieczór...jutro bedziemy sie inhalować. U meza przedostatnia nocka wiec super ze juz niedługo bedzie w domu z nami. Nawet mamy w planach wyjsc do kina na listy do m3 bo Wika spi po 3h wiec raczej nie bedzie problemu ją zostawić. Najwyzej kupie butelke bo nie mam takiej malej i odciagne troche mleka na wszelki wypadek. Zapisalam sie tez do mojej gin na wizyte kontrolna po porodzie 21.12 to akurat bedzie 7 tygodni po. Jeju jeszcze caly miesiac a ja juz chwilami wytrzymac nie moge hehehe :p
    Poza tym mysle juz nad swietami. Zamowilam zabawki na Smyku. W czwartek w Lidlu mam nadzieje kupie sztaluge dla Wiktora bo ma być. Jeszcze musze pomyslec co dla niego na mikolajki takiego do 50 zl moze jakies male lego albo budzik bo cos ostatnio wspominał ze by chcial. Dla siostrzenca musze jeszcze ponyslec bo chce jakis czolg albo cos z wojskiem zwiazanego. I dla drugiego mlodszego kompletnie nie wiem co kupic.
    I jeszcze dla meza... co wy dla swoich kupujecie ? Myslalam nad niwym garniturem ale to on musi przymierzyć wiec to zadna niespodzianka by byla
    Jeszcze do tego mysle nad strojami :p Na wigilie mam sobie taka czerwona koszule i jakies spodbie zaloze, dla Wiki mam takiego pajaca mikolajka a dla Werki sukiebke mikolajki. Dla chlopakow zamowie czerwone muchy :D
    Na pierwszy dzien swiat widzialam takie fajne zestawy 3 spodniczek z tiulu. Dla mnie i dl dziewczyn w roznych kolorach ale za calosc ok 200 zl o troche szkoda mi wydac bo przeciez dziewczyny raz dwa z tego wyrosnal :/ patrzylam na allegro kupic oddzielne i wychodzi duzo taniej ale ciezko dobrac tak zeby 3 byly w takich samych odcieniach... a dla chlopakow znowu muszki albo krawaty w takich samych kolorach jak spodnice...
    A w drugi dzien swiat to juz bardziej na luzie jakies sukienki założymy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2017, 23:34

    PodwojnaMamaWdwupaku lubi tę wiadomość

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 22 listopada 2017, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny znalazłam dosc fajna marynarke na hm ale kompletnie nie wiem co to sa za rozmiary...jak klikam na tabele z wymiarami to nawet nie ma marynarek sa tylko rozmiary koszul ale yez takie dziwne ze ja nie wiem juz jaki to rozmiar... Potrzebowałabym L albo XL moze mi podpowiecie ? http://m2.hm.com/pl_pl/productpage.0241602017.html

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • anecz_kaa Autorytet
    Postów: 1920 904

    Wysłany: 22 listopada 2017, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posia dziwne że usg prenatalne jest nieobowiązkowe.

    Kubeczki fajne :)

    Ja na święta sobie coś ogarnę dziewczyny mają sukienki. A prezent dla męża chciał kamerkę teraz zmienił zdanie więc czekam :p ja nie mam pomysłu co kupić moim dziewczynom :( one mają wszystkiego pełno i o niczym nie mówią jakoś szczególnie



  • Pysia89 Autorytet
    Postów: 504 301

    Wysłany: 22 listopada 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Hilary- w rozmiarach "dla wysokich " są ujęte marynarki.Widze że właśnie dwa rozmiary.
    Ty to myślisz o wszystkim odnośnie strojów na Święta;) jak je będziecie spędzać w gole?
    Fajny pomysł z tymi muchami:) jak znajdziesz coś ciekawego wrzuć tu proszę:*
    Przyda się Wam zdecydowanie taki wypad do kina, super pomysł.

    Podwójna- śliczne te kubeczki, takie dopracowane.

    Aneczka- nie wiem czy takie dziwne.Racjonalnie myśląc nie mam wskazań wg ginekologa,ani wiek ani żadnych chorób w wywiadzie.
    Dała mi owszem namiary na gin który robi to badanie a potem dodała nie jest ono obowiązkowe i należy się zastanowić co mi to badanie ma dać.
    Swoją drogą w Pl zrobiłam prenatalne a teraz połówkowe 7 grudnia,tak właśnie dla mojego spokoju.
    W jakim wieku masz córki?

    Dobrego dnia kobietki:*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2017, 08:24

  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 22 listopada 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny wieczorem was nadrobie o ile dam rade :)

    ja z dobrymi wiadomościami ale też złymi dobre to ze mała zdrowa eeg wszystko bez zmian leki senne i zaburzenia snu tylko ma trzeba przeczekać ten okres i nic więcej :)

    a xla to taka ze jak się okazuje moja mam początki Parkinsona ta to cholera zawsze sobie choroby wbierze... miała już raka piersi, raka narządów rodnych, raka tarczycy ( na szczęście wszystkie łagodne) RZT , udar, astma, cukrzyca a teraz parkinson. to mi dają moi rodzice zajęcie za parę lat ten ślepy a ta się będzie trzesla to jest tak tragiczne ze aż śmieszne juz do niej mówiłam tzn mamy. dziadek miał Parkinsona i wiem jak to wygląda. .. ahhh

  • anecz_kaa Autorytet
    Postów: 1920 904

    Wysłany: 22 listopada 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje dziewczyny maja 3 i 5 lat

    mamabyc wspolczuje :( u mnie taki pechowy jest ojciec.. guz mózgu, udar, niewydolnosc nerek, nadcisnienie etc



  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 22 listopada 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamabyc wspolczuje choroby mamy i ciesze sie ze z córcia ok


    co tam u was odnosnie pralki dalej nie mam i tak se piore recznie nawet nie ma kiedy jechac sie rozejrzec sapie juz jak parowóz i serdecznie mam dosc..

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 22 listopada 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambyc jej współczuję:/ dobrze chociaz ze z corka wszystko ok :)

    Basik jej podziwiam tak prac wszystko ręcznie...

    Pysia na wigilie jedzieny do tesciow. Tam zjezdza sie cala rodzina. W pierwszy dzien do moich rodzicow bo moje rodzeństwa przyjezdza i pewnie tam przwnocujeny. I w drugi dzien swiat pewnie zajedzieny do monej kolezanki bo jestem chrzesna jej corki

    Aneczka ja dla mojego 5 latka kupilam taka mape dumel interaktywna o zwierzetach moze cos taliego dla Twojej ?

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Hilary dobry plam to podstawa ;)

    Basik wspolczuje Ci tego prania. Ja jeden dzien wytrzymalam piorac recznie a w ciazy nie bylam i nie wyobrazam sobie tego bo u nas dzien w dzien 7kg pralka a nieraz i 2 jak dzisiaj.

    Mamabyc wspaniale wiesci jezeli chodzi o corcie!!!! Ale sytuacji z mama wspolczuje :( a ta choroba rozwija sie latami czy szybko postepuje? Pamietam naszego papieza jak ja mial i biedny sie trzasl ale jeszcze msze w Rzymie prowadzil. Straszna choroba.

    Nerwy przed porodem juz masz? Wszystko uszykowane dla malenstwa?

    Aneczka to tez u ojcem chorob przeszlas ach....

    Wiesu co ja jak nie mam pomyslu na prezent to zawsze kupuje wypasiony zestaw ciastoliny. Teraz na Mikilajki kupilam corci z zestawem do robienia zebow. Uwielbia sie bawic godzinami ciastolina. Do tego np. Takie koraliki z ktorych ukladasz postacie z bajek. Skrapiasz woda i sa sliczne obrazki. Jak nie zabawki to ide w takie plastyczne rzeczy bo dziecko nie ma nudy po prostu.

    Hilary u nas od 30 listopada beda sliczne posciele z bajek i pytalam babki i do Pl w Grudniu tez beda wchodzic wiec jakbys jeszcze chciala to pilnuj ich ;)

    A przyszly Ci kropelki na kolke?

    Enii jak u Ciebie sytuacja? @ przyszla czy nie?

  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 22 listopada 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomocy

    Moje pierwsze dziecko zostało poczęte w 11 dc. Pierwszy cykl, pierwszy raz bez zabezpieczenia, taki sex na pożegnanie przed dłuuugim wyjazdem męża. Kolejne ciąże też przychodziły łatwo, szybko i przyjemnie. Teraz mamy trzeci cykl starań - niby nic, tylko ja się martwię, bo mam świadomość, że będzie trudniej. Mam guza na jedynym jajniku, skończyłam 35 lat więc spada wydajność tego jednego biednego jajnika, nie możemy próbować w nieskończoność, bo guz rośnie, więc w którymś momencie po prostu trzeba będzie go wyciąć (niestety z całym jajnikiem). To jest pierwszy cykl, w którym mierzę temperaturę, nawet nie od początku, pierwszy cykl w którym obserwuję śluz i swoje ciało. Drugi cykl, w którym robiłam owu testy. Ogólnie to jestem w tym temacie strasznie zielona, więc pomocy :) co z moim wykresem? Tak na pierwszy rzut oka. jednorazowy skok temp. Czytałam, że powinny utrzymać się 2-3 dni, więc nie rozumiem. Wyznaczyli mi, że owul.była, ale testy wtedy były negatywne, o co chodzi? Oczywiście nie nastawiam się na interpretację, czy cykl będzie owocny. Traktuję go jako wdrożenie w temat, początek mojej drogi i zaznajamianie się z niuansami wpisywania i odczytywania wyników

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • Swan Autorytet
    Postów: 472 129

    Wysłany: 22 listopada 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa ja bym powiedziala, ze (jesli pomiary temp spelniaja warunki dot mierzenia podstawowej temp ciala) owu mogla byc 14 lub 15 dnia. Dla potwierdzenia mozesz za kilka dni zrobic poziom progesteronu i bedziesz miala odpowiedz czy rzeczywiscie byla owulacja czy nie.

    2010 - synio, 2011 - synio, 2014 - córcia
    Czekamy na Maleństwo
    w4sq3e3kr5poxo4l.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 22 listopada 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie Swan :) Znacie już płeć kolejnego Maluszka?

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
‹‹ 415 416 417 418 419 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ