X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać
Odpowiedz

Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heja, my wczoraj swietowalismy 6 rocznicę po ślubie ;) ale niestety w ten upał na <3 nie bylo już siły. Dzisiaj robimy Nince urodziny bo jutro kończy 5 ;) poza tym to potwornie ciepło, ale we wtorek jedziemy nad morze :) cora od jakiegoś czasu pyta o siostrę ale wczoraj jak rano zaczęła śpiewać że jest samotna, że chciała by mieć siostrę albo brata i że jest smutna to mi się strasznie jej żal zrobiło i smutek mnie ogarnął bo nie mamy na to wpływu niestety..

    Ja z wscieklej blondynki przeszła na czarna, jak się ostatnio zobaczylam w jasnych to koszmar mowie wam okropniutko ;-)

    Milego

  • oczekujaca88 Przyjaciółka
    Postów: 198 47

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruby wrote:
    Heja, my wczoraj swietowalismy 6 rocznicę po ślubie ;) ale niestety w ten upał na <3 nie bylo już siły. Dzisiaj robimy Nince urodziny bo jutro kończy 5 ;) poza tym to potwornie ciepło, ale we wtorek jedziemy nad morze :) cora od jakiegoś czasu pyta o siostrę ale wczoraj jak rano zaczęła śpiewać że jest samotna, że chciała by mieć siostrę albo brata i że jest smutna to mi się strasznie jej żal zrobiło i smutek mnie ogarnął bo nie mamy na to wpływu niestety..

    Ja z wscieklej blondynki przeszła na czarna, jak się ostatnio zobaczylam w jasnych to koszmar mowie wam okropniutko ;-)

    Milego



    To przykre :( <przytul>

    Ja też całe życie raczej w odcieniach blondu, sama miałam ciemny blond. Ale jak pewnego lata przez przypadek wyszedł mi taki jasny blond, że aż świeciłam to powiedziałam nie! :D Teraz mam ciemny kasztan, wpadający w czerń :) I czuję się fenomenalnie! :) A jak kilka lat temu mój wtedy narzeczony powiedział, że widzi mnie w ciemnym kolorze to go wyśmiałam :D

    4.12.2015 6tc (5 t, 4 dz) [*]

    3.12.2016 - Bartuś <3 4,030g 57cm godz. 18:14

    dqprj44jz3vmfgd1.png
  • cinnamon cookie Autorytet
    Postów: 3677 3836

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruby przykro mi... Ale taka prawda, jaki wpływ na to się ma... Bardzo by się chciało, a co już mówić gdy dziecko się smuci... Będzie dobrze :*

    Czyli co, mówicie że farbować i się nie bać? ;) czyżby blond przechodził do lamusa? :P

    11 cykl - <3 :)
    f2wl20mmrxkgechr.png
  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruby nie smuć się. Mój Jasiu też dużo mówi o rodzeństwie. Mogłabyś mieć jakieś wyrzuty jakbyś nie chciała drugiego a przecież chcecie i się staracie. Jasiu to już wie że będzie miał siostrę i planuje, planuje. W marcu jeszcze mu mówilam , że coś ta dzidzia nie chce przyjść do nas a za tydzień na teście zobaczyłam dwie kreseczki. Nie wytrzymalam i powiedziałam synkowi i był zdziwiony że będzie musiał długo czekać. Obiecała mu że będzie mógł wcześniej podejrzeć dzidzie na USG. Potem jak poroniłam powiedziałam, że dzidzia była chora i czasem tak jest, trzeba poczekać na następną. Przyjął to dobrze i dalej planuje. Najbardziej zależy mu na piętrowym łóżku :-). Synek powiedział w szkole wychowawczyni, że będzie dzidzia i jak już było po wszystkim to babka do mnie, że ładnie mi w tej ciąży :-). Ją byłam przygotowana na takie sytuację i brałam je już na luzie. Jednak można porozmawiać z ludźmi bo praktycznie te osoby które wiedziały to 90% miała styczność z poronieniem.

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kjopa- jestem pełna podziwu dla umiejętności akceptowania takiej sytuacji w taki sposób. Nie wiem, czy sama potrafiłabym przekazać dziecku taką wiadomość w sposób tak delikatny i mądry. Niestety czasy mamy takie, że z poronieniem ma styczność większość ludzi... Sam problem zachodzenia w ciąże- żywność modyfikowana, wszędzie dodawane hormony... Świetny przykład moja koleżanka- dzisiaj ma zdrowego syna. W ósmym miesiącu ciąży w markecie chciała kupić świeżą rybę, brzuch miała widoczny. I poprosiła faceta żeby jej znalazł taką ok 2 kg, bo ładne i świeże. Facet odmówił jej sprzedaży ryby na stoisku w markecie! Powiedział, że kobiecie w ciąży tej ryby nie sprzeda, bo nie przyłoży ręki do tragedii, a te ryby mają podawane ogromne dawki hormonów. I ot cała zagadka, dlaczego nam tak trudno w części wyjaśniona. Kukurydzy praktycznie nie GMO nie da się kupić... Wszystko tak przetworzone, z takimi dawkami hormonów i genów zwierzęcych :(


    Co do zmiany koloru!!
    Miesiąc temu z siwego blondu wróciłam do koloru śreni blond, coby odpuścic włosom farbowanie. Super, zadowolona byłam, dopóki nie zorientowałam się, że odrosty mam siwe! :P Pod kolorem popielato siwego blondu, nie zauważałam że tyle mam siwych włosów, a teraz wychodzi na to, że muszę się zafarbować, nie żeby kryć odrosty tylko siwiznę :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2015, 10:30

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • cinnamon cookie Autorytet
    Postów: 3677 3836

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O proszę :) czyli znów wracasz do popielatego? ;)

    11 cykl - <3 :)
    f2wl20mmrxkgechr.png
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba samoistnie moja głowa wraca do popielu :P
    Jeszcze nie wiem... głupio z takim łbem siwawym chodzić :P póki to tylko w odrostach gdzieś się przebija, nie ma tragedii, ale chyba nie przejdę "gładko" do naturalnego koloru jak planowałam.
    Co będzie jak zajdę w ciaże? :P Muszę zbliżyć kolor włosów do koloru odrostów, bo w ciąży podobno nie wolno farbować włosów, a dziadziuś z ulicy mi obiecał, że to już niedługo ;))

    Kjopa3 lubi tę wiadomość

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • supermama Nowa
    Postów: 1 2

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,ja też tu chętnie zajrzę:) Od 3 miesięcy staramy się o pierwsze dzieciątko.Nie sądziłam,że można tak bardzo pragnąć dziecka. Zazdroszczę wszystkim mamusiom.Jak widzę dzieciątko mam ochotę przytulić, wycałować...ahhh jest szansa,że uda się w tym cyklu... Trzymajcie kciuki.

    zizi, Kate30 lubią tę wiadomość

    mamafrania
  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietta sama podchodziłam do tej rozmowy z dzieckiem kilka razy. Bałam się trochę ale mam z dzieckiem dobry kontakt i chcę żeby wiedział, że może o wszystkim ze mną porozmawiać i ufać mi więc i ja jestem mu winna wyjaśnienia. Myślałam długo jak mu to delikatnie przekazać. Uwielbiam jak podchodzi do brzucha i pyta czy już tam dzidzia mieszka :-). On w ogóle to lubi mi w pępku grzebać :-P.

    Ja mam pasemka blond. Za młodu to miałam piękny blond. Jestem ciekawa jak bym wyglądała z ciemniejszymi ale czarny to raczej by mi nie pasował bo mam jasną karnację i niebieskie oczy.

    Supermama witamy!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2015, 11:01

    Marietta lubi tę wiadomość

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Supermama- trzymamy mocno kciuki!
    Mamy ten syndrom chyba wszystkie ;) Cudze dzieci działają tak, że i bez upału można się rozpłynąć ;)

    Powodzenia w tym cyklu!


    Kjopa, ja też mam jasne oczy i jasną karnację, włosy od dziecka miałam w jasnym blondzie, później zciemniały do popielatego blondu, taki średni odcień. Miałam na głowie każdy kolor juz, dobrze mi w rudym, ale ciemniejsze kolory typu brąz powodują, że wyglądam jak zombie... :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2015, 11:03

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • cinnamon cookie Autorytet
    Postów: 3677 3836

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Supermama witaj :) i powodzenia życzę :)

    Marietta jak zafasolkujesz to przyjeżdżam szukać tego uroczego dziadziusia :D

    11 cykl - <3 :)
    f2wl20mmrxkgechr.png
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety spotkałam go pierwszy raz w życiu, ale odesłałam go do Biedronki, może w tych okolicach go wytropię dla Ciebie kiedys :P

    oczekujaca88, cinnamon cookie lubią tę wiadomość

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • cinnamon cookie Autorytet
    Postów: 3677 3836

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha mam taką nadzieję :D tymczasem czekamy na fasolkę ;)

    11 cykl - <3 :)
    f2wl20mmrxkgechr.png
  • oczekujaca88 Przyjaciółka
    Postów: 198 47

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Supermama, witamy :)

    Ja też słyszałam, że w ciąży nie można farbować. Więc nie wiem, jak to będzie, jak zajdę :P Będę brzydkie odrosty miała :P Ale ja się poświęcę! :D A co!

    4.12.2015 6tc (5 t, 4 dz) [*]

    3.12.2016 - Bartuś <3 4,030g 57cm godz. 18:14

    dqprj44jz3vmfgd1.png
  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam kiedyś kasztanowe i w sumie jak patrzę na te zdjęcia to nieźle wyglądałam :-). Też jakiś ciemny blond miałam w sumie tak pod kolor moich włosów robiłam jak wyjechałam z kraju bo tam drogo było i jak bym miała się dogadać w innym języku jak mi włosy zrobić to byłby wyczyn dla mnie :-). Po powrocie wróciłam do pasemek blond :-). Podobają mi się odcienie czerwieni, fioletu. Miałam kiedyś balejaż blond i fiolet. Podobało mi się.

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • Smerfelinka Autorytet
    Postów: 1508 1864

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Hej Supermama, witaj u nas :)

    Ja jestem ledwo żywa przez te upały i wczoraj nawet mi się nie chciało przy komputerze siedzieć :P Dziś jednak mam trochę innych planów, więc pewnie odezwę się w poniedziałek. Chociaż zobaczymy jeszcze, jak to wyjdzie, bo w planach m.in. 13 km biegania, a temperatura na zewnątrz wciąż odstrasza ;) I jak tu trzymać formę powiedzcie? ;)

    CzekającaMama to ja już wolę to moje bieganie, niż prasowanie :P

    Marietta trzymam kciuki, by przepowiednia się spełniła!

    👩35 lat 🧑38 lat

    21.08.2023 - transfer blastocysty 3AA ❄️ 💔

    lipiec 2023 - transfer odwołany - za niski progesteron 😞

    luty 2023 - poronienie naturalnej ciąży

    22.07.2019 - urodził się Leon <3
    13.11.2018 - transfer blastocysty 4AA
    październik 2018 - Salve - ivf
    sierpień 2018 - histeroskopia ok
    kwiecień 2017 - hsg ok
    starania od 2014
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczekujaca88 wrote:
    Supermama, witamy :)

    Ja też słyszałam, że w ciąży nie można farbować. Więc nie wiem, jak to będzie, jak zajdę :P Będę brzydkie odrosty miała :P Ale ja się poświęcę! :D A co!


    Ale za kilka lat dla dzieci będziemy bohterami ;p
    - wiesz jak mamusia się poświęciła? oddała urodę dla twojego zdrowia :P

    Smerfelinka- może odpusć sobie? ja wczoraj szłam na siłownię i po drodze maż mnie zawrócił ze względu na upały. Przeforsujesz się, w taką pogodę naprawdę ryzykujemy zdrowiem :) Forma nie zając ;p odrobisz się za tydzień ;)

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • Smerfelinka Autorytet
    Postów: 1508 1864

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietta niby tak, ale jestem zapisana na bieg na 10 km na 29.08 i staram się chociaż podtrzymać kondycję. Chociaż jeśli w dniu biegu będzie powyżej 30 stopni, to też chyba odpuszczę... Może znów pójdę dziś po 21 tylko na jakiś krótszy dystans, żeby kompletnie nie wypaść z formy, ale masz rację, zdrowiem nie warto ryzykować ;) Mnie też mój małżonek odwodzi od dzisiejszego biegania :P

    👩35 lat 🧑38 lat

    21.08.2023 - transfer blastocysty 3AA ❄️ 💔

    lipiec 2023 - transfer odwołany - za niski progesteron 😞

    luty 2023 - poronienie naturalnej ciąży

    22.07.2019 - urodził się Leon <3
    13.11.2018 - transfer blastocysty 4AA
    październik 2018 - Salve - ivf
    sierpień 2018 - histeroskopia ok
    kwiecień 2017 - hsg ok
    starania od 2014
  • cinnamon cookie Autorytet
    Postów: 3677 3836

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Was dziś dalej upał?? U mnie zrobiło się pochmurnie i temperatura spadła o dobrych kilka stopni, więc jest dużo lepiej :) co do farbowania włosów w ciąży to chyba to się trochę zmieniło? Jest teraz dużo farb które nie zawierają amoniaku, są chyba jakieś naturalne... Słyszałam też, ze dziewczyny w ciąży farbują henną, ale nie wiem jak to w praktyce wygląda bo w sumie jeszcze się tym nie interesowałam :)

    11 cykl - <3 :)
    f2wl20mmrxkgechr.png
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cinnamon cookie wrote:
    U Was dziś dalej upał?? U mnie zrobiło się pochmurnie i temperatura spadła o dobrych kilka stopni, więc jest dużo lepiej :) co do farbowania włosów w ciąży to chyba to się trochę zmieniło? Jest teraz dużo farb które nie zawierają amoniaku, są chyba jakieś naturalne... Słyszałam też, ze dziewczyny w ciąży farbują henną, ale nie wiem jak to w praktyce wygląda bo w sumie jeszcze się tym nie interesowałam :)


    Zazdroszczę, u nas pełne słońce, goręcej niż wczoraj o 2 stopnie i ani pół chmurki... Zbieram się za robienie obiadu, ale boję się odpalać palniki w kuchni :P Chyba ubiorę jakieś bikini do gotowania :P
    Moja koleżanka rok temu rodziła i lekarz jej zabronił farbować włosy napewno w pierwszym trymestrze... Zainteresuję się tematem głębiej jak już zajdę ;)

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
‹‹ 105 106 107 108 109 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ