X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o trzeciego/czwartego malucha
Odpowiedz

Starania o trzeciego/czwartego malucha

Oceń ten wątek:
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agii gratulacje :)

    Jeju a my zaczynamy 12 tydzień :)

    P_aulinaaa29, agii81, aria40 lubią tę wiadomość

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary momenty są trudne , potrafią dzieci wyprowadzić z równowagi, ale dasz radę. No 12 tydzień super :)

    A ja miałam 3 dni po owu zacząć brać luteine a ja nie wiem kiedy ona była czy będzie :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2017, 11:32

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary jak to w normalnym życiu zawsze jakoś stres i nerwy są:) a to się pokloce z moim a to ktoś mnie zdenerwuje czyli normalne prozaiczne życie:)

  • agii81 Ekspertka
    Postów: 133 121

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria40 wrote:
    agii81 gratulacje!!!! A stosowałaś jakieś "metody" na syna? Jesteś rocznik 81?

    Tak,jestem rocznik 81 :) Wiesz co,ja nigdy nie stawiała na syna albo córkę, było mi to zawsze bez różnicy,byleby było zdrowe. Tym razem robiłam pierwszy raz testy owulacyjne i <3 było w owulację,a z tego co kiedyś czytałam wtedy sa największe szanse na chłopca. Mi bardziej chodziło o to by zajść,a nie na płci. chociaz mam jakies przeczucie,że to będzie chłopiec, Z poprzednimi ciążami tez miałam takie przeczucia

    Majzu moja 9 latka jest taka sama,ona by nas wszystkich sprzedała i jeszcze na tym nieźle zarobiła ;) Jak miała 5 lat powiedziała,że ona chce całe życie mieszkać z nami,będzie miała męża,który będzie bardzo dużo zarabiał, on będzie pracował, a my będziemy na wycieczki jeździć. To tylko jeden z jej pomysłów :) A jednocześnie to taki mały przytulak :)

    karolinams dziękuję ;) Jak znam swoje dzieci,to będa pierwsze do pomocy,do kłótni o wózek ;)

    <3Wbwmp2.png <3
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agii no tak kłótnie o wózek będą musowe :)
    a na dziewczynkę, trzeba dwa dni przed owu, tylko jak ja niewiem kiedy owu :(

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agii81 wrote:
    karolinams, Basik83 dziękuję <3

    Basik83 j mam w domu 18-latkę, 13-latka i 9-latkę. "Wojny" w pokoju są w zasadzie na porządku dziennym. Prowokują się na zmianę ,zawsze dwoje na jednego w różnej kombinacji. Z Kubą (13 lat) czasami nie mam siły dyskutować, jak ma coś zrobić np wypakować zmywarkę,to jest zawsze "ale" albo "zaraz" ,musi mieć zawsze ostatnie zdanie (to akurat ma po mnie),więc jak się "kłócimy" to musi chociaż westchnąć,żeby to On wydał ostatni głośniejszy dźwięk a nie ja ;)

    A z kolei Magdalena (9 lat) to typowa Madzia fochmenka (jak to na nią Kuba i Wiki mówia) o wszystko i o każdej porze dnia i nocy,o pomaganiu,czy choćby sprzątnięciu ciuchów po sobie mogę pomarzyć. Kiedyś zrobiłam w ferie test i nie kazałam ich sprzatać. Pod maskotkami w łózku miała cały zestaw ciuchów z ferii

    moja Zuzia w sumie tez rocznikowo 9-latka tyle ze onazz grudnia :)

    bo te Madzie chyba sa takie fochary

    moje tez sie kłóca leja ale co najlepsze jedna za druga w ogien by w skoczyla mlodsza Zuza bronila starsza Madzie jak wstedy starsza przesladowalli

    Karolinka a jak sie u cb skonczylo przesladowanie u nas wizyta u dryekcji pedagog psychologa ...ale czasami mi sie wydaje ze szkola i tak ma to w dupie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2017, 11:59

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Madzik34 Autorytet
    Postów: 473 458

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaaa dziewczyny!!!!!wlasnie wrocilam od ginekologa!!!!!Owulacja wreszcie byla z prawego jajnika(tam gdzie mam jajowodu),endo nie najgorsze choc szalu nie ma(ale ja tak zawsze mialam).generalnie szanse sa!!!!teraz moge sie relaksowac az do okresu(albo jego braku).dzieki bogu udalo sie zarzegnac kryzys i bzyknelismy sie z mezem wtedy kiedy trzeba:))))
    Ufff normalnie czuje sie jakbym wygrala los na loterii:)))

    Odnosnie pomocy w domu to moja starsza 17 latka totalnie nic nie pomaga:(((jedyny jej obowiazek to wychodzenie z psem raz dziennie,odkurzenie i sprzatanie swojego pokoju.Oczywiscie jak ja poprosze o cos to laskawie po paru godzinach mi pomoze,ale do tego czasu to ja juz jestem zla i sama to robie. Zawsze taka byla niechetna do pomocy:((((

    Hilary, P_aulinaaa29 lubią tę wiadomość

    Madzik
    l22nroeqnx13mwm3.png
    Mama 3 corek:)
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik34 wrote:
    Aaaaaa dziewczyny!!!!!wlasnie wrocilam od ginekologa!!!!!Owulacja wreszcie byla z prawego jajnika(tam gdzie mam jajowodu),endo nie najgorsze choc szalu nie ma(ale ja tak zawsze mialam).generalnie szanse sa!!!!teraz moge sie relaksowac az do okresu(albo jego braku).dzieki bogu udalo sie zarzegnac kryzys i bzyknelismy sie z mezem wtedy kiedy trzeba:))))
    Ufff normalnie czuje sie jakbym wygrala los na loterii:)))

    Odnosnie pomocy w domu to moja starsza 17 latka totalnie nic nie pomaga:(((jedyny jej obowiazek to wychodzenie z psem raz dziennie,odkurzenie i sprzatanie swojego pokoju.Oczywiscie jak ja poprosze o cos to laskawie po paru godzinach mi pomoze,ale do tego czasu to ja juz jestem zla i sama to robie. Zawsze taka byla niechetna do pomocy:((((
    Madzik ekstra wiesci

    co do córki mam siostre w jej wieku i jest taka sama nic nie pomoze mamie (moja siostra jest 17 lat mlodsza ode mnie heheh)

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambyc3 no to weź powiedz mężowi żeby Cię nie stresował no przecież nie możesz się teraz stresować aż tak żeby Cię brzuch bolał

    karolinams a nie robisz testow owu ?

    Madzik34 no to super wieści ! :)

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basik83 wrote:

    Karolinka a jak sie u cb skonczylo przesladowanie u nas wizyta u dryekcji pedagog psychologa ...ale czasami mi sie wydaje ze szkola i tak ma to w dupie
    Ja poruszyłam wychowawce, trenera bo to koledzy z piłki bo do klasy sportowej chodzi, aż nie mogło się obejść bez potrzęsienia rodzicami. Uspokoiło się niby ale jestem czujna.

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no u nas dwie osoby dokuczaly dziewczyna i chlopiec, z chlopcem sobie poradzilismy ale rodzice od dziewuchy w sumie matka to gorsza niz ta dziewczynka. I tu bylo bardzo ciezko. maja oko nauczyciele na ta gowniare, ale nie zawsze da sie upilnowac dzieci. ja tez czujna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2017, 12:15

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik34 wrote:
    ....Ufff normalnie czuje sie jakbym wygrala los na loterii:)))
    super trzymam kciuki by się wszystko pięknie złożyło. JUpi :)

    Hilary robiłam testy i wykazały 19 grube krechy, 20 jeszcze o 12 też po południu już bladziutka druga, ale niewiem jakoś mam mieszane uczucia, chociaż temp wzrosła więc czekam do jutra jaka będzie temp i zacznę brać lutke.

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basik83 wrote:
    no u nas dwie osoby dokuczaly dziewczyna i chlopiec, z chlopcem sobie poradzilismy ale rodzice od dziewuchy w sumie matka to gorsza niz ta dziewczynka. I tu bylo bardzo ciezko. maja oko nauczyciele na ta gowniare, ale nie zawsze da sie upilnowac dzieci. ja tez czujna
    Ja kontroluje telefon młodego i wiadomości sprawdzam , oczywiście on tego nie wie... Najgorzej jak rodzice są jeszcze gorsi od dzieci, u nas okazali się całkiem normalni.

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to racja, że rodzice czasem są gorsi od dziecki w końcu jakieś wzorce moralne muszę skas brac. Moja chodzi do przedszkola z chłopcem który jest 2 raz w maluchach bo podobno by nie poradził sobie u średniakow. Gowniarz mały wszytskich bije, drapie gryzie. Na przedstawieniach widać, jest tak niegrzeczny, że ja chyba bym strzeliła przez dupe gdyby to był mój syn. Ciągle tylko słychać w przedszkolu jak rodzice się skarżą bo dzieci wracają podrapane. Moja to moja dosłownie limo pod okiem tak ja uderzył. A mamusia co " ojjj on potrzebuje dużo uwagi" i głupie hihi. Nie wiem co będzie dalej ale wiem, że planują go usunąć z przedszkola. Nawet był badany przez psychologa pod względem ADHD. Zdrowy poprostu rozpieszczony dzieciak strach pomyśleć co będzie w wieku 13lat jak rodzice nic nie zrobia... to jest poprostu bezstresowe wychowywanie a później się dziwić, że dzieci katuja innych skoro już na początku nie reagują.

  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas sama pani pedagog odradzała rozmowy z matka tej dziewczyny bo jest ponoć psychiczna

    młoda bierze jakieś leki uspakajające ,stwierdzono u niej niby adhd ale kurcze to jej nie daje prawa do znęcania się psychicznego i fizycznnego wobec mojej córki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2017, 12:28

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamabyc3 wrote:
    A to racja, że rodzice czasem są gorsi od dziecki w końcu jakieś wzorce moralne muszę skas brac. Moja chodzi do przedszkola z chłopcem który jest 2 raz w maluchach bo podobno by nie poradził sobie u średniakow. Gowniarz mały wszytskich bije, drapie gryzie. Na przedstawieniach widać, jest tak niegrzeczny, że ja chyba bym strzeliła przez dupe gdyby to był mój syn. Ciągle tylko słychać w przedszkolu jak rodzice się skarżą bo dzieci wracają podrapane. Moja to moja dosłownie limo pod okiem tak ja uderzył. A mamusia co " ojjj on potrzebuje dużo uwagi" i głupie hihi. Nie wiem co będzie dalej ale wiem, że planują go usunąć z przedszkola. Nawet był badany przez psychologa pod względem ADHD. Zdrowy poprostu rozpieszczony dzieciak strach pomyśleć co będzie w wieku 13lat jak rodzice nic nie zrobia... to jest poprostu bezstresowe wychowywanie a później się dziwić, że dzieci katuja innych skoro już na początku nie reagują.

    co zrobi wbije nóż w plecy rodzicom albo niewinnym osobom

    tez takiego dzieciaka mamy na podwórku niestety

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z tymi dzieciakami naprawdę nie ma żartów u nas w mieście jakoś 4miesiacd temu popełniła samobójstwo kobieta bo syn 14letni się nad nią znencal. Jak to usłyszałam to pomyślałam w jakiś nienormalnych czasach żyjemy by dziecko znecalo się nad matka, to naprawdę nie ma żadnych sposobów by dziecko miało respekt przed rodzicem. Normalnie taka gownarzernie wysłać do roboty w polu by mogło agresję wylądować skoro sobie nie radzą. Nie jestem za biciem czy agresja, no ale gdyby na mnie dziecko podniosło rękę to chyba bym zaraz do ośrodka jakiegoś wysłała, albo zamknęła w piwnicy na 2 dni i niech siedzi przemysli.

  • magada Ekspertka
    Postów: 169 82

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik no o teraz czekamy na rozwój wydarzeń:) Kiedy będziesz testować?

    Moje nie chętnie pomagają w domu. Ale ja też ich za bardzo nie gonię do tego. Siedzę w domu więc sama wszystko przewaznie ogarniam. Myślę, że jeszcze się nasprzatają. Może to źle, że nie mają obowiązków. Chociaż oni sami wiedzą że lepiej posprzątać po sobie zabawki, żeby łatwiej było coś znaleźć. Bo potem chodzą i szukają. Przeważnie Hania, coś rzuci byle gdzie i potem jest MAMOOOO, A Widziałaś...

    Dobrze dziewczyny, że w porę zareagowaliście. Tyle się słyszy o przykrych incydentach w szkołach.

    Hilary łał już 12 tydz. Nie długo może się dowiesz kogo nosisz pod sercem:)

    Karolina testy wychodziły, wzrost temp była, więc owu też:) Tego sie trzymamy:)

    02.2010 córka
    09.2011 syn
    01.2017 corka(*)
    01.2018 7 tydz.(*)
    12.2018 córka
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAGDA twoje dzieciaczki jeszcze w miare male bynajmniej do moich oczywiscie ja tez nie gonie do ogarniania calej chaty ale chce zeby sie czegos nauczyly :)

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolinams to skoro wychodzi to powinno być dobrze, nie ma co się martwić :)

    noo ja dlatego nie jestem za bez stresowym wychowaniem. Nie jestem za biciem i ciągłymi zakazami ale dziecko powinno wiedzieć że są jakieś granice a nie robić co chce... U nas na razie wszystko przed nami. W przedszkolu u młodego jest dobrze, ale specjalnie go wysłałam do takiego gdzie są tylko 3 grupy po ok 20kilka dzieci chociaż obok mam bliżej przedszkole takie duże kilkanaście jest grup...no i jest jeszcze jeden plus bo opiekunką jest ciocia mojego męża więc mamy wszystko pod kontrolą jakby coś się działo.
    Ale mamy w rodzinie u brata męża jest synek ma 1,5 roku a już teraz robi co chce...rodzice mu na to pozwalają, słodycze wpiernicza od rana do wieczora ile chce, ciągle robi coś na diabła i nie ma za to żadnej kary a jak ktoś z rodziny zwróci mu uwagę np ja to od razu z rykiem do matki leci. Ostatnio nauczył się otwierać okno bo często przez nie wygląda i teraz ciągle tak otwiera...to niby parter ale jeszcze będzie tragedia jak wypadnie...

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
‹‹ 73 74 75 76 77 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ