X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać
Odpowiedz

Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać

Oceń ten wątek:
  • oczekujaca88 Przyjaciółka
    Postów: 198 47

    Wysłany: 23 lipca 2015, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja testuję w poniedziałek, jeśli @ nie przyjdzie :)

    kamisia88, Rybaaaa, Mundek lubią tę wiadomość

    4.12.2015 6tc (5 t, 4 dz) [*]

    3.12.2016 - Bartuś <3 4,030g 57cm godz. 18:14

    dqprj44jz3vmfgd1.png
  • kamisia88 Autorytet
    Postów: 601 754

    Wysłany: 23 lipca 2015, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IZOSTAR wrote:
    Dziewczyny mam pytanko i prośbę o instrukcję. Od kilku dni postanowiłam mierzyć sobie temperaturę w pochwie.
    Zakupiłam porządny owulacyjny, elektroniczny termometr.
    i pytanko - gdzie dokładnie go "wtykać"? :-) Jak wkładam go płytko - jakieś 3-4 cm od wejścia do pochwy to wychodzi temp. niższa, a jak zamieszczam go głębiej - ok 5-6 cm, to wyższa. Praktycznie każdy pomiar podczas tego samemgo momentu jest inny w zalezności od ułożenia termometru. Czy jest jakaś recepta na to gdzie kokretnie wewnątrz pochwy go przykładać? Np. zmierzyłam sobie temp teraz i wyszła mi 37,8... wetknęłam go na długość tego dziubka cienkiego - ok. 6 cm, przyłożyłam do szyjki. Chyba cos za wysoka, chociaż o tej porze to nie cud...
    Ja kiedys mierzyłam zwykłym, słuchaj, wydaje mi się, że najlepiej będzie jak będziesz go wsadzać codziennie na jednej "głębokości" i powinno wychodzic miarodajnie:)

    f2w3flw19tw30ku4.png
    Kazik :*
  • CzekającaMama Autorytet
    Postów: 382 255

    Wysłany: 23 lipca 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamisia88 wrote:
    Ja kiedys mierzyłam zwykłym, słuchaj, wydaje mi się, że najlepiej będzie jak będziesz go wsadzać codziennie na jednej "głębokości" i powinno wychodzic miarodajnie:)

    Ja doradzam podobnie. Ustal sobie jedną dogodną dla Ciebie głębokość i codziennie się jej trzymaj, a pomiary będą miarodajne.

    izizizi lubi tę wiadomość

    CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • Rybaaaa Autorytet
    Postów: 1269 1024

    Wysłany: 23 lipca 2015, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczekujaca88 wrote:
    Ja testuję w poniedziałek, jeśli @ nie przyjdzie :)

    No, a ja się naczekam jeszcze... Dopiero 5dc... Przed ciążą już był koniec @, a teraz nadal się ze mnie leje.. No cóż. U mnie dopiero za jakieś 2,5 tyg. owu, więc kupa czasu... A do testowania to ło ho ho. Tymczasem M zapowiedział przedbiegi :) hi hi :)

    2 córeczki <3 <3
    f2wli09kzqwfei07.png
  • JoHanna Autorytet
    Postów: 593 488

    Wysłany: 23 lipca 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamisia88 wrote:
    i co która z nas w najbliższym dniu testuje? Ja jestem po dzień lub 2 po ovu( wynika z obserwacji siebie) i będę was za 2 tygodnie zasypywać informacjami :P Get ready

    W najbliższym dniu to może niekoniecznie, ale za jakiś tydzień jak najbardziej :)

    "Sko­ro nie można się cofnąć, trze­ba zna­leźć naj­lep­szy sposób, by pójść naprzód" P. Coelho
  • kamisia88 Autorytet
    Postów: 601 754

    Wysłany: 23 lipca 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja to z 15 dni jeszcze :|Trudno, pokrzywa z melisai dam rade :P

    f2w3flw19tw30ku4.png
    Kazik :*
  • Rybaaaa Autorytet
    Postów: 1269 1024

    Wysłany: 23 lipca 2015, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzekającaMama wrote:
    O rajuśku to ja już się boję, bo ostatnio mój mąż widział stado bocianów. Mówił, że aż się zatrzymał autem i naliczył ich 8 ...

    Co to się będzie działo łohohoho ;)

    To mi się niedawno śniło, że karmię moje maluszki - dwa. No ok, tylko za chwilę mąż mnie zawował, odwracam się, a on z kolejną dwójką na rękach!
    Na szczęście moje sny jeszcze nigdy się nie sprawdziły. Choć nigdy nie mówię nigdy :D

    CzekającaMama, zizi, Mundek lubią tę wiadomość

    2 córeczki <3 <3
    f2wli09kzqwfei07.png
  • CzekającaMama Autorytet
    Postów: 382 255

    Wysłany: 23 lipca 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybaaaa wrote:
    No, a ja się naczekam jeszcze... Dopiero 5dc... Przed ciążą już był koniec @, a teraz nadal się ze mnie leje.. No cóż. U mnie dopiero za jakieś 2,5 tyg. owu, więc kupa czasu... A do testowania to ło ho ho. Tymczasem M zapowiedział przedbiegi :) hi hi :)

    Kochana ja do niedawna cieszyłam się, że moja @ trwa 2-3 dni i z 2 dni plamienia. U mnie po badaniach i monitoringu okazało się, że nie mam powodów do zadowolenia, bo krótka i nadmienię, że skąpa @ jest efektem problemów z cienkim endometrium. Jak to mój gin powiedział, mało leci bo nie ma z czego i jak tutaj ma się zadomowić maluszek?
    Myślę, że tak jak ze wszystkim powinno się zachować umiar tak i z @ nie powinna być zbyt krótka i skąpa ani za długa i obfita. Oj tylko, żeby to wszystko było takie proste :-P

    CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 23 lipca 2015, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoHanna wrote:
    W najbliższym dniu to może niekoniecznie, ale za jakiś tydzień jak najbardziej :)

    Ja za tydzień również :) Chociaż mam przeczucie, że nic z tego, za mało miłości w tym cyklu :/ Wogóle to owu miała być dzisiaj, skoku temperatury nie ma, ide sobie test owu zrobić chyba za chwilę... :) Mąż wraca z pracy o północy, może co narobimy jeszcze dzisiaj :P

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • kamisia88 Autorytet
    Postów: 601 754

    Wysłany: 23 lipca 2015, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietta to jak najbardziej korzystaj, nadrabiaj i za tydzień daj znac oczywiście ;)

    f2w3flw19tw30ku4.png
    Kazik :*
  • JoHanna Autorytet
    Postów: 593 488

    Wysłany: 23 lipca 2015, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietta, a nie za późno na ten ovu test? Na tych które ja używam jest napisane żeby testować między 8 a 20...
    Trzeba nadrabiać i korzystać !! :)

    "Sko­ro nie można się cofnąć, trze­ba zna­leźć naj­lep­szy sposób, by pójść naprzód" P. Coelho
  • CzekającaMama Autorytet
    Postów: 382 255

    Wysłany: 23 lipca 2015, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietta wrote:
    Ja za tydzień również :) Chociaż mam przeczucie, że nic z tego, za mało miłości w tym cyklu :/ Wogóle to owu miała być dzisiaj, skoku temperatury nie ma, ide sobie test owu zrobić chyba za chwilę... :) Mąż wraca z pracy o północy, może co narobimy jeszcze dzisiaj :P

    Do dzieła Kochana - wykorzystaj powrót męża, a jutro niech pojawi się piękny skok tempki :)

    CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 23 lipca 2015, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoHanna- kurczę, nie pomyślałam, już zrobiłam, notabene negaytwny ;) ja czytałam, że po 10 rano należy robić, ale że do 20 nie wiedziałam, może za późno, a może poprostu ten cykl będzie smutnym bezowulacyjnym ;)

    CzekającaMama- dziękuję za wiarę w mój wykres, oby ruszyło do góry, mam godzinę żeby obmyśleć plan zachęty dla Męża, pewnie wróci zmęczony... schłodzę mu piwo ;) i może jakąś lepszą piżamę ubiorę :P

    Mundek, Paryzetka83 lubią tę wiadomość

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • CzekającaMama Autorytet
    Postów: 382 255

    Wysłany: 23 lipca 2015, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietta - to Ty działaj i zachęcaj Męża, a ja wskakuję znowu do pustego wyrka i idę w kimę, bo jutro ciężki dzionek w pracy ;)

    Buziakuję Was kobietki i do usłyszenia jutro - w piątek weekendu początek ;)

    Spokojnej nocki - tylko proszę mi nie porzucać nocnych starań o maluszki :-P

    Mundek lubi tę wiadomość

    CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 23 lipca 2015, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak, u mnie też będzie jutro ciężko... a tu jeszcze noc przede mną ;)
    Oczekująca- wyśpij się :) bo jutro piątek, piąteczek :)
    dobrej nocy

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 23 lipca 2015, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ją też jeśli już to testuje za tydzień czwartek lub piątek.

    Marietta lubi tę wiadomość

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 24 lipca 2015, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale się tu dużo podziało :) Witam wszystkie dziewczyny :)
    Ruby wiesz co taka mam rozkmine od wczoraj, że jak już się doczekam końca tego cyklu (ja to niestety nigdy nie wiem ile to będzie) to następny cykl bez obserwacji sobie zamierzam zrobić podobnie jak Ty i bodajże Ruda. Może jak nie będę myśleć co wieczór czy jutro skoczy do góry to będzie jakoś lepiej XD

    W ogóle w tym cyklu ovu wyznaczyło mi owulację, której nie było na 99%, robiłam badanie progesteronu i cieniutko wyszło, ale codziennie sobie patrzę na teoretyczną owulke :)

    Marietta zdarzają się i "płaskie" wykresy ciążowe więc może Twój organizm Cie dobrze poinformował i owulka jednak była :)

    Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny testujące w najbliższym czasie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2015, 00:23

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 24 lipca 2015, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szynszyl wrote:

    Marietta zdarzają się i "płaskie" wykresy ciążowe więc może Twój organizm Cie dobrze poinformował i owulka jednak była :)

    Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny testujące w najbliższym czasie!

    Dziękuję, na wypadek gdyby jednak jej nie było dołożę wszelkich starań ;) u mnie olan 3 dniowy nie wchodzi w grę, pracujemy w dziwnych godzinach, mąż ma dniówkę, nocke i 2 dni wolnego, więc albo zmęczony, albo na nocce, a ja przemocą nie wezmę ;)

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • A-nisia Autorytet
    Postów: 341 186

    Wysłany: 24 lipca 2015, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietta ja mam podobnie jak Ty w tym cyklu - jestem prawie pewna ze owulka była a temperatura w miejscu i dziś znowu :( co prawda w dzien teoretycznej owulacji byłam na dyzurze i wtedy mogła nie wzrosnąć ale później już czemu nie :( i tez sie martwie tym bardzo bardzo :(

    ex2banlianb8bcf2.png
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 24 lipca 2015, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łojezusicku nie zaglądałam parę godzin i nagle muszę nadrabiać kilka stron !:) ale fajnie, że się dzieje :)

    Ja mam dziś jakiś spadek temp....Sama nie wiem czy mierzyć temp czy nie, chyba dotrwam do końca cyklu i zobaczę jak wyjdzie wykres ale mam wrażenie, że moja temp. żyje swoim własnym życiem :p

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
‹‹ 69 70 71 72 73 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ