X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o trzeciego/czwartego malucha
Odpowiedz

Starania o trzeciego/czwartego malucha

Oceń ten wątek:
  • Bojakniejatokto Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 27 marca 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz tak za rok może zaczniemy starania o trzeciego potomka może się uda ustrzelić chłopaka hihi :) Mąż marzy o synku.. ja tez zawsze chciałam synka. No, ale mamy dwie damy póki co :)

    05.07.2016 ❤
    12.08.2017❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane moje prosze o mocne kciuki!!!!!! W czwartek ponownie usg. Krew. Ktg jak zawsze i jezeli bedzie ok to przepustka na Swieta na domu, chociaz dzisiaj skurcze pisaly sie co 7 minut tak do 39% ale nie robi sie ani rozwarcie ani szyjka sie nie skraca, wiec to jeszcze nie porodowe. Wiadomo w domu bede musiala tez lezec ale najwazniejsze swieta z rodzina a cala reszta maz sie zajmie.

    Hilary powiem Ci ze ja nie lubilam zielonego koloru a teraz sie do niego przekonalam i bardzo mi sie Twoja kuchnie podoba :) czuc normalnie w niej Wiosne. Bardzo duza zmiana od poprzedniej!!!

    Fajne te prace z dzieciaczkami :) a i najmlodsza latorosl jak fajnie z lezaczka zaglada ;)

    Pysia a mama na porod przyjezdza do Was? Jak humor u Ciebie? Ja cala ciaze spokojna bylam a teraz potrafie sie szybko zdenerwowac ale i sytuacja moja taka do duly to i na zo zwalam.

    Aneczka moja corcia tez miala taka przygode z brzuszkiem ze ja bolal po jedzeniu i musielismy ograniczyc jej jogurty bo w badaniach nic nie wyszlo a ona w tedy moglaby tylko na jogurtach zyc.

    Bojakniejatokto powiem Ci ze ja chcialam miec zawsze roznice wieku max 2 lata ale niestety nie wyszlo tak szybko i u nas jest roznica 3,5 roku i dla mnie swietna jest taka roznica. Syn duzo rzeczy nauczyl siostre. A teraz juz nawet nie widac tej roznicy bo jak syn sie bawi np. Lego to corka razem z nim. Graja w gry planszowe. Jakies prace plastyczne sobie juz sami wyszukuja. Zrobia sobie cos do jedzenia wspolnie. Sami ida z innymi dziecmi na plac zabaw obok domu. No fajnie jest :)

    Super ze przeprowadzka Was czeka a jak jeszcze do domku to tym bardziej. Swietne bedziecie mieli lato na swoim :)

    Bojakniejatokto lubi tę wiadomość

  • Bojakniejatokto Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 27 marca 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PodwojnaMamaWdwupaku - To pewnie też zależy od dzieci i ich podejścia do sytuacji z ta zazdrością o rodzeństwo. Bo ja się tego najbardziej obawiam. Między mną a moja siostra są 3 lata różnicy i od zawsze spiny miałyśmy:) Oczywiście trzymam kciuki i zaciskaj nogi niech maleństwo jeszcze posiedzi w brzuszku :)

    PodwojnaMamaWdwupaku lubi tę wiadomość

    05.07.2016 ❤
    12.08.2017❤
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 28 marca 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwojna mocneeeeeee kciuki zacisniete <3

    Pysia jak humor i sampoczucie?

    HIlary kuchnia cudna

    bojakniejatokto ja mam dwie panny i 3 trafil sie akurat synek kto wie moze i tobie sie uda :)


    Witajcie misiaki kochane u nas do przodu nic za bardzo nowego :) Jasiek grzeczny przesypia ostatnio o tych samych porach :)


    dziewczynki grzeczne nawet ZUZA W domu siedziala bo jakas przeziebiona ale juz ok.

    buziaczki

    PodwojnaMamaWdwupaku lubi tę wiadomość

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 28 marca 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :)

    Podwójna kciuki mocno trzymam !

    My byłyśmy dzisiaj u lekarza.
    Wika wymęczona bo najpierw nie chciała zjeść tego na rota a potem miała 4 wkucia bidulka się zapłakała.
    Werka miała bilans 2 latka ale to bardziej taka formalność bo tylko zważyli- 11kg, zmierzyli-87cm i spytali jak mówi i czy nie ma jakiś niepokoi i tyle.
    Ale ze od soboty ma takie gorączki do 38 stopni to ją zbadała ale osłuchowo czysto. Dała skierowanie na mocz i morfologie wiec musze złapać dzisiaj siku a jutro rano maz z nią pojedzie przed pracą do labolatorium

    PodwojnaMamaWdwupaku lubi tę wiadomość

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 28 marca 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Wika waży 7 kg :p

    PodwojnaMamaWdwupaku lubi tę wiadomość

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 28 marca 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary z Wiki spora panienka hehe.

    Hilary lubi tę wiadomość

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 28 marca 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misze się pochwalić jakie super sukienki kupiłam dla dziewczynek na swieta na ali. Balam sie ze niw dojdą bo zamawiałam 6 marca ale dzisian przyszły:)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/90c1a9325ee4.jpg

    PodwojnaMamaWdwupaku lubi tę wiadomość

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 28 marca 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do tego takie rajstopki ale niestety la Wiki taczej bedą za duże i naloze jej białe
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e189b62a7c6b.jpg

    PodwojnaMamaWdwupaku lubi tę wiadomość

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 28 marca 2018, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tu trochę wiosny :p Kwiatki od męża.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/965280c3276f.jpg

    PodwojnaMamaWdwupaku lubi tę wiadomość

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • anecz_kaa Autorytet
    Postów: 1920 904

    Wysłany: 28 marca 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwojna to trzymam kciuki!!!!

    Bojaknie pomiędzy moimi jest 2 lata i swiata poza soba nie widza :)

    Eliza malo je nabialu. Dostala helicid i gastrolit i jest ciut lepiej, zobaczymy 8 mamy usg. Jeszcze zrobie do konca badania przed wizyta.

    Ja jutro wizyta u gina :) moze pochwald sie fotka bo moje dziecie ani razu buzi nie pokazalo!

    Pysia a Ty jak?

    Simon jak z 3?

    PodwojnaMamaWdwupaku lubi tę wiadomość



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :)

    Hilary pieknie beda Twoje coreczki wygladac :) i powiem Ci ze nie moge sie doczekac jak kupie cos dla swoich corek zeby podobnie byly ubrane na jakas okazje ;)

    Pieknie te zonkile sie prezentuja na tej zielonej szybie :)

    I mam nadzieje ze w badaniach bedzie tez wszystko ok!

    Basiu ciesze sie ze u Was tak spokojnie zycie plynie :) a jak maz na synka reaguje? Zakochany po uszy?

    Bojakniejatokto ja o zazdrosci miedzy rodzenstwem Ci nic nie powiem bo u nas jej nie bylo. Mysle ze duzo zalezy od nas samych. Od tego jak traktujemy dzieci. Nieraz gdy pojawia sie mlodsze rodzenstwo to starsze idzie w odstawke i to czuje. My nigdy nie dawalismy powodow zeby dzieci czuly ze cos traca bo rodzenstwo sie pojawi. Trzeba tak czas zorganizowac by miec czas dla kazdego dziecka i bedzie dobrze :)

    Aneczka to koniecznie daj znac po wizycie :) i bardzo dobrze Cie rozumiem bo nasza mala tez nie chciala sie pokazac ale miesiac temu lekarz sie nie poddal i tak sie przekrecalam na tym lozku az malutka sie ukazala, wiec radosc ogromna ;) takze kciuki za ladne foto corci.

    A o corki ciekawe czy cos usg pokaze, ale ciesze sie ze troszke lepiej jest. Moze jakas alergie pokarmowa ma?

    A Simon 2 ma a nie 3 ;) ale tez jestem ciekawa jak sobie radza.

    Dziekuje ta kciuki :* jutro bardzo wazny dla mnie dzien i z jednej strony sie boje rozczarowania a z drugiej doczekac sie juz nie moge. Odezwe sie jutro jak tylko bede mogla. Pewnie pod wieczor bo rodzinka bedzie ze mna.

    Spokojnych nocek :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2018, 21:52

  • MatkaPolka85 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 28 marca 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puk,puk,puk. Witam się serdecznie.
    Czy można dołączyć to Was?:)
    Mam 32 lata(jeszcze,bo za chwilkę stuknie 33)
    Jestem mamą szalonej "świętej" trójcy.Księżniczka i dwaj waleczni rycerze
    Ekipa namawiała i namawiała aż w końcu z mężem po wielkim namyśle zdecydowaliśmy sie na kolejnego rycerzyka bądź księżniczkę:)
    Dzieciaczki mam już dość duże. Córka lat prawie 16,średni syn 12 a najmłodszy 10
    To nas 2 cykl starań. Cała nasza piątka z całego serducha pragnie tego dzieciątka.
    Pozdrawiam

  • anecz_kaa Autorytet
    Postów: 1920 904

    Wysłany: 28 marca 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matkapolka jasne :) u nas staraczkow chwilowo malo ;(

    Podwojna z gory zalozylam ze to pewnie 3 bo pamiec szwankuje :p

    No czekam coraZ bardziej jeszcze rano dentysta



  • Rybaaaa Autorytet
    Postów: 1269 1024

    Wysłany: 29 marca 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj MatkaPolka85. Duże masz już dzieciaczki ;-) owocnych starań!

    Bojakniejatokto, u nas 19 i 18 mcy różnicy. Trochę szybko na to 3 się zdecydowaliśmy. I jest ciężko.. Ale za kilka lat będzie super :-) zazdrości u nas nie ma raczej, ale dziewczyny ciągle uczą się bawić razem.
    Braciszka muszę pilnować, żeby mu krzywdy nie zrobiły. No generalnie hardcore ;-)
    Bo czasem trzeba się cała trójką na raz zająć (płacz niestety bywa zaraźliwy..).
    Czasem mam wyrzuty sumienia, że chyba krzywdę dzieciom tym zrobiliśmy, no bo jak coś robię z którąś córą (np. zmiana pieluchy młodszej czy kibelek starszej) a mały zaczyna płakać to nie jestem w stanie do niego lecieć, i się czasem tak rozpłacze że aż się zanosi... ale nie da rady inaczej. Ale często korzystam z pomocy starszej i jak mały płacze to poda mu smoczka albo pobuja w łóżeczku.

    Aneczka, no widzisz, szanse niewielkie, a ja miałam to "szczęście"...

    Hilary, kuchnia piękna ;-) aź się chce gotować ;-)
    Wiki ładnie już waży :-) Werka też, choć raczej drobna dziewczynka :-)
    Moja 20 m-czna 12.5 kg :-p wzrostu nie wiem ile, ale ciuszki na 2-3 latka raczej ;-)

    Podwojna kciuki! I czekamy na dobre wiesci!

    Ehh, jeszcze miałam tyle poodpowoadać Wam a juź nie pamiętam co komu :-o

    U nas od tygodnia jakiś wirus. Młoda z biegunką wróciła tydzień temu ze żłobka. Na następny dzień mąż. Starszą teraz brzuszek pobolewa. Mnie boli 3 dzień i dziś od rana biegam... Mały ciągle ma katarek, ale juź lepiej. Tylko 10.5 tyg a kikut nadal "na miejscu" :-o szok. Już odkleja się powoli, ale to dopiero po "zabiegu", który zrobiła mu pediatra w piątek. I tak niedelikatnie to zrobiła, że wkoło pępuszka rana mu się zrobiła... Pd pon smaruję maścią z antybiotykiem, bo ohydnie to wygląfało. I kaźda zmiana pieluchy i pielęgnacja pępka to u małego był ryk na pół osiedla. Na szczęście już jest duuźo lepiej.

    A jak przygotowania do świąt?
    Ja w ogóle ich nie czuję, weekend jak kaźdy inny... :-(

    PodwojnaMamaWdwupaku lubi tę wiadomość

    2 córeczki <3 <3
    f2wli09kzqwfei07.png
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 29 marca 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witak Matkapolka :)

    Rybaaa ja zawsze wole święta Bożego Narodzenia niz wielkanoc...jakos tak mało swiatecznie zawsze sie czuje w wielkanoc.
    W tym roku jedziemy tylko do teściów bo moi rodzice jada do mojego brata na całe święta wiec nie mam za dużo roboty. Jestem w trakcie sprzatania domu, potem ozdobimy pracami które robiliśmy z dziećmi. Jajka jeszcze ozdobimy. Do teściów zrobie takie ciasto w sumie biszkopt w ksztalcie zająca i wafle. U teściów też bedzie tort na urodziny Werki (teściowa zrobi) Kupilam jej na urodziny mikrofon :p fajny juz go testowałam jest funkcja ze mozna gadać jak facet, jak kobieta, jak dziecko i jak robot :D do tego dwa takie telefony połączone ze mozna rozmawiać np w dwóch pokojach.
    Ryba a wy w domu bedziecir w święta?
    Jeju te choroby to wam daja w kość:/
    Wika tez ma teochę kataru. Z Werką zobaczymy co bedzie bo dzisiaj znowu miała temperaturę vos mi sie wydaje ze moze być cos z pecherzem bo tal dziwnie pachniał mocz jej. Jutro odbierzeny wyniki i do lekarza pewnie meza z nia wyśle bo ma jutro wolny dzien w pracy

    Najgorzej ze taka pogoda...u nas pochmurno, padal snieg z deszczem i straszbie wieje. Jakby slonce zaswiecilo to od razu radośniej by było

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 29 marca 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeny jak mi sie dzisiaj nic nic nie chce. Zostało mi do ogarnięcia jeszcze 2 pokoje i górę prania do poskladania a najchetniej bym tylko pod kocem siedziała tak zimno jest:/

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :*

    Smutno mi dzisiaj i nawet sobie poplakalam :( czkowiekowi zawsze klody pod nogi. Mam dobra wiadomosc i zla. Zaczne od dobrej ze od jakiejs godziny jestem juz w domu i przepustke mam az do 5 Kwietnia, wiec tutaj radosc jest ogromna.

    Ale zla wiadomosc jest taka ze niestety ordynator bardzo sie rozchorowal i przelozyl mi cesarke z 13 Kwietnia na 24 :( takze jeszcze 25 dni. Problem jest w tym ze ciaze powinnam miec rozwiazana max do 38tc. Tutaj wychodzi 38 tydzien i 3 dni. Ordynator nie chce zeby kto inny mi ja przeprowadzil bo on mi robil poprzednia cesarke i tylko on jest od takich ciaz jak moja. Ale wszystko wyjasni sie za tydzien 5 Kwietnia. Bede miec USG z najlepszym specjalista w miescie od wad plodu i jezeli on stwierdzi ze malutka dluzej juz w brzuchu nie moze byc to cesarke beda robic od razu i w tedy zrobi ja zastepca ordynatora ktory nie jest wykwalifikowany w ciazach takich jak moja ale wyjscia juz nie bedzie. Pojawil sie u mnie strach o kazdy dzien teraz i o to ze tak naprawde nie wiem jak psychicznie mam sie nastawic. Nastawilam maksymalnie na 13 kwietnia a moze byc jeszcze 11 dni dluzej. Boje sie tez ze jak bedzie nagla cc to nie bede pod rekoma ordynatora a jemu calkowicie ufam od poprzedniego ciecia. Dobil mni dzisiejszy dzien :(

  • anecz_kaa Autorytet
    Postów: 1920 904

    Wysłany: 29 marca 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwojna chodzi o makrosomie płodu cukry czy co?

    Hilary zdrowia :)

    Rybaa na to nie mamy wplywu. U Nas jest 25 mcy a teraz bedzie 6.5 roku i 4.5 roku

    Dzidziol jest panienka wazy juz 840g, szyjka 4cm dluga zamknieta wsio ok.

    żabka04, PodwojnaMamaWdwupaku, Hilary lubią tę wiadomość



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka gratuluję!:-)
    A ty masz już dziewczynkę prawda?
    Nie pamiętam :-(

    MatkaPolka witaj.
    Fajnie ze chcecie kolejne.
    Dzieci masz już duże to można hihi
    Żartuje.

    Bojakniemytokto u mnie jest różnica 5lat i niestety nie ukrywam ale miałam jazdy z córką oj dała mi popalić i to był bun i na pewno zazdrość.
    Hardcore.
    Ale to moja wina bo ja zwlekalam z kolejną ciąża bo przeprowadzka, bo bezrobotna, bo praca a potem się nie udawało aż się udało :-)


    Hilary no piękna ta twoja kuchnia.

    Ryba zdrówka.

    Basik cieszę się że u was ok.

    Podwójna tyle cie mocno.
    Kochana przykro mi że ordynator się rozchorowal życzę mu dużo zdrówka i będę trzymać kciuki żeby szybko wyzdrowial.
    Jeśli jest taka potrzeba no trudno niech z-ca zrobi cc jeśli jest taka potrzeba.
    Ciężko mi doradzić.
    Inny szpital nie wchodzi w grę?
    Myślę że nie będzie źle jesteś w dobrych rękach, z-ca będzie w kontakcie z ordynatorem w twojej sprawie jeśli pewnie poprosisz.
    Trzymam kciuki żebyście dali radę.
    Przykro mi że musisz się smucic.


    U mnie po staremu.
    Dziś werke zostawiłam w domu bo wstała cała buzia zalana gilami.
    Aż oczy zrobiłam.
    A do niedzieli musi Ożarowie bo jedziemy do teściów na obiad.

    PodwojnaMamaWdwupaku lubi tę wiadomość

‹‹ 473 474 475 476 477 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ